IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Вчера фотоволтаиците в Германия са произвели 22000 MW електроенергия

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от verimg Разгледай мнение
    Попаднах на офертни цени от януари 2012 за карго до Варна:
    30кВт х 0.80Е = 24 000Е
    9кВт х 0.80Е = 7 200Е

    Излиза, че за 9 килоВата. Незнам защо му се върти, че е някаква гранична стойност - за 9 киловата панелите са 15 бинки, като слошиш инвертори и автоматики - ми 20 хиляди лева да речем. Това ако захрани климатиците в сградата - пак е нещо, а инвестицията не е голяма. Само че при мен сме 5-ма съкооператори - Орел , Рак, Щука, капитан кук и едноокия пират . Предстоят ми тежки преговори за АД-то -
    А защо АД? Какви са плюсовете пред ООД-то в случая? Я ме светнете, че нещо съм заспал..
    Така, че ако се купуват панели на едро бих се включил някъде по-наедро да се напазарува.
    Стига бе. Наистина ли поевтиняха толкова вече.
    Бях проучвал преди 5-6 години въпроса като строях къща, ма бе доста скъпо.
    Че то ако е 15 хилки се избива за 5 години само (ел.харча ми е около 3 бона на година) и без да продаваш тока.
    Виж ти...

    Коментар


    • колко киловата електрически двигател са необходими за електреческо колело да развива 30 km/h
      в Швеция ДДС-то е 20% + и учебниците са безплатни диференциална геометрия комплексен анализ

      Коментар


      • Тук да напомня на някои приятели какво съм говорил преди 5 месеца, които ме изкараха глупак и завистник. Имаше и един загубен юрист от ГЕРБ, който ми направи забележка, че се повтарям повече от два пъти. Един не ме подкрепи.
        Ето резултата
        тук
        и тук

        Сега ще ги гоним тия с договорчетата да си приберем обратно по 360 милиона за 20 години, т.е. 7.2 милиарда. И ще ги гонят тия от ДКЕВР, които най-вероятно са взели милиони рушвети - цирк. Те и в ДКЕВР са тъпи, защото май не са осъзнали мащаба на националния обир, но факт е че на българина може да пробуташ бързо и най-тъпата измамническа схема. Пък може да го минеш после и като "американците са виновни", поне двама от тукашните форумци ще клъвнат веднага - единият дето чакаше руснаците да ни освободят трети път и другия специалист дето бил виждал стоманата на турбините в Марица-Изток.

        Коментар



        • Предлагам, ако някой намери интересни оферти за панели да поства в темата.
          Мисля си, че трябва да падат още. Тъпото е, че самите хартийки с които ги "оценяваме" се сгъбясват отвсякъде. Особено Еврото.
          ООД или АД или махленска сбирка все едно на етап предварително проучване и лафове.

          "разходите за инсталирана мощност от един ват са в размер на 0.5–0.7 евро"

          Това твърдят ДКЕВР от горния линк. Което е безумно - както стана дума, освен панелите има инвертори и други присъщи разходи, отделно бумащината. То ако са 0.5-0.7Е всички разходи - излиза че панелите само трябва да са по 0.15Е/Ват . Е - не са чак толкова евтини.
          Last edited by verimg; 24.07.2012, 11:44.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от verimg Разгледай мнение
            Попаднах на офертни цени от януари 2012 за карго до Варна:
            30кВт х 0.80Е = 24 000Е
            9кВт х 0.80Е = 7 200Е

            Излиза, че за 9 килоВата. Незнам защо му се върти, че е някаква гранична стойност - за 9 киловата панелите са 15 бинки, като слошиш инвертори и автоматики - ми 20 хиляди лева да речем. Това ако захрани климатиците в сградата - пак е нещо, а инвестицията не е голяма. Само че при мен сме 5-ма съкооператори - Орел , Рак, Щука, капитан кук и едноокия пират . Предстоят ми тежки преговори за АД-то -
            А защо АД? Какви са плюсовете пред ООД-то в случая? Я ме светнете, че нещо съм заспал..
            Така, че ако се купуват панели на едро бих се включил някъде по-наедро да се напазарува.
            Защото най-справедливата система за делкане на печалбичката после АД-то е. Който колкото е дал преди, такъв дял ще получи после. Лесно се набира и капитал при разширяването на бизнесът.
            Наивников - защо не? Ще бъде АДСИЦ един вид - ще се казва Сити Пауър АДСИЦ напримерно. В това няма нищо извратено, нали така?
            Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

            Коментар


            • Първоначално изпратено от verimg Разгледай мнение
              Предстоят ми тежки преговори за АД-то -
              А защо АД? Какви са плюсовете пред ООД-то в случая? Я ме светнете, че нещо съм заспал..
              .
              Импа ще му пусне ИПО на борсичката Така де, има къде по големи кухарки

              Коментар


              • Размечтахте се, а ДКВЕР не спи! Тая баница не е направена за нас дребните рибки!

                http://www.capital.bg/politika_i_iko...evite_pokrivi/

                Коментар


                • Попаднах на офертни цени от януари 2012 за карго до Варна:
                  30кВт х 0.80Е = 24 000Е
                  9кВт х 0.80Е = 7 200Е

                  Излиза, че за 9 килоВата. Незнам защо му се върти, че е някаква гранична стойност - за 9 киловата панелите са 15 бинки, като слошиш инвертори и автоматики - ми 20 хиляди лева да речем. Това ако захрани климатиците в сградата - пак е нещо, а инвестицията не е голяма. Само че при мен сме 5-ма съкооператори - Орел , Рак, Щука, капитан кук и едноокия пират . Предстоят ми тежки преговори за АД-то -
                  А защо АД? Какви са плюсовете пред ООД-то в случая? Я ме светнете, че нещо съм заспал..
                  Така, че ако се купуват панели на едро бих се включил някъде по-наедро да се напазарува.

                  Коментар


                  • Другото готино е, че цените за изкупуване на фотоволтаична енергия от покриви останаха сравнително високи. Така че сметката би трябвало са излезе.

                    Коментар


                    • Съответното разпределение трябва да може да поеме тия мощности. Ако се съберат много генериращи мощности в един район - сумарната стане голяма - тогава на тях ще им се наложи да реконструират мрежата някъде по-нататък - да подменят траф за по-голяма мощност да сложат и т.н. Тези разходи нема да ги изкефят и може да откажат присъединяване. Освен това тия панели генерират само през деня - което между другото е супер за лятото - климатиците консумират, панели генерират. Но за зимата е малко по-различно. И все пак идеята да се хранят климатиците с панели е готина де.. .
                      А и все пак някой и друг киловат отгоре , ще издържат и съществуващите уредби, мисля, трябва да стане егати "бума" в определен район на такива инсталации за да се появят проблеми по-нататък в мрежата..

                      Коментар


                      • Ако не се лъжа, минимумът капитал за регистриране на АД е 50 Б.... това - поносима сума.
                        Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от verimg Разгледай мнение
                          То не е до град , а до мощност, която ще се включва - ако са примерно 20 панелчета и 9 килоВата или от сорта беше - говори си човек с ЧЕЗ и те го включват. Разбира се там процентния дял на кака Пенка ит.н. ще натрасне пък, обаче принципно тва не е лошо. Аз дори съм се замислил просто да си инсталирам на покрива няколко панелчета и просто да си помагам на вкъщи. Ей така за майтап. Но не съм се разтърсил сериозно за цени на панели. Ако всеки си направи нещо подобно на тавана , няма да е лошо.
                          То всъщност - тов а е и четвъртата причина да не се инвестира в огромни паркове - просто скоро масово ще има всеки по покривите . Всичко зависи от цените на панелите. Колкото по-евтини станат, толкова по-бързо ще се случи.
                          И аз мисля нещо такова - да се съберем с комшиите - да си направим дори едно АД и да наредим черните плочки по покривът. После и комшиите от другият блок и от другият блок и от другият блок и от другият блок - и - така.

                          Не виждам смисъл да се купува земя, да се организира и плаща солидна антихъхряшка защита, да се градят подстанции, да се опъват кабели - когато по покривите на София и на другите градове място - колкото си щеш.
                          Помислете напримерно на покривът на едно голямо люлинско или младостко училище колко черни плочи могат да се наредят.
                          Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                          Коментар


                          • То не е до град , а до мощност, която ще се включва - ако са примерно 20 панелчета и 9 килоВата или от сорта беше - говори си човек с ЧЕЗ и те го включват. Разбира се там процентния дял на кака Пенка и т.н. ще натрасне пък, обаче принципно тва не е лошо като идея - на ниво разпределение да се включи човек. Аз дори съм се замислил просто да си инсталирам на покрива няколко панелчета и просто да си помагам на вкъщи. Ей така за майтап. Но не съм се разтърсил сериозно за цени на панели. Ако всеки си направи нещо подобно на тавана , няма да е лошо.
                            То всъщност - тов а е и четвъртата причина да не се инвестира в огромни паркове - просто скоро масово ще има всеки по покривите . Всичко зависи от цените на панелите. Колкото по-евтини станат, толкова по-бързо ще се случи.


                            п.с. Трябва да се има предвид, че и разпределенията имат изисквания за да включат мощност - примерно ако в определен район се включат много генериращи мощности - те няма как да могат да "преминат" през съществуващите трансформатори - съответно ше трябва ЧЕЗ или ЕВН или каквото да реконструира мрежата и съответно може да не се съгласи на договор за присъединяване. и т.н.
                            Абе - лудница..
                            Но - за "домашна употреба " е готино - само цените на панелче3тата да продължат да падат.
                            Last edited by verimg; 24.07.2012, 09:57.

                            Коментар


                            • Ного тъпо.

                              А ако фотоволтаическата инсталация е в София?
                              Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                                ;
                                3. Подаваш искане към НЕК да ти купуват точецът;
                                За да можеш технически да включиш еди колко си МегаВата в точка Х от преносната мрежа, НЕК имат напълно логичното изискване да им реконструираш мрежата в района(защото не са подготвени за включване на нова мощност, а ти си заинтересованата страна) - Над определени мощности се изисква да се качиш на по-високо напрежение - 110/220кВ - считай какво означава - проектиране и строителство на подстанция с прекъсвачи, трансформатори, автоматики и един тон щуротии.
                                Така че, ако не си перач с неограничен финансов ресурс и да не ти пука за парите, защото не са твои - по-добре забрави.
                                Отделно от това трябва да пребориш цялата администрация и бумащина, като всяка администрация има си и корупционни простотии от рода на тука 200, там 300лв на кака Пенка и бате Пепи да си размърдат дупетата. При небивалия интерес към зелена енергия, тези "тарифи" може и да скочили драстично и да изненадат неприятно.
                                Освен това, с тази несигурна цена на изкупуване вбъдеще, може да се окаже един голям таралеж в гащите.
                                Аз си мисля, че това е за хора, които не ценят парите, а просто са им "паднали отнякъде". Все едно да си "рисков играч", който скача в басейн със сярна киселина, мислейки си "абе може и да не е много концентрирана" - е какъв риск е това? По-скоро глупост.
                                Last edited by verimg; 24.07.2012, 09:44.

                                Коментар

                                Working...
                                X