IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Инвестиционно злато

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Minka Разгледай мнение
    Освен това се сещам и за кризата след 1929 г. (Gold Reserve Act of 1934) ...как са им прибрали златото на хамериканците. (A year earlier, in 1933, Executive Order 6102 had made it a criminal offense for U.S. citizens to own or trade gold anywhere in the world, with exceptions for some jewelry and collector's coins.) Нищо, че е демокрация.
    А сещаш ли се с какво са били обезпечени парите тогава и с какво са обезпечени сега? В днешно време за държавите няма кой знае каква полза да правят подобни хватки.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Minka Разгледай мнение

      Освен злато, е добре да имаш и пари в брой. Залатото се продава бавно, особено при кризи и липса на ликвидност.
      Съгласен.
      Тогава не се продава злато, а е изгодно да се купи. Но си права за да можеш да се купиш , трябва да си да ликвиден , точно тогава.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

        В Кипър до колкото знам имаше контрол и на сейфовете .. отиваш до банката (Сейфа) допускат те, но ако вземеш кеш...ааа има капиталов контрол и не може...
        Доколкото съм запознат, при една "истинска" банкова ваканция, затварянето на банката води и до затваряне и на сейфовете. Не говоря за една банка, говоря за цялата банкова система. Така, че да се разчита на достъп до сейфовете, към определен момент може да се окаже наивно. Аз лично (това към г-н Давидов) не бих тествал какво би се случило, и бих играл на сигурно. В едно съм сигурен: Д. Ментата си има в брой, Детето чудо също.

        Освен това се сещам и за кризата след 1929 г. (Gold Reserve Act of 1934) ...как са им прибрали златото на хамериканците. (A year earlier, in 1933, Executive Order 6102 had made it a criminal offense for U.S. citizens to own or trade gold anywhere in the world, with exceptions for some jewelry and collector's coins.) Нищо, че е демокрация.
        Last edited by Minka; 04.03.2018, 21:09.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Иван Давидов Разгледай мнение

          Аз съм известен с това, че се изразявам по-директно, но не влагам нищо лично в това. Просто може да звучи и изглежда така отстрани.

          Някой беше писал и за проблемите с личните данни, когато тръгнеш да продаваш. Но този проблем го има и като тръгнеш да си продаваш колата (може да имаш и още коли), заложиш някоя по-интересна вещ в заложна къща (може да имаш още такива у вас) и т.н. Хората се вкарват във филм с това злато, защото златото, от чисто историческа гледна точка, се води ценно и не е хубаво да се държи вкъщи, за да не те ограбят. Ама като се съберат телевизори, лаптопи, смартфони и климатици, то може да се окаже, че златото, което някой държи вкъщи, е по-малко ценно, отколкото останалите му вещи. Разбирам хората да се тревожат за 20-30 хилки в злато, но за тази работа хората са измислили банковите сейфове.

          Гръцката ситуация мисля, че няма нищо общо със златото. Там финансовите проблеми с дълговете са големи, сериозни, много дебели и се наслагват от години. Не ми се вярва някакви ограничения в тегленето на пари да спрат протичащите там процеси по декапитализация, но това е само мое лично мнение. Ще поживеем, ще видим!
          Принципно си прав, че човек трябва да е почетен и да си плаща данъците и другите изброени от теб неща , а съм твърдо за. Проблема е че когато всичко върви добре , не е нужно да мислиш като,, престъпник,,. Но когато нещата почват да се скапват си принуден да извършваш,, незаконни,, неща за да съхраниш стойността активите си. Купуване на твърда валута през 1989 и 1990 което също е било незаконно. Мисълта ми беше не как да излъжем някого или държавата, А как да се предпазим в по някакъв начин в бъдеще. А това което писа bertram , за пазара на злато, според мен не би трябвали да е изцяло анонимен. Ще бъде налазен от престъпниците. Макар че те намират и други начини да перат и трансверират пари. Банковия сейф всеки може да го запорира или институции да конфискуват съдържанието му. Пример картините на Цветан Василев. Определено и в къщи не трябва да се държи .Гръцката ситуация може да изглежда че няма нищо общо със златото. Но когато целия облигационен пазар започне да излиза извън релси. Златото ще е отишло на майната си. То ще е изпреварило събитията.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Minka Разгледай мнение

            При една банкова ваканция не знам как ще влезеш в сейфа на банката. На мен поне не ми е понятно. Банката затваря, затваря и сейфа, нали?!
            В Кипър до колкото знам имаше контрол и на сейфовете .. отиваш до банката (Сейфа) допускат те, но ако вземеш кеш...ааа има капиталов контрол и не може...
            това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Minka Разгледай мнение

              При една банкова ваканция не знам как ще влезеш в сейфа на банката. На мен поне не ми е понятно. Банката затваря, затваря и сейфа, нали?!
              Нека не бъркаме банкова дейност с услуги, които се осъществяват на същото физическо място, но нямат много общо с бановата дейност.

              Пример - при фалита на КТБ хората нямаха достъп до банковите си сметки, нито ги допускаха до гишетата, но имаха достъп до сейфовете си. Поне така беше в началото. Нещо подобно важи и за управляващите дружества. "КТБ Асет Мениджмънт" се преименува, заради лошата слава на съкращението "КТБ", но самото управляващо дружество, както и съответните договорни фондове, продължават да съществуват.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Todor Sabev Разгледай мнение

                Филма е реалност вече на някой места, Кипър и Гърция, Да предположим че си честен гражданин и си имал бизнес , платил си данъци върху печалбата и си спестил прилична сума в гръцка банка. И ли си получил наследство, голям депозит в гръцка банка. Ще изглеждаш като глупак спрямо тези които са си изнесли парите си в чужбина, Ограниченията за теглене на месец, скоро ги вдигнаха на 2500 евро за физически лица, Ако нова криза дойде скоро , може да не успееш, да си изтеглиш по голяма част от депозита. Или ще ги получиш обезценени. Ако имах килограми злато нямаше да пиша по форумите за златото. Не приемай нещата лично.
                Освен злато, е добре да имаш и пари в брой. Залатото се продава бавно, особено при кризи и липса на ликвидност.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Иван Давидов Разгледай мнение

                  Аз съм известен с това, че се изразявам по-директно, но не влагам нищо лично в това. Просто може да звучи и изглежда така отстрани.

                  Някой беше писал и за проблемите с личните данни, когато тръгнеш да продаваш. Но този проблем го има и като тръгнеш да си продаваш колата (може да имаш и още коли), заложиш някоя по-интересна вещ в заложна къща (може да имаш още такива у вас) и т.н. Хората се вкарват във филм с това злато, защото златото, от чисто историческа гледна точка, се води ценно и не е хубаво да се държи вкъщи, за да не те ограбят. Ама като се съберат телевизори, лаптопи, смартфони и климатици, то може да се окаже, че златото, което някой държи вкъщи, е по-малко ценно, отколкото останалите му вещи. Разбирам хората да се тревожат за 20-30 хилки в злато, но за тази работа хората са измислили банковите сейфове.

                  Гръцката ситуация мисля, че няма нищо общо със златото. Там финансовите проблеми с дълговете са големи, сериозни, много дебели и се наслагват от години. Не ми се вярва някакви ограничения в тегленето на пари да спрат протичащите там процеси по декапитализация, но това е само мое лично мнение. Ще поживеем, ще видим!
                  При една банкова ваканция не знам как ще влезеш в сейфа на банката. На мен поне не ми е понятно. Банката затваря, затваря и сейфа, нали?!

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Todor Sabev Разгледай мнение

                    Филма е реалност вече на някой места, Кипър и Гърция, Да предположим че си честен гражданин и си имал бизнес , платил си данъци върху печалбата и си спестил прилична сума в гръцка банка. И ли си получил наследство, голям депозит в гръцка банка. Ще изглеждаш като глупак спрямо тези които са си изнесли парите си в чужбина, Ограниченията за теглене на месец, скоро ги вдигнаха на 2500 евро за физически лица, Ако нова криза дойде скоро , може да не успееш, да си изтеглиш по голяма част от депозита. Или ще ги получиш обезценени. Ако имах килограми злато нямаше да пиша по форумите за златото. Не приемай нещата лично.
                    Аз съм известен с това, че се изразявам по-директно, но не влагам нищо лично в това. Просто може да звучи и изглежда така отстрани.

                    Някой беше писал и за проблемите с личните данни, когато тръгнеш да продаваш. Но този проблем го има и като тръгнеш да си продаваш колата (може да имаш и още коли), заложиш някоя по-интересна вещ в заложна къща (може да имаш още такива у вас) и т.н. Хората се вкарват във филм с това злато, защото златото, от чисто историческа гледна точка, се води ценно и не е хубаво да се държи вкъщи, за да не те ограбят. Ама като се съберат телевизори, лаптопи, смартфони и климатици, то може да се окаже, че златото, което някой държи вкъщи, е по-малко ценно, отколкото останалите му вещи. Разбирам хората да се тревожат за 20-30 хилки в злато, но за тази работа хората са измислили банковите сейфове.

                    Гръцката ситуация мисля, че няма нищо общо със златото. Там финансовите проблеми с дълговете са големи, сериозни, много дебели и се наслагват от години. Не ми се вярва някакви ограничения в тегленето на пари да спрат протичащите там процеси по декапитализация, но това е само мое лично мнение. Ще поживеем, ще видим!

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Иван Давидов Разгледай мнение

                      Пич, ти колко килограма злато мислиш да пазиш за черни дни, за да се вкарваш в такива филми?
                      Филма е реалност вече на някой места, Кипър и Гърция, Да предположим че си честен гражданин и си имал бизнес , платил си данъци върху печалбата и си спестил прилична сума в гръцка банка. И ли си получил наследство, голям депозит в гръцка банка. Ще изглеждаш като глупак спрямо тези които са си изнесли парите си в чужбина, Ограниченията за теглене на месец, скоро ги вдигнаха на 2500 евро за физически лица, Ако нова криза дойде скоро , може да не успееш, да си изтеглиш по голяма част от депозита. Или ще ги получиш обезценени. Ако имах килограми злато нямаше да пиша по форумите за златото. Не приемай нещата лично.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Иван Давидов Разгледай мнение
                        Вариант ли е да не си плащам данъците? Да не декларирам нищо в данъчните декларации? Да си получавам заплатите брутно, а не нетно? А вариант ли е да не плащам в ресторанта, примерно ако накарам някой бездомник да седи с мен и после внезапно си тръгна?
                        Златото по закон е освободено от ДДС и данък печалба в следствие на покупка <-> продажба на различни цени. Това , което Тодор се опитва да намекне е, че държавата, изкупвачите и продавачите могат да злоупотребят с личните данни да извършващия седлката. Примерно отиваш и продаваш злато за 20К .. по правилника за там както се нарича търговията с ценни метали този дето ти го взима е длъжен да ти вземе личната карта.. ок да речем , че е коректен.. всичко е точно

                        но ако някой служител е в контакти с хора от подземния свят утре може да те нападнат докато спиш, за да те питат дали нямаш още 20К в злато..
                        както се видя в държавата ни щом доклади от ДАНС се подмятат по нощните шкафчета на някакви корумпирани(разследвани) дребни местни дерибеи... какво да говорим за елементарно инфо като егн и адрес по ЛК на някой дето е метнал 2 кила на посредника....това е съществения въпрос.

                        не ти ли се е случвало да ти звънят някакви пичове да ти предлагат инвестиционни продутки и тн... общо взето те работят с бази данни на клиенти на банкови клонове... хора с пари на депозити и по сметки... като попаднеш в тяхната база ти дрънкат през месец два.. после схемата се разпада и айде на следващата фирма отива базата данни...крадната от някой служител.

                        за мен тези операции трябва да са анонимни, за да се гарантира сигурността на купувача/продавача.. тогава този пазар ще се развие иначе е просто екзотика.
                        това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Todor Sabev Разгледай мнение

                          Вариант ли е държавата да те принуди да го продадеш на ,, справедлива,, цена със закон,.след като знае че притежаваш злато След това закона да отпадне и цената на златото да изригне отново. И да гледаш отстрани покачването му, без да можеш нищо да направиш защото парите ти са се обезценени или блокирани в банка или банката е фалирала. Този филм вече сме го гледали. Вариант ли е да бъдеш изнудван от престъпници , които получават достъп до информация че притежаваш злато. Ти да не си данъчен. Шегувам се.
                          Пич, ти колко килограма злато мислиш да пазиш за черни дни, за да се вкарваш в такива филми?

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Иван Давидов Разгледай мнение

                            Вариант ли е да не си плащам данъците? Да не декларирам нищо в данъчните декларации? Да си получавам заплатите брутно, а не нетно? А вариант ли е да не плащам в ресторанта, примерно ако накарам някой бездомник да седи с мен и после внезапно си тръгна?
                            Вариант ли е държавата да те принуди да го продадеш на ,, справедлива,, цена със закон,.след като знае че притежаваш злато След това закона да отпадне и цената на златото да изригне отново. И да гледаш отстрани покачването му, без да можеш нищо да направиш защото парите ти са се обезценени или блокирани в банка или банката е фалирала. Този филм вече сме го гледали. Вариант ли е да бъдеш изнудван от престъпници , които получават достъп до информация че притежаваш злато. Ти да не си данъчен. Шегувам се.
                            Last edited by Todor Sabev; 04.03.2018, 17:36.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Todor Sabev Разгледай мнение
                              .. примерно бездомник да сключи сделката вместо теб. Малко разсъждавам като престъпник , но не се знаем какво ще е бъдещето.
                              Няма нищо престъпно в описаното, стига да не си крал парите/златото. Промиха ни мозъците вече.Всъщност -ти си тоя, който се пази от прстъпниците, друг е въпросът, че много от тях имат служебни карти..
                              Mнението не е препоръка за търговия с ЦК!

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Todor Sabev Разгледай мнение
                                Как стои проблема с анонимността при покупко продажба. Вариант ли да придумаш някой непознат , примерно бездомник да сключи сделката вместо теб. Малко разсъждавам като престъпник , но не се знаем какво ще е бъдещето.
                                Вариант ли е да не си плащам данъците? Да не декларирам нищо в данъчните декларации? Да си получавам заплатите брутно, а не нетно? А вариант ли е да не плащам в ресторанта, примерно ако накарам някой бездомник да седи с мен и после внезапно си тръгна?

                                Коментар

                                Working...
                                X