IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Възможности за инвестиция в Исторически парк АД

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Aleo Разгледай мнение

    Да, но има и друга игра - за да не им искат фалит, просто ще конветират дълг към капитал, при такива условия на разминаване, че дребнрите да имат под 1% от капитала. После може да продадат парка на някой за няколко милиона (колкото ѝ струва), смяна на управата и после: куче влаче рейс.
    Много им нищим спатиите и ще вземат да се стреснат, да стегнат редиците и да затворят пробойните Може затова да ни дразнят нарочно, за да се тестват откъм уязвимост на тугедърската схема

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Aleo Разгледай мнение

      Да, но има и друга игра - за да не им искат фалит, просто ще конветират дълг към капитал, като при таквиа условия на разминаване, че дребнрите да имат под 1% от капитала. После може да продадат парка на някой за жълти стинки, смяна на управата и после: куче влаче рейс.
      Абе, брат, тя и при облигационерите изглежда да е омазана работата, също както и при акционерите. Дай да видим ся

      Съгласно чл. 206, ал. 6, т. 5 от ТЗ, мястото, датата, часът и дневният ред на първото общо събрание на облигационерите от дадена емисия облигации трябва да е обявено в ТР в съобщението за сключен облигационен заем.
      НЯМА такива дати в нито едно от петте съобщения за сключени облигационни заеми.

      Съгласно чл. 214, ал. 1 от ТЗ, общото събрание на облигационерите се свиква от представителите на облигационерите чрез покана, обявена в търговския регистър, най-малко 10 дни преди събранието. В същия член, в ал. 3, т. 2, ОСО се свиква задължително при наличие на предложение от дружеството за издаване на нова емисия привилегировани облигации.
      НЯМА нито една покана за свикано ОСО по партидата на ИП в ТР. Но има 5 съобщения за емитирани облигации, а за всяка емисия облигации има отделно общо събрание на облигационерите, което действа независимо от останалите, ако има и други емисии облигации (чл.214, ал. 4 от ТЗ).

      Начи на облигационерите въобще не им пука кво става с облигациите им, не се събират да обсъждат състоянието на дружеството, от което пряко зависи изплащането на парите им, що се влиза в нови заеми, и т.н, тоест СД си вкарва дружеството в блатото на задълженията, без на никой от облигационерите да му пука. Знаеш ли на човек за кои пари, дето харчи, не му пука? И разбра ли сега защо е много вероятно да се "погасяват облигации по давност"?
      Last edited by Kildirim_Bei; 13.02.2021, 15:58.
      Не се заяждам никога и с никой, но... истината винаги боли.
      ~ Enfant Sanssouci de Monde ~

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Kildirim_Bei Разгледай мнение

        Схемата е велика. Даже акционерите да се размрънкат, идват облигационерите и им дръпват килимчето изпод краката разпродават квото има, и си връщат част от парите, похарчени за реклама на схемата - поляни, бутафории и сондажите там (30 млн. лв за тях само ). Пито-платено. Някой отива на Малдивите, друг плаща ипотеки. "Несправедлив е тоя свят, дами и господа, приятели.... каквото било писано...." казва апостолът, гасейки тока и пускайки последна завеса на шоуто.....
        Да, но има и друга игра - за да не им искат фалит, просто ще конветират дълг към капитал, при такива условия на разминаване, че дребнрите да имат под 1% от капитала. После може да продадат парка на някой за няколко милиона (колкото ѝ струва), смяна на управата и после: куче влаче рейс.
        Last edited by Aleo; 13.02.2021, 13:31.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Aleo Разгледай мнение

          Ивелинка, само това ли измъдри? За какво да се иска още капитал, след като има едни 58 милиона безотчетни?
          Схемата е велика. Даже акционерите да се размрънкат, идват облигационерите и им дръпват килимчето изпод краката разпродават квото има, и си връщат част от парите, похарчени за реклама на схемата - поляни, бутафории и сондажите там (30 млн. лв за тях само ). Пито-платено. Някой отива на Малдивите, друг плаща ипотеки. "Несправедлив е тоя свят, дами и господа, приятели.... каквото било писано...." казва апостолът, гасейки тока и пускайки последна завеса на шоуто.....
          Не се заяждам никога и с никой, но... истината винаги боли.
          ~ Enfant Sanssouci de Monde ~

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Plameniva_d Разгледай мнение

            Според мен му трябва една реална година, за да се види колко генерира. Аз съм акционер и никога не ми е искан допълнителен капитал за справяне с кризата или правене на нещо ново. Засега всички уговорки са спазени от страна на ръководството.
            Ивелинка, само това ли измъдри? За какво да се иска още капитал, след като има едни 58 милиона безотчетни?

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Plameniva_d Разгледай мнение

              Според мен му трябва една реална година, за да се види колко генерира. Аз съм акционер и никога не ми е искан допълнителен капитал за справяне с кризата или правене на нещо ново. Засега всички уговорки са спазени от страна на ръководството.
              Е как да Ви искат, като някой дава назаем пари на дружеството, така както баща би дал на сина си - без някога със сигурност да очаква да му ги върне Дивиденти има ли?
              Не се заяждам никога и с никой, но... истината винаги боли.
              ~ Enfant Sanssouci de Monde ~

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Plameniva_d Разгледай мнение

                Според мен му трябва една реална година, за да се види колко генерира. Аз съм акционер и никога не ми е искан допълнителен капитал за справяне с кризата или правене на нещо ново. Засега всички уговорки са спазени от страна на ръководството.
                По време на пандемия? Вие сте голям оптимист.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Plameniva_d Разгледай мнение

                  На мен ми е интересно какво показват цифрите?
                  Тема, създадена преди 3 години, с около 2000 мнения за цялото това време.
                  Само за седмица в нея има нови около 800 мнения, стават 2800 поста дотук.
                  Средно статистически, всяко трето мнение в темата (три години са това!) е дадено през изминалата седмица.
                  Ясна индикация за интерес, който се състои в изясняване на истината, такава, каквато е, за темата, в която се дискутира. Странното е, че едната страна в спора борави с цифри и факти, които са публично известни и проверими, а другата - предимно с общи приказки. Ще изчакаме развръзката.
                  Last edited by Kildirim_Bei; 13.02.2021, 16:14.
                  Не се заяждам никога и с никой, но... истината винаги боли.
                  ~ Enfant Sanssouci de Monde ~

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Kildirim_Bei Разгледай мнение
                    Само за протокола, щото обърнах без да искам внимание на едни цифри миналата неделя, когато беше якото писане
                    За последните 7 /седем/ дни само, темата за ИП, създадена преди 3 години, набъбна от 103 на 147 страници мнения, като бройката постове за последните 7 дни, е над 750 и както Jorkata забеляза вчера, когато се говори конкретно с цифри и факти, защитниците от амбразурата леко се покриват и стаяват. А после пак продължават с общи приказки и конспирации.
                    Тук удари малко на камък Ивелинката и не заглъхна работата като по други форуми и коментари под публикации в интернет медии а и monopola сериозно действа, но той е юрист и вярваме, че по-добре изпипва нещата и трябва време.
                    На мен ми е интересно какво показват цифрите?

                    Коментар


                    • Само за протокола, щото обърнах, без да искам, внимание на едни цифри миналата неделя, когато беше якото писане
                      За последните 7 /седем/ дни само, темата за ИП, създадена преди 3 години, набъбна от 103 на 147 страници мнения, като бройката постове за последните 7 дни, е над 750 (от които около 250 само миналата неделя) и както Jorkata забеляза вчера, когато се говори конкретно с цифри и факти, защитниците от амбразурата леко се покриват и стаяват. А после пак продължават с общи приказки и конспирации.
                      Интересна статистика, и предполагам няма друга тема в Инвестора, с 3 години история, с над 2000 мнения,и изведнъж около 250 мнения в нея само за ден, и още около 500 следващите 5 дни
                      Тук удари малко на камък Ивелинката и не заглъхна работата като по други форуми и коментари под публикации в интернет медии а и monopola сериозно действа, но той е юрист и вярваме, че по-добре изпипва нещата и трябва време.
                      Last edited by Kildirim_Bei; 13.02.2021, 17:09.
                      Не се заяждам никога и с никой, но... истината винаги боли.
                      ~ Enfant Sanssouci de Monde ~

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Mr.Profit Разгледай мнение

                        Пич, а ти пориш облаците яко, да ти кажа
                        Вярвам в проекта и мисля, че ще успеят да го реализират въпреки всичко написано тук.

                        Облигациите мисля ще се конвертират в акции като му дойде времето. Това все пак е лично мнение и ще следя да видя какво е положението в следващите годишни отчети.

                        ​​​​​
                        Единият от орлетата, и по негови собствени думи намазал доволно от схемата, Рейдалио, обясняваше на високо научно ниво, как облигациите се погасявали по давност. Това разцепи мрака в застоялите води на облигационното право, и видни корифеи вече мислят как да се приложи на практика тази идея, за която кой знае защо не бяха се сетили досега.

                        Тъй като акционери в това чудо стават хора, които хал хабер си нямат от отчети, данни, и други неща, а вярват само на прогнозите и вдъхновението на тарторите (което е типично за секта), акъла не ми ражда кои могат да станат облигационери в тая схема, когато точно те трябва мнооого внимателно да проучат точно тези неща, които акционерите не проучват и от които хал хабер си нямат. Единствено налагащият се досега резонен извод е, че тарторите в схемата и/или представители от сектата орлета на по-висши нива (които захлебват повече от 1% комисион за намиране на шаран) инвестират част от прибраните от рибоците пари в облигации на парка, щото това е единствено възможният начин за вливане на някакво по-значимо количество пари в паравана на схемата ИП - а именно поляната и бутафориите, струпани на нея, и да се плаща на танцьори и други външни лица при организиране на евенти за надъхване на сектата и семинари по антикризисни финанси, където основната цел е не присъстващите да научат нещо, а да се зарибяват нови шарани.

                        За 2019 година са привлечени нови дългосрочни заеми на стойност близо 7 млн. лв. Това са 14 /четиринадесет/ пъти повече пари от сумата на приходите от бутафорията за 2019, а именно скромните за мащаба й 531 хил. лв. Да не говорим, че стари заеми на стойност близо 5 млн. лв. си седят и нищо не е платено по тях.

                        Това е абсолютно същото като ситуацията, ако някой има кредит към банка и закъса с плащанията, банката вместо да каже "Пич, кво правим с кредита?!?" да каже "Брат, разбираме че имаш трудности и няма да те притесняваме с кредита. Искаме да се оправиш и ще ти дадем нов кредит, по-голям от предишния, пък дано стане нещо. Ето ти парите веднага." звучи като научна фантастика, нали? да, ама е реалност в ИП

                        И последна вметка: за 2018 г. декларираните възнаграждения и осигуровки са 367 хил. лв. при 64 хил. лв приходи от дейността, а за 2019 г. тия числа са съответно 730 хил. лв. и 531 хил. лв. Начи, само заплатите на персонала в ЧАСТНО дружество не можем да оправим с приходите от дейността, но популяризирането на българската кОлтура заслужава жертви от апостолите, или по-скоро от облигационерите и заемодателите на ИП, омагьосани от идеята и решени да дадат (назаем) и последната си риза за каузата държа да отбележа, че пандемия все още няма по това време.

                        Няма какво да се говори повече, въпреки че има. Ти си балансиран човек, чел съм други твои мнения по други теми, харесват ми, и не те приобщавам към сектата от нищо неразбиращи от инвестиции хора. Предполагам, че просто си рискувал едни излишни пари, за да видиш какво ще стане, но това вероятно е било преди 2-3 години поне. Успех ти желая, но е с половин сърце, щото публичните данни хич не ми харесват.
                        Ако притежателите на облигации/дългосрочни заеми решат да ликвидират парка, за да си приберат някой лев от дадените назаем средства, и вписванията по баланса отговарят на реалната стойност на активите, при една продажба с 25-30% дисконт (което е нормално за някакво сравнително бързо приключване на процеса по осребряване на активите, щото говорим за нещо, което е някъде на средата на къра, а не във Варна), облигационерите ще си приберат по едва около 50 ст. на всеки 1 лев главница. И това, ако ИП не дължи нищо на държавата, общината и т.н. преди облигационерите. За акционерите стана ли ясно какво остава да не го пиша излишно
                        Last edited by Kildirim_Bei; 13.02.2021, 12:33.
                        Не се заяждам никога и с никой, но... истината винаги боли.
                        ~ Enfant Sanssouci de Monde ~

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

                          А какви приходи генерира?
                          Според мен му трябва една реална година, за да се види колко генерира. Аз съм акционер и никога не ми е искан допълнителен капитал за справяне с кризата или правене на нещо ново. Засега всички уговорки са спазени от страна на ръководството.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Plameniva_d Разгледай мнение
                            https://youtu.be/UuArbUIWL98

                            тук не прилича ли на готов?
                            Готов ще е, когато е изплатил "шибаните" облигации по безумни лихви и е раздал дивидент
                            Когато хакционерите са незастрашени да изгубят контрола от облигационерите
                            Когато няма лъжа, няма измама
                            Тогава ще заприлича
                            без препоръка
                            Last edited by precakanoto; 13.02.2021, 00:25.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Plameniva_d Разгледай мнение
                              https://youtu.be/UuArbUIWL98

                              тук не прилича ли на готов?
                              А какви приходи генерира?

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                                пич,
                                спри да се излагаш... по-добре не пиши по темата,че дълбаеш дъното.
                                едно е ивелин нещо да те е подкрепил, а съвсем друго да събере парите на канарите и да емитира облигационни с 40% лихва... на това му се вика обир по пладне.
                                Пич, а ти пориш облаците яко, да ти кажа
                                Вярвам в проекта и мисля, че ще успеят да го реализират въпреки всичко написано тук.

                                Облигациите мисля ще се конвертират в акции като му дойде времето. Това все пак е лично мнение и ще следя да видя какво е положението в следващите годишни отчети.

                                ​​​​​
                                Keep going ...

                                Коментар

                                Working...
                                X