IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Ветрогенератор с турбина с летящи крила

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • ...Отговор няма. Правилно ли разбирам, тогава, тази турбина, като просто разгледан и патентован механичен обект, чиито екстри се изчерпват с това? В крайна сметка, ако всички преди това, изброени от мен проблемни зони, си остават, приложението ще бъде ...да не кажа основно, експериментално и защо, в такъв случай, да се товари човек с плащането на по-нататъшните патентни такси? Ясно е, изобретил, ОК. Вписан в състоянието на техниката, погалил самолюбието.
    ПОСЛЕ?
    ​​​​​​

    Коментар


    • За пореден път, да питам какво става с технологичността, трайността и оптималното натоварване при засилен вятър? С толкова много шарнири, колко общо завъртания максимум, до капитален ремонт?

      Коментар


      • Първоначално изпратено от 13ADROL Разгледай мнение

        Кво стана с този велик изобретател? Напомня ми на един друг, също убедителен и корав към момента
        Не знам, дали ще теима изненадам но, от www.bpo.ng издават патенти и за неработещи неща, както и отказват за работещи (по техни си, „висши съображения” така че, не бих се учудил сега, милият, да се чуди, как си е убил в главата това нещо с присъщите му, още по замисъла, вградени проблеми откъм сигурност и трайност, да не говорим за технологичност и ограничението на мощността точно, когато ветровият напор е оптимален. Затуй, добър въпрос задаваш нищо, че си недобронамерен.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от И.Зверов Разгледай мнение
          Сега прочетох цялата тема. Забавно четиво! ​​​​​​

          Виждам, че Младенов се е справил с ветрогенераторния проблем гениално, както и самият той подчертава.

          И сега вече е тръгнал да облагодетелства човечеството с гениален, съвършено нов вид зъб за предавка.

          Както е тръгнал, очаквам от него и вечен двигател.

          Младенов, бързай! Да не би някой да го измисли преди теб (и целия екип гении около теб).
          Дерзай!
          Кво стана с този велик изобретател? Напомня ми на един друг, също убедителен и корав към момента

          Коментар


          • Първоначално изпратено от И.Зверов Разгледай мнение
            Сега прочетох цялата тема. Забавно четиво! ​​​​​​

            Виждам, че Младенов се е справил с ветрогенераторния проблем гениално, както и самият той подчертава.

            И сега вече е тръгнал да облагодетелства човечеството с гениален, съвършено нов вид зъб за предавка.

            Както е тръгнал, очаквам от него и вечен двигател.

            Младенов, бързай! Да не би някой да го измисли преди теб (и целия екип гении около теб).
            Дерзай!
            ..а кой беше Кънчев/Кунчев?

            Коментар


            • Сега прочетох цялата тема. Забавно четиво! ​​​​​​

              Виждам, че Младенов се е справил с ветрогенераторния проблем гениално, както и самият той подчертава.

              И сега вече е тръгнал да облагодетелства човечеството с гениален, съвършено нов вид зъб за предавка.

              Както е тръгнал, очаквам от него и вечен двигател.

              Младенов, бързай! Да не би някой да го измисли преди теб (и целия екип гении около теб).
              Дерзай!

              Коментар


              • А, безимен, изгуби се.
                Бе да те помоля да хвърлиш едно око на темата за интелектуалната собственост, да кажеш какво мислиш?

                Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от безимeн Разгледай мнение
                  Шест години от стартирането на темата...


                  Още тогава казах моите съображения /тогава пишех с различен ник/.

                  1. Лошо няма в това - човек да работи над нещо. Авторът няма необходимите познания, за да работи над подобен "проект".

                  2. По подобен начин работи друг движител, в различна от въздуха среда, вероятно взаимстван от този "автор".

                  3. Многото ми съображения от тогава са актуални.


                  В по-ново време прочетох, че авторът е получил авторско свидетелство за разработката си. Лошо няма! Това му дава сигурността, че друг не би могъл да използва това "изобретение". До колко то е изобретение - ако повтаря работата на друг движител, в различната среда /флуид/ - това оставям на авторите -- да се разберат, ако се стигне до Международен съд, още повече, че работещият движител е в действие, повече от половин век..., а този "проект" е от 6 години!

                  Новият ми коментар, ако и да бъда обвинен в скептицизъм, е следният: никакво авторско свидетелство ИЛИ ПАТЕНТ /в Патентното ведомство в Париж/ - не гарантират на автора, че разработеният проект ще намери приложение в практиката. Патентите и авторските свидетелства, които са защитени от авторите - не създават автоматично пазар!


                  Това е от мен. Вярвам на Кънчев и го подкрепям, но не бих инвестирал в подобно начинание дори цент. Причините са ясни.


                  Успешна и плодотворна Нова година, здраве и успехи на всички съфорумКИ и съфорумци!
                  Жив и здрав, весело посрещане!

                  Коментар


                  • Шест години от стартирането на темата...


                    Още тогава казах моите съображения /тогава пишех с различен ник/.

                    1. Лошо няма в това - човек да работи над нещо. Авторът няма необходимите познания, за да работи над подобен "проект".

                    2. По подобен начин работи друг движител, в различна от въздуха среда, вероятно взаимстван от този "автор".

                    3. Многото ми съображения от тогава са актуални.


                    В по-ново време прочетох, че авторът е получил авторско свидетелство за разработката си. Лошо няма! Това му дава сигурността, че друг не би могъл да използва това "изобретение". До колко то е изобретение - ако повтаря работата на друг движител, в различната среда /флуид/ - това оставям на авторите -- да се разберат, ако се стигне до Международен съд, още повече, че работещият движител е в действие, повече от половин век..., а този "проект" е от 6 години!

                    Новият ми коментар, ако и да бъда обвинен в скептицизъм, е следният: никакво авторско свидетелство ИЛИ ПАТЕНТ /в Патентното ведомство в Париж/ - не гарантират на автора, че разработеният проект ще намери приложение в практиката. Патентите и авторските свидетелства, които са защитени от авторите - не създават автоматично пазар!


                    Това е от мен. Вярвам на Кънчев и го подкрепям, но не бих инвестирал в подобно начинание дори цент. Причините са ясни.


                    Успешна и плодотворна Нова година, здраве и успехи на всички съфорумКИ и съфорумци!

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Имхотеп Разгледай мнение

                      Бе нощните пазачи не се скъсват от работа много,
                      Те да, мойто на друг фронт.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение

                        Мдам. Като всеки скромен милиардерин, бачкам, та се късам.
                        Бе нощните пазачи не се скъсват от работа много,
                        Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Имхотеп Разгледай мнение
                          Ти пак ли си нощна?
                          Мдам. Като всеки скромен милиардерин, бачкам, та се късам.

                          Коментар


                          • Ти пак ли си нощна?
                            Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Имхотеп Разгледай мнение

                              Бе що не погледнеш на пираминдил темичките, ще се смееш със сълзи...
                              Светът е оцелял, защото се е смял.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от ledosvetlenie Разгледай мнение

                                Създал е инжиктипляктор - Щом за 6 години от първата публикация още не са го чели по новините като успял изобретател - Все едно нищо не е създал дори и да има нещо читаво в цялата разработка
                                Тук, може би, не сме справедливи. Инджиктипляктор или не, попадането в новините не е точнит критерий. Там е ширпотреба, кой кога и АКО се нареди. Ти гледай проблемите, които разрешава и дали не създава нови, много по-сериозни, има ли ( и какъв е) балансът, дали изобщо се очертава масово навлизане, или ще остане едно любопитно решение...и нищо повече. За мен, ситуацията е точно тази. Причините съм изброил.

                                Коментар

                                Working...
                                X