IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Български Енергиен Пазар

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение

    Имиджът е за търговците но, стане ли напечено, тутакси "лошите енергетици" ще сложите на топа на устата. Ето защо, те не могат да се надуват като търгашите. Известно им е, че нито мощността на мрежата е фактически безкрайна, нито далаверата от вашите "врътки" остава у тях, нито физическото бързодействие и ресурс на АРЧ са неограничени. Молете се, ЕЕС да не се разпада по-често от веднъж на 50 години. Щото от последното разпадане, те изтичат.
    ​​​​​
    Пирамидов ти изобщо знаеш ли кво е АЧР1 АЧР2 и АЧР df/dt?Изобщо за какво служи АЧР

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Energy_Trader Разгледай мнение
      Харесва ми, че се заформя дискусия на по-добро ниво. Благодаря на участниците.
      Молим .
      Иначе, ще ти река нещо, дано не те засегна: Не станахте ли твърде много мераклиите да мажете филия за чужда сметка? На мястото на мениджмънта на ВСИЧКИ производители, много яко бих лобирал за максимални изкупни цени. Дали се сещаш , защо? Не може пръста си да не си мръднал да се построи "всичко това", като инфраструктура и централи /с мин.себестойност/ а, да си "на гребена на вълната" за тяхна ...и за сметка на българския потребител. И така субсидираме, реално, чужди икономики като гръцка, турска и македонска, време е да се тури едно добро защитно мито на експорта, и постъпленията да отиват за нещо общополезно. Може да съм предприемач и аз, ама йебем ви и "капитализма", ако само ще му живеем с последиците, без да имаме нужния респект от и влияние върху останалите "трейдъри" и др. участници на пазара. В момента, само се чуди една част от "хитрия" народ как да прецака възможно повече българи. ЗАТОВА и като качество на живота никакви ни няма.
      .

      Коментар


      • Харесва ми, че се заформя дискусия на по-добро ниво. Благодаря на участниците.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от market Разгледай мнение

          Колега, недей да плашиш момчетата. Въпросите които задаваш нямат никакво значение за търговията на БНЕБ.
          Имиджът е за търговците но, стане ли напечено, тутакси "лошите енергетици" ще сложите на топа на устата. Ето защо, те не могат да се надуват като търгашите. Известно им е, че нито мощността на мрежата е фактически безкрайна, нито далаверата от вашите "врътки" остава у тях, нито физическото бързодействие и ресурс на АРЧ са неограничени. Молете се, ЕЕС да не се разпада по-често от веднъж на 50 години. Щото от последното разпадане, те изтичат.
          ​​​​​

          Коментар


          • Първоначално изпратено от market Разгледай мнение
            Отпадали са не един път. Диспечерът на ЕСО активира резерв и мрежата няма проблем.
            Пак зависи кога и как отпада и от наличния горещ резерв. Обикновено, потребителят не забелязва. Нещата чак розови не са. Да кажем "гран мерси" на Ку-Кунка. И да я закачим на първия по-як клон, да виси надолу с главата. Все едно, само простотии от нея.
            Last edited by Pyramid; 25.07.2017, 20:28.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Energy_Trader Разгледай мнение

              Разбира се, но не вярвам някой да слага просто безкраен бид и където се изпълни там... Предполагам, че зад тази цена някъде фундаментално стои някакъв физически актив, който се активира при подобен страйк. Беше ми интересно каква е тази мощност, може би хидро?
              Виж са НЕК мое да манипулира пазаря как си иска.Ако ти изчезне един блок на Козлодуй работите не са толко прости.Понеже не отговаряш на въпросите ми разговора повече е безпредметен

              Коментар


              • Алекс262, някои си го просят. И "политкоректността" си има граници, не мислиш ли? Казал съм открито, какво мисля, старая се да НЕ лицемеря.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от market Разгледай мнение

                  Както се знае, цената е най-голямото количество ПАРИ, които Продавачът може да ИЗТРЪГНЕ от купувача за стоката си. Просто в 17 часа офертите продава са били по-малко и се е реализирала най-скъпа оферта. Тя може да е на НЕК, на Козлодуй или вносител. Няма как да разберем.
                  Разбира се, но не вярвам някой да слага просто безкраен бид и където се изпълни там... Предполагам, че зад тази цена някъде фундаментално стои някакъв физически актив, който се активира при подобен страйк. Беше ми интересно каква е тази мощност, може би хидро?

                  Коментар


                  • Ликвидността на БНЕБ изглежда доста прилична? Виждам например, че за доставка ден утре са изтъргувани 11.5 GWh, при прогнозиран пик от 4.9 GW, за сравнение например британският пазар е изтъргувал на аукцион 127 GWh при прогнозиран пик от 33.8 GW. Съотношение 2.34 x и 3.75 x (знам че сравнявам банани с круши, но все пак е добър индикатор) което показва малко по-слаба ликвидност за БГ, но поне цифрите изглеждат от една и съща вселена. От друга страна в UK има спот пазар, което още не е въведено в БГ...

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от power grid Разгледай мнение

                      Нямат проблеми но имат големи проблеми.
                      По договорът им с НЕК, той трябва да плати всички инвестиции свързани с промяна на нормативната база. Те нямат проблеми.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от market Разгледай мнение

                        Марица 1 и 3 изобщо нямат проблеми, 2-ката не отговаря, но заради централите на Поляците няма да тормозят и нас изкукалите Еврочиновници. Може и някой продавач на оборудване да е подбутнал процесът, лобита всякакви.
                        Нямат проблеми но имат големи проблеми.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от market Разгледай мнение

                          Тая борса е на ниво Софийска фондова борса, ако някой си я спомня. Все от някъде се започва обаче. Ако държавата иска нейните централи да получат наистина най-добри цени обаче, е редно да я подкара по пътят на БФБ, си мисля.
                          Ако държавата иска цени КЕВР просто казва от утре толка струва толко и край.На който не му изнася да си внесе отвън.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от power grid Разгледай мнение

                            И откъде резерв?Са от ЕС кат затворят и Мариците ше настане веселба голяма
                            Марица 1 и 3 изобщо нямат проблеми, 2-ката не отговаря, но заради централите на Поляците няма да тормозят и нас изкукалите Еврочиновници. Може и някой продавач на оборудване да е подбутнал процесът, лобита всякакви.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от power grid Разгледай мнение

                              Тая борса е пълен ташак създаден под натиска на ЕС и е напълно безсмислена.
                              Тая борса е на ниво Софийска фондова борса, ако някой си я спомня. Все от някъде се започва обаче. Ако държавата иска нейните централи да получат наистина най-добри цени обаче, е редно да я подкара по пътят на БФБ, си мисля.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от power grid Разгледай мнение

                                Тая борса е пълен ташак създаден под натиска на ЕС и е напълно безсмислена.
                                При монопол е излишна, но монопола няма да е вечен.

                                Коментар

                                Working...
                                X