IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Възможности за инвестиция в Исторически парк АД

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Уф.....влезнах тук защото от няк'во време следя цялата тая лудост покрай ИП. Всичко започна с няколко неграмотни консултанти, които ме добавиха в линкдин. Гледам - млади момчета, работили по бензиностанции (няма лошо) се пишат финансови консултанти. Чудя се....как така момчета на по 22-25 дават такива съвети, но нищо, както и да е.

    Стана ми интересно - зачетох се в няколко техни статии (те бълват яко) и ми стана вече не само интересно, но и смешно и тъжно. Полу-батки се опитват да развиват някакви теории за финансите, цитирайки слабо известни книги. Тук-таме някое метнато общо вдъхновяващо изречение за България/обединение и тн. истории.

    Поразгледах някои от другите им видеа...някои доста ме отвратиха - примерно има едно с момче, което изглежда с видими психически отклонения, което са изтипосали да го хвалят как инвестирало в ИП. Цялостно лъха на нещо много неприятно от цялата тая работа. Друг техен младеж има видео в линкдин, в което почти директно обяснява, как трябва да се отървем от циганите. Май беше с блузка с шевици, та предполагам е ок т'ва....
    За късмет - преди няколко дена, както седяхме на театъра, и дойде едно момче, също не изглеждаше много редовно, и се опита да ни продаде една от книгите, които те издават. Момчето наистина не изглеждаше ок - имаше един празен поглед, все едно в нищото директно гледа. Бяхме една идея повечко хора и не исках да го разпитвам, за да не избие към подигравка разговора....но нещо хич не беше ок там.


    Иначе има нещо хитро в цялата работа - реално смесват национализма и голямото желанние на някои хора да "прецакат системата", като сложат едни пари на едно място и после ги утроят.....без бачкане. Ем си мислят, че са предприемачи, ем ако някой ги барне обясняват за висшата цел - България, слава, чест и бла бла. Сигурен съм, че при различните хора има различен водещ елемент в цялата тая работа.

    Поразгледах и профила им във фейсбук - преобладават хората на средна към застаряваща възраст от предимно малки (респективно и бедни) населени места, които се кичат с техните банери. Тук таме някой младеж, който може би бленува за лесни кинти.

    Предвид всичко по-горе и разбира се липсатата на каквато и да е финансова логика зад цялото нещо, абсолютно ясно е за всеки адекватен човек, че цялото т'ва нещо е пълна схема. За мен остават няколко интересни въпроса тук:

    1. Дали всички техни представители са нясно с цялата схема или има такива, които истински вярват в цялата тая работа? Реално някои си изглеждат яки измамници по филмчетата, докато други имат достатъчно фанатични погледи, за да им повярваш.

    2. Какъв е реалният план на тая схема. Колкото и да е абсурдно, цялото т'ва нещо вече си съществува някви години, тоест има няква мисъл зад цялата тая схема. Интересно ми е как са си подбрали таргет групата, какви похвати са измислили и тн. Винаги при такива схеми това ми е било интересната част. Дори за да си добър лъжец трябва да имаш доста добра интуиция или няк'ви знания.

    3. Доколко Ивелин наистина е главата на цялото т'ва нещо? Изглежда ми семпло парче - тесните дрехи, големите меки бицари, селската прическа и скъпата кола....ама знае ли човек. Обикновено в такива схеми има публична личност, подбрана по някви критерии и някой, който дърпа нещата задкулисно.

    Та те така....интересна схема, която пробужда в мен много смесени чувства.
    От една страна ми е жал за всички тея бедни хорица, които не са наясно с тоя тип схеми и не са достатъчно способни да си набавят необходимата информация за да разберат, че това е схема. От друга страна има едни млади хора, които тук таме са техни фенове, които имат цяло море от онлайн информация и въпреки т'ва толкова много тлеят за лесни кинти, че общо взето цял живот ще са жертви на такива схеми. За тях май не ми е толкова жал, въпреки, че може би и те не са имали много равен старт в живота, щом си хвърлят парите за нещо такова.

    Коментар


    • Целият проект ми е адски интересен - в живота на човек рядко се случва да има шанс да види растежа и последващото сгромолясване на една пирамида на живо, събитията да се развиват пред очите ти, да гледаш възхода и падението на една такава секта. Няматe си представа колко ми е интересно сега
      Last edited by Jorkata; 01.09.2020, 12:01.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Mr.Profit Разгледай мнение
        Ще пробвам и аз да го посетя тази година и ще споделя лични впечатления. Някой от тук присъстващите ходил ли е? Как е?
        Надявам се, че си отишъл поне веднъж преди да вземеш "аргументирано и информирано инвестиционно решение"?
        Аз минах оттам на връщане от морето - просто от любопитство, че имаше смотан трафик. Едно кръгче на паркинга и черта обратно към магистралата. Построеното, на око не струва повече от 5млн лв по сегашни цени (набалончени).

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Jorkata Разгледай мнение
          Наскоро посетих тая бутафория ИП и отблизо се запознах със сектантите, проведоха ми пълен курс "просветление"... думите бледнеят, светът теснее... абе страшно е. Добре, че съм тъп като камък и думите им просто не хванаха семе....
          +110

          Коментар


          • Наскоро посетих тая бутафория ИП и отблизо се запознах със сектантите, проведоха ми пълен курс "просветление"... думите бледнеят, светът теснее... абе страшно е. Добре, че съм тъп като камък и думите им просто не хванаха семе....

            Коментар


            • Първоначално изпратено от raydalio Разгледай мнение

              Основанието на което са набрани акциите без да има нарушение е пропуск в закона - чл. 12 ЗППЦК.
              Чл. 12. (Отм. - ДВ, бр. 8 от 2003 г., в сила от 01.03.2003 г.).

              Коментар


              • Първоначално изпратено от raydalio Разгледай мнение
                Исторически парк АД не продава акции от повече от година. Прокуратурата още януари прекрати досъдебното производство, поради липса на доказателства и в момента е заведено дело за набеждаване срещу Иво Прокопиев за което се лежи до 6 години затвор. Паркът тази година е посетен 61 273 туристи (към 21 август 2020 г. ) До момента от 70те млн. набрани лева са инвестирани 30 милиона повечето от които са за биенето на сонда на 170 м под земята и изграждане на независимо водоподаване - ВИК не участва. С останалите 40 млн лв в момента се строят 2ра и 3та фаза. Инвеститорите са 1300 включително и 4ма американци. През 2016та закупих 3 пакета акции по 13 000лв на пакет и 2019 ги продадох по 45 000лв на пакет (наложи ми се много скъпа операция и тези акции ми спасиха живота). Наричайте ме шаран колкото си искате, но аз съм на 300% печалба, а вие живеете в мизерия и си плюете както цял живот сте правили. Главният проблем за инвеститорите е ковид19 и сривът на бг туризма с 90%. Разходите на айвалайн са 45лв на ден - за биохрана. Всяка фирма, която е в начален етап на развитие е на загуба, но въпреки ковид19 тази година разходите ще се равни на приходите, освен ако гейвник, капитал и останалите лайномети на подсъдимия олигарх не продължат масирания артилерийски обстрел, който е главната причина акционерите да получат ниски дивиденти.
                П.п. Тоалетните са 170 на брой (за тези от вас, които ги е страх да отидат от страх,че ще си напикаят, защото имало само 1 казанче), а паркоместата 900 с откриването на втория паркинг зад парка. Последният път успях да си заредя и теслата, понеже имат вече и зарядни станции за електромобили.
                Основанието на което са набрани акциите без да има нарушение е пропуск в закона - чл. 12 ЗППЦК.
                И какво пише в чл. 12 от ЗППЦК?

                Коментар


                • Първоначално изпратено от raydalio Разгледай мнение
                  Исторически парк АД не продава акции от повече от година. Прокуратурата още януари прекрати досъдебното производство, поради липса на доказателства и в момента е заведено дело за набеждаване срещу Иво Прокопиев за което се лежи до 6 години затвор. Паркът тази година е посетен 61 273 туристи (към 21 август 2020 г. ) До момента от 70те млн. набрани лева са инвестирани 30 милиона повечето от които са за биенето на сонда на 170 м под земята и изграждане на независимо водоподаване - ВИК не участва. С останалите 40 млн лв в момента се строят 2ра и 3та фаза. Инвеститорите са 1300 включително и 4ма американци. През 2016та закупих 3 пакета акции по 13 000лв на пакет и 2019 ги продадох по 45 000лв на пакет (наложи ми се много скъпа операция и тези акции ми спасиха живота). Наричайте ме шаран колкото си искате, но аз съм на 300% печалба, а вие живеете в мизерия и си плюете както цял живот сте правили. Главният проблем за инвеститорите е ковид19 и сривът на бг туризма с 90%. Разходите на айвалайн са 45лв на ден - за биохрана. Всяка фирма, която е в начален етап на развитие е на загуба, но въпреки ковид19 тази година разходите ще се равни на приходите, освен ако гейвник, капитал и останалите лайномети на подсъдимия олигарх не продължат масирания артилерийски обстрел, който е главната причина акционерите да получат ниски дивиденти.
                  П.п. Тоалетните са 170 на брой (за тези от вас, които ги е страх да отидат от страх,че ще си напикаят, защото имало само 1 казанче), а паркоместата 900 с откриването на втория паркинг зад парка. Последният път успях да си заредя и теслата, понеже имат вече и зарядни станции за електромобили.
                  Основанието на което са набрани акциите без да има нарушение е пропуск в закона - чл. 12 ЗППЦК.
                  Може ли инфо за прокуратурата?
                  Може ли източник за тези 61 273 туриста?
                  Как са влезели 70 милиона след като по отчет нямат и 8 милиона в актива?
                  Как си купил през 2016 по 65 лева на акция, след като официално почнаха на 140 лв?

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Mr.Profit Разгледай мнение
                    Мисля си, че 30 лв вход да са платили не повече от 1/3, но предполагам ще видим значително подобрение във финансовите отчети занапред.

                    С този рейтинг говорим за много доволни клиенти и това за мен е най-важното. Другото ще си дойде с времето.

                    Ще пробвам и аз да го посетя тази година и ще споделя лични впечатления. Някой от тук присъстващите ходил ли е? Как е?
                    Не ме разбирай грешно но, така ще трябва да се врътнеш оттам къде милион ъти, оставяйки по 30 левчета... Ех, Митаки, по-пораснал те имах, пък то...

                    Коментар


                    • Мисля си, че 30 лв вход да са платили не повече от 1/3, но предполагам ще видим значително подобрение във финансовите отчети занапред.

                      С този рейтинг говорим за много доволни клиенти и това за мен е най-важното. Другото ще си дойде с времето.

                      Ще пробвам и аз да го посетя тази година и ще споделя лични впечатления. Някой от тук присъстващите ходил ли е? Как е?
                      Keep going ...

                      Коментар


                      • Сега от един коментар ще тръгнат митовете как вече има дивидент и хората печелят 300%, докато паркът има 45 лева разход... Ама накрая завършваме с малко оправдания "ковида виновен, между другото и сондаж за 15-20млн."

                        От къде е тази статистика с посетители? Има ли издаден касов бон на всеки постетител? Всеки посетител ли е платил вход 30лв, нали продавахте едни карти, с които входът става 10лв или безплатен? Деца, пенсионери не плащат 30лв. вход предполагам? Колко от посетителите са се възползвали от допълнителните атракции/услуги и какви пари са спечелени от тях. Така хвърлено числото "60 хил." нищо не значи, но ако е варно - значи вече има едни предварително заложени очаквания за поне 1-2млн. приход в отчетите когато излезнат?
                        Last edited by RimogarDD; 30.08.2020, 18:45.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Aleo Разгледай мнение
                          На мен ми е чудно, дали КФН има човек, който да след форумите и социалните мрежи за схеми?
                          Ти им пиши, пък гледай.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Тъпо парче Разгледай мнение
                            Бах мааму, ква е тая сонда за вода 15млн.лв? Да не са почнали да строят тунел към центъра на земята
                            Не е зле да се разрови, дали не са свързани и тези пари а усвояване по някоя оперативна програма...

                            Коментар


                            • Бах мааму, ква е тая сонда за вода 15млн.лв? Да не са почнали да строят тунел към центъра на земята

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от raydalio Разгледай мнение
                                Исторически парк АД не продава акции от повече от година. Прокуратурата още януари прекрати досъдебното производство, поради липса на доказателства и в момента е заведено дело за набеждаване срещу Иво Прокопиев за което се лежи до 6 години затвор. Паркът тази година е посетен 61 273 туристи (към 21 август 2020 г. ) До момента от 70те млн. набрани лева са инвестирани 30 милиона повечето от които са за биенето на сонда на 170 м под земята и изграждане на независимо водоподаване - ВИК не участва. С останалите 40 млн лв в момента се строят 2ра и 3та фаза. Инвеститорите са 1300 включително и 4ма американци. През 2016та закупих 3 пакета акции по 13 000лв на пакет и 2019 ги продадох по 45 000лв на пакет (наложи ми се много скъпа операция и тези акции ми спасиха живота). Наричайте ме шаран колкото си искате, но аз съм на 300% печалба, а вие живеете в мизерия и си плюете както цял живот сте правили. Главният проблем за инвеститорите е ковид19 и сривът на бг туризма с 90%. Разходите на айвалайн са 45лв на ден - за биохрана. Всяка фирма, която е в начален етап на развитие е на загуба, но въпреки ковид19 тази година разходите ще се равни на приходите, освен ако гейвник, капитал и останалите лайномети на подсъдимия олигарх не продължат масирания артилерийски обстрел, който е главната причина акционерите да получат ниски дивиденти.
                                П.п. Тоалетните са 170 на брой (за тези от вас, които ги е страх да отидат от страх,че ще си напикаят, защото имало само 1 казанче), а паркоместата 900 с откриването на втория паркинг зад парка. Последният път успях да си заредя и теслата, понеже имат вече и зарядни станции за електромобили.
                                Основанието на което са набрани акциите без да има нарушение е пропуск в закона - чл. 12 ЗППЦК.
                                E отде пък намери балък да му ги продадеш.Нещо не ти вярвам.Иначе за загубата е виновен в.Капитал.Няма как да има друг виновен.При 60К туристи трябва да се печели по не 300 лева на турист за да излезе сметката за 20М печалба.Научи се да сметаш.
                                Last edited by nradev; 29.08.2020, 01:17.

                                Коментар

                                Working...
                                X