IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Инвестиране в уран

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • western е днес +15% !!!
    някой да е чел новина днес ?? за компанията, или по груби сметки е получил някой intransic value ??

    Коментар


    • Първоначално изпратено от ford_perfekt Разгледай мнение
      Питах друго. На, под или доста над тази цена, го вкарват в реактора. Иначе, ясно, какво е въпросният окис. Просто, до „гориво”, има още път, и вкалкулацията в себестойност на енергията, има още стъпки.
      Last edited by Pyramid; 02.04.2019, 15:35.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение

        Хммм. Абе, не ми стана много ясно.
        https://en.m.wikipedia.org/wiki/Triuranium_octoxide

        Коментар


        • Първоначално изпратено от ford_perfekt Разгледай мнение

          Доколкото съм учил преди години, търгува се U3O8. После се обогатява според изискванията на конкретния клиент. Демек после следва скъпата част.
          Хммм. Абе, не ми стана много ясно.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение

            Винаги съм се чудил, това за суров, обогатен уран или за приготвено ядрено гориво иде реч?
            Доколкото съм учил преди години, търгува се U3O8. После се обогатява според изискванията на конкретния клиент. Демек после следва скъпата част.

            Коментар


            • който е убеден, че Урана има потенцял, да прочете новината от днес на Energy Fuels и да пресметне какъв е потенцяла на Western Uranium & Vanadium.

              Предвид падането на цената аз влеънах малко повече от обичайното в последната. Средна цена 1.12 €. Отново ще разтоваря на 2.05 .. до края на годината. Това зависи от моментум-а. Ако е много силен, ще оставя и със стоп лос, ще поддържа ..

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Longin Разгледай мнение
                Uranium : надолу до $25
                Винаги съм се чудил, това за суров, обогатен уран или за приготвено ядрено гориво иде реч?

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Longin Разгледай мнение
                  Uranium : надолу до $25
                  Именно - АЕЦ -овете чакат отговора и не купуват..
                  интересно ще е след 20.04..

                  Коментар


                  • Uranium : надолу до $25
                    "the trend is your friend until the end..."

                    Коментар


                    • https://www.foxnews.com/opinion/russ...curity-problem


                      остава по-малко от месец до отговора на петиция 232...

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Longin Разгледай мнение
                        На крачка бях да си купя акции във Western U&V на $1.10 за щастие не ми се изпълни поръчката - следващата седмица дойде този спад до 85 цента...

                        иначе от прочетеното по темата при тях твърдо стигнах до извода че имат два големи проблеми за разрешаване - без които на практика няма как да изкарат пари от мините си:
                        1) отнетия лиценз на мелницата на шефа им, който може да отнеме години да се възстанови с оглед на еко-движенията в Колорадо - без него не могат да подкарат поне някакво производство та да влизат пари и да се подготвят за нещо по сериозно
                        2) по важното - стратегическия лиценз на Ablation/ISR метода им - без който не могат да си направят оценка на себестойноста и да са конкурентни на евтините производители : и това предстои да стане, и изглежда дийлбрейкър

                        С ванадиума им също предстои да се види как и къде могат да го произвеждат.

                        Това не значи че акцията не може да скочи спекулативно - стигнах до извода че големия ръст септ/октомври се дължи не само на повишената цена на урана в периода но и на съобщението им че си отварят SMC мината(и уточнението че всъщност не еточно така месец по късно) - което значи че има бързи пари наточени и чакащи да влязат; та на по ниски цени може би ще рискувам

                        Energy Fuels обаче изглежда по интересно за момента - та него ще го дебна повече - особенно седмиците предхождащи решението "232", и те твърдят че са започнали да си преработват някаквъв Ванадиум (от хвостохранилище?) -което ще им даде глътка кеш за година напред, и дори попаднах на коментар че ако Western продължават да го закъсват - тия може да ги изкупят!



                        интересен анализ на който попаднах - в Seeking Alpha + YouTube Investing In Uranium - Bull Vs. Bear + 5 Uranium Stocks (Video) / Sven Carlin


                        -> представя балансирани възгледи, в резюме - че цени от $40-$50 на урана вече са прайснати (поне в моделите) в сектора (към дек.2018)
                        аз се изненадах от падането до тези нива. Според мен просто всеки чака решението от петицията 232 и затова и другите уранови позиции паднаха, както и spot price.
                        Прав си, че Energy Fuels в момента е по- добрата алтернатива.

                        Искам още веднъж да подчертая, че урановият пазар е много волатилен - както има приятни изненади нагоре, така и неприятни надолу.

                        Коментар


                        • На крачка бях да си купя акции във Western U&V на $1.10 за щастие не ми се изпълни поръчката - следващата седмица дойде този спад до 85 цента...

                          иначе от прочетеното по темата при тях твърдо стигнах до извода че имат два големи проблеми за разрешаване - без които на практика няма как да изкарат пари от мините си:
                          1) отнетия лиценз на мелницата на шефа им, който може да отнеме години да се възстанови с оглед на еко-движенията в Колорадо - без него не могат да подкарат поне някакво производство та да влизат пари и да се подготвят за нещо по сериозно
                          2) по важното - стратегическия лиценз на Ablation/ISR метода им - без който не могат да си направят оценка на себестойноста и да са конкурентни на евтините производители : и това предстои да стане, и изглежда дийлбрейкър

                          С ванадиума им също предстои да се види как и къде могат да го произвеждат.

                          Това не значи че акцията не може да скочи спекулативно - стигнах до извода че големия ръст септ/октомври се дължи не само на повишената цена на урана в периода но и на съобщението им че си отварят SMC мината(и уточнението че всъщност не еточно така месец по късно) - което значи че има бързи пари наточени и чакащи да влязат; та на по ниски цени може би ще рискувам

                          Energy Fuels обаче изглежда по интересно за момента - та него ще го дебна повече - особенно седмиците предхождащи решението "232", и те твърдят че са започнали да си преработват някаквъв Ванадиум (от хвостохранилище?) -което ще им даде глътка кеш за година напред, и дори попаднах на коментар че ако Western продължават да го закъсват - тия може да ги изкупят!



                          интересен анализ на който попаднах - в Seeking Alpha + YouTube Investing In Uranium - Bull Vs. Bear + 5 Uranium Stocks (Video) / Sven Carlin


                          -> представя балансирани възгледи, в резюме - че цени от $40-$50 на урана вече са прайснати (поне в моделите) в сектора (към дек.2018)
                          Last edited by Longin; 06.03.2019, 17:14.
                          "the trend is your friend until the end..."

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Toranaga Разгледай мнение

                            мерси
                            U-Turn For Uranium As U.S. Decides If Miners Pose National Security Threat

                            "Often in financial markets, the trend is your friend, and the uranium thematic investment theme could continue to offer the most asymmetric payoff across all other commodities. For 2019, I estimate the normalized spot price should be between $45 to $75, and the uranium industry should return between 3 to 5 times if the price is normalized in that range over the next 2 years."

                            Както се вижда, другите предвиждат по-голям ръст в цените, аз обаче предпочитам да сме по-консервативни.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Toranaga Разгледай мнение

                              мерси
                              От март 2018 г. досега Урана е с 47% отгоре. Както са описали процеса и от The Dines, търсенето ще бъде в Азия основно.
                              "Legendary investor and world leading investment newsletter writer James Dines in his 23 February 2019 "The Dines Letter" says: -"Uranium will be a wise long-term investments, and we have been waiting patiently for the next major up wave of uranium prices. We are bullish on uranium again"
                              Last edited by Minka; 24.02.2019, 08:44.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Longin Разгледай мнение

                                би ли пояснил тук моля ? това съотношение ценово ли е (надали - нали и двете ходят от $15-$30, или съотношението на метала в добиваната руда?

                                оценките на "доказаните" руди е на база 1 към 6. Цената на ванадия се качи от 7$ до 33 и падна до 15$

                                Western гледам пише че имат текущ проблем с некаква мелница (лицензи)

                                оцени сам и без тази мелница...


                                не знам как да оцения потенциалната стойност на Western ако започне производство, при положение че сега няма приходи...а и тепърва ще трябва да набира още капитал... тия $5CAN кога са били набрани от инвеститори ?


                                исках да кажа, че на 5 кан$ аз ще продам и повече няма да влезна..

                                пс. благодаря ви за писанията тук -
                                прочетох цялата тема и около нея и научих доста неща, вкл. че CEOто на WUC е основал EnergyFuels

                                Коментар

                                Working...
                                X