IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Възможности за инвестиция в Исторически парк АД

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Mr.Profit Разгледай мнение
    От тук и един от въпросите, които поставих. Защо няма вой на съществуващи акционери ако това е пирамида?
    Това ли е критерия, че една компания е пирамида? Да вият акционерите...?
    Или трябва да се премести седалището в Максуда, за да се предизвикат известни съмнения?

    Относно себестойността на акциите, на база какъв пазарен принцип е формирана тя?

    Добре де, доколкото разбирам основните ви доводи, че Паркът е пирамида се основава на това, че в началото акциите са стрували по 1 лв, а сега много повече. Според вас разликата отива в джобовете на 4-мата основатели, а аз не съм сигурен в това защото няма никакви доказателства, които да го подкрепят. Ивелин казва, че не е така и съм склонен да му вярвам.
    Не бих се обзаложил за цената на "акциите" в началото. Но и да приемем, че е била лев /известна е официалната версия за местонахождението на този лев/, но къде се намират останалите 249 лв? Само ще предположа, че не са част от капитала на компанията...
    Last edited by Ender; 26.06.2019, 01:30.

    Коментар


    • Те затова не са акционери, а съдружници
      Keep going ...

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Mr.Profit Разгледай мнение

        5000 лв на пакет. Мисля, че са 200 акции това. Доколкото съм запознат (може и да бъркам) 80% от акциите на 4-мата главни акционери няма да взимат дивидент, той ще е само за индивидуалните инвеститори. Може би поради тази причина са избрали и такъв вид схема (от по-долния пост). Признавам си, че не съм много наясно с детайлите и ако има някой по-запознат ще се радвам да сподели.
        е как едни акционери вземат. а други не. баси глупостите, според мен никой няма да вземе и 1 лев защото по закон не може да се дава дивидент ако си на загуба

        Коментар


        • Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение
          Много интересно е и твърдението ти за 5000 лева дивидент. Пет хиляди лева върху какво? На акция? На дали това е 5 милиарда годишно. Определено нереалистично. 5000 лева за цялата компания е нищожно. При капитализация 250 милиона това прави 0.002% дивидентна доходност. Пет хиляди върху пакета за 50 000 лева би било 25 милиона годишно. Това е доста повече от свободните парични потоци за дивиденти от тези на група като Софарма. За мен нереално. Дори и да е реално, в което се съмнявам то тази рентабилност ще доведе до поява на конкуренция и създаване на друг парк, който ще свали рентабилността до обичайни нива, което би направило инвестицията в най-добрия случай балон.
          5000 лв на пакет. Мисля, че са 200 акции това. Доколкото съм запознат (може и да бъркам) 80% от акциите на 4-мата главни акционери няма да взимат дивидент, той ще е само за индивидуалните инвеститори. Може би поради тази причина са избрали и такъв вид схема (от по-долния пост). Признавам си, че не съм много наясно с детайлите и ако има някой по-запознат ще се радвам да сподели.

          Keep going ...

          Коментар


          • Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение
            М-р Профит, в теорията ти има няколко пропуска. Първо няма как парите от продажбата на акциите да влизат в исторически парк. Сам знаеш, че парите стават собственост на компанията само при емисия нови акции. Очевидно случаят не е такъв.
            Тук имаме разминаване. Според мен са избрали схема, в която я няма бюрокрацията. Хората струват толкова, колкото струват думите им. Тези хора застават с имената си. Не са някакви анономници. Построеното струва много повече от 1 млн лева и това ми показва, че парите от акциите влизат в парка.

            От тук и един от въпросите, които поставих. Защо няма вой на съществуващи акционери ако това е пирамида?


            Keep going ...

            Коментар


            • Това е уникален проект и аз изпратих пари от чужбина като дарение!

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Mr.Profit Разгледай мнение
                Добре де, доколкото разбирам основните ви доводи, че Паркът е пирамида се основава на това, че в началото акциите са стрували по 1 лв, а сега много повече. Според вас разликата отива в джобовете на 4-мата основатели, а аз не съм сигурен в това защото няма никакви доказателства, които да го подкрепят. Ивелин казва, че не е така и съм склонен да му вярвам.

                Това, което съм чул от Ивелин е, че при построяването на Парка в крайният му вариант той ще носи дивидент от 5000 лв на година и те ще работят в посока това да се случи. Според вас това е невъзможно, а аз си признавам, че не съм компетентен да преценя, но вярвам на тяхната преценка защото дават вид на действащи и можещи хора и виждам, че бачкат здраво в тази посока.

                Признавам, че схемата с покачването на цените на акциите ми е странна и аз лично вярвам, че едно нещо струва толкова, колкото някой друг е готов да плати за него. В този ред на мисли е хубаво да се помисли за борса на тези акции. Защо да не отворим една тема в тази насока? Виждам съм Ивелин да пише във фейсбук, че ако някой иска да излезе да се свърже с него и, че те са готови да му купят дела на 14 000 лв. (250 акции) или да потърсят друг на негово място. Това определено не ми прилича на пирамида.

                Предполагам, че ако сте прави и това е пирамида нямаше ли да се чуе вой от недоволни акционери? Не става въпрос за малко пари все пак.
                Няма проблем от 1 лев на акция на 250 лева да се препородава на ФЛ, но да няма емисия на капитал?
                Както и че пакет от 200 акции го купуваш за 50 боона, но били готови да я откупят за 14 бона

                Коментар


                • М-р Профит, в теорията ти има няколко пропуска. Първо няма как парите от продажбата на акциите да влизат в исторически парк. Сам знаеш, че парите стават собственост на компанията само при емисия нови акции. Очевидно случаят не е такъв. В случая бихме имали покана към повече от 150 лица или неограничен брой такива. Това би означавало извършване на първично публично предлагане без проспект. Но в случая е ясно, че не е така. Продават се вече съществуващи акции. При цена от 50 000 лева за 200 броя акции се получава цена от 250 лева на акция. Тоест 250 пъти над номиналната и емисионна стойност. Или имаме вторично предлагане където парите влизат в акционер, който си продава акциите. За да стигнат, тези 50 000 лева до компанията, трябва или да има нова емисия акции, които да се запишат от продалия първата емисия, което е разводняване на капитала, или да се дадат на заем. В случай, че някой продава 250 пъти над първоначалната цена, то той определено не е алтруист и няма да даде заем без лихви. Интересно каква лихва би искал. Тоест купилият акции би плащал на продавача лихва докато не му се изплати заема.
                  Много интересно е и твърдението ти за 5000 лева дивидент. Пет хиляди лева върху какво? На акция? На дали това е 5 милиарда годишно. Определено нереалистично. 5000 лева за цялата компания е нищожно. При капитализация 250 милиона това прави 0.002% дивидентна доходност. Пет хиляди върху пакета за 50 000 лева би било 25 милиона годишно. Това е доста повече от свободните парични потоци за дивиденти от тези на група като Софарма. За мен нереално. Дори и да е реално, в което се съмнявам то тази рентабилност ще доведе до поява на конкуренция и създаване на друг парк, който ще свали рентабилността до обичайни нива, което би направило инвестицията в най-добрия случай балон.
                  Но какво да обсъждаме икономическия модел. Той е ясен.
                  Нека се съсредоточим върху тънката граница между продажбата на мечти и измамата. Вълнува ме и границата между алчността и глупостта.

                  Коментар


                  • Добре де, доколкото разбирам основните ви доводи, че Паркът е пирамида се основава на това, че в началото акциите са стрували по 1 лв, а сега много повече. Според вас разликата отива в джобовете на 4-мата основатели, а аз не съм сигурен в това защото няма никакви доказателства, които да го подкрепят. Ивелин казва, че не е така и съм склонен да му вярвам.

                    Това, което съм чул от Ивелин е, че при построяването на Парка в крайният му вариант той ще носи дивидент от 5000 лв на година и те ще работят в посока това да се случи. Според вас това е невъзможно, а аз си признавам, че не съм компетентен да преценя, но вярвам на тяхната преценка защото дават вид на действащи и можещи хора и виждам, че бачкат здраво в тази посока.

                    Признавам, че схемата с покачването на цените на акциите ми е странна и аз лично вярвам, че едно нещо струва толкова, колкото някой друг е готов да плати за него. В този ред на мисли е хубаво да се помисли за борса на тези акции. Защо да не отворим една тема в тази насока? Виждам съм Ивелин да пише във фейсбук, че ако някой иска да излезе да се свърже с него и, че те са готови да му купят дела на 14 000 лв. (250 акции) или да потърсят друг на негово място. Това определено не ми прилича на пирамида.

                    Предполагам, че ако сте прави и това е пирамида нямаше ли да се чуе вой от недоволни акционери? Не става въпрос за малко пари все пак.

                    Keep going ...

                    Коментар


                    • Някой има ли идея защо двадесет години след варненските пирамиди нещата се повтарят в същият град? Какво има в този град невежество на публиката, криминална предприемчивост или просто се появява критична маса глупави пари. Но от къде толкова глупави пари? Дали е психологията на моряшката жена, която харчи парите на мъжа си дето плава в една черупка, или лесни пари от туризъм? Някакви идеи? То няма смисъл да се обсъжда бизнес модела на парка. За всеки е ясен. Който не е успял да схване схемата, колкото и да му се говори няма да разбере. Обаче ми прави впечатление, че г-н Михайлов се е насочил към удовлетворяване на чисто психологически потребности на жертвите. Обществото се беше разпаднало на отделни самостоятелни единици. Хората са социални животни и имат необходимост да бъдат част от общност. Имат необходимост да вярват в твърди непоклатими ценности. Искат да са част от нещо голямо, дори велико.Какво по-устойчиво от патриотизма? Но за съжаление така и не ми стана ясно с какво статуята на тракийски войн е по-патриотична от Трибестана и Табекса. С какво идеала за миналото е по-голям от идеала за обработката на земеделска земя? С една дума с какво Исторически парк е по-патриотичен от Софарма АД или Агрия груп голдинг АД? Интересна е и реакцията на продавачите на акции спрямо всеки, който критикува предложеният от тях финансов модел. Той се обявява за враг на общността и се обижда с най-злостни епитети като "убиеца от Меричлери" и други подобни. Като за пореден път удовлетворява емоционалните потребности на "инвеститорите".

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Mr.Profit Разгледай мнение
                        Ивелин ми изглежда човек, който държи на думата си. Казал е, че по план инвестицията ще носи 5000 лв дивидент, когато паркът е готов. Аз лично му давам кредит на доверие и ще изчакам да видя какво ще направи преди да го съдя...
                        Абе каза, че ще дойда 30 хиляди, ама:

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Vatman Разгледай мнение
                          Тук стана форум за финансово неграмотни...
                          е не е от днес
                          Last edited by nradev; 25.06.2019, 19:25.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Mr.Profit Разгледай мнение
                            Ивелин ми изглежда човек, който държи на думата си. Казал е, че по план инвестицията ще носи 5000 лв дивидент, когато паркът е готов. Аз лично му давам кредит на доверие и ще изчакам да видя какво ще направи преди да го съдя...
                            То и аз не г0, Митаки. Други ще г0. Имай търпение.

                            Коментар


                            • Ивелин ми изглежда човек, който държи на думата си. Казал е, че по план инвестицията ще носи 5000 лв дивидент, когато паркът е готов. Аз лично му давам кредит на доверие и ще изчакам да видя какво ще направи преди да го съдя...
                              Докато някои използват времето да пишат разрушителни и клеветнически статии, ние продължаваме да творим. Днес е готова най-новата картина на...
                              Keep going ...

                              Коментар


                              • Тук стана форум за финансово неграмотни...
                                Last edited by mibova; 25.06.2019, 13:48.
                                Location: Terminal Island
                                Institution: FBI Correctional Facility
                                Jurisdiction: Unknown

                                Коментар

                                Working...
                                X