IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Възможности за инвестиция в Исторически парк АД

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Mr.Profit Разгледай мнение

    Да построят и 5-те етапа и да докарат заложената дивидентна доходност.

    За дивидентната доходност си давам сметка, че сме далеч от 5000 лв на акция към момента, но това не ме притеснява защото вярвам, че са на прав път и просто трябва време.

    Отделно проектът търпи развитие, а виждам как се развива и селото. Може би и аз ще прозвуча като фанатик, но го "виждам" как става

    Разбира се това си е мое лично мнение и може да няма нищо общо с реалността. Затова обичам да казвам, че времето ще покаже...
    5к дивидент на акция прави 5 милиарда дивидент - това някаква нова лъжа ли е?

    Михайлов обясни ли ти как точно парите ти влизат в парка за строителство на всичките 5 етапа? Също така, сподели ли защо сте 1 година на зад от плана?

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Mr.Profit Разгледай мнение

      Здравей, ще избегна субективните ти наблюдения и ще ти отговоря от моя гледна точка като инвеститор в парка.

      1. Beauty is in the eye of the beholder, което означава, че каквото искаш да видиш ще го видиш. Така функционира човешкият мозък.

      За мен определено сред тях има хора, които ми вдъхват повече доверие и такива с по-малко.

      2. Реалният план за мен е точно както е анонсиран. Следя проекта от бая години и съм свидетел на всичко, което се направи до момента.

      За таргет групата ще ти кажа, че съм на 40, с малко дете и добре платена работа. Занимавам се с инвестиции от над 10 години и ако имам забележки по финансовата част (опитвам се да бъда реалист доколкото ми е възможно защото съм акционер и съм пристрастен) по изпълнението нямам забележки. Допада ми идеята да участвам в построяването на нещо стойностно, което да оставя на щерката.

      Идеята също ме спечели и знам, че тези хора ще докарат нещата до края. Убедих се с времето.

      3. Говорил съм с Ивелин. Мисля, че може да е много убедителен, но съм се хващал как проявявам критично мислене докато говоря с него. Не се доверявам сляпо на това, което казва защото знам, че и той е човек и той е пристрастен.

      Лично аз нямам как да загубя от тази инвестиция вече. С интерес следя всяка тяхна стъпка по пътя към крайната цел.

      Бъди здрав и успех!
      Как по-точно "нямаш какво да губиш" в инвестицията, при положение че си дал пари, а не си взел и 1 стотинка дивидент? В момента не виждам и как можеш да излезеш от инвестицията при положение че няма пазар за въпросните акции? Какво по-точно ще "оставиш на щерката", ако въпросното дружество фалира? Ок е че си говорил с Ивелин, но пита ли го дали парка ще може да си изплати облигациите с 40% лихва? Изобщо ми е много странно как човек на 40 години с претенции че се занимава с инвестиции от 10, инвестира в подобен проект при положение че има 62 страници за " какво иде реч" във въпросния "проект". Но ти си знаеш. Все пак имаше един лаф - "майната им на парите, важното е да сме живи и здрави"...

      Коментар


      • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение
        Какъв ще е краят, какви са очакванията !?
        Да построят и 5-те етапа и да докарат заложената дивидентна доходност.

        За дивидентната доходност си давам сметка, че сме далеч от 5000 лв на акция към момента, но това не ме притеснява защото вярвам, че са на прав път и просто трябва време.

        Отделно проектът търпи развитие, а виждам как се развива и селото. Може би и аз ще прозвуча като фанатик, но го "виждам" как става

        Разбира се това си е мое лично мнение и може да няма нищо общо с реалността. Затова обичам да казвам, че времето ще покаже...
        Keep going ...

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Mr.Profit Разгледай мнение


          ....
          Идеята също ме спечели и знам, че тези хора ще докарат нещата до края.
          .....
          Какъв ще е краят, какви са очакванията !?

          Коментар


          • 1. Дали всички техни представители са нясно с цялата схема или има такива, които истински вярват в цялата тая работа? Реално някои си изглеждат яки измамници по филмчетата, докато други имат достатъчно фанатични погледи, за да им повярваш.

            2. Какъв е реалният план на тая схема. Колкото и да е абсурдно, цялото т'ва нещо вече си съществува някви години, тоест има няква мисъл зад цялата тая схема. Интересно ми е как са си подбрали таргет групата, какви похвати са измислили и тн. Винаги при такива схеми това ми е било интересната част. Дори за да си добър лъжец трябва да имаш доста добра интуиция или няк'ви знания.

            3. Доколко Ивелин наистина е главата на цялото т'ва нещо? Изглежда ми семпло парче - тесните дрехи, големите меки бицари, селската прическа и скъпата кола....ама знае ли човек. Обикновено в такива схеми има публична личност, подбрана по някви критерии и някой, който дърпа нещата задкулисно.

            Та те така....интересна схема, която пробужда в мен много смесени чувства.
            От една страна ми е жал за всички тея бедни хорица, които не са наясно с тоя тип схеми и не са достатъчно способни да си набавят необходимата информация за да разберат, че това е схема. От друга страна има едни млади хора, които тук таме са техни фенове, които имат цяло море от онлайн информация и въпреки т'ва толкова много тлеят за лесни кинти, че общо взето цял живот ще са жертви на такива схеми. За тях май не ми е толкова жал, въпреки, че може би и те не са имали много равен старт в живота, щом си хвърлят парите за нещо такова.
            Здравей, ще избегна субективните ти наблюдения и ще ти отговоря от моя гледна точка като инвеститор в парка.

            1. Beauty is in the eye of the beholder, което означава, че каквото искаш да видиш ще го видиш. Така функционира човешкият мозък.

            За мен определено сред тях има хора, които ми вдъхват повече доверие и такива с по-малко.

            2. Реалният план за мен е точно както е анонсиран. Следя проекта от бая години и съм свидетел на всичко, което се направи до момента.

            За таргет групата ще ти кажа, че съм на 40, с малко дете и добре платена работа. Занимавам се с инвестиции от над 10 години и ако имам забележки по финансовата част (опитвам се да бъда реалист доколкото ми е възможно защото съм акционер и съм пристрастен) по изпълнението нямам забележки. Допада ми идеята да участвам в построяването на нещо стойностно, което да оставя на щерката.

            Идеята също ме спечели и знам, че тези хора ще докарат нещата до края. Убедих се с времето.

            3. Говорил съм с Ивелин. Мисля, че може да е много убедителен, но съм се хващал как проявявам критично мислене докато говоря с него. Не се доверявам сляпо на това, което казва защото знам, че и той е човек и той е пристрастен.

            Лично аз нямам как да загубя от тази инвестиция вече. С интерес следя всяка тяхна стъпка по пътя към крайната цел.

            Бъди здрав и успех!
            Keep going ...

            Коментар


            • Първоначално изпратено от megathrone Разгледай мнение
              От една страна ми е жал за всички тея бедни хорица, които не са наясно с тоя тип схеми и не са достатъчно способни да си набавят необходимата информация за да разберат, че това е схема. От друга страна има едни млади хора, които тук таме са техни фенове, които имат цяло море от онлайн информация и въпреки т'ва толкова много тлеят за лесни кинти, че общо взето цял живот ще са жертви на такива схеми. За тях май не ми е толкова жал, въпреки, че може би и те не са имали много равен старт в живота, щом си хвърлят парите за нещо такова.
              Когато хората с пари срещнат хората с опит, първите си тръгват с опит, а вторите с пари.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Kildirim_Bei Разгледай мнение

                31 септември
                Е то не остана. По 15% ли? Или заради кризата тоя пъ ще е х2.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от megathrone Разгледай мнение
                  Уф.....влезнах тук защото от няк'во време следя цялата тая лудост покрай ИП. Всичко започна с няколко неграмотни консултанти, които ме добавиха в линкдин. Гледам - млади момчета, работили по бензиностанции (няма лошо) се пишат финансови консултанти. Чудя се....как така момчета на по 22-25 дават такива съвети, но нищо, както и да е.

                  Стана ми интересно - зачетох се в няколко техни статии (те бълват яко) и ми стана вече не само интересно, но и смешно и тъжно. Полу-батки се опитват да развиват някакви теории за финансите, цитирайки слабо известни книги. Тук-таме някое метнато общо вдъхновяващо изречение за България/обединение и тн. истории.

                  ........................

                  3. Доколко Ивелин наистина е главата на цялото т'ва нещо? Изглежда ми семпло парче - тесните дрехи, големите меки бицари, селската прическа и скъпата кола....ама знае ли човек. Обикновено в такива схеми има публична личност, подбрана по някви критерии и някой, който дърпа нещата задкулисно.

                  Та те така....интересна схема, която пробужда в мен много смесени чувства.
                  От една страна ми е жал за всички тея бедни хорица, които не са наясно с тоя тип схеми и не са достатъчно способни да си набавят необходимата информация за да разберат, че това е схема. От друга страна има едни млади хора, които тук таме са техни фенове, които имат цяло море от онлайн информация и въпреки т'ва толкова много тлеят за лесни кинти, че общо взето цял живот ще са жертви на такива схеми. За тях май не ми е толкова жал, въпреки, че може би и те не са имали много равен старт в живота, щом си хвърлят парите за нещо такова.
                  Ивелин е бушон, другите са шарани като в схемата на пастора от Пловдив.
                  В "Капитал" имаше поредица от статии, споменаваха се некъв адвокат и двама-трима други, дето са собственици на фирмите, където отиват парите.
                  Не се заяждам никога и с никой, но... истината винаги боли.
                  ~ Enfant Sanssouci de Monde ~

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от mancev Разгледай мнение
                    Колеги, кога е ex-divident day тук?
                    31 септември
                    Не се заяждам никога и с никой, но... истината винаги боли.
                    ~ Enfant Sanssouci de Monde ~

                    Коментар


                    • Колеги, кога е ex-divident day тук?

                      Коментар


                      • Уф.....влезнах тук защото от няк'во време следя цялата тая лудост покрай ИП. Всичко започна с няколко неграмотни консултанти, които ме добавиха в линкдин. Гледам - млади момчета, работили по бензиностанции (няма лошо) се пишат финансови консултанти. Чудя се....как така момчета на по 22-25 дават такива съвети, но нищо, както и да е.

                        Стана ми интересно - зачетох се в няколко техни статии (те бълват яко) и ми стана вече не само интересно, но и смешно и тъжно. Полу-батки се опитват да развиват някакви теории за финансите, цитирайки слабо известни книги. Тук-таме някое метнато общо вдъхновяващо изречение за България/обединение и тн. истории.

                        Поразгледах някои от другите им видеа...някои доста ме отвратиха - примерно има едно с момче, което изглежда с видими психически отклонения, което са изтипосали да го хвалят как инвестирало в ИП. Цялостно лъха на нещо много неприятно от цялата тая работа. Друг техен младеж има видео в линкдин, в което почти директно обяснява, как трябва да се отървем от циганите. Май беше с блузка с шевици, та предполагам е ок т'ва....
                        За късмет - преди няколко дена, както седяхме на театъра, и дойде едно момче, също не изглеждаше много редовно, и се опита да ни продаде една от книгите, които те издават. Момчето наистина не изглеждаше ок - имаше един празен поглед, все едно в нищото директно гледа. Бяхме една идея повечко хора и не исках да го разпитвам, за да не избие към подигравка разговора....но нещо хич не беше ок там.


                        Иначе има нещо хитро в цялата работа - реално смесват национализма и голямото желанние на някои хора да "прецакат системата", като сложат едни пари на едно място и после ги утроят.....без бачкане. Ем си мислят, че са предприемачи, ем ако някой ги барне обясняват за висшата цел - България, слава, чест и бла бла. Сигурен съм, че при различните хора има различен водещ елемент в цялата тая работа.

                        Поразгледах и профила им във фейсбук - преобладават хората на средна към застаряваща възраст от предимно малки (респективно и бедни) населени места, които се кичат с техните банери. Тук таме някой младеж, който може би бленува за лесни кинти.

                        Предвид всичко по-горе и разбира се липсатата на каквато и да е финансова логика зад цялото нещо, абсолютно ясно е за всеки адекватен човек, че цялото т'ва нещо е пълна схема. За мен остават няколко интересни въпроса тук:

                        1. Дали всички техни представители са нясно с цялата схема или има такива, които истински вярват в цялата тая работа? Реално някои си изглеждат яки измамници по филмчетата, докато други имат достатъчно фанатични погледи, за да им повярваш.

                        2. Какъв е реалният план на тая схема. Колкото и да е абсурдно, цялото т'ва нещо вече си съществува някви години, тоест има няква мисъл зад цялата тая схема. Интересно ми е как са си подбрали таргет групата, какви похвати са измислили и тн. Винаги при такива схеми това ми е било интересната част. Дори за да си добър лъжец трябва да имаш доста добра интуиция или няк'ви знания.

                        3. Доколко Ивелин наистина е главата на цялото т'ва нещо? Изглежда ми семпло парче - тесните дрехи, големите меки бицари, селската прическа и скъпата кола....ама знае ли човек. Обикновено в такива схеми има публична личност, подбрана по някви критерии и някой, който дърпа нещата задкулисно.

                        Та те така....интересна схема, която пробужда в мен много смесени чувства.
                        От една страна ми е жал за всички тея бедни хорица, които не са наясно с тоя тип схеми и не са достатъчно способни да си набавят необходимата информация за да разберат, че това е схема. От друга страна има едни млади хора, които тук таме са техни фенове, които имат цяло море от онлайн информация и въпреки т'ва толкова много тлеят за лесни кинти, че общо взето цял живот ще са жертви на такива схеми. За тях май не ми е толкова жал, въпреки, че може би и те не са имали много равен старт в живота, щом си хвърлят парите за нещо такова.

                        Коментар


                        • Целият проект ми е адски интересен - в живота на човек рядко се случва да има шанс да види растежа и последващото сгромолясване на една пирамида на живо, събитията да се развиват пред очите ти, да гледаш възхода и падението на една такава секта. Няматe си представа колко ми е интересно сега
                          Last edited by Jorkata; 01.09.2020, 12:01.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Mr.Profit Разгледай мнение
                            Ще пробвам и аз да го посетя тази година и ще споделя лични впечатления. Някой от тук присъстващите ходил ли е? Как е?
                            Надявам се, че си отишъл поне веднъж преди да вземеш "аргументирано и информирано инвестиционно решение"?
                            Аз минах оттам на връщане от морето - просто от любопитство, че имаше смотан трафик. Едно кръгче на паркинга и черта обратно към магистралата. Построеното, на око не струва повече от 5млн лв по сегашни цени (набалончени).

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Jorkata Разгледай мнение
                              Наскоро посетих тая бутафория ИП и отблизо се запознах със сектантите, проведоха ми пълен курс "просветление"... думите бледнеят, светът теснее... абе страшно е. Добре, че съм тъп като камък и думите им просто не хванаха семе....
                              +110

                              Коментар


                              • Наскоро посетих тая бутафория ИП и отблизо се запознах със сектантите, проведоха ми пълен курс "просветление"... думите бледнеят, светът теснее... абе страшно е. Добре, че съм тъп като камък и думите им просто не хванаха семе....

                                Коментар

                                Working...
                                X