IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Инвестиционно злато

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от plamendev Разгледай мнение
    Здравейте, искам да си купя една монета "Австралийско кенгуру". От това което разгледах като оферти най-евтино ми изглежда в Тавекс. ФИБ цените са им ненормално високи и Райфайзен май продават, но и там не е оферта.

    Споделете, ако има нещо по-изгодно.
    Ами провери и във ФБК "Стринг". Сигурно и други продават, но тези имат сайт и цените са малко по-ниски от Тавекса. Съжалявам ако звучи като реклама, просто погледнах наскоро.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Gold Zombie Разгледай мнение
      Винаги съм се чудел, каква е логиката да си съхраняваш цели 5 "лесноликвидни" монети, вместо една например "трудноликвидна" жълтичка? Нали, ако си решил да се отървеш от "трудноликвидната", можеш в същия момент да я смениш за по-малки Взимаш например 4 малки + хартийки, които ще харчиш.
      Проблем би било единствено, ако тръгнеш да сменяш злато директно за стоки и искаш да си купиш само един хляб например, а имаш само едно голямо кенгуру от 1 oz. Само че, ако е дошъл такъв проблем, значи са дошли и много други проблеми
      Логиката от която се изхожда според мен е в маржина между цената купува/продава на монета и кюлче промерно.
      За пример:
      Австралийско кенгуру 1 oz. марджин ~3 %
      Австралийско конгуру кюлче 50 гр. марджин ~4 %

      т.е. имаме разлика от 1 %. Един, един защо да е с него нако може и без

      Коментар


      • Винаги съм се чудел, каква е логиката да си съхраняваш цели 5 "лесноликвидни" монети, вместо една например "трудноликвидна" жълтичка? Нали, ако си решил да се отървеш от "трудноликвидната", можеш в същия момент да я смениш за по-малки Взимаш например 4 малки + хартийки, които ще харчиш.
        Проблем би било единствено, ако тръгнеш да сменяш злато директно за стоки и искаш да си купиш само един хляб например, а имаш само едно голямо кенгуру от 1 oz. Само че, ако е дошъл такъв проблем, значи са дошли и много други проблеми
        До новите собственици на INVESTOR.BG - не притежавам никакво злато, сребро, депозити и акции.

        Коментар


        • За момента суверените и наполеона са сериозно "подценени" спрямо унциите и кюлчетата, пресметнато в количество чисто 24к злато спрямо продажната цена, така че съвета ми е да се ориентираш към тях. Още повече, че инвестираш в дребни по-лесноликвидни монети. Правилно си се ориентирал към Тавекс.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от plamendev Разгледай мнение
            Здравейте, искам да си купя една монета "Австралийско кенгуру". От това което разгледах като оферти най-евтино ми изглежда в Тавекс. ФИБ цените са им ненормално високи и Райфайзен май продават, но и там не е оферта.

            Споделете, ако има нещо по-изгодно.
            За мене правилно си се насочил.
            Погледни и Филхармонията и клена. Също са на приличен ~ 3% маржин купува/продава.

            Коментар


            • Инвестиционно злато

              Здравейте, искам да си купя една монета "Австралийско кенгуру". От това което разгледах като оферти най-евтино ми изглежда в Тавекс. ФИБ цените са им ненормално високи и Райфайзен май продават, но и там не е оферта.

              Споделете, ако има нещо по-изгодно.
            Working...
            X