IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Възможности за инвестиция в Исторически парк АД

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от marinoff Разгледай мнение

    Кой ще ни търси да ни бие? Вие заплашвате ли ни?
    Не, разбира се. Такива схеми в България има от началото на 90те, мога да Ви ги изброя по памет, ако желаете:
    - игри с талони
    - Ийст-Уест Интернешънъл Холдинг Груп
    - Лайф Чойс
    - Югоагент
    - ДЕМОС, Габрово
    - български клон на МММ на Сергей Мавроди от Русия
    - няколко фалшиви "финансови" къщи с доверително управление на пари
    - SCI, впоследствие Saveway
    - и още няколко по-незначителни пирамидални схеми
    Интересното е, че около Варна и прилежащите региони е много благодатна почва за раждане и растеж на такива схеми. Дали защото имаше много моряшки пари, туризъм или друго - не знам.
    Всичките схемаджийски тартори накрая се криеха срамежливо от любовта на акционери и вложители.
    Не се заяждам никога и с никой, но... истината винаги боли.
    ~ Enfant Sanssouci de Monde ~

    Коментар


    • Първоначално изпратено от monopola Разгледай мнение
      Наредих ги нещата аз Почнаха вече разни "доброжелатели" да ми казват, че нямало смисъл да се занимавам, но засега много ниска топка са тия, дето ме предупреждават. Вероятно ще загубя кой знае колко време с тия идиоти, ама нещо го приех лично май, пък и да се натегна на Прокопиев, че нищо не е пращал през Сорос скоро.
      А всъщност наистина вярвам, че истинската любов към Отечеството е да не позволяваш на подобна измет да вирее и да паразитира на гърба на историята ни.
      За какво ще ги съдиш паркаджиийте? Може и на ЛС да пишеш.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Plameniva_d Разгледай мнение

        Кои 58 милиона?
        Тези същите, Които липсват
        Айвалин тръби, че е инвестирал 70 милиона
        В годишния отчет обаче е записал 11,5
        Разлика 58,5
        За тези точно 58,5, които ги няма в отчета, питаме къде са?
        търся преподавателка, за уроци по пиано, математика, масаж и испански

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Kildirim_Bei Разгледай мнение

          Те много други работи са проверявали и всичко е чисто като кристал Едно е ясно - Авайлина е само бушон, той няма акъл, капацитет и връзки да завърти тая пирамида. Орлетата са типични мързеливи млади хора, на които са им обещани комисиони срещу зарибяване на балъци. Сладка работа - един шаран да охлузят с 60 бонки и да им дадат комисион 10, могат да висят 4-5 месеца из кафенетата, докато зарибят следващия, и цикълът се повтаря. За България, особено извън София, това си е направо Долче вита добре са го измислили, но ще ги търсят да ги бият
          Кой ще ни търси да ни бие? Вие заплашвате ли ни?

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Plameniva_d Разгледай мнение

            Вие как разбрахте, че има нещо гнило? Не ги ли проверяваха вече? Как може да се установи, че дружеството е във фалит?
            Те много други работи са проверявали и всичко е чисто като кристал Едно е ясно - Авайлина е само бушон, той няма акъл, капацитет и връзки да завърти тая пирамида. Орлетата са типични мързеливи млади хора, на които са им обещани комисиони срещу зарибяване на балъци. Сладка работа - един шаран да охлузят с 60 бонки и да им дадат комисион 10, могат да висят 4-5 месеца из кафенетата, докато зарибят следващия, и цикълът се повтаря. За България, особено извън София, това си е направо Долче вита добре са го измислили, но ще ги търсят да ги бият
            Last edited by Kildirim_Bei; 06.02.2021, 13:53.
            Не се заяждам никога и с никой, но... истината винаги боли.
            ~ Enfant Sanssouci de Monde ~

            Коментар


            • Когато нямаше акт 16 паркът и се пускаха нелегално посетители без билети, а срещу заплащане на книга. Има го документирано във видеата на Авълайн. Дали са издавали касови бележки не знам. Обаче продажбата на книги от комисионери на Тогедър става без касови бележки. Това го гарантирам!

              Коментар


              • Наредих ги нещата аз Почнаха вече разни "доброжелатели" да ми казват, че нямало смисъл да се занимавам, но засега много ниска топка са тия, дето ме предупреждават. Вероятно ще загубя кой знае колко време с тия идиоти, ама нещо го приех лично май, пък и да се натегна на Прокопиев, че нищо не е пращал през Сорос скоро.
                А всъщност наистина вярвам, че истинската любов към Отечеството е да не позволяваш на подобна измет да вирее и да паразитира на гърба на историята ни.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от RimogarDD Разгледай мнение
                  Много неща ме карат да мисля така, всичките са коментирани многократно. Имаше период, в който не се издаваха касови бонове на посетителите, начинът по който се търгуват акциите и пакетите е непрозрачен. Ако акционери (такива има и в кръга Тугедър) препродадат акциите с печалба плащат ли си ДОД, комисионните за орлетата осчетоводяват ли се, плаща ли се ДОД. На какви договри са служители и строители в ИП - не се знае, последно помня, че имаше много "доброволци" - като цяло стандартни неща за нашите ширини, масови практики, проблемът е, че се говори за идеали, въздигане и ценности...
                  Ако някой друг се сеща може да допълни.
                  Сигурен ли сте, че не са се издавали касови бонове? Правите обвинения за персонала и може ли вашето име, за да се знае кой го казва. Вашият съфорумник Атанас Ганчев си каза името. Чест му прави това, но не и езика на омраза, който използва. Кажете и вашето, за да се знае кой разпръсква тази информация и ако не е вярна да се запише на вашето име. Така ще е честно.

                  Коментар


                  • Много неща ме карат да мисля така, всичките са коментирани многократно. Имаше период, в който не се издаваха касови бонове на посетителите, начинът по който се търгуват акциите и пакетите е непрозрачен. Ако акционери (такива има и в кръга Тугедър) препродадат акциите с печалба плащат ли си ДОД, комисионните за орлетата осчетоводяват ли се, плаща ли се ДОД. На какви договри са служители и строители в ИП - не се знае, последно помня, че имаше много "доброволци" - като цяло стандартни неща за нашите ширини, масови практики, проблемът е, че се говори за идеали, въздигане и ценности...
                    Ако някой друг се сеща може да допълни.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от RimogarDD Разгледай мнение
                      От всички постове и несподеляне на информация, все повече започвам да си мисля, че в ИП правят или планират да правят данъчни врътки бидейки в толкова "сиви" води. Изглежда дори от дружеството вече не се крият особено, а в същото време са съдници, че някой си изповядал имот на данъчна оценка (практика, която аз не подкрепям, но след няколко казуса с близки на властта излезна, че е полу-законна).
                      Как стигнахте до това заключение? Кой съди другите за неплане на данъци?

                      Коментар


                      • От всички постове и несподеляне на информация, все повече започвам да си мисля, че в ИП правят или планират да правят данъчни врътки бидейки в толкова "сиви" води. Изглежда дори от дружеството вече не се крият особено, а в същото време са съдници, че някой си изповядал имот на данъчна оценка (практика, която аз не подкрепям, но след няколко казуса с близки на властта излезна, че е полу-законна).
                        Last edited by RimogarDD; 06.02.2021, 08:53.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                          предлагам държавата да си влезе във функцията и съответните органи да проверят дали това дружество е във фалит или не,дали има укриване на доходи от тугедърите и схеми за избягване на данъци(ощетяващи акционерите), дали управителите и свързани с тях лице не ощетяват акционерите и дали въобще има смисъл да се продават акции и да се взимат парите на нови канарчета при положение, че тези пари се усвояват по меко казано странен начин. За покриването на фалит си има наказание. Аз лично бих обърнал внимание и на одитора, който заверява отчетите, защото той е един вид гарант пред акционерите и държавата, че счетоводството се води правилно - затова АД са длъжни да имат Одит - защото парите на едни хора се управляват от малко на брой лица, които при желание могат да ги усвоят по начин силно незадоволителен за акционерите.

                          има и още неща, но те са си от юрисдикцията на органите на реда
                          ние можем да питаме и евалата им правя на Капитал и Стойне, че са казали, че в цялата схема с Исторически Парк - има нещо много гнило.
                          Вие как разбрахте, че има нещо гнило? Не ги ли проверяваха вече? Как може да се установи, че дружеството е във фалит?

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Plameniva_d Разгледай мнение

                            Предлагаш да съборят парка и инвеститорите да пият по една студена вода?
                            предлагам държавата да си влезе във функцията и съответните органи да проверят дали това дружество е във фалит или не,дали има укриване на доходи от тугедърите и схеми за избягване на данъци(ощетяващи акционерите), дали управителите и свързани с тях лице не ощетяват акционерите и дали въобще има смисъл да се продават акции и да се взимат парите на нови канарчета при положение, че тези пари се усвояват по меко казано странен начин. За покриването на фалит си има наказание. Аз лично бих обърнал внимание и на одитора, който заверява отчетите, защото той е един вид гарант пред акционерите и държавата, че счетоводството се води правилно - затова АД са длъжни да имат Одит - защото парите на едни хора се управляват от малко на брой лица, които при желание могат да ги усвоят по начин силно незадоволителен за акционерите.

                            има и още неща, но те са си от юрисдикцията на органите на реда
                            ние можем да питаме и евалата им правя на Капитал и Стойне, че са казали, че в цялата схема с Исторически Парк - има нещо много гнило.
                            това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от hitman47 Разгледай мнение
                              Вместо да шикалкавиш, лелче, кажи къде отидоха парите на акционерите? Къде са 58мил.лв?
                              Кои 58 милиона?

                              Коментар


                              • Пишман инвеститорите не са ви дали милионите, за да ги гепцате. Пирамидата се тресе яко. Краят е близо!

                                Коментар

                                Working...
                                X