IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Инвестиране в уран

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от SoHo Разгледай мнение

    Колко още призрачни градове да строят в Китай ? в един момент ще има застой в строителството за да се балансира пазарът
    Но възможно е в близко бъдеще да стане балон докато още се стимулира строителството и с новите регулации. Тия временни дисбаланси са златни времена за инвеститорите които могат да ги хванат.

    Виж при нова политика за уранът в САЩ ще е голяма подкрепа за местните мини няма спор.

    Успех и продължавай да споделяш знания защото си ценен за форумът!

    Размяната на идеи, според мен е много важно при вземането на решения при инвестициония процес, затова ти благодаря за споделеното от теб.

    В повечето случаи, малките разлики във възприемането и компилирането на информацията определят дали ще имаш добра перформанс или не... Реално по- голяма част от информацията е всеки достъпна..

    Благодаря за добрите ти думи по мой адрес!! Аз чета с интерес твоите изказвания, които са по теми, които ме интересуват.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от SoHo Разгледай мнение

      when do you expect the next recession to hit US? 2019-2020 ? or beyond ?
      Sorry for writing in English.

      To be honest, I do not have crystal ball but is more abort being prepared not when.

      My philosophy is running a long-term portfolio and trading around it (short-term). In addition, I look to capture convexity events (black swans/high order moments trading) using non linear instruments.

      Vanadium is really good spot on but not much instruments to trade on. so I am out. Prefer CO2 as it is more liquid and has political motivation behind.

      I recommend that people dynamically hedge with UST options, VSTOXX, and most important:

      Success in life is often about sacrificing obvious things (linear) for the power of high order effect (non-linear, convex, gamma, black swans etc.).

      Good job for Toranaga ! Keep it up!

      Коментар


      • Първоначално изпратено от HY Spread Разгледай мнение

        is just hype around energy storage. if the credit cycle turns (look HeidelberCement of the biggest producers of cement) and all steel producers, we are in decline. late credit cycle could easily kill the rally which is pure speculative in tight market. Someone is cornering the market...
        when do you expect the next recession to hit US? 2019-2020 ? or beyond ?

        Коментар


        • Първоначално изпратено от SoHo Разгледай мнение

          За мен голямата картина е че в близко бъдеще ванадия ще е предимно използван за стомана. За мен сме в края на един от най дългите икономически цикли а при идваща рецесия в САЩ и евентуално по голяма криза в развиващите се пазари цените на суровините ще паднат сериозно. Китай е презастроен и с огромен балон в имотният сектор който рано или късно ще се спука а с това и спадът на суровините може да се засили. Така че за мен времето за покупки ще е в разгара на следващата глобална криза след която суровините и развиващите се пазари ще са с голям потенциал.

          Но краткосрочно както виждаме ванадия е силно нагоре което както ти каза може да премине в балон но поне за мен не е време за позиция.



          is just hype around energy storage. if the credit cycle turns (look HeidelberCement of the biggest producers of cement) and all steel producers, we are in decline. late credit cycle could easily kill the rally which is pure speculative in tight market. Someone is cornering the market...

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Toranaga Разгледай мнение

            SoHo - съгласен с твоето виждане на 95%. Според мен законовите промени - земетръсно устойчиви стомани - в Китай, а и от 01.01.2019 в Индия, които практически правят задължително влагането на Ванадий в стоманата, дори в криза ще води до покачване на търсенето, а от там и на цената. Аз не мога да преценя колко е балансираният обем, но факта, че всеки ден!!! от близо месец Ванадия се качва по - 1- 2% говори за много силен фундамент.

            Моят опит ме учи, че при рязка промяна на законовите условия, е необходимо 3 до 5 години за балансиране. Подобна промяна очаквам март - април в САЩ, където е вероятно да задължат 25% ползване на уран добит само в САЩ !!! Тогава екстрактори в САЩ ще са хит поне 2 - 3 години !!! НЕЗАВИСИМО дали е криза или не, защото има фундаментална промяна ... Това е малката разлика, която виждам SoHo ..

            Пожелавам ти успешни трейдове !!!
            Колко още призрачни градове да строят в Китай ? в един момент ще има застой в строителството за да се балансира пазарът
            Но възможно е в близко бъдеще да стане балон докато още се стимулира строителството и с новите регулации. Тия временни дисбаланси са златни времена за инвеститорите които могат да ги хванат.

            Виж при нова политика за уранът в САЩ ще е голяма подкрепа за местните мини няма спор.

            Успех и продължавай да споделяш знания защото си ценен за форумът!


            Коментар


            • Първоначално изпратено от Toranaga Разгледай мнение

              read my comments down & you will be iluminated about my positions and all the shit
              In my Bloomberg terminal the recommendation is United Battery Metals and AMG Group NV

              Коментар


              • Първоначално изпратено от HY Spread Разгледай мнение

                do you have position in the commodity or the underlying shit. show me the shit (stock) not the commodity
                read my comments down & you will be iluminated about my positions and all the shit

                Коментар


                • Първоначално изпратено от SoHo Разгледай мнение

                  За мен голямата картина е че в близко бъдеще ванадия ще е предимно използван за стомана. За мен сме в края на един от най дългите икономически цикли а при идваща рецесия в САЩ и евентуално по голяма криза в развиващите се пазари цените на суровините ще паднат сериозно. Китай е презастроен и с огромен балон в имотният сектор който рано или късно ще се спука а с това и спадът на суровините може да се засили. Така че за мен времето за покупки ще е в разгара на следващата глобална криза след която суровините и развиващите се пазари ще са с голям потенциал.

                  Но краткосрочно както виждаме ванадия е силно нагоре което както ти каза може да премине в балон но поне за мен не е време за позиция.



                  SoHo - съгласен с твоето виждане на 95%. Според мен законовите промени - земетръсно устойчиви стомани - в Китай, а и от 01.01.2019 в Индия, които практически правят задължително влагането на Ванадий в стоманата, дори в криза ще води до покачване на търсенето, а от там и на цената. Аз не мога да преценя колко е балансираният обем, но факта, че всеки ден!!! от близо месец Ванадия се качва по - 1- 2% говори за много силен фундамент.

                  Моят опит ме учи, че при рязка промяна на законовите условия, е необходимо 3 до 5 години за балансиране. Подобна промяна очаквам март - април в САЩ, където е вероятно да задължат 25% ползване на уран добит само в САЩ !!! Тогава екстрактори в САЩ ще са хит поне 2 - 3 години !!! НЕЗАВИСИМО дали е криза или не, защото има фундаментална промяна ... Това е малката разлика, която виждам SoHo ..

                  Пожелавам ти успешни трейдове !!!

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Toranaga Разгледай мнение

                    днес Д-р Ванадий идва на посещение срещу такса от 29,90 ; на 16.10 посещението струваше 27 (проверете постинга ми) - поскъпване от 10,7% !!

                    Дали фундамента е стабилен на д-ра ?? Колко ли ще е таксата към 31.12.2018 ??

                    Имам въпрос - има ли някой, който също да е анализирал Ванадия ?? И какво му е мнението. Аз моето съм споделил ...
                    do you have position in the commodity or the underlying shit. show me the shit (stock) not the commodity

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Toranaga Разгледай мнение

                      днес Д-р Ванадий идва на посещение срещу такса от 29,90 ; на 16.10 посещението струваше 27 (проверете постинга ми) - поскъпване от 10,7% !!

                      Дали фундамента е стабилен на д-ра ?? Колко ли ще е таксата към 31.12.2018 ??

                      Имам въпрос - има ли някой, който също да е анализирал Ванадия ?? И какво му е мнението. Аз моето съм споделил ...
                      За мен голямата картина е че в близко бъдеще ванадия ще е предимно използван за стомана. За мен сме в края на един от най дългите икономически цикли а при идваща рецесия в САЩ и евентуално по голяма криза в развиващите се пазари цените на суровините ще паднат сериозно. Китай е презастроен и с огромен балон в имотният сектор който рано или късно ще се спука а с това и спадът на суровините може да се засили. Така че за мен времето за покупки ще е в разгара на следващата глобална криза след която суровините и развиващите се пазари ще са с голям потенциал.

                      Но краткосрочно както виждаме ванадия е силно нагоре което както ти каза може да премине в балон но поне за мен не е време за позиция.




                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от HY Spread Разгледай мнение

                        Това за мен е поредният хайп като с лития и кобалта. За разумните хора има продукти върху rare earths. Другото са си безумни спекулации в tight market
                        днес Д-р Ванадий идва на посещение срещу такса от 29,90 ; на 16.10 посещението струваше 27 (проверете постинга ми) - поскъпване от 10,7% !!

                        Дали фундамента е стабилен на д-ра ?? Колко ли ще е таксата към 31.12.2018 ??

                        Имам въпрос - има ли някой, който също да е анализирал Ванадия ?? И какво му е мнението. Аз моето съм споделил ...

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Toranaga Разгледай мнение

                          Разкрач - ще направя следния коментар - докато лудите се налудуват, умните се наумуват ...
                          credit cycle, credit cycle and bye

                          just buy vola. more money

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от HY Spread Разгледай мнение

                            Това за мен е поредният хайп като с лития и кобалта. За разумните хора има продукти върху rare earths. Другото са си безумни спекулации в tight market
                            Разкрач - ще направя следния коментар - докато лудите се налудуват, умните се наумуват ...

                            Коментар


                            • Click image for larger version

Name:	vandaa.gif
Views:	1
Size:	4.3 КБ
ID:	3393571

                              Коментар


                              • Click image for larger version

Name:	vana.gif
Views:	1
Size:	6.7 КБ
ID:	3393567


                                Първоначално изпратено от Toranaga Разгледай мнение
                                Маллеее днес д-р Ванадий на 29,20
                                on my screen...

                                Коментар

                                Working...
                                X