IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Вчера фотоволтаиците в Германия са произвели 22000 MW електроенергия

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Mr_crash Разгледай мнение
    не мойш, в матрицата си.
    иначе на село вяец + фвец лятото, зимата дръвца и ако духа вятър- вяец
    ама не разчитай на нея, купи повечко дръвца
    най доброто решение е да смениш географското положение.
    под 30-тия паралел не ти теребе печка, а само ток за лаптопа и тв-то

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Flanker Разгледай мнение
      1.Как опазват природата ВЕИ ?
      2.Колко работни места са отворени покрай тях ?
      3.Защо трябва да съм задължен да им купувам тока,ами ако си искам само "ядреният",щот не съм "зелен" ?
      1. Няма CO2, няма отровите на ТЕЦ-овете. Ядрената чисто емпирично се доказа че не е надеждна, нито евтина. Щом като страни като Япония и Германия ще си спират всички реактори, мисля че повече коментари са излишни.
      2. Според големината всеки ВЕИ парк отваря работни места за техници по поддръжка, охрана, счетоводство.
      3. Аз отвсякъде съм либертарист, но има някои неща които са общи и не са въпрос на мнение, а на факти. Старите АЕЦ са опасни, новите са с по-скъп ток от перки и може би скоро и от соларки. Харесва ли ти, или не след 50 години ще има само ВЕИ ток и най-много 10% други, защото петрол няма да има вече, а въглищата и газа ще са много по-скъпи. Самия факт че имаме достатъчно вятър и слънце за да си покрием всички нужди и да не се налага да внасяме нито гориво за АЕЦ, нито газ, или петрол за енергия е достатъчен стимул за да се направи това преди да е наложително.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Flanker Разгледай мнение
        1.Как опазват природата ВЕИ ?
        2.Колко работни места са отворени покрай тях ?
        3.Защо трябва да съм задължен да им купувам тока,ами ако си искам само "ядреният",щот не съм "зелен" ?
        не мойш, в матрицата си.
        иначе на село вяец + фвец лятото, зимата дръвца и ако духа вятър- вяец
        ама не разчитай на нея, купи повечко дръвца

        Коментар


        • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение
          бе ние имаме най-ниските данъци в Европа... 10% данък печалба....ако разбира се 'предвидимата' бизнес среда ти остави печалба....

          не знам защо си пипаха ушите 3 години и не коригираха тарифите максимално бързо, а сега ще има да се обеснява Крали Марко пред посланници на европейски държави, чиито граждани са вързали едни много милиони в уж за 25 години сигурна среда...
          стига с тия данъци 10%-да ти пусна статия как GE са платили 0% данъци
          имат високи ставки,но с милион вратички
          и накрая плащат -нишо
          това с ниските данъци си е за
          собствена употреба
          никой не идва заради това
          плоски данъци въведени от плоско правителство с плоски мозъци
          http://milom.blog.bg/

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Тялото Разгледай мнение
            За съжаление България и след 50 години ще си остане гьол, ако не е и по-зле от сега.
            Навсякъде монопол и корупция и най-вече пълна неграмотност.
            Понеже се осраха с намаляването на тарифите сега се опитват да "замажат" с курвенско-популистки номера. Кой инвеститор ще си вложи парите при нас? Дори да приеме шанса да го ограбят в един момент държавата го навежда с извинение, че гонят рейтинг.
            Ясно ми е че много хора не разбират че най-важното нещо е да пазим природата, че ВЕИ ни дават работни места и биха могли да дадат независимост и на държавата и на отделни домакинства, но не си ли дават сметка поне малко, че без инвестиции ще си тъпчем на едно място?
            Всички мрънкат че цените били високи а заплатите ниски. Ами държавата не може да ви изпраща по един празен чек всеки месец. Единствената й работа е да осигури среда за развитие и от там всеки сам да си помогне. В това отношение правителството се провали толкова жестоко, че сигурно ще минат 20 години преди да си върнем доверието на инвеститорите.
            бе ние имаме най-ниските данъци в Европа... 10% данък печалба....ако разбира се 'предвидимата' бизнес среда ти остави печалба....

            не знам защо си пипаха ушите 3 години и не коригираха тарифите максимално бързо, а сега ще има да се обеснява Крали Марко пред посланници на европейски държави, чиито граждани са вързали едни много милиони в уж за 25 години сигурна среда...

            ПП нямам инвестиции във ВЕИ, но мои приятели имат и съм сигрен, че никой нямаше да се захваща ако можеше да си представи такова развитие....

            Викам преди да инвестирате във ВЕИ гледайте къде инвестира ЦБ и давайте смело след нея...
            Last edited by bertram; 15.09.2012, 21:20.
            това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

            Коментар


            • Първоначално изпратено от vabo_2008 Разгледай мнение
              колко киловата електрически двигател са необходими за електреческо колело да развива 30 km/h
              по надолището 0 киловата.
              По нагорнището зависи от много работи.
              На равно и хубав път около 0.5 киловата

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Тялото Разгледай мнение
                За съжаление България и след 50 години ще си остане гьол, ако не е и по-зле от сега.
                Навсякъде монопол и корупция и най-вече пълна неграмотност.
                Понеже се осраха с намаляването на тарифите сега се опитват да "замажат" с курвенско-популистки номера. Кой инвеститор ще си вложи парите при нас? Дори да приеме шанса да го ограбят в един момент държавата го навежда с извинение, че гонят рейтинг.
                Ясно ми е че много хора не разбират че най-важното нещо е да пазим природата, че ВЕИ ни дават работни места и биха могли да дадат независимост и на държавата и на отделни домакинства, но не си ли дават сметка поне малко, че без инвестиции ще си тъпчем на едно място?
                Всички мрънкат че цените били високи а заплатите ниски. Ами държавата не може да ви изпраща по един празен чек всеки месец. Единствената й работа е да осигури среда за развитие и от там всеки сам да си помогне. В това отношение правителството се провали толкова жестоко, че сигурно ще минат 20 години преди да си върнем доверието на инвеститорите.
                1.Как опазват природата ВЕИ ?
                2.Колко работни места са отворени покрай тях ?
                3.Защо трябва да съм задължен да им купувам тока,ами ако си искам само "ядреният",щот не съм "зелен" ?

                Коментар


                • За съжаление България и след 50 години ще си остане гьол, ако не е и по-зле от сега.
                  Навсякъде монопол и корупция и най-вече пълна неграмотност.
                  Понеже се осраха с намаляването на тарифите сега се опитват да "замажат" с курвенско-популистки номера. Кой инвеститор ще си вложи парите при нас? Дори да приеме шанса да го ограбят в един момент държавата го навежда с извинение, че гонят рейтинг.
                  Ясно ми е че много хора не разбират че най-важното нещо е да пазим природата, че ВЕИ ни дават работни места и биха могли да дадат независимост и на държавата и на отделни домакинства, но не си ли дават сметка поне малко, че без инвестиции ще си тъпчем на едно място?
                  Всички мрънкат че цените били високи а заплатите ниски. Ами държавата не може да ви изпраща по един празен чек всеки месец. Единствената й работа е да осигури среда за развитие и от там всеки сам да си помогне. В това отношение правителството се провали толкова жестоко, че сигурно ще минат 20 години преди да си върнем доверието на инвеститорите.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от ОК Разгледай мнение
                    Това е истинският бич за инвеститорите. Да променяш непрекъснато правилата на играта. Нямам интереси в този бизнес.
                    Не е бич, а кой плаща повече на който трябва.
                    Интереса клати феса!
                    Ако нямаше интерес, топлофикация щеше да е мил спомен от соца!

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от prodigal Разгледай мнение
                      И аз нямам, но си прав,че така не се играе.. "казах една трефа"..
                      Ако е по "прецизна трефа" звучи внушително и винаги гали ухото!
                      Ама пенсионерите от вица сякаш играеха пенсионерски бридж.
                      Не спори с идиот! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от ОК Разгледай мнение
                        Това е истинският бич за инвеститорите. Да променяш непрекъснато правилата на играта. Нямам интереси в този бизнес.
                        И аз нямам, но си прав,че така не се играе.. "казах една трефа"..

                        Коментар


                        • Gigow, както винаги ГЕРБ е номер 1. Уреваха света, че соларите са кръвопийци и вдигнаха надбавката до 11 лв./ МВтч. Сега се оказва, че половината увеличение, че и повече, ще отиде в ЕРП-тата /около 1/3 от цената за достъп/ и двете трети в ЕСО, респективно БЕХ, а на там .............. А народа соларите си псува.

                          Коментар


                          • Това е истинският бич за инвеститорите. Да променяш непрекъснато правилата на играта. Нямам интереси в този бизнес.

                            Коментар


                            • Тука започва да мирише на социализъм....за всекиму по нещо...
                              Интересно каква е разликата за един ФЕЦ ако пусковия срок е през една година...защото излиза, че такса мрежа е различна..заради изкупната цена на тока....но нали е такса за ползване на мрежата...а не такса далавера.... и най-важният въпрос - тази такса дали ще намали бремето за крайния потребител или енергоразпределителните просто ще си лапат и от нас и от ФЕЦ инвеститорите.

                              Да не говорим за смешната цена за ЕЦ на биомаса, които осмърдяват живота на всички наоколо...но нали Емил Димитров ( Чавдар Етрополе, депутат от ГЕРБ, лобист, цигари, гори) има такава ЕЦ от която Етрополе е омирисано....

                              Също така няма да се изненадам ако сега притиснати до стената инвеститори са принудени да продават проекти на едни хора близки до една банка дето има заявен интерес в ВЕИ... после тези цени могат да се променят, защото не са фиксирани със срок....колко удобно!
                              Last edited by bertram; 15.09.2012, 16:27.
                              това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от ОК Разгледай мнение
                                Иначе това си е грубо изкривяване на пазарната среда. Не ме е жал за далавераджиите дето напускаха стотици мегавати до 30 юни, при тях средата си беше мегаизкривена заради забавянето на спада на изкупните цени с година-две. Но инвеститорите в нови мощности ще имат 100 на ум, ако решат да пуснат нещо. А за мен това е важен сектор за вкарване на повече конкуренция в енергетиката. Сегашните цени на изкупуване от ВЕИ са достатъчно ниски и вероятно ще падат още, така че особено вятъра не може да се каже че се субсидира на фона на по-високите изкупни цени от новите ТЕЦ Марица изток. Впрочем, на тях няма ли да въведат цени за пренос или вече ще субсидираме ТЕЦ и АЕЦ? Ккто сме ги субсидирали винаги всъщност.
                                Всъщност,ако ги нямаше точно ТЕЦ и АЕЦ,нямаше не само да субсидираме ВЕИ-та,но и тях нямаше да ги има...

                                Коментар

                                Working...
                                X