IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Възможности за инвестиция в Исторически парк АД

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Абе истината е, че тия филми с 40 хил лева инвестиция, 5 години "ramp-up" и 5000 лева годишен дивидент, които продаваха 2018 изглеждат все по-далечни след короната. Което просто прави инвестицията не особено рентабилна. Дори да отбележат само 2 години забавяне заради короната - това са 15 години докато човек си върне инвестицията чрез "дивидентите".

    Виж, ако някой спекулира, купил е акции на 40 хил. и сега продава на 60 хил на разни наивници - няма проблем. Тук признавам, че може да се реализира печалба, въпросът е, че аз бих се чувствал леко неприятно да преебавам някой друг по тоя начин и да му продавам обещания за дивиденти, които най-вероятно няма да се изпълнят.

    Тук само ще кажа, че Ивелин и неговите лаици консултанти много убедително и яростно отхвърляха установени инвестиционни методи - "инвестициите в имоти много зле, не знам какво си"... "финансовите пазари яко спекулация и измишльотина"... "кредити, П2П - голяма схема, много риск, много спекула"... "криптото - пак схема"
    Обаче за мен фактите са следните - който е инвестирал в имот на зелено преди 2 години - сега го продава с 20-30% горница вече (или пък реално притежава нещо). Който е инвестирал в акции, ЕТФ-и, крипто и други - само тази година може да е ударил 50-100% печалба вече. Който е инвестирал консервативно в П2П - по 8-10% сложна лихва на година или към 20-30% от 2018 насам.

    Ами все още се чудя - поради какви причина бих сглупил да загробя 40-50 хил лева за евентуален дивидент след 15 години, като вместо да чакам за нещо да се случи някога - сега можех вече да съм на реална печалба.

    П.П. "Консултантите" от ИП като много ги разбират нещата - поне обясняват ли на хората, че ще трябва да си облагат печалбата с 10% данък ако си препродадат акциите от ИП или че ще платят данък дивидент евентуално някога когато почнат да раздават дивиденти... или тук пак планират да са на ръба на закона. Ама иначе "въздигаме държавата" - най-много ме напрягат ето такива смешки и претенции за "правя нещо велико, ама се пръскам да скривам данъци"
    Last edited by RimogarDD; 27.11.2020, 12:31.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Mr.Profit Разгледай мнение

      Виждаш хиени? Защо си мислиш, че ти виждаш най-правилно, че и си позволяваш да наричаш инакомислещите "балъци"? Кажи си гледната точката и толкова. Аз си казвам моята и като не можем да се срещнем някъде здраве да е... времето ще покаже кой крив и кой прав.

      Пак ти казвам, човек вижда това, което иска да види. Ти просто не искаш да видиш "искреност" и толкова.
      Кой какво вижда е субективно, прави си, и все така има обективни червени светлини, които като се насъберат, на повечето хора започва да им се променя и виждането. Иначе както виждаш, темата отдавна е станала на е*авка, щото хората, защитаващи ИП цялостно все по-рядко навлизат в някакви спорове на места извън фейсбук. След последния качен отчет, мисля, че съвсем изчезнаха.

      За времето си прав - то и до момента показва кой е прав и кой крив - няма инвестирал, дето да е получил после пари от ИП. Дайте направо тая дата, на която се очакват приходи да ви я дръпнат 2080-та, да се приключи това мъчение и да спят всички инвестирали спокойно, че са направили правилния избор, просто трябва да почакат повече.

      Отново казвам - извинявам се за честата дума на "балък", тъпо от моя страна.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Mr.Profit Разгледай мнение

        Имаш правото да се съмняваш колкото си искаш. Има такъв документ, който е прехвърляем.
        Да, може да са едни и същи временни удостоверения, прехвърлени на различни хора, което е продажба на едни и същи акции многокртано на различни хора. Ходи докажи, че твоите са си твои! Виждал ли си книгата на акционерите?

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Kildirim_Bei Разгледай мнение

          Съмнявам се, че някой инвеститУр в ИстЕрическия Парк има документ за "инвестицията", който да е прехвърляем.
          Предположих по-долу, че е много вероятно инвестицията в парка да е основана на някакво подобие на договор. Подпис, печат, стискат си ръцете, инвеститУра олеква с няколко десетки бимберици, а Ивелин и компания се приближават с още няколко крачки към светлото бъдеще - някоя слънчева държава, с която нямаме споразумение за екстрадиция.
          Имаш правото да се съмняваш колкото си искаш. Има такъв документ, който е прехвърляем.
          Keep going ...

          Коментар


          • Първоначално изпратено от megathrone Разгледай мнение
            Как пък ти от всичко дето ти го обясняват, все накрая стигаш до "аз им вярвам и това е важното". Щях да си представя и малко по-положителен сценарий, ако виждах доза искреност в поне един човек свързан с този проект. Виждал съм много проекти обречени на провал, създадени от наивни или глупави хора. Тук не виждам нито наивници, нито глупаци - виждам само едни хиение. Тук говорим без въобще да гледаме финансовата част част, която вече в 96 страници е покрито защо не излиза. Извинявай, за честата употреба на думата "балък", не искам да бъда груб. Както казах - сигурен съм, че има и ок хора, които участват в ИП. Това не го прави по-малко схема.

            ПС: Тея безработни, дето може би са набили 25к за ИП, най-вероятно няма да стигнат до тоя форум и до каквато и да е онлайн информация. Ако имаха достъп до нея, нямаше да инвестират въобще в ИП.
            Виждаш хиени? Защо си мислиш, че ти виждаш най-правилно, че и си позволяваш да наричаш инакомислещите "балъци"? Кажи си гледната точката и толкова. Аз си казвам моята и като не можем да се срещнем някъде здраве да е... времето ще покаже кой крив и кой прав.

            Пак ти казвам, човек вижда това, което иска да види. Ти просто не искаш да видиш "искреност" и толкова.
            Keep going ...

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Mr.Profit Разгледай мнение

              Как пък все негативния сценарий си представяш? И този безработен човек има опцията да ми продаде пакета от акции за 25к ама не иска, по-добре да гладува. Давам 500 лв награда на човек, който ми доведе продавач и това доведе до успешно приключване на сделката.
              Съмнявам се, че някой инвеститУр в ИстЕрическия Парк има документ за "инвестицията", който да е прехвърляем.
              Предположих по-долу, че е много вероятно инвестицията в парка да е основана на някакво подобие на договор. Подпис, печат, стискат си ръцете, инвеститУра олеква с няколко десетки бимберици, а Ивелин и компания се приближават с още няколко крачки към светлото бъдеще - някоя слънчева държава, с която нямаме споразумение за екстрадиция.
              Не се заяждам никога и с никой, но... истината винаги боли.
              ~ Enfant Sanssouci de Monde ~

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Mr.Profit Разгледай мнение

                Как пък все негативния сценарий си представяш? И този безработен човек има опцията да ми продаде пакета от акции за 25к ама не иска, по-добре да гладува. Давам 500 лв награда на човек, който ми доведе продавач и това доведе до успешно приключване на сделката.


                Как пък ти от всичко дето ти го обясняват, все накрая стигаш до "аз им вярвам и това е важното". Щях да си представя и малко по-положителен сценарий, ако виждах доза искреност в поне един човек свързан с този проект. Виждал съм много проекти обречени на провал, създадени от наивни или глупави хора. Тук не виждам нито наивници, нито глупаци - виждам само едни хиение. Тук говорим без въобще да гледаме финансовата част част, която вече в 96 страници е покрито защо не излиза. Извинявай, за честата употреба на думата "балък", не искам да бъда груб. Както казах - сигурен съм, че има и ок хора, които участват в ИП. Това не го прави по-малко схема.

                ПС: Тея безработни, дето може би са набили 25к за ИП, най-вероятно няма да стигнат до тоя форум и до каквато и да е онлайн информация. Ако имаха достъп до нея, нямаше да инвестират въобще в ИП.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от megathrone Разгледай мнение
                  Та колкото и да си го казвам това с "балъците" (и то си е факт, макар да звучи цинично), реално има и едни други хора в кюпа.
                  Реално повечето що-годе адекватни хора разбират, че това цялото е схема. Тоест като таргет за такъв тип далаверки винаги остават до някаква степен балъци/леко объркани/наивници и хора, които често имат доста сериозни проблеми. Консултаните в такъв тип схеми интуитивно разпознават кой от коя група е и като свършат първите, винаги посягат към тея другите.


                  Така де...малко жален пост, ама съм сигурен, че всеки малко или много си го е помислил това.
                  Аз съм от балъците и искам да съм още по-балък Намери ми някой друг "балък" велики просветителю
                  Keep going ...

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от megathrone Разгледай мнение
                    Аз се чудя каква точно печалба им обещават на тея хора? Някой, който има приятели, които са инвестирали там, знае ли какъв е целият процес от началото до края?
                    Оказва се, че наистина има такива, които изхвърлят суми колкото за апартамент. Реално сега някой знае ли какво им обещават? Печалбите ще почнат 2021 или не е ясно, щото антибългарите съсипАха това райско енергийно кътче?




                    Шегата настрана, все пак ми става тъжно, като си представя, че в тая ситуация най-вероятно има хора, които са останали без работа, но са дали на тея измекяри огромни суми, с които сега е можело да имат някакъв нормален човешки комфорт. Вместо това - гледат гръмки псевдонационалистични излияния на някви 21 годишни консултанти, които възнасят с хиляди постове всеки положен камък в тая бутафория. Знам, че това е някакъв вид естествен подбор (колкото и гадно да звучи) и ако не е Ивелин парк ще е някой друг измамник, който да им вземе паричките, ама си е гадниа цялата тая история. Представям си ситуацията, в която седиш безработен вкъщи и знаеш, че си дял примерно 50 хиляди лева на ИП, залъган от някакво лапе, дето се лензи по цял ден във фейсбук и линкдин с безмислени филмчета.
                    Как пък все негативния сценарий си представяш? И този безработен човек има опцията да ми продаде пакета от акции за 25к ама не иска, по-добре да гладува. Давам 500 лв награда на човек, който ми доведе продавач и това доведе до успешно приключване на сделката.
                    Keep going ...

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Kildirim_Bei Разгледай мнение

                      Верно, Ивелин да вземе пример от пастора и да прежали некой лев за един такъв епохален евент. Па да викне и Наталия, тя ще обясни ритуалите за афтърпартито вечерта
                      Аз направо си го представям - Тонкин излиза с риза с шевица, леко разкопчана за да се види, че е тренирал. Започва да обяснява на всички присъстващи как са уникални и неповторими и как всичко става с яко бачкане и те щом са тук, вече са постигнали 50% от успеха. След това Наталия ги почва с разказите за извираща енергия и секс "То туй Инергия сиксуалнъ от това уникалну мясту, аз обича много това място, то неповториму, разтърси цяло мое тяло". Накрая Ивелинката излиза със сълзи в очита, хвърля няколко лафчета за т'ва как България ще пребъде само ако ИП съществува и те така. Консултантите с бели ризи, изкъпани и сресани на заден фон за масовка. Гайди от двете страни, соколи прехвърчат.
                      Красота!
                      ПС: Не знам пастора къде може да се впише тук.

                      Коментар


                      • А аз, като по-изостанал, не виждам НЕОБХОДИМОСТТА,която, да застави стотици хиляди и милиони хора да оставят при тези, за едната бутафория, много сериозни суми от изкарани с кръв и пот, пари. Нула необходимост за нормалните и бегла еснафско-снобска тръпка -за някой и друг балама. Обаче, юнаците,,вече са прибрали Папото...

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от megathrone Разгледай мнение



                          Хахахаха, е т'ва е много силно. Разведената кобилкина, дето дава съвети за връзките, и гологлавият мотивационен цитат, дето май беше продал един сайт, обяснява как се гради бизнес.


                          Тонкин открива събитие в Ивелин Парк - КОГА?????????
                          Верно, Ивелин да вземе пример от пастора и да прежали некой лев за един такъв епохален евент. Па да викне и Наталия, тя ще обясни ритуалите за афтърпартито вечерта
                          Не се заяждам никога и с никой, но... истината винаги боли.
                          ~ Enfant Sanssouci de Monde ~

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от georgnank Разгледай мнение
                            Кон коренцията не спи



                            ОНЛАЙН СЪБИТИЕ



                            ЛИДЕРСТВО В БИЗНЕСА И КАРИЕРАТА


                            Доказаният метод да бъдеш номер 1







                            Хахахаха, е т'ва е много силно. Разведената Кобилкина, дето дава съвети за връзките и гологлавият ходещ мотивационен цитат, дето май беше продал един сайт ти обяснява как се гради бизнес.


                            Тонкин открива събитие в Ивелин Парк - КОГА?????????
                            Last edited by megathrone; 25.11.2020, 16:59.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от georgnank Разгледай мнение
                              Кон коренцията не спи



                              ОНЛАЙН СЪБИТИЕ



                              ЛИДЕРСТВО В БИЗНЕСА И КАРИЕРАТА

                              Доказаният метод да бъдеш номер 1



                              Аз приемам мотивационни съвети само от Киро Брейка

                              ( ! ) Мнението ми води до фалит и финансови загуби

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Kildirim_Bei Разгледай мнение

                                Явно такъв е целевият сегмент, с който се работи

                                Тия от SCI действаха със замах, таргетираха широк сегмент и искаха доста по-малко пари - 3000 лв. май беше макса. Потенциални шарани бол, и не е чак болка за умиралка - сравнително лесно могат да се прежалят. Дори някой не чак толкова залупен би могъл да си каже: "Абе едни пари за почивка, що да не пробвам да видя кво ше стане?" Добре го бяха спретнали пастора и Станчо, чак имаше софтуер, карти и т.н., мисля че някой с доста акъл, опит и дори пари е дал началото там. Евенти в Маринелата в София, БМВ-та на лизинг за звездите в пирамидата, почивки, тийм-билдинги - съвсем друго ниво, брат. И ожънаха доста наивници за 2-3 години, преди да се изнесат оттук.
                                Виж, за ИстЕрическия Парк Ивелинчо и орлетата могат да ги потърсят доста хора - 60 бонки и повече не се прежалват лесно. Давам пример с двете пирамиди Ийст-Уест и ЛайфЧойс - там потънаха доста хора с големи суми и беше голям рев и жалби по институции, държавата нямаше как да не им обърне внимание. Иво Недялков и Майкъл Капустин ги намериха и в чужбина.
                                Верно - 3 хилки все ще се прежалиш за тях и ще се надяваш да не си разказал на прекалено мн хора, дето после да ти се подиграват. Тези, които обаче чупят касичката или решават вместо за образование на децата си, да "инвестират" в ИП, ще реват много. Друг е въпросът доколко хора, които са дали 60 000 за пирамида като ИП ще имат какъвто и да е капацитет да си гонят правата, защото то реално за това се иска бая упорство и пак някакъв акъл. Все пак, за да не слагам всички под общ знаменател, най-вероятно има и читави хора, които са се подлъгали и които ще могат да си потърсят правата.
                                Ивелин, обаче, ако трябва да сме честни, добре си е преценил таргета - реално успява да ги завърти тея хора само с публикуването на някви неща във фейсбук и фалшиви гугъл ревюта. Аз затова не го виждам него като баш същата риба със SCI-ите, щото всичко, което той прави, изглежда някакси евтинко. Като го видя него и консултанте му с тея техните дрешки дето ги продават, направо аз се запарвам, хаха. Докато ти си прави - SCI си беше класическата американска пирамида с колите, златни/сребърни/бронзови продавачи - съвсем по-различно беше.
                                При SCI обаче беше много лесно да насочиш всичкия негатив към главатарите, които к'вото и да си говорим - никой няма да ходи да ги барне. Интересно ми е като ИП се разсъхне, а това ще стане съвсем скоро в ситуация като сегашната, дали някой от измамените няма да хване да намери някой друг консултант и да си потърси парите. Не знам тея младежчета, дето сега се радват на едни кинти, дето с малко напън може в някой по-добър кол център да ги изкарат, дали не си дават сметка, че всичко това може да се развие много зле за тях. Като опре ножът до кокъла, никога не знаеш. Реално те още при подбора на "инвеститори" предполагам, че отлюспват тези, които потенциално може да създадата проблем и се насочват към по-лабилни такива....ама знае ли човек.

                                Коментар

                                Working...
                                X