IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Търся инвеститор

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Hr. Dimitrov Разгледай мнение
    Колкото и да е странно, от 40000, 20000 са за реклама на сайта.
    5 продажби дневно са 1825 годишно. А мисля, че ще са повече.
    В годината има и почивни дни. Ще рече "успокой топката и бъди една идея по-консервативен", ако искаш и очакваш да те вземат по-на сериозно. И послушай малко и МЗ-то. верни неща проблясват в думите му.
    - Е, тук-таме, де. Ама все пак.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Jay Gould Разгледай мнение
      30% са малко и не осигуряват никакъв контрол над харчовете на компанията особено пък с непознат съдружник, но и колегите не са прави. Досега не съм видял някой да е прокопсал с кредит, ... Тогава може би..

      ПС: И не може инвеститорът да взема всичко докато се изплати. Нали трябва да се яде... определяте си по една заплата, а горницата я взема той, ако ще се възстановяват парите изцяло. Не съм бачкал така, в компаниите които споменах никой не си е връщал парите, а си вземаш дял от печалбата като премии и толкоз. Но ако си решил да му връщаш всички пари, докато ги връщат нали все трябва да живееш.
      РОди, би ли проучил колегата по-отблизо, ако би бил в обсега ти физически? Ей така, правейки го за себе си? Само питам.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от MZ/X Разгледай мнение
        Това с кражбата ма идеи го забрави на момента! Ако една идея не може да се патентова я приеми за открадната, ако е добра! Това, че си стартирал пръв с дадена идея не е никакво предимство, защото конкурентите ти ще са с по голям опит в бизнеса и с повече пари. Трябва да имаш много по ясна идея как да се справиш с конкуренцията от това, че ти ще си пръв!

        Това, че продаваш чрез сайтове за безплатна обява, не означава, че ще може да продаваш през собствен сайт! Сайтовете за безплатна обява имат най-важното Посетителите, докато собственият ти сайт в началото ще е една кръгла нула. 40 000 лева няма да ти стигнат до никъде, ако искаш да правиш сериозен бизнес, а за да върнеш парите на инвеститора с този марж ще ти трябват поне 1000-2000 продажби.
        Колкото и да е странно, от 40000, 20000 са за реклама на сайта.
        5 продажби дневно са 1825 годишно. А мисля, че ще са повече.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Hr. Dimitrov Разгледай мнение
          Благодаря за мнението.
          Както казах, 11 години съм в мебелния бизнес. Знам как работят големите вериги и мисля, че имат сериозен недостатък. От началото на годината продавам 5 продукта на "нашата" фирма в сайтове за безплатни обяви. До момента имам 72 осъществени продажби. Отнема ми 1-2часа седмично. Печалбата е 55-80лв/бр. Това е без собствен сайт, без реклама, без собствен транспорт. Намерих начин успешно да продавам мебели. Имам възможност да развия бизнеса постепенно, но ме е страх от кражба на идеи. Ако започна полека, съществуващите магазини ще копират идеята и всичко пропада.
          Това с кражбата ма идеи го забрави на момента! Ако една идея не може да се патентова я приеми за открадната, ако е добра! Това, че си стартирал пръв с дадена идея не е никакво предимство, защото конкурентите ти ще са с по голям опит в бизнеса и с повече пари. Трябва да имаш много по ясна идея как да се справиш с конкуренцията от това, че ти ще си пръв!

          Това, че продаваш чрез сайтове за безплатна обява, не означава, че ще може да продаваш през собствен сайт! Сайтовете за безплатна обява имат най-важното Посетителите, докато собственият ти сайт в началото ще е една кръгла нула. 40 000 лева няма да ти стигнат до никъде, ако искаш да правиш сериозен бизнес, а за да върнеш парите на инвеститора с този марж ще ти трябват поне 1000-2000 продажби.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение
            Иди им ги разправяй на колегите. Те, като си навият нещо на пръста, като обявят някого за ... абе, за неуспял до момента, и така ще си продължат. "Знаят" че, щом досега не си успял, значи, не може. ТЕ "ЗНАЯТ".
            А БАМ!ките ще искат от теб да докажеш, че /забележи!/ си се осигурявал до момента и имаш договор за възможно по-дълъг период.
            Питай ги - аз съм ги питал ! - и какво, нали са минали пари, за минали периоди, а нещата се менят и всеки може да се окаже с прекратен договор, дори фирми фалират тогава, какво? - Питай ги и ще видиш, че там мисленето НЕ Е БИЛО и едва ли ще бъде /ама изобщо/ на почит. Друг въпрос, защо и как си толкова сигурен че, правиш ли нещо, което и всички други, едва ли не, за две години, ще станеш световна Сила. Високи цели - страхотно. А предпоставки за това? Не искам да те разочаровам, нито ще те разкандърдисвам. Нищо подобно. Но, бъди подготвен да получиш 100 отказа, преди някъде плахо да се закачиш. Мебели в България правят не един, не двама или дори сто производители. А все по-малко хора имат пари да купуват.
            Благодаря за мнението.
            Както казах, 11 години съм в мебелния бизнес. Знам как работят големите вериги и мисля, че имат сериозен недостатък. От началото на годината продавам 5 продукта на "нашата" фирма в сайтове за безплатни обяви. До момента имам 72 осъществени продажби. Отнема ми 1-2часа седмично. Печалбата е 55-80лв/бр. Това е без собствен сайт, без реклама, без собствен транспорт. Намерих начин успешно да продавам мебели. Имам възможност да развия бизнеса постепенно, но ме е страх от кражба на идеи. Ако започна полека, съществуващите магазини ще копират идеята и всичко пропада.

            Коментар


            • 30% са малко и не осигуряват никакъв контрол над харчовете на компанията особено пък с непознат съдружник, но и колегите не са прави. Досега не съм видял някой да е прокопсал с кредит, дори идеята за бизнеса да е бил добър. Кредитът виси на шията и притиска, а притиснат бизнес и който гони месец след месец вноски, пиши го бегал. Бизнес се прави с идея и инвеститори иначе е умряло куче. С кредит най-много човек да си направи ремонт, но за бизнес не става, каквото и да пише в учебниците. Мисленето на някои ме "кефи". Започваш бизнес, гледат те като изумени, под вежди "я пък тоя", никой не иска да участва, мънкат ти, но в момента в който нещата тръгнат, току започват да се увъртат наоколо мазни тарикати, с желание да купят част и да влязат в бизнеса. Защото виждат, че върви. Само, че ако един бизнес е тръгнал добре, парите регулярно текат, за какво да го продава човек на още съдружници? И то такива които не са поели риска да се хванат с теб в началото?! Което значи, че ако изникне проблем, за никакъв чеп няма да стават. 2 пъти съм минал тоя път и двата пъти бяха почнали да се сучат наоколо като сополи - "ако може и аз и аз"... "ама не може бе".. Или ако може, вадиш едни яки пари и така - купуваш и бъдеща печалба щом е вече печеливш бизнес, а не само активите. Иначе за какво да ти продам хубавия бизнес, ако не го направя с печалба, за напред. В една от компаниите в която бях започнал, аз влязох без пари въпреки, че нито идеята за бизнеса бе моя, нито тогава разбирах от него, но много държаха да вляза, други влязоха с вноски в кеш, а последният съдружник, понеже дойде чак след година влезе с толкова с колкото въобще бяхме стартирали бизнеса и то за 1/5 дял. Продавал съм и компания и дял от компания, та знам и какви тежки пазарлъци са, но нека дам пример и с един който ми нещо като роднина. Влезе преди 15 тина години с доста пари в малкото бизнесче на свой съученик който креташе години напред без голям успех. Двамата обаче в тандем и с финансовата инжекция дръпнаха и в момента са една от водещите фирми в авточастите макар да не са от популярните, са големи като акули чук. Само, че са 50 на 50 и бачкат и двамата в тандем.

              Иначе, Hr. Dimitrov, не те знам какъв си, но 30% са малко, освен ако не сте повече от 2 ма съдружници. Тогава може би..

              ПС: И не може инвеститорът да взема всичко докато се изплати. Нали трябва да се яде... определяте си по една заплата, а горницата я взема той, ако ще се възстановяват парите изцяло. Не съм бачкал така, в компаниите които споменах никой не си е връщал парите, а си вземаш дял от печалбата като премии и толкоз. Но ако си решил да му връщаш всички пари, докато ги връщат нали все трябва да живееш.
              Last edited by Jay Gould; 11.11.2014, 22:35.
              http://investments.dir.bg Глупавият проумява само онова, което вече е станало! - Омир

              Коментар


              • Първоначално изпратено от MZ/X Разгледай мнение
                И така не звъчи по добре! Кажи ти какво ще рискуваш човек? Друг поема риска, а ти взимаш 70% от печалбата! Сериозно ли я мислиш тази работа?

                Осигури се няколко месеца на по висока заплата и вземи ипотечен кредит! За повечето банки е достатъчно да докажеш 3 или 6 месеца виско доход!
                -Звучиш като банков служител.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Hr. Dimitrov Разгледай мнение
                  Съгласен съм с всички.
                  Пропуснах важна подробност: потенциалния инвеститор взема цялата печалба докато си възстанови вложените средства.
                  Относно кредит от банка-осигурявам се на минимална заплата.
                  И така не звъчи по добре! Кажи ти какво ще рискуваш човек? Друг поема риска, а ти взимаш 70% от печалбата! Сериозно ли я мислиш тази работа?

                  Осигури се няколко месеца на по висока заплата и вземи ипотечен кредит! За повечето банки е достатъчно да докажеш 3 или 6 месеца виско доход!

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Hr. Dimitrov Разгледай мнение
                    Съгласен съм с всички.
                    Пропуснах важна подробност: потенциалния инвеститор взема цялата печалба докато си възстанови вложените средства.
                    Относно кредит от банка-осигурявам се на минимална заплата.
                    Иди им ги разправяй на колегите. Те, като си навият нещо на пръста, като обявят някого за ... абе, за неуспял до момента, и така ще си продължат. "Знаят" че, щом досега не си успял, значи, не може. ТЕ "ЗНАЯТ".
                    А БАМ!ките ще искат от теб да докажеш, че /забележи!/ си се осигурявал до момента и имаш договор за възможно по-дълъг период.
                    Питай ги - аз съм ги питал ! - и какво, нали са минали пари, за минали периоди, а нещата се менят и всеки може да се окаже с прекратен договор, дори фирми фалират тогава, какво? - Питай ги и ще видиш, че там мисленето НЕ Е БИЛО и едва ли ще бъде /ама изобщо/ на почит. Друг въпрос, защо и как си толкова сигурен че, правиш ли нещо, което и всички други, едва ли не, за две години, ще станеш световна Сила. Високи цели - страхотно. А предпоставки за това? Не искам да те разочаровам, нито ще те разкандърдисвам. Нищо подобно. Но, бъди подготвен да получиш 100 отказа, преди някъде плахо да се закачиш. Мебели в България правят не един, не двама или дори сто производители. А все по-малко хора имат пари да купуват.

                    Коментар


                    • Съгласен съм с всички.
                      Пропуснах важна подробност: потенциалния инвеститор взема цялата печалба докато си възстанови вложените средства.
                      Относно кредит от банка-осигурявам се на минимална заплата.

                      Коментар


                      • Съгласен съм с MZ/X.....

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Hr. Dimitrov Разгледай мнение
                          Здравейте!
                          Казвам се Христо Димитров. Занимавам се с мебели от 11 години. Производство и търговия, в не моя фирма.
                          Имам идея за онлайн магазин за мебели, който няма аналог до момента. Мога да предложа на клиентите неща, които нито един от хилядите онлайн и физически магазини не предлагат (за сега). Без претъпкани със стока складове и все пак огромен избор. Клиента има свобода да промени всеки артикул по свой вкус. С безплатна доставка в цялата страна, уникални предложения и подходяща реклама, бързо ще се превърнем във водеща компания за обзавеждане в България, а съвсем скоро и в други страни.
                          За реализацията на проекта са необходими 40000лв. Аз не разполагам със средствата и търся сериозен инвеститор. Предлагам 30% от печалбата, което ще Ви осигури пълна възвръщаемост на вложените средства до една година, дори и при най-песимистичната прогноза.
                          Ако проявявате интерес към идеята, с радост ще споделя подробности (на лични съобщения) относно: усвояване на средствата; уникалността на магазина; механизъм на работа; печалба; възможност за развитие и т.н.

                          e-mail: hr.dimitrov@mail.bg
                          Предложението може да се преведе и така. Предлагам една гола идея, но искам 70% от печалбата и риска да е 100% за парньора От сега ти гарантирам, че човек разбиращ от инвестиции няма да се хване с теб!

                          40000 лева може да нямаш, но колко имаш? Без и ти да инвестираш сериозна сума, която да те заболи, ако я загубиш, никога няма да можеш да намериш сериозен партньор!

                          Ако много вярваш в идеята, защо не вземеш ипотечен кредит? След като проекта за една година ще учетвори вложените пари за какво ти е да далеш печалбата с друг?

                          Коментар


                          • Пак ли ти бе! Ти сега инвеститор ли търсиш или будали?

                            Коментар


                            • Банките какво казват по въпроса?

                              Коментар


                              • Търся инвеститор

                                Здравейте!
                                Казвам се Христо Димитров. Занимавам се с мебели от 11 години. Производство и търговия, в не моя фирма.
                                Имам идея за онлайн магазин за мебели, който няма аналог до момента. Мога да предложа на клиентите неща, които нито един от хилядите онлайн и физически магазини не предлагат (за сега). Без претъпкани със стока складове и все пак огромен избор. Клиента има свобода да промени всеки артикул по свой вкус. С безплатна доставка в цялата страна, уникални предложения и подходяща реклама, бързо ще се превърнем във водеща компания за обзавеждане в България, а съвсем скоро и в други страни.
                                За реализацията на проекта са необходими 40000лв. Аз не разполагам със средствата и търся сериозен инвеститор. Предлагам 30% от печалбата, което ще Ви осигури пълна възвръщаемост на вложените средства до една година, дори и при най-песимистичната прогноза.
                                Ако проявявате интерес към идеята, с радост ще споделя подробности (на лични съобщения) относно: усвояване на средствата; уникалността на магазина; механизъм на работа; печалба; възможност за развитие и т.н.

                                e-mail: hr.dimitrov@mail.bg
                              Working...
                              X