IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Инвестиционно злато

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Как стои проблема с анонимността при покупко продажба. Вариант ли да придумаш някой непознат , примерно бездомник да сключи сделката вместо теб. Малко разсъждавам като престъпник , но не се знаем какво ще е бъдещето.
    Last edited by Todor Sabev; 04.03.2018, 15:34.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Jekata Разгледай мнение
      Глупост е това - И е нормално да е така, за тях това е материал, който те могат да направят почти двоен - пробата при наполеона е 900, а при златарска изработка - 585..

      8 карата, 9, 14, 18, 22, 24 - та нали затова се смята златното им съдържание.
      С гореописаните някак се сещам за теорията на професор Каро.
      Има си такива и под Тавекс. Ако искате вярвате, ако не - значи няма.
      под тавекс не съм виждал
      гледам в продавалника искат едно 10% над тяхните масово... може би има и попадения, но са по-скоро късмет
      това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

      Коментар


      • Глупост е това - И е нормално да е така, за тях това е материал, който те могат да направят почти двоен - пробата при наполеона е 900, а при златарска изработка - 585..

        8 карата, 9, 14, 18, 22, 24 - та нали затова се смята златното им съдържание.
        С гореописаните някак се сещам за теорията на професор Каро.
        Има си такива и под Тавекс. Ако искате вярвате, ако не - значи няма.

        Коментар


        • малии, що за глупости сте исписали
          кой в бг че топи наполеони да прай чинджирчета, нема такъф филм, може надупчени некой да ползва за поправки, ма то да напрайш чинджир от наполеон не е фасулска работа

          нема по ефтино злато от наполеоните, калкулаторите са достъпни вече секи може а си сметне
          ефтино се пазат
          лесно се продават

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Jekata Разгледай мнение

            Има такива златари. Под златари визирам и ателиета, и чисто и просто продавалници.
            Това за пробата ще го прескоча. Леко е абсурдно.
            За заложните вероятно е така.
            Както и за надценката над борса.
            Здравейте !
            Нищо не е абсурдно. Златарите ползват наполеончетата, за да правят от тях различни златни изделия от бижутерско злато, 14 каратово.
            При наполеон 6,45 грама, проба 900, 21,6 карата излизат около 9,9 грама злато проба 585, 14 карата.
            С забележката, че това е в България, тук се е наложило бижутерското злато да е 14 карата.
            Един агент ми беше донесъл от Англия 9 каратово на пръстенчета, по неговите думи - там такива карати продавали ...

            Ще се радвам да кажете къде са тези златари и ателиета, които продават наполеони на цени около 10 % от пазара. Често обикалям такива, не съм виждал никъде да продават изложени наполеони или други монети от инвестиционно злато, тук - там има 24 каратови кюлчета за подарък, но инвестиционни монети - франкове, крони или рубли почти не съм срещал, освен художествени копия на антични монети на високи цени.

            Поздрави !
            Last edited by KrumE; 03.03.2018, 20:18.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от KrumE Разгледай мнение
              Няма златари, които да продават евтино наполеони, златарите са по склонни да купуват наполеони, отколкото да продават ...

              И е нормално да е така, за тях това е материал, който те могат да направят почти двоен - пробата при наполеона е 900, а при златарска изработка - 585.
              Отделно при тях има и цена за изработка, което вдига цената и те си вземат цената за труда.

              Най евтино злато може да се купи в момента от заложните къщи. Продават се доста монети с нулева нумизматична стойност - или пробити, или с ушички за закачване. Цената им е само цената на златото, проблема при тях е че могат да се продадат при нужда само на златари, другаде няма да ги вземат.

              В крайна сметка водеща трябва да е цената. Всяка цена, близка до борсовата в рамките на 5 - 10 % е добра за покупка или продажба.

              Поздрави !
              Има такива златари. Под златари визирам и ателиета, и чисто и просто продавалници.
              Това за пробата ще го прескоча. Леко е абсурдно.
              За заложните вероятно е така.
              Както и за надценката над борса.

              Коментар


              • Няма златари, които да продават евтино наполеони, златарите са по склонни да купуват наполеони, отколкото да продават ...

                И е нормално да е така, за тях това е материал, който те могат да направят почти двоен - пробата при наполеона е 900, а при златарска изработка - 585.
                Отделно при тях има и цена за изработка, което вдига цената и те си вземат цената за труда.

                Най евтино злато може да се купи в момента от заложните къщи. Продават се доста монети с нулева нумизматична стойност - или пробити, или с ушички за закачване. Цената им е само цената на златото, проблема при тях е че могат да се продадат при нужда само на златари, другаде няма да ги вземат.

                В крайна сметка водеща трябва да е цената. Всяка цена, близка до борсовата в рамките на 5 - 10 % е добра за покупка или продажба.

                Поздрави !

                Коментар


                • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                  и аз си мсля, че тавекса дава по-добра цена купува , а за специализираните инвестиционни продукти разни там унции кленов лист и тн си мисля, че няма място за сравнение с чейндж/заложна къща.

                  jeka,
                  беше писал, че златарите давали тънко наполеони...или съм се объркал.
                  Ми основно при златарите, че и заложни може би още има някакъв мегдан.
                  Не ми е приоритет, но все си мисля, че има вариант и по-изгоден от Тавекс, поне такива са ми предлагали, но не ги гоня.
                  Иначе да, взимаш си по 4-500 кинта, вместо по 2-3 и при нужда по-лесно отвръзваш.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Jekata Разгледай мнение
                    А малко да спрем с рекламата.
                    Да продадеш там или на сходно място е всичко друго, но не и добра за продавача опция.
                    и аз си мсля, че тавекса дава по-добра цена купува , а за специализираните инвестиционни продукти разни там унции кленов лист и тн си мисля, че няма място за сравнение с чейндж/заложна къща.

                    jeka,
                    беше писал, че златарите давали тънко наполеони...или съм се объркал.
                    това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от galin65 Разгледай мнение

                      При Народния театър има един чейндж. Там купуват, но не помня името фактор или нещо такова
                      Първоначално изпратено от galin65 Разгледай мнение

                      Здравей! Ползвал съм ги 1-2 пъти. Доволен съм.
                      А малко да спрем с рекламата.
                      Да продадеш там или на сходно място е всичко друго, но не и добра за продавача опция.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от evgeni_stanimirov Разгледай мнение
                        Здравейте, колеги! Някой има ли представа къде мога да продам няколко инвестиционни кюлчета в София, имат си сертификати и тн.?
                        При Народния театър има един чейндж. Там купуват, но не помня името фактор или нещо такова

                        Коментар


                        • Нумизматиката не винаги ще ти я купят на материал. Да не кажа почти винаги. То у Наполеон може да искат на смешна да ти купят. Ето един красавец преди 2 дни искаше монета на материал 250 лв да я вземе за 150...
                          Итносно инвестицията в нумизматика - някой да ми намери сега 10 лева 1894 на 300 или 20 лева 1894 на 600 лв? Или стотак на 2 500?
                          Минало бешево време за тези цени.

                          Коментар


                          • нумизматиката е само за подготвени, разбиращи и много важно имащи контакти хора ... за всички останали най-хубавото инвестиционно злато е най-разпространеното, а там изборът се свежда до няколко монетни двора и няколко рафинерии (май така се казваше) най-масовите им продукти се познават и проверяват за секунди от разбирачите на които ще го продавате (евентуално)
                            наполеоните са също класика, но маржа е една идея по-голям при тях.

                            всякакви колекционерски монети са за тръпката, но за инвестиране и ако не сте фенове ви продават въздух.
                            Last edited by bertram; 28.02.2018, 10:29.
                            това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от hakama Разгледай мнение
                              ..При борсова цена 1328,20 USD за унция ..- това е за 24 карата?

                              Значи спрямо чистотата да е поне 22К (900/1000) и спрямо борсовата цена колко % е разумно да е оскъпяването?
                              Като е монета - няма ли добавена стойност, която плащам (нумизматична) или те са масова серия?
                              Порядъка 250-500лв е добре, защото гледах и по 2200лв номинали... което ако ти потрябват 500лв трябва цялото да продадеш. Ок златар, там поне не би трябвало да те излъжат.
                              Каквато и да е чистотата, предполагам можеш да пресметнеш какво е чистото количество злато в монетата. След това пресмяташ колко ти излиза цената за един грам злато, ако решиш да купиш. След това намираш борсовата цента на златото, пресмяташ каква е цената за един грам и след това си пресмяташ каква е надценката. Всичко това е елементарна математика. И не ни интересуват другите метали в монетата.

                              Инвестиционното злато е инвестиционно, т.е. масово. Нормално е да има надценка, но не повече от 5-10% над борсовата цена. Все пак човекът от другата страна и той иска да спечели нещо. Ако някой тръгва да ти пробутва нумизматични монети - бягай! Най-вероятно те лъже, но дори и да не те лъже, ако тръгнеш да продаваш такава монета, най-вероятно ще ти я купят на борсовата цена на златото, а ти ще си платил 50-150% повече, защото е "нумизматична".

                              Коментар


                              • ..При борсова цена 1328,20 USD за унция ..- това е за 24 карата?

                                Значи спрямо чистотата да е поне 22К (900/1000) и спрямо борсовата цена колко % е разумно да е оскъпяването?
                                Като е монета - няма ли добавена стойност, която плащам (нумизматична) или те са масова серия?
                                Порядъка 250-500лв е добре, защото гледах и по 2200лв номинали... което ако ти потрябват 500лв трябва цялото да продадеш. Ок златар, там поне не би трябвало да те излъжат.

                                Коментар

                                Working...
                                X