IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Вчера фотоволтаиците в Германия са произвели 22000 MW електроенергия

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от market Разгледай мнение
    Ма те и през 1947г. комунистите такива Робиновци са били. Дядо ми през лятото на 1947 мелница модерна пуснал. Робиновците през декември я национализирали, но кредитите за строежа му оставили. Плащал я още 10 години.
    Елементарно, Уотсън. Дедо ти не е могъл да докаже откъде са му парите, с които е построил мелницата и че взетият кредит е отишъл именно за строеж на тази мелница! И сега законите са такива. Разликата със сегашната практика е, че тогава всичко което е било национализирано е отишло за благото на народа и не е имало такова крадене от народните пари /бюджета/ както сега!
    Седерастите, сините талибани, соросоидите и НПО простетата са безочливо нагла зомбирана сган!

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Бате Пешо Разгледай мнение
      Първо поздравления на ДКЕВР за това решение.Най после нещо добро и от тях.Грубо изкривяване на пазарната среда е да задължиш една държавна фирма да плаща безумни цени заедно с цял един народ.Грубо изкривяване на пазарната среда е да задължиш още една държавна фирма и три частни да присъединяват за тяхна сметка частни обекти.Да си обират перкопанелите и дим да ги няма.От това няма никаква полза а само вреда.Който иска да строи парко панели задължително да построи регулиращи мощности за времето когато няма слъце и вятър.И да си направи диспечерски управления.

      Евалата бате Пешо.

      Коментар


      • Бате Пешо,

        проблемът не е дали ни клатят тия с перките или тия със соларите. Проблемът е, че една група парашутисти чиновници могат да променят една пазарна ниша регулирана със закон и привляква милиард инвестиции доста от които чужди. Съгласен съм, че цената от соларите е много скъпа и закона е приет меко казано против БГ интереса, но не е това начина. Не знам как трябва да ви се опише това.

        Утре като иде Бойко и Президента в Европа и каже ние искаме да дойдат ваши фирми и да отворят заводи като в Румъния и обещаваме еди какво си и еди каква си помощ... ще им кажат - да ще дойдем ще инвестираме 100 милиона евро ще минем момента, в който няма как да се изтеглим без сериозни загуби И ТОГАВА някой глупак с купена диплома и партийна книжка в джоба ще реши, че е добре да накаже гадните империалисти с някоя такса, защото идат избори народа се кефи, че взимат от богатите и дават на бедните.

        Енергийната мафия в момента не е в соларите...цената на тока няма да падне, а ще продължи да се качва като се пълни нечия друга гуша.

        Поздрави
        това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

        Коментар


        • Първоначално изпратено от ОК Разгледай мнение
          Иначе това си е грубо изкривяване на пазарната среда. Не ме е жал за далавераджиите дето напускаха стотици мегавати до 30 юни, при тях средата си беше мегаизкривена заради забавянето на спада на изкупните цени с година-две. Но инвеститорите в нови мощности ще имат 100 на ум, ако решат да пуснат нещо. А за мен това е важен сектор за вкарване на повече конкуренция в енергетиката. Сегашните цени на изкупуване от ВЕИ са достатъчно ниски и вероятно ще падат още, така че особено вятъра не може да се каже че се субсидира на фона на по-високите изкупни цени от новите ТЕЦ Марица изток. Впрочем, на тях няма ли да въведат цени за пренос или вече ще субсидираме ТЕЦ и АЕЦ? Ккто сме ги субсидирали винаги всъщност.
          Първо поздравления на ДКЕВР за това решение.Най после нещо добро и от тях.Грубо изкривяване на пазарната среда е да задължиш една държавна фирма да плаща безумни цени заедно с цял един народ.Грубо изкривяване на пазарната среда е да задължиш още една държавна фирма и три частни да присъединяват за тяхна сметка частни обекти.Да си обират перкопанелите и дим да ги няма.От това няма никаква полза а само вреда.Който иска да строи парко панели задължително да построи регулиращи мощности за времето когато няма слъце и вятър.И да си направи диспечерски управления.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от gigow Разгледай мнение
            Ама аз не съм против фотоволтаиците. Аз съм против субсидирането им, за свободна конкуренция на пазара. И съм против да се поставят в земеделски земи. Земите трябва да произвеждат храни. Защото храните не се правят от ток, ами от земята.
            Остава да се реши въпросът какво правим НОЩНО време. И в облачните дни, когато произведеният ток е минимален.
            Как какво да правим.Лягаме си рано и дядко лупка бабка.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от master of the seven seas Разгледай мнение
              Аз живея във Варна. А родата е от Бургас, Варна, Добрич, през Шумен до Разград. НЯМАШЕ режим, ама ти като помниш. А това че енергопреносната мрежа има проблеми си е друга бира. Така че на мене ми изглежда доста по-умно фотоволтаик на покрива, от АЕЦ Белене. В единият случай имам ток през деня ( и с акумулатор вечерта ), а в другия има ток ама няма как да дойде във Варна.
              Нали помниш преди две лета когато Слънчев бряг остана без ток. Заради далекопровод, а не поради липса на ток.
              А от ТЕЦ Гълъбаво, токът се плаща по 730 лв/кВ. Сега като намалиха фотоволтаиците, това е най-скъпият ток в БГ. Да не говорим, че там плащаме и квоти за замърсяване
              Мастера ти правиш ли разлика между постоянен и променлив ток?Знаеш ли какво е честота фаза и фазова разлика?И какво ще захранваш с тези акумулатори?Кой ще ти регулира потреблението?Наясно ли си какво става като решил да включиш печката котлона бойлера климатика и после като изключваш?Наясно ли си че без връзка с мрежата твоя фотоволтаик не работи.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от 4i4ko Pari4ko Разгледай мнение
                ТИ СЪЩО СИ ЯСЕН , хал хабер си нямаш от национализацията ,която се извършва към старите собственици на ВЕИ ,купили скъпо и прескъпо мощности преди 3 години
                Нямаш идея за какво говориш, нали

                Ако молиш за информация или просто се надяваш на коментар, ми добре - "да са живи и здрави старите" , а ти също

                Коментар


                • Първоначално изпратено от prodigal Разгледай мнение
                  Да, доста неприятно се получи, а дори не е новина на деня национализацията Явно нямаме инстинкт, че после ще дойдат за теб, твоят бизнес и живот.. Наивни сме, да не казвам че имаме афинитет да си запалим къщата, та да изгори на Вуте плевника.

                  А, Фори е ясен, според него (и за съжаление не само) до живот трябва да купуваме нещо което гори за да живеем (от определени хора, разбира се).

                  За такива кръгове подобни технологии, особено ако са общодостъпни, са възможно най-голямото светотатство!
                  ТИ СЪЩО СИ ЯСЕН , хал хабер си нямаш от национализацията ,която се извършва към старите собственици на ВЕИ ,купили скъпо и прескъпо мощности преди 3 години , това не е ли подлост,??????? тези собственици имат договори , взели са кредити ,защото са вярвали на ДЪРЖАВАТА , пък после нищо, ДЪРЖАВАТА РЕШИЛА ДРУГО ????
                  пък за новите собственици по времето на онбашията, неть РЕСТРИКЦИИ !!!!!
                  всъщност продигал
                  ,ти КНИЖЕН ТИГЪР ли си, бизнесмен ли си , или просто обикновен цървул , клакьор ?????

                  п.п. писна ми !!!! то бива ,бива да се платен ,ама , чак толкова!!!!!


                  готов съм пред анкетна комисия , излъчена от форумът , да се противопоставя на гурото ПРОДИГАЛ /цървули ,става дума за данъчни декларации ,/
                  нека просто тогава да се реши :продигал икономически гуро ли е , или просто е ЛАИК ,ЦЪРВУЛ който просто си избива комплексите .ТОВА НЕ МУ ПРЕЧИ ДА ГОВОРИ ГНУСОТИИ ,това не му пречи да се продава за жълти стотинки . аман !!!!!!
                  Last edited by 4i4ko Pari4ko; 18.09.2012, 01:10.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от market Разгледай мнение
                    За разлика от Германия, в нашата мила татковина, надбавката за ВЕИ не е от бюджета, а от потребителите директно. И тук е голямата разлика, държавата вдигна надбавката за ВЕИ на гражданите и сега прибира 60% от увеличението. Тя не връща на гражданите тези пари, а ги национализира в полза на ЕСО и ЕРП-тата. Нещо като Робин Хут уж, ама не съвсем. Щото този Робин забрави втората част, връщане на бедните. Ма те и през 1947г. комунистите такива Робиновци са били. Дядо ми през лятото на 1947 мелница модерна пуснал. Робиновците през декември я национализирали, но кредитите за строежа му оставили. Плащал я още 10 години.
                    С тези тарифи при покривните солари например, се национализира 40% от парка, доходите от него, пък кредитите за инвеститора остават. Май без да се усетим, нов 9-ти септември сме преживели. Хубаво е че заради ЕС, мисля че Скравена няма да заселят, пак.
                    Да, доста неприятно се получи, а дори не е новина на деня национализацията Явно нямаме инстинкт, че после ще дойдат за теб, твоят бизнес и живот.. Наивни сме, да не казвам че имаме афинитет да си запалим къщата, та да изгори на Вуте плевника.

                    А, Фори е ясен, според него (и за съжаление не само) до живот трябва да купуваме нещо което гори за да живеем (от определени хора, разбира се).

                    За такива кръгове подобни технологии, особено ако са общодостъпни, са възможно най-голямото светотатство!

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Forex Master Разгледай мнение
                      Няма нищо небрежно в тези 22 години, боди. Просто преди 22 години Германия започна да дотира това производство. В статията ясно е посочено, че след 22 години и изхарчени милиарди за дотиране на перко-панелно електричество ОФИЦИАЛНО Германия го изоставя защото е прекомерно скъпо и се насова към ТЕЦ-ове захранвани с въглища. Взето е решение за строеж на 23 ТЕЦ като първият вече е построен!

                      Нашата мила татковина следва челният европейски опит и затова са тези постановления които спират изтичането на грешни бюджетни пари към перко-панелената утопия. Това е и съвсем правилно. Държавата няма излишни пари нито в момента нито ще има в близките години!
                      За разлика от Германия, в нашата мила татковина, надбавката за ВЕИ не е от бюджета, а от потребителите директно. И тук е голямата разлика, държавата вдигна надбавката за ВЕИ на гражданите и сега прибира 60% от увеличението. Тя не връща на гражданите тези пари, а ги национализира в полза на ЕСО и ЕРП-тата. Нещо като Робин Хут уж, ама не съвсем. Щото този Робин забрави втората част, връщане на бедните. Ма те и през 1947г. комунистите такива Робиновци са били. Дядо ми през лятото на 1947 мелница модерна пуснал. Робиновците през декември я национализирали, но кредитите за строежа му оставили. Плащал я още 10 години.
                      С тези тарифи при покривните солари например, се национализира 40% от парка, доходите от него, пък кредитите за инвеститора остават. Май без да се усетим, нов 9-ти септември сме преживели. Хубаво е че заради ЕС, мисля че Скравена няма да заселят, пак.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение
                        Представяш мнението на автора на статията за факт.
                        Оооо, съвсем не ддддедовия. Фактите са, че Германия е взела ОФИЦИАЛНО решение да построи 23 /двадесет и три/ ТЕЦ-а на въглища, защото перко-панеленото електричество излиза непосилно скъпо дори за такава богата държава като Германия. Цитирано е изказване на германския министър на околната среда, че Германия не може да си позволи нито да повиши цената на електричеството в условията на криза нито да става зависима от внос на електричество! Ето защо те изоставят утопиите и пристъпват към нещо по-практично като ТЕЦ!
                        Седерастите, сините талибани, соросоидите и НПО простетата са безочливо нагла зомбирана сган!

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Forex Master Разгледай мнение
                          В Германия ОФИЦИАЛНО признаха, че перко-панелената ел. енергия е губеща и непосилно скъпа дори за Германия.
                          Те добре са признали ОФИЦИАЛНО, ама това е за нас балъците, да не купуваме панели и да им вдигаме цената. Иначе PV мощностите им постоянно си растат.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Forex Master Разгледай мнение
                            Просто е бе, валка. Държавата вече няма излишни пари да дотира губещи дейности.
                            Дотациите спряха защото сектора вече е конкурентен и не се нуждае от тях.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Тялото Разгледай мнение
                              Разбира се в аргумента съвсем небрежно се споменава че това е за последните 22 години.
                              Няма нищо небрежно в тези 22 години, боди. Просто преди 22 години Германия започна да дотира това производство. В статията ясно е посочено, че след 22 години и изхарчени милиарди за дотиране на перко-панелно електричество ОФИЦИАЛНО Германия го изоставя защото е прекомерно скъпо и се насова към ТЕЦ-ове захранвани с въглища. Взето е решение за строеж на 23 ТЕЦ като първият вече е построен!

                              Нашата мила татковина следва челният европейски опит и затова са тези постановления които спират изтичането на грешни бюджетни пари към перко-панелената утопия. Това е и съвсем правилно. Държавата няма излишни пари нито в момента нито ще има в близките години!
                              Седерастите, сините талибани, соросоидите и НПО простетата са безочливо нагла зомбирана сган!

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Forex Master Разгледай мнение
                                Просто посочвама статия от предния месец, която коментира ОФИЦИАЛНОТО решение на Германското правителство да ИЗОСТАВИ перко-панелената утопия и да построи 23 ТЕЦ-а за да не става зависима от вноса на електричество! Къде виждаш тук манипулация? Нещо неудобно май ти стана, а?
                                Представяш мнението на автора на статията за факт. Отричаш статистическата информация, давайки предимство на субективно мнение. Имаше статия където се описваше броя ТЕЦ и АЕЦ които излизат от употреба. В един блог имаше статия и диаграма как цената на елетричеството на свободния пязяр е паднало на половина. Причината е, че ВЕИ и главно фотоволтоиците не допускат да се достигне до ситуация на недостиг на енеггия и пускане на пикови мощности. В тези случаи цената на енергията достига стотици евро. Избягвам да цитирам статии. Предпочитам да пускам статистика. Обещавам ти утре да ти пусна поне 3-4 статии "доказващи" горенаписаното. Междувременно ще изровя и статистическата информация. Лека нощ.

                                Коментар

                                Working...
                                X