IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Колосално находище на най-корави диаманти в Русия.

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Намира се на 3800 км . от Москва на река Попигайна.Намерени са 2 местонахождения;Ударное с около 7 милиарда карата и Скалное с 140милиарда карата Най близкото населено място е на 400 км . Кристалите са от няколко микрона до 10мм.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от anon6706 Разгледай мнение
      Това ми заприлича на новина от журналист-говорител.

      Много евтини тия диаманти/агрегати.

      Аз мога ли да си поръчам 1000 карата?

      Когато копи-пействате, вземете и да прочитате съдържанието.
      Ако толкова струват - искам и аз да си зема 40-50 грама
      Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

      Коментар


      • Първоначално изпратено от entusiast Разгледай мнение
        Това не диамант а е агрегат /съединение от 2 различни молекулярни структури /Две фази-стандартен кубически диамант и хексагонална фаза-ЛОНСДЕЙЛИТ.Втората фаза е по плътна и по тежка от диаманта.Лонсдеилитът е открит в 1960 г.Твърдостта му е 1.54 пъти по висока от тази на диаманта. Има високи абразивни качества и ще замени синтетичните технически диаманти.Според руски публикации,пазарната цена за карат ще е около 2.5 долара при себестойност на добива 0.7 .Проученото находище дава от 20 до 100 карата на тон .За сега не са открити образци с ювелирна стойност.
        Това ми заприлича на новина от журналист-говорител.

        Много евтини тия диаманти/агрегати.

        Аз мога ли да си поръчам 1000 карата?

        Когато копи-пействате, вземете и да прочитате съдържанието.
        Last edited by anon6706; 18.09.2012, 19:05.

        Коментар


        • Още по темата:

          http://www.vesti.bg/index.phtml?tid=40&oid=5138691

          Досега опитвах да немеря това място в Раираната топчица, ама не можах. Май и журналистите не са много сигурни къде е - на краницата на Красноярский край и Якутия или в Източен Сибир? Щото това е все едно едни журналисти да твърдят, че дадено находище на златце се намира на границата между Монтанско и Врачанско, а други - в Източна Мизия.
          С една дума - огледах районът между Красноярский край и Якутия - ама не видях следи от кратер - само няколко бая големи диамантени дупки в Якутия - изровичкани от руснаците.
          Last edited by Императорът; 18.09.2012, 19:13.
          Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Бате Пешо Разгледай мнение
            Важно е не да те харесват а да се страхуват от теб.Чичо Путин за няколко дена ако реши мое да направи Германия и Франция руски провинции.Мое да си купи моторна лодка и да качи новия френски президент на водни ски защото е на лов за крокодили.
            Бе ти отвреме-навреме вземеш та изпраскаш някоя голяма простотия.
            Темата е за друго де, да не я оспамваме. Има си тема за разпада на русия в която никой не пише, щот на никой не му дреме особено.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от entusiast Разгледай мнение
              Това не диамант а е агрегат /съединение от 2 различни молекулярни структури /Две фази-стандартен кубически диамант и хексагонална фаза-ЛОНСДЕЙЛИТ.Втората фаза е по плътна и по тежка от диаманта.Лонсдеилитът е открит в 1960 г.Твърдостта му е 1.54 пъти по висока от тази на диаманта. Има високи абразивни качества и ще замени синтетичните технически диаманти.Според руски публикации,пазарната цена за карат ще е около 2.5 долара при себестойност на добива 0.7 .Проученото находище дава от 20 до 100 карата на тон .За сега не са открити образци с ювелирна стойност.
              +1

              Коментар


              • Това не диамант а е агрегат /съединение от 2 различни молекулярни структури /Две фази-стандартен кубически диамант и хексагонална фаза-ЛОНСДЕЙЛИТ.Втората фаза е по плътна и по тежка от диаманта.Лонсдеилитът е открит в 1960 г.Твърдостта му е 1.54 пъти по висока от тази на диаманта. Има високи абразивни качества и ще замени синтетичните технически диаманти.Според руски публикации,пазарната цена за карат ще е около 2.5 долара при себестойност на добива 0.7 .Проученото находище дава от 20 до 100 карата на тон .За сега не са открити образци с ювелирна стойност.

                Коментар


                • Правителствата на Русия и КНДР са се договорили за дълга на корейците, възлизащ на 11 млрд.долара, съобщи Ройтерс, позовавайки се на източници от Пхенян.
                  Според информациите руската страна ще опрости около 90% от сумата-10 млрд.долара, а останалият 1 милиард ще бъде за сметка на инвестиции в образованието, здравеопазването и енергетиката на страната.

                  Преди време бе съобщено, че от октомври 2012 година промишлеността и търговията на Северна Корея ще преминат на самофинансиране и ще им бъде разрешено да продават самостоятелно част от своята продукция. Досега цялата икономика на страната бе държавна и предаваше печалбата си в държавната хазна.
                  Не спори с простак.... Ще те свали на неговото ниво и ще те бие с опит

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Факушкa Разгледай мнение
                    Да ама нещата с руснаците са обременени.
                    Като цяло никой в Европа не ги харесва. Май никъде никой не ги харесва.
                    И затова си има причини - като се почне от мумията дето още е на площада, и се стигне до пародията с путин. Разбира се това важи за държавата и политиката и, но касае и обикновенния руснак - където и да отиде, гледат с недоверие на него.
                    Важно е не да те харесват а да се страхуват от теб.Чичо Путин за няколко дена ако реши мое да направи Германия и Франция руски провинции.Мое да си купи моторна лодка и да качи новия френски президент на водни ски защото е на лов за крокодили.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Факушкa Разгледай мнение
                      Да ама нещата с руснаците са обременени.
                      Като цяло никой в Европа не ги харесва. Май никъде никой не ги харесва.
                      И затова си има причини - като се почне от мумията дето още е на площада, и се стигне до пародията с путин. Разбира се това важи за държавата и политиката и, но касае и обикновенния руснак - където и да отиде, гледат с недоверие на него.
                      Колкото си по-силен геополитически,толкова повече се месиш в световните дела.С правото на силния.И толкова си по-нехаресван...Никой не отрича,че в момента САЩ имат най-голяма армия и най-голямо влияние.Но са и най-мразената държава-говоря за обикновените хора,не за политическите елити.Ето справка за антиамерикански протести само от последните 5-10 дни-Мароко, Сомалия, Ирак, Иран, Индонезия, Катар, Йордания, Афганистан, Пакистан, Индия, Франция, Белгия,Австралия.
                      Все още не съм чул за анти-руски протести (имаше само преди в Япония,заради островния спор)

                      Коментар


                      • Flanker

                        Ако продължават да блестят със суровинната си мощ, Сибир става нечовешки привлекателен.
                        Китай няма нищо общо с мита за добрия Китай, от който вземаме евтини стоки. Целта на Китай винаги е била чрез евтините стоки да "УБИЕ" производителите им в другите държави без изглед те да могат да възтановят производството си някога в бъдещето и да може след това да произвежда и продава тези стоки в пълен МОНОПОЛ.
                        На Китай силно му лепне Сибир и в един момент, ще го поиска !
                        D.Y.F-091066

                        Коментар


                        • От години ни облъчват с Американска и Западно европеиска пропаганда.
                          Принципно няма нищо лошо сигурно щото идеята е да ни създадат общи ценности и идеали с техните.
                          Проблемът обаче е че някои от тези които правят пропагандата са още в ерата на студената война и за тях Русия продължава да е враг номер едно !

                          Сега гледаме епизода в които всички Европеици трябва да повярваме че Путин е диктатор , че изборите са били нечестни и всъщност Руския народ не го е избрал.
                          Това няма общо с действителността , на последния митинг срещу Путин, наречен с гръмкото име марш на милионите , в 12 милионна Москва излязоха да протестират 30 000 души. Сами си го сметнете какъв процент от населението е .....

                          Аз смятам че трябва да харесваме и Запада и Русия , но когато става дума за национални интереси .....само България !
                          Не спори с простак.... Ще те свали на неговото ниво и ще те бие с опит

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Факушкa Разгледай мнение
                            Да ама нещата с руснаците са обременени.
                            Като цяло никой в Европа не ги харесва. Май никъде никой не ги харесва.
                            И затова си има причини - като се почне от мумията дето още е на площада, и се стигне до пародията с путин. Разбира се това важи за държавата и политиката и, но касае и обикновенния руснак - където и да отиде, гледат с недоверие на него.
                            Факушкова - Русия е велика сила и могъща страна по една проста причина (която важи и за другите могъщи) - те не държат който и да е да ги харесва !!! Гледат себе си, защитават своите интереси с цената на всичко. За разлика от нас - сега. Заради такива като бойкоборисов сме все с навирени нагори и намазани с вазелин ануси, та който иска да ни опъва когато му е кеф, заради одобрението на някакви келяви еврочиновници, сме готови на всякакви унижения, управниците ни продават интересите ни зас тотинки... щото искат "всички да ни харесват"... е както ни харесват, така ще се самозаличим като държава и народ !!!

                            Е, аз предпочитам да не ни харесват толкова много, но да защитаваме интересите си !!! Ще ни забраняват напримерно някакви чиновничета да отглеждаме ориенталски тютюни и лозя над някаква квота... някой отвън ще ни забранява да произвеждаме нещо ??? Аз да съм, веднага ще им кресна - "Келеши, ако искаме цялата България ще я засадим само с лозя и тютюнища... и вие нищо няма да можете да направите по тоя въпрос, чиновнически перушани... марш при вицето ми (Любо Пенев) той ще ви каже какво да правите !!! Ако не е в кабинета си, прочетете го на табелката на вратата му - има го написано на английски, французки и испаски... амма-ха !!!"
                            Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Flanker Разгледай мнение
                              Това,което съм написал е в унисон с твоето.Просто аз самия държа да се подхожда максимално реалистично и необременено към нещата.
                              Да ама нещата с руснаците са обременени.
                              Като цяло никой в Европа не ги харесва. Май никъде никой не ги харесва.
                              И затова си има причини - като се почне от мумията дето още е на площада, и се стигне до пародията с путин. Разбира се това важи за държавата и политиката и, но касае и обикновенния руснак - където и да отиде, гледат с недоверие на него.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от gm67 Разгледай мнение
                                Аз пък съм русофил,и не виждам нищо срамно в това.Мисля,че е нормално да харесваме единствената велика държава,с която все пак имаме нещо общо-писменост,религия,език
                                Да,и САЩ,и Китай,и Германия са голяма работа,ама нас какво ни засяга това?

                                Проблемът на масата е,че не може да мисли самостоятелно.Сега е модерно да отричаме всичко руско-такава е повелята на американските медии и българските им преводачи
                                Това,което съм написал е в унисон с твоето.Просто аз самия държа да се подхожда максимално реалистично и необременено към нещата.

                                Коментар

                                Working...
                                X