IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Инвестиране в уран

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение

    А дали - само питам - по U(92) дъното не е вече достигнато? Защото, поне по другите енергоизточници, нещата изглеждат...малко странно а, предвид по-дългия инвестиционен цикъл в ядрения сектор - тук и Тошиба, и Бат'Били се намесиха, и Росатом с амбициите си в Китай, Индия, Иран и при комшиите и т.н. та, дали няма да ни "изненадат"? Щото Иран се кротнаха уж и май само Ким-Чо прави масово центрофуги. Да не стане така, изведнъж да се сетят за Дефицита и, резонно, без вътрешна информация, тези -30/-60% вече да се окаже, че сме ги изтървали?
    - Повтарям, само питам.
    реално този "дефицит" е хипотетичен, тъй като напоследък ядрената енергия няма много поддръжници. Ако технологиите за съхраняване на ток се развият бързо и са ефективни, може да се забрави за ядрената енергетика.
    За да не изтървеш, можеш да влезеш с малка сума, която можеш да прежалиш. Аз определено съм решил да чакам удобен момент за влизане.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Toranaga Разгледай мнение

      аз гледам пак мача от страни и чакам. Пазара ще даде сигнал. Аз определено се подведох ноември - януари...

      Тук констилацията за мен е кога, а не дали ? което дава определена сигурност. Определено ще има отново една вълна на спад!!

      Логиката да се изчака е, че когато пазара тръгне надолу, то няма как и урановите позиции да не паднат. Не виждам смисъл да се влиза по- рано, при положение, че може да се купи с 30 до 60% по-евтино ..
      А дали - само питам - по U(92) дъното не е вече достигнато? Защото, поне по другите енергоизточници, нещата изглеждат...малко странно а, предвид по-дългия инвестиционен цикъл в ядрения сектор - тук и Тошиба, и Бат'Били се намесиха, и Росатом с амбициите си в Китай, Индия, Иран и при комшиите и т.н. та, дали няма да ни "изненадат"? Щото Иран се кротнаха уж и май само Ким-Чо прави масово центрофуги. Да не стане така, изведнъж да се сетят за Дефицита и, резонно, без вътрешна информация, тези -30/-60% вече да се окаже, че сме ги изтървали?
      - Повтарям, само питам.
      Last edited by Pyramid; 03.09.2017, 15:01.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение

        ...как не се сетих, пусто, и аз тъй да сторя?
        до Оги: Как ти се струва хоризонт за влизане 5 години?
        аз гледам пак мача от страни и чакам. Пазара ще даде сигнал. Аз определено се подведох ноември - януари...

        Тук констилацията за мен е кога, а не дали ? което дава определена сигурност. Определено ще има отново една вълна на спад!!

        Логиката да се изчака е, че когато пазара тръгне надолу, то няма как и урановите позиции да не паднат. Не виждам смисъл да се влиза по- рано, при положение, че може да се купи с 30 до 60% по-евтино ..

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Black and white cat-foot Разгледай мнение

          то няма много големи - казаците, руснаците, камеко, арева и паладин. паладин фалира, арева я преструктурираха, а камеко са на загуба 4 от последните 5 тримесечия. разни дивелъпъри като нексген, фисион или денисон не фалират, просто емитират нови акции като им свършат парите
          ...как не се сетих, пусто, и аз тъй да сторя?
          до Оги: Как ти се струва хоризонт за влизане 5 години?

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Toranaga Разгледай мнение

            погледни и тази фирма. Като цяло съм на твоето мнение, но е доста рано за влизане според мен, тъй като все още няма големи фалити, като изключа Паладин

            http://www.western-uranium.com/
            то няма много големи - казаците, руснаците, камеко, арева и паладин. паладин фалира, арева я преструктурираха, а камеко са на загуба 4 от последните 5 тримесечия. разни дивелъпъри като нексген, фисион или денисон не фалират, просто емитират нови акции като им свършат парите
            destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Black and white cat-foot Разгледай мнение

              Тоя богат, за който говоря, на 14 години е правил изкуствени цветя във фабрика в Китай без образование. И сега прякорите му са Супермен и Азиатския Уорън Бъфет. Мисля, че е имал достатъчно равен старт

              за търсенето и предлагането не си прав - при предишния бум имаше също свръхпредлагане, но това не попречи цената да стигне 100 долара. Сентимент! Има разлика между реален и възприеман недостиг.

              А защо цената ще се вдигне е защото повечето мини в света в момента са на загуба - трябва им поне едно 50 долара за паунд. Някои като Камеко още продават по над 40 долара чрез дългосрочни договори, а други като тъпаците Паладин дето разчитаха на спот цената вече фалираха. Дал съм един пример в материала ми в СА - Беркли дето още не са си построили мината (и според мен може и да не я построят заради Натура) подписаха дългосрочен договор за доставка на 47 долара докато спот цената е 20.

              Ако не искаш левъридж и да се чудиш коя компания е читава, инвестирай директвно в уран. Или по-скоро почти директно - Uranium Participation Corp TSE: U. Целта на тея пичове е да купуват и държат уран. Като ЕТФ са

              http://www.uraniumparticipation.com/...tor-Update.pdf
              погледни и тази фирма. Като цяло съм на твоето мнение, но е доста рано за влизане според мен, тъй като все още няма големи фалити, като изключа Паладин

              http://www.western-uranium.com/

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Toranaga Разгледай мнение
                Това което движи цените е търсенето и предлагането. В момента има свръх предлагане и в следващите 5 години няма мегдан за промяна. Аз реално изгубих едни 20% и си направих домашното, но трябваше преди да купя. Подведох се от емоционалната реакция на цената между ноември 2016 - януари 2017.. която беше породена от намаляването на призводството на Казахстан - което обаче не е премахнало диспропорцията от търсене- предлагане.
                А това, че някой богат влезнал някъде подведен от "звездата на урановият пазар" Амир Аднани, не значи, че цената ще се качи.. Та това oчаквах да чуя от Пандата...
                Аз писах в един от моите коментари, че този пазар е тесен, но интересен. Когато потегли нагоре цената ще се направят много добри пари. Излизането от този пазар също има специфики!!!! Така, че умната
                Тоя богат, за който говоря, на 14 години е правил изкуствени цветя във фабрика в Китай без образование. И сега прякорите му са Супермен и Азиатския Уорън Бъфет. Мисля, че е имал достатъчно равен старт

                за търсенето и предлагането не си прав - при предишния бум имаше също свръхпредлагане, но това не попречи цената да стигне 100 долара. Сентимент! Има разлика между реален и възприеман недостиг.

                А защо цената ще се вдигне е защото повечето мини в света в момента са на загуба - трябва им поне едно 50 долара за паунд. Някои като Камеко още продават по над 40 долара чрез дългосрочни договори, а други като тъпаците Паладин дето разчитаха на спот цената вече фалираха. Дал съм един пример в материала ми в СА - Беркли дето още не са си построили мината (и според мен може и да не я построят заради Натура) подписаха дългосрочен договор за доставка на 47 долара докато спот цената е 20.

                Ако не искаш левъридж и да се чудиш коя компания е читава, инвестирай директвно в уран. Или по-скоро почти директно - Uranium Participation Corp TSE: U. Целта на тея пичове е да купуват и държат уран. Като ЕТФ са

                http://www.uraniumparticipation.com/...tor-Update.pdf
                Last edited by Black and white cat-foot; 03.09.2017, 11:42.
                destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

                Коментар


                • Първоначално изпратено от netware5 Разгледай мнение

                  Брей, и от къде го го взе този "факт"? Да ми говориш, че U-235 е на свършване, а U-238 има в изобилие, означава само едно - че нищо не разбираш.
                  Да погледнем така: В реакторите със бавни неутрони "гори" САМО U235, 0,7% от естествения. В нашите хилядници влизат под 5 Т с една зарядка. Другото е баласт 238. Последният с между 3 и 6 пъти чрез изотопно разделяне. "Хартисва" много U238, делим от бързи неутрони но, в "бавните" реактори, служещ само за баласт...и за трупане Pu239, за бомби /понеже днешната ядрена енергетика е наследство от ядрената надпревара. 238-ят се трупа в света от средата на миналия век. Т.е., вече има бол. На склад. Дотам, че тъпит_е янки взеха до правят от него бронебойни снаряди " по ненужност. "
                  Да, обаче, природните залежи се изчерпват...докато са складирани огромни запаси от 238-мия изотоп. Е, има поостанали но, и те са близо 99,3/0,7 238/235. Излиза, академикът не лъже и, при годишно световно потребление от над 50000 тона и добив от 40000 тона високообогатен уран, колапсът идва. Освен, ако рязко не дръпнат "бързите" реактори. Е, или ториевите. А що не и едните, и другите. Лошо няма и да бъдат открити нови значими залежи, естествено.
                  ...
                  И, като рекох, се сетих: Май се е задало възраждане на родния добив до 10-15 години. Може и мръсно да е но, май е неизбежно. Аз, понеже едва ли ще живея вечно, изведе ли се на борсата, бих вложил нещичко.
                  Last edited by Pyramid; 03.09.2017, 11:23.

                  Коментар


                  • Това което движи цените е търсенето и предлагането. В момента има свръх предлагане и в следващите 5 години няма мегдан за промяна. Аз реално изгубих едни 20% и си направих домашното, но трябваше преди да купя. Подведох се от емоционалната реакция на цената между ноември 2016 - януари 2017.. която беше породена от намаляването на призводството на Казахстан - което обаче не е премахнало диспропорцията от търсене- предлагане.
                    А това, че някой богат влезнал някъде подведен от "звездата на урановият пазар" Амир Аднани, не значи, че цената ще се качи.. Та това oчаквах да чуя от Пандата...
                    Аз писах в един от моите коментари, че този пазар е тесен, но интересен. Когато потегли нагоре цената ще се направят много добри пари. Излизането от този пазар също има специфики!!!! Така, че умната

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение

                      Че какво ти пречи и сега да го имаш? Или на мен? Късметэт да се родиш в платежоспособен пазар с традиции и да получиш семейно възпитание и подготовка...ама сме напът да излезем от темата. Дай да проработим играта за след 5 години, когато ще набл е гнат на "бързите" реактори, как да се печели от /относително/ евтшния U238. Факт е, че 235-ят свършва.
                      Брей, и от къде го го взе този "факт"? Да ми говориш, че U-235 е на свършване, а U-238 има в изобилие, означава само едно - че нищо не разбираш.

                      He was born poor, died rich, and never hurt anyone along the way.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от bghighlander Разгледай мнение

                        "Равния старт" няма да се "окаже" мит, той Е мит!
                        Как да съм наравно с децата на Тръмп?
                        Та те са няколко МИЛИАРДА напред! Иванка имала някаква модна линия и била имала бизнес нюх! Ако не беше дъщеря на Тръмп щеше да е в евтин бардак!
                        Как да съм наравно с Парис Хилтън?
                        Ами с децата на Бил Гейтс?

                        Самия Доналд НЕ е "селфмейд", щото е наследил парите и връзките на баща му!

                        И на мен баща ми да беше милиардер и аз щях да имам "бизнес нюх"!
                        Че какво ти пречи и сега да го имаш? Или на мен? Късметэт да се родиш в платежоспособен пазар с традиции и да получиш семейно възпитание и подготовка...ама сме напът да излезем от темата. Дай да проработим играта за след 5 години, когато ще набл е гнат на "бързите" реактори, как да се печели от /относително/ евтшния U238. Факт е, че 235-ят свършва.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение
                          Малка, ама важна. Равният старт да не вземе да се окаже мит.
                          ...Е, или даже къпан. ;-)
                          "Равния старт" няма да се "окаже" мит, той Е мит!
                          Как да съм наравно с децата на Тръмп?
                          Та те са няколко МИЛИАРДА напред! Иванка имала някаква модна линия и била имала бизнес нюх! Ако не беше дъщеря на Тръмп щеше да е в евтин бардак!
                          Как да съм наравно с Парис Хилтън?
                          Ами с децата на Бил Гейтс?

                          Самия Доналд НЕ е "селфмейд", щото е наследил парите и връзките на баща му!

                          И на мен баща ми да беше милиардер и аз щях да имам "бизнес нюх"!
                          Last edited by RUBLA; 02.09.2017, 15:31.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от bghighlander Разгледай мнение

                            Уорън Бъфет е голям връзкар! Иначе бил работил като вестникарче!
                            Баща му е бил ЧЕТИРИ пъти конгресмен в долната камара на САЩ!
                            Иначе и Рокфелер беше започнал биснес с ябълки!

                            На нас ни обясняват, че били "гениални, предприемчиви и работливи", но като се поразровиш по биографиите им и се оказва ОПААААААААААААА имало "малка" уловка!
                            Малка, ама важна. Равният старт да не вземе да се окаже мит.
                            ...Е, или даже къпан. ;-)

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Black and white cat-foot Разгледай мнение

                              дядката е основен акционер в Coca-Cola, Wells Fargo, Delta Air Lines, DaVita и тн. Все компании които са пълни боклуци разбира се без негово знание

                              DaVita може би са най-големите отрепки от групата

                              https://www.youtube.com/watch?v=yw_nqzVfxFQ

                              буквално убиват хора
                              Уорън Бъфет е голям връзкар! Иначе бил работил като вестникарче!
                              Баща му е бил ЧЕТИРИ пъти конгресмен в долната камара на САЩ!
                              Иначе и Рокфелер беше започнал биснес с ябълки!

                              На нас ни обясняват, че били "гениални, предприемчиви и работливи", но като се поразровиш по биографиите им и се оказва ОПААААААААААААА имало "малка" уловка!
                              Last edited by bghighlander; 02.09.2017, 12:52.

                              Коментар


                              • Идеята е към преориентиранена реакторите за бързи неутрони и директна у отреба на т.нар "обеднен" U238, който се оказва в изобилие и, оттам, мирише на срив в цените на урана като енергоносител...някога.


                                Коментар

                                Working...
                                X