IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Възможности за инвестиция в Исторически парк АД

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Тъпо парче Разгледай мнение
    Бах мааму, ква е тая сонда за вода 15млн.лв? Да не са почнали да строят тунел към центъра на земята
    Не е зле да се разрови, дали не са свързани и тези пари а усвояване по някоя оперативна програма...

    Коментар


    • Бах мааму, ква е тая сонда за вода 15млн.лв? Да не са почнали да строят тунел към центъра на земята

      Коментар


      • Първоначално изпратено от raydalio Разгледай мнение
        Исторически парк АД не продава акции от повече от година. Прокуратурата още януари прекрати досъдебното производство, поради липса на доказателства и в момента е заведено дело за набеждаване срещу Иво Прокопиев за което се лежи до 6 години затвор. Паркът тази година е посетен 61 273 туристи (към 21 август 2020 г. ) До момента от 70те млн. набрани лева са инвестирани 30 милиона повечето от които са за биенето на сонда на 170 м под земята и изграждане на независимо водоподаване - ВИК не участва. С останалите 40 млн лв в момента се строят 2ра и 3та фаза. Инвеститорите са 1300 включително и 4ма американци. През 2016та закупих 3 пакета акции по 13 000лв на пакет и 2019 ги продадох по 45 000лв на пакет (наложи ми се много скъпа операция и тези акции ми спасиха живота). Наричайте ме шаран колкото си искате, но аз съм на 300% печалба, а вие живеете в мизерия и си плюете както цял живот сте правили. Главният проблем за инвеститорите е ковид19 и сривът на бг туризма с 90%. Разходите на айвалайн са 45лв на ден - за биохрана. Всяка фирма, която е в начален етап на развитие е на загуба, но въпреки ковид19 тази година разходите ще се равни на приходите, освен ако гейвник, капитал и останалите лайномети на подсъдимия олигарх не продължат масирания артилерийски обстрел, който е главната причина акционерите да получат ниски дивиденти.
        П.п. Тоалетните са 170 на брой (за тези от вас, които ги е страх да отидат от страх,че ще си напикаят, защото имало само 1 казанче), а паркоместата 900 с откриването на втория паркинг зад парка. Последният път успях да си заредя и теслата, понеже имат вече и зарядни станции за електромобили.
        Основанието на което са набрани акциите без да има нарушение е пропуск в закона - чл. 12 ЗППЦК.
        E отде пък намери балък да му ги продадеш.Нещо не ти вярвам.Иначе за загубата е виновен в.Капитал.Няма как да има друг виновен.При 60К туристи трябва да се печели по не 300 лева на турист за да излезе сметката за 20М печалба.Научи се да сметаш.
        Last edited by nradev; 29.08.2020, 01:17.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от raydalio Разгледай мнение
          Исторически парк АД не продава акции от повече от година. Прокуратурата още януари прекрати досъдебното производство, поради липса на доказателства и в момента е заведено дело за набеждаване срещу Иво Прокопиев за което се лежи до 6 години затвор. Паркът тази година е посетен 61 273 туристи (към 21 август 2020 г. ) До момента от 70те млн. набрани лева са инвестирани 30 милиона повечето от които са за биенето на сонда на 170 м под земята и изграждане на независимо водоподаване - ВИК не участва. С останалите 40 млн лв в момента се строят 2ра и 3та фаза. Инвеститорите са 1300 включително и 4ма американци. През 2016та закупих 3 пакета акции по 13 000лв на пакет и 2019 ги продадох по 45 000лв на пакет (наложи ми се много скъпа операция и тези акции ми спасиха живота). Наричайте ме шаран колкото си искате, но аз съм на 300% печалба, а вие живеете в мизерия и си плюете както цял живот сте правили. Главният проблем за инвеститорите е ковид19 и сривът на бг туризма с 90%. Разходите на айвалайн са 45лв на ден - за биохрана. Всяка фирма, която е в начален етап на развитие е на загуба, но въпреки ковид19 тази година разходите ще се равни на приходите, освен ако гейвник, капитал и останалите лайномети на подсъдимия олигарх не продължат масирания артилерийски обстрел, който е главната причина акционерите да получат ниски дивиденти.
          П.п. Тоалетните са 170 на брой (за тези от вас, които ги е страх да отидат от страх,че ще си напикаят, защото имало само 1 казанче), а паркоместата 900 с откриването на втория паркинг зад парка. Последният път успях да си заредя и теслата, понеже имат вече и зарядни станции за електромобили.
          Основанието на което са набрани акциите без да има нарушение е пропуск в закона - чл. 12 ЗППЦК.
          Жив и здрав да си Колега, ама като са ти толкова Прешъс акциите, що не продаде Теслата, когато си имал нужда??

          Коментар


          • Първоначално изпратено от raydalio Разгледай мнение
            Исторически парк АД не продава акции от повече от година. Прокуратурата още януари прекрати досъдебното производство, поради липса на доказателства и в момента е заведено дело за набеждаване срещу Иво Прокопиев за което се лежи до 6 години затвор. Паркът тази година е посетен 61 273 туристи (към 21 август 2020 г. ) До момента от 70те млн. набрани лева са инвестирани 30 милиона повечето от които са за биенето на сонда на 170 м под земята и изграждане на независимо водоподаване - ВИК не участва. С останалите 40 млн лв в момента се строят 2ра и 3та фаза. Инвеститорите са 1300 включително и 4ма американци. През 2016та закупих 3 пакета акции по 13 000лв на пакет и 2019 ги продадох по 45 000лв на пакет (наложи ми се много скъпа операция и тези акции ми спасиха живота). Наричайте ме шаран колкото си искате, но аз съм на 300% печалба, а вие живеете в мизерия и си плюете както цял живот сте правили. Главният проблем за инвеститорите е ковид19 и сривът на бг туризма с 90%. Разходите на айвалайн са 45лв на ден - за биохрана. Всяка фирма, която е в начален етап на развитие е на загуба, но въпреки ковид19 тази година разходите ще се равни на приходите, освен ако гейвник, капитал и останалите лайномети на подсъдимия олигарх не продължат масирания артилерийски обстрел, който е главната причина акционерите да получат ниски дивиденти.
            П.п. Тоалетните са 170 на брой (за тези от вас, които ги е страх да отидат от страх,че ще си напикаят, защото имало само 1 казанче), а паркоместата 900 с откриването на втория паркинг зад парка. Последният път успях да си заредя и теслата, понеже имат вече и зарядни станции за електромобили.
            Основанието на което са набрани акциите без да има нарушение е пропуск в закона - чл. 12 ЗППЦК.
            Продължавам да НЕ виждам, къде са десетките и стотици милиони публика, готова да се раздели с прекалено много пари за едната бутафория. Радвам се, ако нещо си спечелил но, като цяло, усещането за пирамида от това, само се затвърждава.

            Коментар



            • Исторически парк АД не продава акции от повече от година. Прокуратурата още януари прекрати досъдебното производство, поради липса на доказателства и в момента е заведено дело за набеждаване срещу Иво Прокопиев за което се лежи до 6 години затвор. Паркът тази година е посетен 61 273 туристи (към 21 август 2020 г. ) До момента от 70те млн. набрани лева са инвестирани 30 милиона повечето от които са за биенето на сонда на 170 м под земята и изграждане на независимо водоподаване - ВИК не участва. С останалите 40 млн лв в момента се строят 2ра и 3та фаза. Инвеститорите са 1300 включително и 4ма американци. През 2016та закупих 3 пакета акции по 13 000лв на пакет и 2019 ги продадох по 45 000лв на пакет (наложи ми се много скъпа операция и тези акции ми спасиха живота). Наричайте ме шаран колкото си искате, но аз съм на 300% печалба, а вие живеете в мизерия и си плюете както цял живот сте правили. Главният проблем за инвеститорите е ковид19 и сривът на бг туризма с 90%. Разходите на айвалайн са 45лв на ден - за биохрана. Всяка фирма, която е в начален етап на развитие е на загуба, но въпреки ковид19 тази година разходите ще се равни на приходите, освен ако гейвник, капитал и останалите лайномети на подсъдимия олигарх не продължат масирания артилерийски обстрел, който е главната причина акционерите да получат ниски дивиденти.
              П.п. Тоалетните са 170 на брой (за тези от вас, които ги е страх да отидат от страх,че ще си напикаят, защото имало само 1 казанче), а паркоместата 900 с откриването на втория паркинг зад парка. Последният път успях да си заредя и теслата, понеже имат вече и зарядни станции за електромобили.
              Основанието на което са набрани акциите без да има нарушение е пропуск в закона - чл. 12 ЗППЦК.

              Коментар


              • Интересно, според мен пак нещо мажат с това, само 20% от акционерите ще взимат дивидент.
                Преди спрягаха 350 хил. за "публично" предлагане, другите разни контролни дялове за Адвоката, Ивелин и компания (може би тугедърчетата пак влизат в тези 65%).

                Трудно ми е да повярвам, че ще ощетят себе си (80% от общите акции) за сметка на 20% "външни" инвеститори. Ще поживеем пък ще видим, дори да обезпечат само 35% дивидент е нужен 7млн. приход, за сега отчетите все на минус, още година-две ако продължи да няма печалба ще си е загубена кауза.

                Не се пише и говори за другите им начинания, конна база, розариум, колела под наем, къщи за гости. Всичко това е хубаво на хартия, но ще иска и постоянна подръжка и режийни разходи.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Mr.Profit Разгледай мнение

                  Ивелин беше казал, че няма да взима дивидент, т.е. представям си го нещо като дивидент да се разпредели на 20% от акциите -само тези, които са продали.

                  Да видим как ще изглежда финансовия отчет за тази и следващите години.

                  Съгласен съм, че на базата на последния нещата не изглеждат обещаващо
                  Късно е за спасяване.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Mr.Profit Разгледай мнение

                    Ивелин беше казал, че няма да взима дивидент, т.е. представям си го нещо като дивидент да се разпредели на 20% от акциите -само тези, които са продали.

                    Да видим как ще изглежда финансовия отчет за тази и следващите години.

                    Съгласен съм, че на базата на последния нещата не изглеждат обещаващо
                    хахахахах. Ами ка да вземе Ивелин дивидент като няма акции.Нещата изглеждат трагично. Обещанията са че акция с номинал 1 лв ще носи 20 лв дивидент.Оптимиситчно. За пръв път чувам че някой акционери не искат дивидент.Тук е пълно с балъци баси.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от nradev Разгледай мнение

                      Броя на инвеститорите не е важен .Важен е броя на акциите . те са 1 000 000
                      Ивелин беше казал, че няма да взима дивидент, т.е. представям си го нещо като дивидент да се разпредели на 20% от акциите -само тези, които са продали.

                      Да видим как ще изглежда финансовия отчет за тази и следващите години.

                      Съгласен съм, че на базата на последния нещата не изглеждат обещаващо
                      Keep going ...

                      Коментар


                      • как е пирамидата?
                        кога ще и слагат златния връх ?
                        това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от RimogarDD Разгледай мнение

                          Прав си.

                          Тоест нещата при една груба и бърза калкулация не изглеждат никак обещаващи. Значи прогнозиран "консервативен" дивидент от 5000 лв рекламиран от тугедърци, който идва от 1 пакет акции (250 на брой) следва, че трябва да реализират поне 20млн. печалба на година (което за тях е консервативно), за да могат да покриват въпросният дивидент върху 1млн. акции. Поне такава си представям, че трябва да изглежда сметката най-най-грубо или бръкам нещо?

                          Някак си не виждам в обозримо бъдеще дори да доближат 20млн. печалба (при положение, че до сега нямат нито лев реализирана такава).
                          Отделно, че печалба се получава, кога приходите надхвърлят разходите...

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от nradev Разгледай мнение

                            Броя на инвеститорите не е важен .Важен е броя на акциите . те са 1 000 000.
                            Прав си.

                            Тоест нещата при една груба и бърза калкулация не изглеждат никак обещаващи. Значи прогнозиран "консервативен" дивидент от 5000 лв рекламиран от тугедърци, който идва от 1 пакет акции (250 на брой) следва, че трябва да реализират поне 20млн. печалба на година (което за тях е консервативно), за да могат да покриват въпросният дивидент върху 1млн. акции. Поне такава си представям, че трябва да изглежда сметката най-най-грубо или бръкам нещо?

                            Някак си не виждам в обозримо бъдеще дори да доближат 20млн. печалба (при положение, че до сега нямат нито лев реализирана такава).

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Mr.Profit Разгледай мнение

                              Замислих се кога може да се случи това и си отговорих, че най-вероятно ще стане когато посетителите минат някаква критична точка и се зачудих как в реално време може да го следим това и се сетих за гугъл. Там има хубави графики за натовареността на обекта по часове и дни, но не виждам да има разбивка като бройка хора. Някой може ли да сподели как може да се види това? Отделно има над 2000 ревюта и оценка 4.8 от 5, което ми говори за много доволни клиенти, а знам, че доволният клиент води нови след себе си...
                              Вместо да гледаш ревюта погледни финасовите отчети.Ако рабираш де.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от RimogarDD Разгледай мнение

                                За критичната маса е ясно, ни каква би била тази критична маса, до колко постижима е въпросната критична маса.
                                Също така взима ли се предвид поддръжката и нужният персонал за обслужване на критична маса.

                                Скоро четох и едно интересно мнение "Има ли достъпна официална информация колко други инвеститори има, защото все пак дивидентът ще се дели спрямо броя инвеститори, и за теб ще има по-малко парче от баницата, ако има много други като теб".
                                Броя на инвеститорите не е важен .Важен е броя на акциите . те са 1 000 000

                                Коментар

                                Working...
                                X