IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Вчера фотоволтаиците в Германия са произвели 22000 MW електроенергия

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Forex Master Разгледай мнение
    И защо бе, валка, защо да е далеч от България? Огромното мнозинство от народа желае да има АЕЦ Белене! Нали това е демокрацията, да става така както желае мнозинството от народа... Или и ти си от пишман демократите, за които демокрацията е убава ама само дотогава докато им изнася на частния интерес!?
    Народа иска еФтина енергия, а не Белене, а това може да стане само , ако се намери технология при която монополите да бъдат прескочени. Може и да се случи с фотоволтаиците в следващите 3-5 години, а може и да бъде спряно и да си длъжен да купуваш тока на Белене.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от nezaetoime Разгледай мнение
      На тебе мисленето ти е толкова объркано, че не правиш разлика в цената на тока от Козлодуй и Белене - а тя е 5 пъти.
      За теб вече изяснихме,че енергетика,режими,финанси и др таквизи са ти неизвестни.Ходи си пиши рипорти и подгрявай турбината.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от valio1900 Разгледай мнение
        Той твой ли е , че го заграбваш?
        Аз пък искам 1 километър от магистралата. Може ли?
        Очевидно не е мой,но е строен с парите на народа ми.А цената за предсрочното извеждане на блоковете е платена от всички,в това число и от моите данъци и сметки.А за перки и панели никой не ме е питал,закачат ми ги и викат-ставай зелен.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от valio1900 Разгледай мнение
          Остава да си намерите парче земя, където да я построите и си я ползвайте със здраве, но да е далеч от България.
          И защо бе, валка, защо да е далеч от България? Огромното мнозинство от народа желае да има АЕЦ Белене! Нали това е демокрацията, да става така както желае мнозинството от народа... Или и ти си от пишман демократите, за които демокрацията е убава ама само дотогава докато им изнася на частния интерес!?
          Седерастите, сините талибани, соросоидите и НПО простетата са безочливо нагла зомбирана сган!

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Flanker Разгледай мнение
            Съгласен,даже ти предлагам да започнем още сега-ние ще си потребяваме тока от АЕЦ,а ти от перки и панели.
            На тебе мисленето ти е толкова объркано, че не правиш разлика в цената на тока от Козлодуй и Белене - а тя е 5 пъти.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Flanker Разгледай мнение
              Пиша ти за АЕЦ "Козлодуй".
              Той твой ли е , че го заграбваш?
              Аз пък искам 1 километър от магистралата. Може ли?

              Коментар


              • Първоначално изпратено от valio1900 Разгледай мнение
                Остава да си намерите парче земя, където да я построите и си я ползвайте със здраве, но да е далеч от България.
                Пиша ти за АЕЦ "Козлодуй".

                Коментар


                • Първоначално изпратено от valio1900 Разгледай мнение
                  Остава да си намерите парче земя, където да я построите и си я ползвайте със здраве, но да е далеч от България.
                  И да не е върху земеделска земя, нали това иска Гигов.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Flanker Разгледай мнение
                    Съгласен,даже ти предлагам да започнем още сега-ние ще си потребяваме тока от АЕЦ,а ти от перки и панели.

                    Остава да си намерите парче земя, където да я построите и си я ползвайте със здраве, но да е далеч от България.

                    Коментар


                    • Има редица законни начини за намаляване на цените на скъпите централи, и аз съм фен това да се направи. Но защо никой не споменава частните ТЕЦ? Техните цени са даже по-високи от сегашните цени на фотоволтаици и вятърни перки (ако въведеш в експлоатация такива сега). А тежестта на ТЕЦ-овете в енергийния микс е много по-голяма. Само че там наистина има монопол на няколко производителя. При фотоволтаиците има и случайни играчи (макар сигурно да са малко) и тях можем да ги бием колкото си искаме. И да разправяме на електората, че сме ударили гадните спекуланти. Прав е Бертрам, че сега се удря по тях, но утре ще ударят и по нас. Няма нужда да споменавам притчата на Брехт, която е много вярна в наши времена.

                      Коментар


                      • Бате Пешо, първо, парите от таксите, които гласува ДКЕВР ще ги вземат частните ЕРП-та. И второ, производителите на енергия от ВЕИ пак ще си ги получат обратно, когато съдът обяви таксите за незаконни. А те няма как да са други, при положение, че монополист иска различаващи се стотици пъти такси за една и съща услуга. Така че това ще е Белене 2 - данъкоплатецът пак ще плаща стотици милиони или милиарди за чутовна чиновническа глупост.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от nezaetoime Разгледай мнение
                          Съгласен съм, но да направим така и с Белене. Който иска Белене, да си го прави, а не да залага съдбата на цял един народ
                          Ми тогава що не си строихте магистралата сами ами взехте пари от бюджета?! Защо заложихте съдбата на народа в асфалт, когато няма пари за пенсии и здравеопазване? Та чак се наложи да теглите и международен заем от 1 милиард евро! С какво и откъде ще го изплащате, като не само няма да има как да изнасяте ток ами и ще внасяте!?
                          Седерастите, сините талибани, соросоидите и НПО простетата са безочливо нагла зомбирана сган!

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от nezaetoime Разгледай мнение
                            Съгласен съм, но да направим така и с Белене. Който иска Белене, да си го прави, а не да залага съдбата на цял един народ, щото той бил експерт и знаел, че Белене няма как да не е печеливш.

                            Съгласен,даже ти предлагам да започнем още сега-ние ще си потребяваме тока от АЕЦ,а ти от перки и панели.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Flanker Разгледай мнение
                              Евалата бате Пешо.
                              Съгласен съм, но да направим така и с Белене. Който иска Белене, да си го прави, а не да залага съдбата на цял един народ, щото той бил експерт и знаел, че Белене няма как да не е печеливш.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение
                                Бате Пешо,

                                проблемът не е дали ни клатят тия с перките или тия със соларите. Проблемът е, че една група парашутисти чиновници могат да променят една пазарна ниша регулирана със закон и привляква милиард инвестиции доста от които чужди. Съгласен съм, че цената от соларите е много скъпа и закона е приет меко казано против БГ интереса, но не е това начина. Не знам как трябва да ви се опише това.

                                Утре като иде Бойко и Президента в Европа и каже ние искаме да дойдат ваши фирми и да отворят заводи като в Румъния и обещаваме еди какво си и еди каква си помощ... ще им кажат - да ще дойдем ще инвестираме 100 милиона евро ще минем момента, в който няма как да се изтеглим без сериозни загуби И ТОГАВА някой глупак с купена диплома и партийна книжка в джоба ще реши, че е добре да накаже гадните империалисти с някоя такса, защото идат избори народа се кефи, че взимат от богатите и дават на бедните.

                                Енергийната мафия в момента не е в соларите...цената на тока няма да падне, а ще продължи да се качва като се пълни нечия друга гуша.

                                Поздрави
                                Бертрам ми нали същата група парашутисти чиновници преди време промени средата със същото безумно решение.Защо никой тогава не рева?Предупредих че пазар за толкова ток няма и че това ще свърши зле но кой да чуе.Знаеш ли колко милиона ограбиха от хората?Знаеш ли колко са загубите на ЕСО и НЕК от решението?Това не е ли безумие?Безумие са и когенерациите защото прецакват цял един народ да плаща далаверите в софийската топлофикация и парното на 10% от народа. Да знам че цените няма да паднат и отдавна съм казал че докато не станат поне 35 стотинки за киловатчас успокоение няма да има.Инвеститори в паркопанели не са инвеститори това не създава продукт а ограбва.Толкова милиони за 10 работни места ебати инвеститорите.Много пъти съм обяснявал че енергетиката не е за лаици и че тя е в основата на икономиката от нея зависим всички.Щото като няма ток никой не е на работа.Като са скъпи тока и газта става скъпо производството и от там неконкурентна икономика.Трябва да се намери компромис между еколкогия и енергетика.Залитането в крайности е вредно.

                                Коментар

                                Working...
                                X