IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Инвестиране в уран

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Toranaga Разгледай мнение

    Аз съм в junior explorer и екстрактори за които търсенето / предлагане на метала е решаващо .
    И аз съм при тинейджърите, има рискове много, да се надяваме, че както каза колегата в другата тема, не само загубите, но и печалбите ще са в пъти. Диверсифицирал съм и географски, и политически, че в Африка е доста волатилно.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение

      Не конкретно. Дефицита на 235 на фона на стабилно потребление и ограничени източници с практически еднакво разпределение на изотопите, води до двигане разходите за обогатяване в относително измерение за всички.
      Аз съм в junior explorer и екстрактори за които търсенето / предлагане на метала е решаващо .

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Toranaga Разгледай мнение

        Защо? Кого имаш предвид? Камеко и Денисън?
        Не конкретно. Дефицита на 235 на фона на стабилно потребление и ограничени източници с практически еднакво разпределение на изотопите, води до двигане разходите за обогатяване в относително измерение за всички.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение

          Печалбите на компаниите ще се свият...
          Защо? Кого имаш предвид? Камеко и Денисън?

          Коментар


          • И дефицитът ще расте.
            ОБАЧЕ,

            Печалбите на компаниите ще се свият...

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Black and white cat-foot Разгледай мнение

              "Big bears mother bigger bulls!"

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Minka Разгледай мнение
                The spot price is now up by 19.8% since the start of July. Към днешна дата сме на ниво 27,40$.

                Според мен инвестиращите в уран и компаниите с експозиция в него, няма от какво да са недоволни. Аз лично съм над 25% плюс. от началото на годината.
                https://twitter.com/quakes99/status/1043534971229560832
                destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

                Коментар


                • The spot price is now up by 19.8% since the start of July. Към днешна дата сме на ниво 27,40$.

                  Според мен инвестиращите в уран и компаниите с експозиция в него, няма от какво да са недоволни. Аз лично съм над 25% плюс. от началото на годината.

                  Коментар


                  • Я да ви питам за Н- ти път:
                    -Хубаво, де. Уран. По старатя технология, с обогатяването с 235. Изчерпващи се залежи. Спадащи маржове . Преминава се към 238.
                    - Какво следва, според вас?

                    Коментар


                    • The bull market nobody’s talking about

                      Click image for larger version

Name:	content_Uranium_production_costs.png
Views:	1
Size:	1.4 КБ
ID:	3370906

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение
                        Мрежа, а как гледат твоите...партньори/работодатели на изявите ти тук? Определено, бидейки на позиции, които предполагат включванията ти, е редно да пазиш ... хигиена, що ли. Докато повечето тук са за комуникация в по-свободно качество, явно, ти не си. Щото недоброжелатели бол, наш Ганю за единия кеф мръсно да стори, може да те натопи, за да „гледа сеир”.
                        Пазѝ се.
                        ...и вече се чудя, дали темата не е по-точно да се нарича „спекулации през уран”. Тъй де, цените растат и явно има накъде, а не купуваме...Клуб „Енигма”'
                        Благодаря за загрижеността Знам докъде мога да стигна в споделянето на информация без да изпадна в несъвместимост, конфликт на интереси или просто оповестяване на конфиденциална информация. Затова и казах на Toranaga, че повече не мога да споделя. Всъщност информацията, която споделих е 99.9% публично достъпна, просто трябва да знаеш къде да търсиш. И това определено не са сайтовете за борси, търговия, финанси и т.н. Аз самият пазя "хигиена" като не инвестирам в компании, за които има и минимална въможност да изпадна в конфликт на интереси. В конкретния случай се включих само за да напомня, че совите може да не са това, което са, по отношение на повишаването на цените на урана. Разрови се се някъде в началото на темата, където обяснявах защо не бива да се занимавате с уран. Това е бамбашка пазар, зависим от силно и безкомпромисно регулирани потребители, цял куп международни договори и какво ли не още. Приликата между търговията с уран и останалите метали е горе-долу същата като между БФБ и борсата за череши в Кюстендил (Copyright Владислав Горанов)
                        Last edited by netware5; 14.08.2018, 23:52.
                        He was born poor, died rich, and never hurt anyone along the way.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от netware5 Разгледай мнение

                          Смешно е да ми задаваш такива въпроси. Знам разбира се, и ако случайно не знам (по памет) е въпрос на минута да го проверя в бази даннни, до които ти нямаш достъп. Въпросният купувач не е свързан с НИТО ЕДИН РЕАКТОР. Оставям те да си мислиш над тази загадка. Разрови се във форума да видиш кой съм и къде работя Съжалявам ако звуча грубо. Уважавам те за това,което си постигнал, но в случая не разполагаш с тази информация, с която аз разполагам. А тя е под носа ти в чисто географски смисъл но нямаш достъп, а аз имам. Затова и казах преди време в тази тема, че нямам намерение да правя каквито и да е инвестиции в уран - защото знам истинското положение на нещата и защото ще изпадна в конфликт на интереси, а имам претенции да съм почтен.
                          Мрежа, а как гледат твоите...партньори/работодатели на изявите ти тук? Определено, бидейки на позиции, които предполагат включванията ти, е редно да пазиш ... хигиена, що ли. Докато повечето тук са за комуникация в по-свободно качество, явно, ти не си. Щото недоброжелатели бол, наш Ганю за единия кеф мръсно да стори, може да те натопи, за да „гледа сеир”.
                          Пазѝ се.
                          ...и вече се чудя, дали темата не е по-точно да се нарича „спекулации през уран”. Тъй де, цените растат и явно има накъде, а не купуваме...Клуб „Енигма”'

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от netware5 Разгледай мнение

                            Смешно е да ми задаваш такива въпроси. Знам разбира се, и ако случайно не знам (по памет) е въпрос на минута да го проверя в бази даннни, до които ти нямаш достъп. Въпросният купувач не е свързан с НИТО ЕДИН РЕАКТОР. Оставям те да си мислиш над тази загадка. Разрови се във форума да видиш кой съм и къде работя Съжалявам ако звуча грубо. Уважавам те за това,което си постигнал, но в случая не разполагаш с тази информация, с която аз разполагам. А тя е под носа ти в чисто географски смисъл но нямаш достъп, а аз имам. Затова и казах преди време в тази тема, че нямам намерение да правя каквито и да е инвестиции в уран - защото знам истинското положение на нещата и защото ще изпадна в конфликт на интереси, а имам претенции да съм почтен.
                            Ок

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Toranaga Разгледай мнение
                              знаеш ли колко реактора влизат в експлоатация до 2020 по план и колко уран е нужен за 1 -во зареждане??
                              Смешно е да ми задаваш такива въпроси. Знам разбира се, и ако случайно не знам (по памет) е въпрос на минута да го проверя в бази даннни, до които ти нямаш достъп. Въпросният купувач не е свързан с НИТО ЕДИН РЕАКТОР. Оставям те да си мислиш над тази загадка. Разрови се във форума да видиш кой съм и къде работя Съжалявам ако звуча грубо. Уважавам те за това,което си постигнал, но в случая не разполагаш с тази информация, с която аз разполагам. А тя е под носа ти в чисто географски смисъл но нямаш достъп, а аз имам. Затова и казах преди време в тази тема, че нямам намерение да правя каквито и да е инвестиции в уран - защото знам истинското положение на нещата и защото ще изпадна в конфликт на интереси, а имам претенции да съм почтен.
                              He was born poor, died rich, and never hurt anyone along the way.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от netware5 Разгледай мнение

                                Повече са
                                знаеш ли колко реактора влизат в експлоатация до 2020 по план и колко уран е нужен за 1 -во зареждане??

                                Коментар

                                Working...
                                X