IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Вчера фотоволтаиците в Германия са произвели 22000 MW електроенергия

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Minavast Разгледай мнение
    "По груба оценка - около 800 MW фотоволтаични централи на обща стойност около 3 милиарда лева.... Та тези всички мегаватови централи успяха за 3 месеца да минат цялата процедура по узаконяването и да получат Акт 16 на гола поляна или само на забучени колове от конструкцията."
    http://solar.sts.bg/forum/viewtopic....=1838&start=30
    Тези 800МВ са всъщност 600МВ, по най-официални изказвания на Семерджиев, въпреки че и за това може да е излъгал.
    Но кой е сметнал 800МВ панели -> 3 милиарда лева. Ето една сделка на 25 април 2012, хубави силиконови китайски панели, макар и за 5 годишна сделка ТУК, 500МВ -> EUR 300m. Е как да стигнем до 3 милиарда лева? Да вземем цени от преди 3 години ли?

    Значи ако допуснем, че всички панели са купени април, на едро, по 0.60 евро/KWp, 600 МВ са 360 милиона евро. А 600МВ * 1250 МВч/година * 485лв = 360 милиона лева на година ще плащат потребителите на ток само за тези 600МВ ФЕЦ.

    Те не са купени само април, все на най-добра цена, за транспорт, инсталация, за България сумата да се удвои и да стане 720 милиона евро за готовите ФЕЦ-ове. Тези пари пенсионерите ще изплатят на депутатите за 4 години и после ще плащат до 20-та година (а не съм сигурен не е ли 25г с грешката на Корнезов). Сложих преди 70% печалба и ме обявиха за идиот. Да, но депутат пари не дава, той само взима. С безлихвени заеми от банки, финансиране за ВЕИ и подобни аз съм сигурен, че някои депутати не са дали и лев но вече са горди собственици на ФЕЦ-ове от по няколко мегавата и договори за 20 години напред на цена 485лв/МВт - два пъти по-висока от тази в Европа (за което пък ДКЕВР е помогнал и едва ли закони от 2007-ма и задължения към ЕС са му пречели да направи цената адекватна на време на Семерджиев)

    В онзи форум видях, че имало тема "национално предателство за 10 милиарда лева", но не я намерих (все едно от мойта уста е излязла темата, даже някъде съм го казвал, но не и там)

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Muller Разгледай мнение
      Познаваш ли го Куртьо Куртио ли се пише не знам от Априлци е май кредита му беше за 200-250 хиляди ма не знам евро ли лева ли сега няма пари да си плати тока, а искаше да става производител иначе е находчив ама в момента и за газ няма пари и обикаля с едно колело какво ли няма на тоя свят
      Не го познавам,но явно е икономисaл от консулации.С 200К се прави бизнес за поне 5 средно грамотни.А сега си е загубил "майката",но и си е пропилял таланта и шансовете ,яко.Фотоволтаиците са си лего за едри банки и малко местни боядисани врабчета

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Minavast Разгледай мнение
        Кредита на Куртио сигурно е дребен,и може да го пишат p?f=13&t=1838&start=30[/url] 18.06.2012 21:41
        Познаваш ли го Куртьо Куртио ли се пише не знам от Априлци е май кредита му беше за 200-250 хиляди ма не знам евро ли лева ли сега няма пари да си плати тока, а искаше да става производител иначе е находчив ама в момента и за газ няма пари и обикаля с едно колело какво ли няма на тоя свят

        Коментар


        • Първоначално изпратено от 4i40 Разгледай мнение
          Ako се задейства БОРКОР да направят проверка на акт 16 по обектите....
          Не беше ли разрешение за ползване и експлоатация акт 16 няма поне в жилищното строителство

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Minavast Разгледай мнение
            Кредита на Куртио сигурно е дребен,и може да го пишат и в вестници.Въпроса е новопоявилите се 500-800 Мв като вземат да превеждат пари в Китай.... "
            "По груба оценка - около 800 MW фотоволтаични централи на обща стойност около 3 милиарда лева.... Та тези всички мегаватови централи успяха за 3 месеца да минат цялата процедура по узаконяването и да получат Акт 16 на гола поляна или само на забучени колове от конструкцията."
            http://solar.sts.bg/forum/viewtopic....=1838&start=30 18.06.2012 21:41
            Ako се задейства БОРКОР да направят проверка на акт 16 по обектите....

            Коментар


            • Кредита на Куртио сигурно е дребен,и може да го пишат и в вестници.Въпроса е новопоявилите се 500-800 Мв като вземат да превеждат пари в Китай.... "
              "По груба оценка - около 800 MW фотоволтаични централи на обща стойност около 3 милиарда лева.... Та тези всички мегаватови централи успяха за 3 месеца да минат цялата процедура по узаконяването и да получат Акт 16 на гола поляна или само на забучени колове от конструкцията."
              http://solar.sts.bg/forum/viewtopic....=1838&start=30 18.06.2012 21:41

              Коментар


              • Той и Куртьо се опита да настигне германците събра парици взе кредит и поръча фотоволтаици от Китай дето лежат още на митницата щото нема пари за освобождаване и сега сега му остана само трибуквието от името а беше находчив селски бизнесмен който обаче не предвиди че ерата на фотоволтаиците в БГ отмина човечеца верно се казва така

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Minavast Разгледай мнение
                  Незаетоиме,преди години колега изследваше деградиране на аморфни фотоклетки.Не съм в ВЕЙ бизнеса.Но ме боли колко валута се изнася ,без да носи ползи за страната ни.Едно време долара е имал в БГ 100 различни курса.Не е било от глупост.Има аналогия между кредитния балон последните 10 години и манипулациите около "глобално затопляне".Виртуалните пари създават виртуални нужди.За кръговрат. Помнищ ли масираната реклама в медии да се теглит кредити за всичко(2004-2007).Дебилизиращите статии по вестници за инвестиционния бум. (а ипотекирана "заменка" си е торба валута )

                  Кредитна инспекторка говореше "Па-Па",когато клиента описва доходите си(Един вид-важно е да продаде продукта,после ще "рефинансират".Е,трилиони се превърнаха в лоши ,клиента е оклюмал ,а пазарите се запушват скоротечно.Непазарните цени на ВЕЙ....(Хем EC лобира за директиви,парников ефект и т.н.,но познавайки нравите на "yes" мени.....)Куката е захапана и следва деиндустрилизиране.Наблюдаваме го.Да се готви паричния съвет...
                  ВЕЙ, ВАЙ, ВОЙ и ВУЙ. Това са видовете Йенергии.
                  Обаче, някак народът го мързи да осъзнаЙ, че за да правЙ нови количества Йенергии, в момента, тъпо-тъпо, претъпо, ВИНАГИ горЙ нови количества ЙенергоносителЙ. ФЕЦ - да се смети името ИМ! - до момента, може и да хващат някой киловатчас, ама до 0,15-0,17 /м2 инсталирани панели, АКО им свети.
                  Не свети ли-нъцки. ВетрЕЦ ии те- понапрайват нещо но, АКО им духат. Ще рече, 70% от времето не са точно на номинална мощност. ВЕЦ и те, ако има достатъчно вода...щото като гледам, периодите на спад в нивата на язовири и реки растат, отклоняват ги за други цели. Пак да попитам, ако нещо съм пропуснал:
                  - Изнамериха ли способ за евтино и сигурно складиране на потребните количества? Щото, аз поне, не се сещам. Ето, показах начин /в една друга тема/ как за едни 500MW /а са налични няколко пъти по толкова/ може, доде се доставят, да не се вкара нито грам допълнително гориво, нито литър вода, нито полъх вятър, да не говорим за слънце и панели - някой да обърна внимание, че така и природата /там, въздух, вода, улици/ остава по-чиста и се вливат еднократно но - вместо да се източват от икономиката - скромните 2,4 милиарда...и куп умници се нахвърлиха да плюят, че "не било изгодно"...
                  Питам аз: Ами какво ви е изгодно бе, шашкъни? Какво ви е изгодно? Евтино проектиране, евтино инсталиране, евтина поддръжка...и скъпа енергия? От кое цицате вие лично, та не проумявате простото нещо, че всички сме в тази лодка и или заедно изплаваме, или заедно ще са набълбукаме?

                  Питам аз, ама кой ти слуша, всички тук рагнАли, да се оправят по сами.
                  Уф.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                    Чух някъде, че и ВЕЦ ги водели вече зелено енергия и изкупували на космически цени, което е скандално. Веднъж построена, една ВЕЦ може с елементарна поддръжка да работи и сто години - пример са първите централи построени по царско време.
                    Мисля, че не всички ВЕЦ се водят ВЕИ, само някои. И цените на ток се различават за ВЕЦ в пъти, в зависимост от природните дадености. Най-евтин ток в света се прави сега точно от ВЕЦ-ове в Бразилия и Китай. Но и най-скъпия ток пак е от ВЕЦ. У нас не сме много късметлии за условия за ВЕЦ.
                    Скоро откриха МВЕЦ „Церово" към Своге, потърси го с гугъл - е дано журналистите са объркали цифрите, то беше колосална сума за няколко мегавата мощност

                    Коментар


                    • Чух някъде, че и ВЕЦ ги водели вече зелено енергия и изкупували на космически цени, което е скандално. Веднъж построена, една ВЕЦ може с елементарна поддръжка да работи и сто години - пример са първите централи построени по царско време.
                      Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Minavast Разгледай мнение
                        Но ме боли колко валута се изнася ,без да носи ползи за страната ни.Едно време долара е имал в БГ 100 различни курса.Не е било от глупост.
                        Да имаме 100 курса е тъпо и вече невъзможно, но винаги може да избистрим това след като по първото изречение сме на едно мнение. Щото тук ми казаха дори, че не могат да разберат какво говоря, че съм завиждал на депутати и дипломати, които са си направили соларно паркче при 70% печалба за 20 години напред, а аз не съм бил могъл и т.н. ...

                        Също да кажеш, че те "боли" е малко меко, въпреки че много се радвам че го каза. Кочината е пълна. Един съсед скоро не можеше да си плаща тока 7-8 месеца, седя на тъмно, намериха го починал с вестник в ръка и го закопаха. Може просто да си е починал на няма и 60 но е тъжно. Около мен, повечето са висшисти и крепят. Но познавам майстор, дадох му пари за ток и му купих 50 кг зеле есента за да не изпие парите. Цяла зима яде зеле и седя като куче на едно място. Аз бих пукнал. Сега му помогнах с комуникациите, да замине във Франция, да се почувства човек. Чух във форума, че и в Русия имало много работа, парите текли и там безотчетно, ама не можахме да го вредиме да иде на изток. Та не "боли", ами ножът е опрял до кокала. В това време обаче някои си точат по 360 милиона на година със 70% печалба. И правилно казваш повечето пари ще идат навън и то в доста богати държави.

                        Коментар


                        • Minavast

                          Кредитирането - начин да си купи банката имоти , като използва чужди крака и ръце , за парите е ясно че също не са на банката.
                          EUR - пари необезпечени с нищо , за които не е сигурно както за щатския долар , че ще се използват в международната търговия.
                          Това като да изнесеш житото от България и да вдигнеш цената 10 пъти , гарантирана хиперинфлация се прави през стока. Въпроса е коя ще бъде стоката.
                          1. Самото евро - ще се обезцени толкова към другите валути , че ще побеснеят но не да го сменят , а да го харчат защото и долара ще е рисков - т.е. поскъпващ петрол и поевтеняващо евро. Хиперинфлационна стратегия едно е това.
                          D.Y.F-091066

                          Коментар


                          • Наблюдаваме го.Да се готви паричния съвет...

                            Коментар


                            • Непазарните цени на ВЕЙ

                              Незаетоиме,преди години колега изследваше деградиране на аморфни фотоклетки.Не съм в ВЕЙ бизнеса.Но ме боли колко валута се изнася ,без да носи ползи за страната ни.Едно време долара е имал в БГ 100 различни курса.Не е било от глупост.Има аналогия между кредитния балон последните 10 години и манипулациите около "глобално затопляне".Виртуалните пари създават виртуални нужди.За кръговрат. Помнищ ли масираната реклама в медии да се теглит кредити за всичко(2004-2007).Дебилизиращите статии по вестници за инвестиционния бум. (а ипотекирана "заменка" си е торба валута )

                              Кредитна инспекторка говореше "Па-Па",когато клиента описва доходите си(Един вид-важно е да продаде продукта,после ще "рефинансират".Е,трилиони се превърнаха в лоши ,клиента е оклюмал ,а пазарите се запушват скоротечно.Непазарните цени на ВЕЙ....(Хем EC лобира за директиви,парников ефект и т.н.,но познавайки нравите на "yes" мени.....)Куката е захапана и следва деиндустрилизиране.Наблюдаваме го.Да се готви паричния съвет...

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Minavast Разгледай мнение
                                Nezaetoime-"изтъняват силициевите панели c-Si, защото килограм силиции си е към $20/кг и почти не мърда" Изтеглянето на силициев монокристал,дори и 10 инчов има енергийни разходи над 400Кwh/кг.Електроенергия от сигурни и не-еко централи.Отделно токсични химикали,амортизации на скъпи заводи и др.Цената 20$/кг сигурно е очаквана с прилагане на очаквани "нанотехнологии" в бъдещ период.
                                "панелите са от шел солар която solarword купи преди 5-6г,на човека системата му е от 9 години а модулите имат понякога производителност 60%. Проблема е в деламинацията тава е когато фолиото се отлепя като фирмата казва че е грешка в производството. В момента solarword отговаря за рекламации но така са написани договорите че човика сам трябва да си сваля и праща модулите на solarword за да ги поверяват за негова сметка. От 192мадули са сменили 9 а останалите са му ги върнали. На някои от модулите се образували баланчета от задната страва (2:26мин) което не го признавали за рекламация. Втория който говори този с очилата в колата има същите проблими с solarword, които казват че това са само външни дефекти. След като са били от телевизиято при solarword много бързо са сменили всички модули. Проверини са 35 производители как са им договорите за гаранция и 5 от тях са палучели предопреждения че не са точни и има много вратички написани с малки букви. Едната от фирмите е solarword дрегите за жалост не ги казват кои са. А при монго фирми в случай на рекламация клиента си плаща разходите по транспорт,разглабяване и слагане на навите модули.Което също не е правилно.
                                Като цяло интересно дано на никой да не му идва това на главата." http://solar.sts.bg/forum/viewtopic....&t=1980#p31472 За деграидрането http://solar.sts.bg/forum/viewtopic.php?t=836 разликата между моно и поли кристалните панели - http://solar.sts.bg/forum/viewtopic.php?t=108
                                Цената $20/кг е цената на силиция, който фирмите произвеждащи панели трябва да си купят, ако искат да сложат вътре силиции. Като си подобряват технологиите, правят слоя по-тънък и със силиции за $20 правят повече панели (които изобщо не са по-малко качествени, дори останах с впечатление са по-продуктивни). Не виждам никаква връзка с това което си обяснил, колко и какъв ток трябвало в производството на панел. За какво го казваш това.

                                Имам ли грешка в цифрите, че центата 236лв е реалната към днешна дата, а не 485лв ?

                                Нищо не казваш директно, но оставам с впечатление, че потребителите на ток трябва да компесират някого, който не си е чел договора с друга фирма и има проблеми с нея. Добре разбирам, съжалявам, но данъкоплатците не са като Господари на ефира или да плащат застраховките на закъсали бизнесмени. При това по-гарантиран бизнес от ВЕИ почти няма. Що не произвеждаш хляб, да нямаш един клиент и да почнеш да се оплакваш на някого.

                                Дори съм настроен малко срещу тебе. Като имате проблем соларните бизнесмени ще оплачете ефира за проблемите си, а като видяхте как някои обраха милиарди от данъкоплатците при ниски цени на панелите и цена 485лв, което много добре го разбирате, си траехте. Не ви влиза в работата, нали. Абсолютно ганьовско поведение. Кой да те защити, тези които си гледал как са ги цакали и нищо не си направил, ли. В тази държава никога няма да има справедливост с този манталитет. Правосъдието не е автоматично и не пада от небето. За него се работи, ако трябва се и воюва. В други държави така го правят и са по-добре.

                                Коментар

                                Working...
                                X