IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Вчера фотоволтаиците в Германия са произвели 22000 MW електроенергия

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Момчета, война поведохте пък играта проста. 600 МВт солари при работа 1250 часа на пик е като 82 МВт ядрена или ТЕЦ мощност. Ми само ТЕЦ София е 250 МВт при 350 лв./МВтч. Май всички солари не могат забършат от гражданите колко Топлофикация София? Гадно а?

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Бате Пешо Разгледай мнение
      Гигов това с така наречената когенерация е едно голямо шменти капели и една голяма далавера.
      И аз съм на същото мнение.

      Първоначално изпратено от gigow Разгледай мнение
      И голяма част от парите на провинцията фактически субсидират софиянци чрез цената за когенерация. Ако нямаше такива цени, ако нямаше добавките за когенерация, цените на парното щяха да са доста по-високи. Ама това са пак изкуствени работи. Комунистически. Аз съм за премахването им.
      Само дето не са ми ясни параметрите на далаверата. Не съм вътре в нея, за мое съжаление... Ако бях, щях да давам акъл от сутрешните блокове...
      Не спори с идиот! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

      Коментар


      • Гигов това с така наречената когенерация е едно голямо шменти капели и една голяма далавера.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от nezaetoime Разгледай мнение
          Ние и четем, доколкото ни позволява времето, малко отгоре. Числата са ти точни, но много грешно ги интерпретираш. Защо гледаш цените на ДКЕВР ? Би ли обяснил. Как се формират те? Как ще интерпретираш цената 42лв от Козлодуй? Каклкулира ли се в нея инвестицията и ако не защо да я гледаме? Писна ми вече да гледам дъртаци по телевизията дето са ми преподавали марксизъм-ленинизъм да сочат тази цена дори я сочат като 11лв. Но защо трябва да го слушам и от инженер. Дал си ми да сравнявам крайни цени във Франция и Германия. Освен себестойност в тези цени имаш съставки като:
          -акциз - изкривява в пъти
          -данъци - ДДС, общ доход, оборот и други
          -съставки за социално подпомагане
          -съставки за поощряване на пестенето на ток
          -амортизация - изкривява в пъти
          - закъснена реакция на пазарни цени - за ФЕЦ, цена от 236 от днес, или цена от 485 от преди 2 дни да гледам ?
          - корупция като в ДКЕВР
          -други
          Изводите които ще получиш ако използваш тези данни ще са идиотски, каквито и са

          Има статистики сериозни, за целта ти, това е бизнес за трилиони годишно. Намери си. Последната дето съм гледал е цени за нови АЕЦ - 105, 110 дори 120 евро/МВтч
          ТЕЦ - 95, 100 евро. Значи нов ТЕЦ в Германия вероятно ще има по-ниска себестойност на ток от нов АЕЦ във Франция, а крайните цени до потребителя тотално са те заблудили.
          Вятърните перки вече са по-евтини от АЕЦ, а цените ФЕЦ силно се движат надолу докато на АЕЦ и ТЕЦ леко се покачват.
          Аха, изчисленията ми са точни, ама изводите ми са идиотски. Би ли посочил по-точно КОЕ е идиотското и ЗАЩО? ЗАЩО?
          Има статистики сериозни
          и ми предлагаш да си ги намеря!! Ти сериозно ли ми предлагаш да си търся статистики, с които да оборя СОБСТВЕНИТЕ си тези? Това е за смях. Намери ги ти! ТИ, празнодумецо., твърдиш че ги има. Ами дай линк, ама на български. ЛЪЖЕЦ си ти.

          Питам те защо в Германия с всичките и ВЕИ цените са два пъти по-скъпи от Франция, с нейните АЕЦ. Ти обаче само празнословиш за някакви акцизи????? Кви акцизи бе? Я дай достоверни данни за акцизите в Германия и във Франция! Да ги сравним.
          Ето този ти пасаж показва абсолютното ти незнание, неразбиране и нежелание да се учиш.
          Дал си ми да сравнявам крайни цени във Франция и Германия. Освен себестойност в тези цени имаш съставки като:
          -акциз - изкривява в пъти
          -данъци - ДДС, общ доход, оборот и други
          -съставки за социално подпомагане
          -съставки за поощряване на пестенето на ток
          -амортизация - изкривява в пъти
          - закъснена реакция на пазарни цени - за ФЕЦ, цена от 236 от днес, или цена от 485 от преди 2 дни да гледам ?
          - корупция като в ДКЕВР
          -други
          -Какво изкривява в ПЪТИ акциза? Крайната цена? Какви са стойностите на "акцизите"? Дай числа и линк! Щото в България НЯМА акцизи в енергетиката.

          -какви са данъците в Германия и какви във Франция-тези, които участват в ценообразуването? Какви? Дай числа и ги подкрепи с линк.

          -глупостта за "съставката са социално подпомагане" няма да я коментирам. Това е идиотизъм. Написано да заема повече място...

          -
          амортизация изкривява в пъти
          Колко е амортизацията в Германия, колко във Франция и как изкривява? Ама тя, амортизацията си влиза в себестойността. Защо твърдиш, че освен себестойността трябва да вземаме още веднъж предвид амортизацията, която си е там като ОСНОВНА съставка на себестойността? Идиотизъм на писач без всякаква мисъл.

          -
          корупция като в ДКЕВР
          И ти твърдиш, че цената на тока в Германия е по-висока от френската, защото в Германия има корупция като в ДКЕВР, а във Франция няма такава.

          Това е идиотизъм, а не логични доводи. Време е да спреш да пишеш по тази тема, защото показваш ПЪЛНО невежество и неразбиране!
          Не спори с идиот! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

          Коментар


          • nezaetoime

            Движат се цените , но все нагоре за потребителите и това е истината. АЕЦ са най опасните от мополистична гледна точка , такива чудеса могат да се случат с тях че на потребителите свят да им се вие. Фотоволтаичната енергия е силно опорочена , не е необходимо да се запълват никакви пустеещи площи , а просто да са елемент на сградите тези панели..тази площ ще стигне да се добива толкова енергия та да настане енергиен рай на планетата. В същото време мрежите трябва да се притискат със законови средства , електрическата мрежа е нещо - ЛОШО , нещо като робство. 60% загуби и енергията се произвежда от невъзтановяеми източници , и се прахосва за да живеят монополите.Проблема е в липсата на закони , няма проблем с технологиите , такива в момента има налични и за съхранение , но мотополът никота няма да инвестира в тях. Монополите бяха излъгани чрез ФЕЦ да позволят да се разработи една хванала тонове прах приложима технология , открита преди десетилетия. Парите които инвестираха монополистите вече доведоха до спад на цената при основния компонент - клетката. 300 долара и дори по малко е цената на един киловат за час пикова мощност за клетките , дори по ниска. За колко време се изплащат тези пари ??? Аз се учудвам че грамотни хора се видиотяват , нали не си мислят че тока не би се повишила цената му с тези 13% ако я нямаше зелената съставка. Монополите искат все по вече и по вече , докато ги има цените ще растат а истинските технологии , ще стоят в уикипедия.
            D.Y.F-091066

            Коментар


            • Първоначално изпратено от gigow Разгледай мнение
              Що лъжеш. Ти таблиците въобще погледна ли?
              От таблиците е ВИДНО, че цените на енергия от ВЕИ СА ПО_ВИСОКИ от ТЕЦ.
              Ние и четем, доколкото ни позволява времето, малко отгоре. Числата са ти точни, но много грешно ги интерпретираш. Защо гледаш цените на ДКЕВР ? Би ли обяснил. Как се формират те? Как ще интерпретираш цената 42лв от Козлодуй? Каклкулира ли се в нея инвестицията и ако не защо да я гледаме? Писна ми вече да гледам дъртаци по телевизията дето са ми преподавали марксизъм-ленинизъм да сочат тази цена дори я сочат като 11лв. Но защо трябва да го слушам и от инженер. Дал си ми да сравнявам крайни цени във Франция и Германия. Освен себестойност в тези цени имаш съставки като:
              -акциз - изкривява в пъти
              -данъци - ДДС, общ доход, оборот и други
              -съставки за социално подпомагане
              -съставки за поощряване на пестенето на ток
              -амортизация - изкривява в пъти
              - закъснена реакция на пазарни цени - за ФЕЦ, цена от 236 от днес, или цена от 485 от преди 2 дни да гледам ?
              - корупция като в ДКЕВР
              -други
              Изводите които ще получиш ако използваш тези данни ще са идиотски, каквито и са

              Има статистики сериозни, за целта ти, това е бизнес за трилиони годишно. Намери си. Последната дето съм гледал е цени за нови АЕЦ - 105, 110 дори 120 евро/МВтч
              ТЕЦ - 95, 100 евро. Значи нов ТЕЦ в Германия вероятно ще има по-ниска себестойност на ток от нов АЕЦ във Франция, а крайните цени до потребителя тотално са те заблудили.
              Вятърните перки вече са по-евтини от АЕЦ, а цените ФЕЦ силно се движат надолу докато на АЕЦ и ТЕЦ леко се покачват.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение
                Gigow, актуалните цени са на този линк.
                http://www.dker.bg/files/DOWNLOAD/res-c019-12.pdf
                ползваш стара неактуализирана от две години информация.
                Не е така dddd. Защо поне не отвори този линк. който даваш? Поне го отвори и го прегледай. Ще видиш, че всички таблици, всички цени в него се отнасят за ВЕИ. Всички.

                А от линка, който аз съм дал съм ползвал САМО цените на ТЕЦ. Те не са променени. Актуални са днес и утре.
                Егати чукчите сте в този форум. Само пишете без да четете!
                Не спори с идиот! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от gigow Разгледай мнение
                  Ето ти линк към цените на ДКЕВР за да не празнословиш!
                  http://www.dker.bg/pagebg.php?P=401&SP=402
                  Gigow, актуалните цени са на този линк.
                  http://www.dker.bg/files/DOWNLOAD/res-c019-12.pdf
                  ползваш стара неактуализирана от две години информация.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
                    Първо аз съм против ФЕЦ , тази технология не е за централи ..тя е за локално приложение , това да се покриват площи земеделска земя с панели е малоумие.
                    Да се строи над плодородна земя е извращението "на всяка цена, максимална печалба". Но това изобщо не значи че трябва да изхвърлим и полезното с боклука. Има толкова пустеещи земи и покриви на блокове и предприятия. Дори ако над много суха земя сложиш панели отдолу може да поникне трева. Въпреки, че много кретени сега обработват така почвата, че 100 години под панела да не никне трева.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от gigow Разгледай мнение
                      Ето ти линк към цените на ДКЕВР за да не празнословиш!
                      http://www.dker.bg/pagebg.php?P=401&SP=402
                      Понеже всички мнения се въртят в омагьосан кръг, тука ще започна едно ръководство как да се оценява, дали една централа ще е изгодна или не.

                      Неща които изобщо не трябва да се гледат:
                      - цените на ток на страницата на ДКЕВР
                      - цените до крайни потребители, нито в България, нито във Франция, в Германия или където и да е.
                      Всеки опит да се използват подобни данни лесно ще доведат до грешни сметки в пъти, обяснявал съм го тук много пъти преди защо.

                      Неща които трябва да се гледат:
                      - изчисления на база инвестиция, лихви и пари за поддръжка в действие
                      - прогнозни цени на пазара на ток към датата на пуск
                      - сравнения на съществуващ световен опит може да се правят само за нови централи, само за държави където има свободен пазар на ток и само за цени на едро
                      - физически риск и безопасност, екология
                      - финансова печалба и финансов риск
                      - има ли наличните пари и нужен ли е този ток, естествено
                      - друго, каквото се сетите

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от market Разгледай мнение
                        Ми тия ТЕЦ-ове дето ти предложих в линка да не са от МАРС? Пък тяхното производство годишно от на ВЕИ е по-голямо, май.
                        Колега, тецовете Казанлък, Разград, Шумен и т.н. не са основно за производство на ток. Те са за парното в съответния град. Парното е същественото. А производството на ток е съпътстващо. Затова се нарича КОгенерация. От кооперативна предполагам. И произвеждат много малък дял от ел енергията. (ТЕЦ Шумен нула, щото не работи). По голям е ТЕЦ София. И голяма част от парите на провинцията фактически субсидират софиянци чрез цената за когенерация. Ако нямаше такива цени, ако нямаше добавките за когенерация, цените на парното щяха да са доста по-високи. Ама това са пак изкуствени работи. Комунистически. Аз съм за премахването им.
                        А иначе централите, на които основната им дейност е производството на ток са онези от Маришкия басейн. Както и Варна. Ама тя е по-скоро резервна мощност. За балансиране на системата.
                        Не спори с идиот! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                        Коментар


                        • nezaetoime

                          Първо аз съм против ФЕЦ , тази технология не е за централи ..тя е за локално приложение , това да се покриват площи земеделска земя с панели е малоумие.То доказва колко силен е монополизма в икономиката , всяка една технология неподкрепена от монополите и няма ли монополни печалби в нея е обречена на НЕУСПЕХ !!!!!!!
                          По въпроса за договорите за изкупуване на високи цени , договорите няма да са изтекли и тези цени вече ще са много по ниски от цените на другите енергии.
                          А тази технология за съхранение , която посочих е много трудно да се доразвие и приложи комерсиално , защото няма печаби в нея за монополистите. Затова не се е развила и не че няма технология , тя е само един вариант..а да се зареждат фимически батерии е глупост. Електромобилите с химически акумулатори също са подобна щуротия и се появиха понеже се усъвършенстваха батериите , но аз наистина не виждам смисъл те да се прилагат , когато има други варианти с по дългъг живот и потенциално в пъти по ниска цена.
                          За любителите на атомните централи - ако имат представа за какъв монопол става въпрос , ако се случи да останат само централи от този тип цената на енергията няма да е най ниската , а убийственна.Само нова технология , много по успешна и достъпна за производство може да убие монополите..в момента те вече убиват икономиката.
                          D.Y.F-091066

                          Коментар


                          • Ма тук нов въпрос възниква, трябва ли баба от Поибрене, чрез цените за ТЕЦ, на софиянци парното да дотира. Още от социализма от това гадно ми беше, ма го ползвах. Кат всички софиянци и други граждани.

                            Коментар


                            • Ми тия ТЕЦ-ове дето ти предложих в линка да не са от МАРС? Пък тяхното производство годишно от на ВЕИ е по-голямо, май.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от market Разгледай мнение
                                Цени на ветрогенератори от104 до 148 лв./ МВтч
                                Цени солари от 200 Квт-10 МВт 237лв./ МВтч
                                над 10 МВт - 236 лв./МВтч.

                                При ТЕЦ-овете по-високи има, ако пак прочетеш Колега.
                                И не брой цените за 30КВт, щото е смешно. Както и за микровецовете, разбира се.
                                Кои от ТЕЦовете имат по-високи цени, че не се сещам? НЯМА такива! НЯМА!
                                Ето ти ТЕЦовете:
                                ТЕЦ Бободол ЕАД - 63,10 + 16,32 = 79,42 лв МВт/ч

                                ТЕЦ Марица 3 - 69,54 + 11,06 = 80,60 лв МВт/ч

                                ТЕЦ Варна ЕАД - 83,59 + 9,03 = 92,62 лв МВт/ч

                                Ню-Ко Загора ЕООД - 86,64 лв МВт/ч
                                Ето ти линк към цените на ДКЕВР за да не празнословиш!
                                http://www.dker.bg/pagebg.php?P=401&SP=402
                                Не спори с идиот! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                                Коментар

                                Working...
                                X