IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

40++ Bln [BGN]

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Изчаках някой ден и - "О, чудеса!" по телевизията плътно се заговори за емисия ДЦК. Ха кажете сега, дружина,
    - Да бъде ! ;-)

    Коментар


    • Никога, прочее, не съм казвал нищо от вида, че облигационната врътка е най-изгодната. Няма такова нещо. Но, понеже предприемаческа традиция у нас няма - българинът е масово изостанал еснаф или пренавил се спекулант - все е нещо, сравнено със съвсем нищо и със съхраняване парите в баМка, за /уж/ по-сигурно. А "сигурни" баМки помним - ПЧБ, БалканбаМк, КТБ... както и как БАМ-каха и, вероятно, още ще бъдат дискредитирани по едни или други причини. ДЦК са си ДЦК. Предполагам, процентите все нещо значат, а който отлага извън гарантирания максимум от 100 К евро все по-често се замисля. Малко са, обаче, "средностатистическите" работници с чак толкова големи влогове, повечето са на средната и над средна ръка, както и на по-заможни българи. 40++млрд не се правят току-така.

      Коментар


      • Защо казвам "непълно"? Ами, БФБ, примерно, надали е най-доброто кото вариант а, какво остана, за единствен. Останалото са домисли.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Ferry Разгледай мнение

          тази тема я разбирам, като да се обменят мнения и предложения, как да се впрегнат пасивните спестявания на по-образованата прослойка под формата на инвестиции на БФБ и др., а не да се бистри оправянето на държавата със спестяванията на данъкоплатците.

          но кой съм аз, че да бръмча в темата на гурутата, извинете за безпокойството.
          Твърде тясно разбиране. И, поради това, непълно. Иначе, откъде да те знаем кой си, тук фигурираш под псевдоним. Лошо няма да ни светнеш

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение
            По идея, ако е /дори държавен/ заем, то е доброволно. Т.е. никой насила не кара никого. АКО искаш, кредитираш държавата. Ако ли не - не го правиш. Но, за сигурността и защитата на националната икономика, вътрешен заем е по-добър.
            Напразно бръмчиш, никой не ти бара парите. Ей на, колко народ беше вкарал в КТБ, щото уж сигурна била. Взеха ли си ги обратно?
            тази тема я разбирам, като да се обменят мнения и предложения, как да се впрегнат пасивните спестявания на по-образованата прослойка под формата на инвестиции на БФБ и др., а не да се бистри оправянето на държавата със спестяванията на данъкоплатците.

            но кой съм аз, че да бръмча в темата на гурутата, извинете за безпокойството.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Ferry Разгледай мнение

              и понеже на хората им "артисват" и могат, искат да и спестяват, та викаш дай сега да измислиме начин да им ги вземем и да оправим кьопавата държава. така ли да се разбира?!
              По идея, ако е /дори държавен/ заем, то е доброволно. Т.е. никой насила не кара никого. АКО искаш, кредитираш държавата. Ако ли не - не го правиш. Но, за сигурността и защитата на националната икономика, вътрешен заем е по-добър.
              Напразно бръмчиш, никой не ти бара парите. Ей на, колко народ беше вкарал в КТБ, щото уж сигурна била. Взеха ли си ги обратно?
              Last edited by Pyramid; 17.07.2017, 13:50.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение
                Сигурен ли си? Държавата пуска облигации на вътрешния пазар, загуля с тези пари външния си дълг и с кингитефот ускорения растеж, се разчита с вътрешния кредитор. Дори при еднакви лихви, по външен кредит, лихвитефизгичат от страната, докато по вътрешен, остават вътре в БГ икономика. Друго да не спечелим, едните лихви, все са нещо. Щото към 2020-22ра, иде падеж на ок.11 млрд евро. 2% от тях колко са? И, като отчетеш, че и сега депозитите са извадени от потреблението, какво става? Ами те огровната част от тях са на лица с доста над средни доходи. Затова са и натрупани, щото им стигат и артисват.
                и понеже на хората им "артисват" и могат, искат да и спестяват, та викаш дай сега да измислиме начин да им ги вземем и да оправим кьопавата държава. така ли да се разбира?!

                Коментар


                • ...отделно, че като държавен дълг няма да са със статут на влог в баМка, "гарантиран" само до 100 К евро. Т.е., молко по-сигурно за вложителя. Щото той ще инвестира в държавата...АКО изобщо се реализира този трик.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
                    Pyramid - такава врътка е невъзможна, дори тока не тече по права линия се оказва а правата линия е изключение. Ако можеше външния дълг да се трансформира във вътрешен нямаше да фалират КТБ. Не може да направиш нещо което вече е станало и да очакваш промяна. Единственния начин икономиката да тръгне нагоре и да спре да пропада е да се случва онова което се случваше до 2008 година. Друг начин няма.
                    Сигурен ли си? Държавата пуска облигации на вътрешния пазар, загуля с тези пари външния си дълг и с кингитефот ускорения растеж, се разчита с вътрешния кредитор. Дори при еднакви лихви, по външен кредит, лихвитефизгичат от страната, докато по вътрешен, остават вътре в БГ икономика. Друго да не спечелим, едните лихви, все са нещо. Щото към 2020-22ра, иде падеж на ок.11 млрд евро. 2% от тях колко са? И, като отчетеш, че и сега депозитите са извадени от потреблението, какво става? Ами те огровната част от тях са на лица с доста над средни доходи. Затова са и натрупани, щото им стигат и артисват.

                    Коментар


                    • Pyramid - такава врътка е невъзможна, дори тока не тече по права линия се оказва а правата линия е изключение. Ако можеше външния дълг да се трансформира във вътрешен нямаше да фалират КТБ. Не може да направиш нещо което вече е станало и да очакваш промяна. Единственния начин икономиката да тръгне нагоре и да спре да пропада е да се случва онова което се случваше до 2008 година. Друг начин няма.
                      D.Y.F-091066

                      Коментар


                      • Сетих се - а вие се посмейте на воля - как би могло да се пооправи отношението дълг/БВП , и се осигури по-добро приложение на част от тези милиарди: Изплащане на външен с вътрешен дълг, яка облигационна врътка. При - условно - лихви по депозитите от 0 -1%, 2-2,5%от облигации не ми звучи толкова зле.
                        - Друг въпрос, дали ни стиска.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Xman1 Разгледай мнение



                          Предполагам инвестираш в някакви стартъпи, но Българина е недоверчив към такива неща, всичко му се вижда като "пирамиди фараони". Разбира се хората си имат причина да са предпазливи, прекалено много ги лъгаха с такива неща в началото на демокрацията.
                          Предпазливостта е задължителна, не упреквам за това. Но, ако тя ни парализира, каква полза?

                          The Mumy is alive, do not care about it !!!

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Tutankhamon Разгледай мнение

                            Пак отзад напред: Бългорският позар е много скромен. Търся - поне аз - нещо от ниво ЕС+.
                            После, лично аз, инвестирам на ранните етапи, без ИП-та. Става БП /без пари/. Е, почти ;-).
                            И нито са невидими, нито строго секретни тези /мои си/ възможности. Споделял съм, канил съм дори маса народ да обсъди, да види и да прецени...и, вместо това, н а родът предпочете, скри глава в пясъка, да си живее в паралелния свят. За там съм безсилен да помогна.


                            Предполагам инвестираш в някакви стартъпи, но Българина е недоверчив към такива неща, всичко му се вижда като "пирамиди фараони". Разбира се хората си имат причина да са предпазливи, прекалено много ги лъгаха с такива неща в началото на демокрацията.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от vlado9999 Разгледай мнение

                              Пак не мога да разбера. Хем разбираш че парите няма къде да се изпарят дори да се инвестират, хем да не били по депозити. Искаш на разплащателни сметки да стоят с още по ниска лихва? Колкото и да се въртят тези пари, дори всяка секунда на 100% да се въртят тези пари пак ще са същите и пак ще се оплакваш че стоели в банките.

                              Що се отнася до тези строго секретни невидими възможности за инвестиране, глупости. Ако имаше нещо за инвестиране щяха да отидат да направят един проспект и инвестиционните посредници да го разпратят на клиентите си ако изобщо минава смел-теста. Ама няма. От месеци нищо няма. Сериозни фирми никога не биха се занимавали с български ИП-та изобщо, така че е нормално. А за си клиент на международните ИП-та и банки вече е доста скъпо и би било глупаво да търсиш неща за българския пазар там предвид рисковете.
                              Пак отзад напред: Бългорският позар е много скромен. Търся - поне аз - нещо от ниво ЕС+.
                              После, лично аз, инвестирам на ранните етапи, без ИП-та. Става БП /без пари/. Е, почти ;-).
                              И нито са невидими, нито строго секретни тези /мои си/ възможности. Споделял съм, канил съм дори маса народ да обсъди, да види и да прецени...и, вместо това, н а родът предпочете, скри глава в пясъка, да си живее в паралелния свят. За там съм безсилен да помогна.
                              The Mumy is alive, do not care about it !!!

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Tutankhamon Разгледай мнение

                                Отзад напред: Не. По-скоро, прави нещо и нека то и печалбата остават тук. Така и само така, като цяло, страната ще дръпне. Те парите винаги ще са някъде но, важното е да циркулират във вериги, където се генерира стойност. Замразени по депозити, ги върти банката, като ТЯ прави пари за твоя сметка. Проблемът с тези депозити е, че са извадени от оборот и не носят печалба на притежателя си. Относно инвестицията в имоти: според мен, е от тежките, трудно подвижни. Затова, за себе си, този вид не практикувам.
                                ​​​​​​А това, че ТИ не виждаш качествени инвестиции, е въпрос на възприятие , подход и приоритети. Не срещам твоите затруднения.
                                Желаь ти късмет !
                                Пак не мога да разбера. Хем разбираш че парите няма къде да се изпарят дори да се инвестират, хем да не били по депозити. Искаш на разплащателни сметки да стоят с още по ниска лихва? Колкото и да се въртят тези пари, дори всяка секунда на 100% да се въртят тези пари пак ще са същите и пак ще се оплакваш че стоели в банките.

                                Що се отнася до тези строго секретни невидими възможности за инвестиране, глупости. Ако имаше нещо за инвестиране щяха да отидат да направят един проспект и инвестиционните посредници да го разпратят на клиентите си ако изобщо минава смел-теста. Ама няма. От месеци нищо няма. Сериозни фирми никога не биха се занимавали с български ИП-та изобщо, така че е нормално. А за си клиент на международните ИП-та и банки вече е доста скъпо и би било глупаво да търсиш неща за българския пазар там предвид рисковете.

                                Коментар

                                Working...
                                X