IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Възможности за инвестиция в Исторически парк АД

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от megathrone Разгледай мнение
    Мр Профит - къде другаде потърси акции? От всички тези консултанти на Тогедър няма ли един, който може да предложи все нещо - нали има конюшни, къщи за гости, спа-та? Старобългарски МОЛ, кога?

    Иначе на няколко места чувам леки коментари как отчета на ИП не отговря на истината....та се чудя това e поредната заигравка на Ивелин тайната с ръба на закона или?

    Гледайки това "бурно" развитие на ИП, започвам да се чудя и кой ще ги управлява тези хиляди бизнеси, които се добавят......щото по-рано се спомена за натрупване на know how...то know how-то хич не идва само с построяването на нещо, но пък да видим.
    То, know-how-то, обяснил съм вече, е безсмислено и безпредметно без know-what но, докато въпросните Хении на ХинФестициите, са наясно и с едното, и с другото, рибоците след тях, що им пълнят гушките, като
    Г-н Печалба, още са в заблуда. Голям Никулден се очаква за ахмачетата, в ролята на каквото са. Онова, в което вярват, са мокри сънища (+/-).

    Коментар


    • Мр Профит - къде другаде потърси акции? От всички тези консултанти на Тогедър няма ли един, който може да предложи все нещо - нали има конюшни, къщи за гости, спа-та? Старобългарски МОЛ, кога?

      Иначе на няколко места чувам леки коментари как отчета на ИП не отговря на истината....та се чудя това e поредната заигравка на Ивелин тайната с ръба на закона или?

      Гледайки това "бурно" развитие на ИП, започвам да се чудя и кой ще ги управлява тези хиляди бизнеси, които се добавят......щото по-рано се спомена за натрупване на know how...то know how-то хич не идва само с построяването на нещо, но пък да видим.
      Last edited by megathrone; 30.11.2020, 11:15.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение

        Още по-интересно кой ги определя тези бомбастик ръстови цени, -цар пазар ли, некъв лицензиран оценител ли или са зарибявка за шаранчета, да се кютнат из дъното и да не мърдат много А счетоводната стойност е колко?!, показатели некви като p/b, p/s и т.н ?!
        Че то след 5г, дружеството може да не съществува, а някой да си пише из нетя за акции оценяващи го на милиард...-поне с тоя темп на артиения ръст, натам отива оценкътъ
        Целия сектур торизам е баталясал, само тука пилето фърчи връз небето
        без препоръка
        Остави тая работа. Не мисля, че средностатистическия "инвеститор" в парка е правил подобни анализи. Гледам го елементарно просто. Дори да има някой, който иска да излезе, то едва ли ще се навие за по-ниска цена от платената. Ако добавим поговорката за българина - да не се мине и да не настине, по-вероятно е до последно да се стискат акциЙте, че да не изтърве дивидента. Ама ако дойде ЧСИ за апартамента ще стане интересно на колко ще оцени хАртията.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение

          Още по-интересно кой ги определя тези бомбастик ръстови цени, -цар пазар ли, некъв лицензиран оценител ли или са зарибявка за шаранчета, да се кютнат из дъното и да не мърдат много А счетоводната стойност е колко?!, показатели некви като p/b, p/s и т.н ?!
          Че то след 5г, дружеството може да не съществува, а някой да си пише из нетя за акции оценяващи го на милиард...-поне с тоя темп на артиения ръст, натам отива оценкътъ
          Целия сектур торизам е баталясал, само тука пилето фърчи връз небето
          без препоръка
          В момента,в който се устят ахмачетата, Митето ще намери акциййи и по 5 К „пакета”. Много. Наведнъж.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Асо Пика Разгледай мнение

            той и Царя тъй каза на времето ... ще ви оправя за 800 дена кат му дойде времето ....
            Оправи ги и си замина все пак цар - Царска му работа. Ако беше стрелял с лък по боговете, досега Можеше да се е сетил един парк да направи от некоя резиденция )

            Коментар


            • Първоначално изпратено от 4i4o mitko Разгледай мнение

              Защото предлагаш 27000 лв на пакет на цени от 2017 или по-рано. Съдя за цените според темата във форумфинанси. Първите цени в началото на 2018г са 36000лв на пакет. Лятото на 2018г 42000лв, началото на 2019 - 50000лв. Е кой акционер от последните 3 години ще ти продаде вместо да слуша видеата как има леко забавяне на дивидента заради короната и недоброжелатели и да чака въздигането на инвестицията си?
              Още по-интересно кой ги определя тези бомбастик ръстови цени, -цар пазар ли, некъв лицензиран оценител ли или са зарибявка за шаранчета, да се кютнат из дъното и да не мърдат много А счетоводната стойност е колко?!, показатели некви като p/b, p/s и т.н ?!
              Че то след 5г, дружеството може да не съществува, а някой да си пише из нетя за акции оценяващи го на милиард...-поне с тоя темп на артиения ръст, натам отива оценкътъ
              Целия сектур торизам е баталясал, само тука пилето фърчи връз небето
              без препоръка

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Mr.Profit Разгледай мнение

                Защо от месец насам не мога да намеря продавач на акции?
                Защото предлагаш 27000 лв на пакет на цени от 2017 или по-рано. Съдя за цените според темата във форумфинанси. Първите цени в началото на 2018г са 36000лв на пакет. Лятото на 2018г 42000лв, началото на 2019 - 50000лв. Е кой акционер от последните 3 години ще ти продаде вместо да слуша видеата как има леко забавяне на дивидента заради короната и недоброжелатели и да чака въздигането на инвестицията си?

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Mr.Profit Разгледай мнение

                  За мен си има причина нещата да са по този начин, но да предположим, че си прав.

                  Защо от месец насам не мога да намеря продавач на акции? Това не те ли навява на мисълта, че финансовия отчет не отразява реалното състояние на дружеството. Откъде според теб идват парите за да продължава да се строи като са с отрицателен капитал?

                  Ще си дойдат нещата на мястото като му дойде времето.
                  За мен извода е, че в този форум не се търгуват тези акции, а не че ти няма от кой да купиш.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Mr.Profit Разгледай мнение

                    За мен си има причина нещата да са по този начин, но да предположим, че си прав.

                    Защо от месец насам не мога да намеря продавач на акции? Това не те ли навява на мисълта, че финансовия отчет не отразява реалното състояние на дружеството. Откъде според теб идват парите за да продължава да се строи като са с отрицателен капитал?

                    Ще си дойдат нещата на мястото като му дойде времето.
                    той и Царя тъй каза на времето ... ще ви оправя за 800 дена кат му дойде времето ....
                    Last edited by Асо Пика; 29.11.2020, 18:26.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от RimogarDD Разгледай мнение
                      Виж сега, ние разбираме, че си инвестирал и вярваш в проекта - в това няма лошо, разбира се. Нормално е като си инвестирал да го защитаваш.
                      Единственият проблем е, че от 2-3 години насам се питат едни исъщи логични въпроси за дружеството, капитала и прочее. Малко прозрачност се иска,
                      но така и не излезе нищо смислено наяве, което е основен повод за съмнение.

                      Според ГФО-то за 2019 - дружеството не е ли с отрицателен капитал?
                      Какви приходи има дружеството? За мен тия 500хил. приход са доста комична сума, явно недостатъчна и за 1 лев дивидент.
                      За мен си има причина нещата да са по този начин, но да предположим, че си прав.

                      Защо от месец насам не мога да намеря продавач на акции? Това не те ли навява на мисълта, че финансовия отчет не отразява реалното състояние на дружеството. Откъде според теб идват парите за да продължава да се строи като са с отрицателен капитал?

                      Ще си дойдат нещата на мястото като му дойде времето.
                      Keep going ...

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Тъпо парче Разгледай мнение
                        Oт чисто любопитство - има ли го написано някъде? Кол опция ли има или пут? (По желание на акционерите или по желание на облигационерите става конвертирането?) Или при дефолт всичко отива при облигационера, както се случва при нормалните облигации (ама акцЮнерите пият водата).
                        Те, акцЮнерите, по подразбиране, са там с тази цел. АКО някога нещо изпадне и за тях, ще е само за някои, само за кратко, и само в краен случай.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Mr.Profit Разгледай мнение

                          ​​​​​​... защото в един момент те ще бъдат конвертирани в акции..
                          Oт чисто любопитство - има ли го написано някъде? Кол опция ли има или пут? (По желание на акционерите или по желание на облигационерите става конвертирането?) Или при дефолт всичко отива при облигационера, както се случва при нормалните облигации (ама акцЮнерите пият водата).

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от RimogarDD Разгледай мнение
                            Виж сега, ние разбираме, че си инвестирал и вярваш в проекта - в това няма лошо, разбира се. Нормално е като си инвестирал да го защитаваш.
                            Единственият проблем е, че от 2-3 години насам се питат едни исъщи логични въпроси за дружеството, капитала и прочее. Малко прозрачност се иска,
                            но така и не излезе нищо смислено наяве, което е основен повод за съмнение.

                            Според ГФО-то за 2019 - дружеството не е ли с отрицателен капитал?
                            Какви приходи има дружеството? За мен тия 500хил. приход са доста комична сума, явно недостатъчна и за 1 лев дивидент.
                            И сумата е комична, и балансът е комичен.
                            Някои хора не могат да загреят, че са 'инвестирали' при п/е над 1000....За Айвалин е чудесна сделка разбира се, да им прибере излишните кинти

                            Коментар


                            • Виж сега, ние разбираме, че си инвестирал и вярваш в проекта - в това няма лошо, разбира се. Нормално е като си инвестирал да го защитаваш.
                              Единственият проблем е, че от 2-3 години насам се питат едни исъщи логични въпроси за дружеството, капитала и прочее. Малко прозрачност се иска,
                              но така и не излезе нищо смислено наяве, което е основен повод за съмнение.

                              Според ГФО-то за 2019 - дружеството не е ли с отрицателен капитал?
                              Какви приходи има дружеството? За мен тия 500хил. приход са доста комична сума, явно недостатъчна и за 1 лев дивидент.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от troika Разгледай мнение

                                Горе-долу разбирам мотивите ти, така ми се струва. Опресних си информацията какво ново из ИП. Може и да стане както си го написал. Обаче, нещо се питам - не е ли малка вероятността да се случи точно това, при положение, че счетоводно нещата не изглеждат добре, има подводни камъни с кредитите им, че не се наливат пари директно в дружеството от пакетите? Ей затова хората по света са измислили фондовите борси и после регулациите в тях, за да пресекат измамите. Определено не сме измислили топлата вода и такива похвати за бизнес са за мен поне съмнителни. То и да се случи всичко както го описваш, гаранцията е прекалено малка за мен. Ако беше борсово търгувано, сега можеше да си купиш или продадеш акции а сега даже и това не става.
                                ​​​​​Дано да изскараш някой лев, може пък да станат някак си нещата.
                                ​​​​​​Няма да навлизам в подробности, но задълженията по облигациите в баланса на дружеството не са проблем защото в един момент те ще бъдат конвертирани в акции. Освен тях дружеството няма задължения, а вече се вижда, че генерира приходи.

                                За мен е въпрос на време да започнат да плащат дивиденти и споменаха, че живот и здраве това ще започне от по-следващата година. Всичко зависи и от епидемиологичната обстановка, разбира се, но аз съм убеден, че и това ще мине.

                                Аз съм ок с това, че дружеството не е на борсата. Ще се радвам с даден момент да се качи, но каквото, такова
                                Keep going ...

                                Коментар

                                Working...
                                X