IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Вчера фотоволтаиците в Германия са произвели 22000 MW електроенергия

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Черкезов Разгледай мнение
    Криви са ти сметките. Стандартите ни се различават 10 пъти, но най-важното е че нашия ток е от тецове и ние умираме от урановия кюмюр който горим. На първо място в света сме по ракови и сърдечно съдови заболявания, това го сложи също в разхода за евтин ток. Докато в европейските държави залагат на интилигентни технологии за производство и пестене на енергия, продължителността на живота там е с 25г. повече от колкото при нас. А преди 100г. сме били най-здравия народ в Европа, заедно с византийците.
    ИнтИлигент поповски, аз колко пъти съм повтарял, че ТЕЦовете имат много по-голямо РАДИОАКТИВНО замърсяване от АЕЦ. Десетки и стотици пъти. Щото на практика АЕЦът не замърсява дори радиоактивно. Няма емисии СО2, няма нищо.
    Не спори с идиот! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от gigow Разгледай мнение
      Цената на тока в Германия е 27.81 евроцента за киловатчас. Или 54 стотинки.

      Цената на тока в малка Дания е най високата в Европа. 30.78 евроцента за киловатчас. Или 60 стотинки.

      Цената на тока в България е 9.34 евроцента. 18.25 стотинки.

      http://www.energy.eu/


      МЕРСИ МНОГО!
      Криви са ти сметките. Стандартите ни се различават 10 пъти, но най-важното е че нашия ток е от тецове и ние умираме от урановия кюмюр който горим. На първо място в света сме по ракови и сърдечно съдови заболявания, това го сложи също в разхода за евтин ток. Докато в европейските държави залагат на интилигентни технологии за производство и пестене на енергия, продължителността на живота там е с 25г. повече от колкото при нас. А преди 100г. сме били най-здравия народ в Европа, заедно с византийците.
      Да се поучим от п-р Петров, да прегърнем дори и враговете си за да живеем в мир и разбирателство.

      Коментар


      • Европа поведе света в ерата на вятърната енергия

        Съвременните технологии за производство на електричество от вятъра се появяват през 80-те години в Калифорния, но в момента САЩ генерират само 6 300 мегавата и изостават далеч назад от Европа в приложението на тази нова технология. Германия е европейският лидер по производство на вятърна енергия със своите 14 600 мегавата, а Испания – водещата вятърна сила в южна Европа ще надмне капацитета на САЩ през тази година. Малка Дания, която поведе Европа в ерата на вятърната енергия, сега захранва 20% от собственото си електропотребление с вятърни генератори. Страната е и сред водещите световни производители на вятърни турбини.
        Цената на тока в Германия е 27.81 евроцента за киловатчас. Или 54 стотинки.

        Цената на тока в малка Дания е най високата в Европа. 30.78 евроцента за киловатчас. Или 60 стотинки.

        Цената на тока в България е 9.34 евроцента. 18.25 стотинки.

        http://www.energy.eu/


        МЕРСИ МНОГО!
        Не спори с идиот! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от НАИВHИК Разгледай мнение
          Въпросът ми е сериозен бре То ако ставаше само с духане
          Малките ветрогенератори започват да работят при 2,5 м/сек. (9 km/h) и достигат максимума си над 5-6 м/сек., докато големите промишлени ветрогенератори започват да работят при 4-5 м/сек. и достигат максимума си над 10 м/сек.
          http://geotok-bg.com/Wind.htm#%D0%9A...A3%D0%92%D0%90

          ПРИМЕР за 10-12м над повърхността на земята : (за гр София и Софийското поле, и района на Предбалкана). Най-висока там е скоростта на вятъра през зимата (февруари, март), а най-ниска - през есента (септември, октомври). Добре е изразен денонощният ход на скоростта на вятъра, предвид наличието на планинско-долинна циркулация в Предбалкана.

          > Средната многогодишна скорост на вятъра е от 2,4 м/сек. до 3,6 м/сек. това е равно на 8-13 km/h.
          Малките генератори се монтират на шест метрови мачти. И средната скорост на вятъра ще е под изискуемата за завъртане. Това чудо трябва да е на високо.
          И пак вятър го духа на бял кон!
          Пък големите генератори в Софийско поле изобщо няма да работят.
          Не спори с идиот! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от НАИВHИК Разгледай мнение
            Въпросът ми е сериозен бре То ако ставаше само с духане
            Като отидеш това лято на морето сам ще видиш, че не може! То да не е перпетуум мобиле. В Сливенско има доста перки. То и по Черноморието има.

            Колкото и съвършена да е системата, колкото и малко съпротивление на триене да имат въртящите се части на генератора все пак има определена скорост на вятъра под която перката изобщо не се върти. Не знам колко е. Ще потърся.
            Не спори с идиот! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от gigow Разгледай мнение
              Мое! Ако е мноооого малка перката. Продават ги по панаирите за по един лев. Духаш и тя се върти.
              Въпросът ми е сериозен бре То ако ставаше само с духане

              Коментар


              • Първоначално изпратено от НАИВHИК Разгледай мнение
                Някой правил ли е сметка дъл мое се врътне перка на ток при безветрие?
                Мое! Ако е мноооого малка перката. Продават ги по панаирите за по един лев. Духаш и тя се върти.
                Не спори с идиот! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение
                  На мен ми е много интересно тази соларна мощност с какво я компенсират нощно време..особено през зимата, когато ноща е дълга и студена и си има сериозни разходи за отопление особено в градовете.
                  Със АЕЦ. С какво друго. Но Германия има все още големи залежи от висококачествени каменни въглища. Та и ТЕЦове.
                  Бертрам, ЦЯЛАТА огромна соларна мощност на Германия в най-слънчев ден произвежда по малко енергия за денонощие от нашия АЕЦ! Което за огромното потребление на най-голямата индустрия, на най-голямата държава в Европа си е едно НИЩО.
                  Не спори с идиот! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                  Коментар


                  • Някой правил ли е сметка дъл мое се врътне перка на ток при безветрие?

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Черкезов Разгледай мнение
                      Миличка, и аз като теб съм фен на децентрализацията!!!
                      Доколкото знам "миличката" е мъж.
                      Ама ти сигурно ходиш на гей-парадите да се "децентрализираш" от хетеросексуалността!
                      Не спори с идиот! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                      Коментар


                      • На мен ми е много интересно тази соларна мощност с какво я компенсират нощно време..особено през зимата, когато ноща е дълга и студена и си има сериозни разходи за отопление особено в градовете.
                        това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от gigow Разгледай мнение
                          Колега, ние живеем в общество. Изцяло на себе си разчита леопардът. Почти изцяло на себе си са разчитали онези маймуни, от които сме произлезли. Ама щом сме слезли от дърветата и сме поели към пещерите сме разчитали и на други.

                          Ако искаш да разчиташ само на себе си, иди на безлюден остров в Тихия океан. И ако след 5 години дойде някой на острова ще намери нечленоразделно хленчеща маймуна.

                          Това дето искаш малка къщичка с перка и панел са фантастики. Колко ток произвеждат един-два панела? Не могат да ти захранят компютъра от който да пишеш глупости! Един панел има максимална мощност 300 ватпика. Тоест в момента на най-силното слънчево греене ще дава мощност 300 вата. И като прекараш тока през конектори, през преобразуватели да стане 220волта и 50 херца, ще останат 200 вата. По обяд. Сто вата към 16 часа и кръгла НУЛА от 18.00 до 6. 00.

                          Апропо... Ти хладилник имаш ли?
                          Ей, стига си излагал военните!
                          В момента с 1000лв. можеш да си сложиш малка перка на духовито място и ставаш почти напълно енерго независим. Ще носи по 1000Вата! Ами ако инвестираш още 5-6 000лв. може да се къпеш в енергия! Но най-добре е енергийния микс!
                          В китай има 20 милиона биогазови централи, там почти всеки човек с крава си произвежда ток и топла вода!
                          Да се поучим от п-р Петров, да прегърнем дори и враговете си за да живеем в мир и разбирателство.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Тялото Разгледай мнение
                            GIGOW, мен не ме вълнуват комерсиалните централи. Мен най-ме блазни независимостта. Някой беше казал че в Германия много повече са ВЕИ-тата за лична употреба. Гледал съм там къщички с малка перка, малък панел и кула за събиране на дъждовна вода. Какво повече му трябва на човек, освен да знае че може да разчита изцяло на себе си?
                            Миличка, и аз като теб съм фен на децентрализацията!!!
                            Да се поучим от п-р Петров, да прегърнем дори и враговете си за да живеем в мир и разбирателство.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Optic Разгледай мнение
                              Първоначално изпратено от niki5 Разгледай мнение
                              Durch den seit Jahren anhaltenden Solaranlagen-Boom ist Bayern - und insbesondere Niederbayern - zur Photovoltaik-Region Nummer 1 in Deutschland geworden. Das teilte der Energiekonzern E.ON mit.
                              Mittlerweile betrage die Gesamtleistung des Bestandes an Photovoltaik-Anlagen am Netz des bayerischen Energieversorgers bereits über 4300 Megawatt. Das entspreche nahezu 20 Prozent der bundesweit installierten Photovoltaik-Leistung. Dies sei weitaus mehr, als in den gesamten USA. Dort würden aus Photovoltaik lediglich 3000 Megawatt gewonnen.
                              Im Jahr 2011 wurden rund 40 000 Photovoltaik-Anlagen neu an das Netz von E.ON Bayern angeschlossen. Damit bewegt sich der Anlagenbau gegenüber 2010 nahezu auf dem gleich hohen Niveau
                              +1

                              Не е чак "+1" евро. Цената на тока в Германия е само +18,47 евроцента над цената в България. Това прави повишение на цената от 18 стотинки за киловатчас, на 54 стотинки. Я попитай сам себе си дали искаш ток по 54 ст за киловатчас?
                              Бахти малоумието "зелено"!
                              Не спори с идиот! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Тялото Разгледай мнение
                                GIGOW, мен не ме вълнуват комерсиалните централи. Мен най-ме блазни независимостта. Някой беше казал че в Германия много повече са ВЕИ-тата за лична употреба. Гледал съм там къщички с малка перка, малък панел и кула за събиране на дъждовна вода. Какво повече му трябва на човек, освен да знае че може да разчита изцяло на себе си?
                                Колега, ние живеем в общество. Изцяло на себе си разчита леопардът. Почти изцяло на себе си са разчитали онези маймуни, от които сме произлезли. Ама щом сме слезли от дърветата и сме поели към пещерите сме разчитали и на други.

                                Ако искаш да разчиташ само на себе си, иди на безлюден остров в Тихия океан. И ако след 5 години дойде някой на острова ще намери нечленоразделно хленчеща маймуна.

                                Това дето искаш малка къщичка с перка и панел са фантастики. Колко ток произвеждат един-два панела? Не могат да ти захранят компютъра от който да пишеш глупости! Един панел има максимална мощност 300 ватпика. Тоест в момента на най-силното слънчево греене ще дава мощност 300 вата. И като прекараш тока през конектори, през преобразуватели да стане 220волта и 50 херца, ще останат 200 вата. По обяд. Сто вата към 16 часа и кръгла НУЛА от 18.00 до 6. 00.

                                Апропо... Ти хладилник имаш ли?
                                Не спори с идиот! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                                Коментар

                                Working...
                                X