IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Вчера фотоволтаиците в Германия са произвели 22000 MW електроенергия

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • мдааа

    Първоначално изпратено от Бате Пешо Разгледай мнение
    Tрейдър ти явно пишеш от Карлуково.Имаме си вече и човек с жълта книжка във форума.
    Тия неща му се случиха преди четири-пет години

    Коментар


    • Първоначално изпратено от nezaetoime Разгледай мнение
      Ти пак ли се яви, аз след историята за цените на ФЕЦ не бих се показал тук, камо ли с този тон и да говоря за нещо което ми е в главата и няма нищо общо с темата. По-долу не сме говорили изобщо за никаква директива 20/20/20 и парникови газове, а за намалението на потреблението на ток в ЕС чрез енергийна ефективност 20%.

      Ам чи то и на теб всички ти са смеят у форумО,ама ти не са спираш,нъл тъй.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
        Загубите от преноса на енергия в България, ако не са и 70% дори. Мрежата е стара и не я поддържат, а само смучат пък и тя смуче че се къса.
        Tрейдър ти явно пишеш от Карлуково.Имаме си вече и човек с жълта книжка във форума.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
          Загубите от преноса на енергия в България, ако не са и 70% дори. Мрежата е стара и не я поддържат, а само смучат пък и тя смуче че се къса.
          И какво като има загуби? При пренос на енергия от ВЕИ няма ли загуби?
          Трябва всички ВЕИ идиоти да ги откачат от енергийната мрежа и да ги оставят на техните перки и панели. Ама трябва да си сложиш и един модифициран велоергометър с мощно динамо, та вечер когато жена ти иска да гледа сапунката да въртиш педалите, щото няма вятър. Таман и ще се сгрееш зимата...
          Не спори с идиот! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

          Коментар


          • bboak

            Загубите от преноса на енергия в България, ако не са и 70% дори. Мрежата е стара и не я поддържат, а само смучат пък и тя смуче че се къса.
            D.Y.F-091066

            Коментар


            • Първоначално изпратено от nezaetoime Разгледай мнение
              Ти пак ли се яви, аз след историята за цените на ФЕЦ не бих се показал тук, камо ли с този тон и да говоря за нещо което ми е в главата и няма нищо общо с темата. По-долу не сме говорили изобщо за никаква директива 20/20/20 и парникови газове, а за намалението на потреблението на ток в ЕС чрез енергийна ефективност 20%.
              Nezaetoto. От едното следва другото. Ама като си нямаш понятие
              За ФЕЦ, опитах се да направя една малка 10кВ, тъй като 2009 повярвах, че в БГ може да има и малък бизнес,т.е. да вложиш пари и да излезеш на печалба, а не да ги даржиш на влог. В момента затварям създадената за тази цел фирма. Трябваше ми 1,5г да изкарам всички разрешителни и необходими документи. После кандидатствах за подпомагане от ЕС. По закон отговорът е 3месеца, на мене а и на всички подали ни отговориха след 6. Веднага след това, решиха че на тези,които използват помощ от ЕС, токът ще се изкупува на половин цена.
              Сметнах,че така ще върна вложените си пари след..11 години АКО не променят пак правилата. Така че пих една студена вода за дадените пари, а с предвидените за допълнително даване, купих една нова кола на жена ми, тъй като още от началото тя беше против. През времето на вадени разрешителни, чакане за одобряване и.т.н., осигуровките ни скочиха с 50%. Така че финансирах достатъчно НАП,НОИ, община Аврен, община Варна,няколко частни фирми
              Смяташ ли че за тези 3 години не съм изчел стратегиите на ЕС, цените на ФЕИ, новите технологии,правила и използването им.
              Така че, прощавам ти за неведението и незнанието, но не мисли че всички сме дървени философи като тебе.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от bboak Разгледай мнение
                Има много алтернативи.Аз лично съм за един добър баланс.Много ми е интересно развитието на веи сектора.Има огромен потенциал.Всяка фирма с достатъчен капитал и знания може да бълва панели.В Китай и Тайван се бълват адски много панели.И друго всеки е против монополи и прочие.Сега ви питам колко фирми в света са в състояние да произведат Ядрени реактори и да пуснат в експлотация Ядрена централа, и колко са производителите на панели в света и фирмите, които могат да пуснат в експлотация фотоволтаична централа-в БГ са около 100.
                България трябваше да влезе още преди 6, 7 години в тази индустрия,ако някои от немските производители беше аутсорснал производството в бг щеше да се натрупа опит и дори по-малки фирми чисто български можеха да стартират.Сега не знам дали е късно,но определено този сектор ще търпи още развитие.

                И друго колко е загубата на ел енергия по трасето????В България е 30%.Фотоволтаиците можеш да ги разположиш и в градовете по покриви,вече и фасади има.
                Mи какъв ти е проблема.Сложи си перка или панел където искаш.Не разбирам обаче защо искате връзка с мрежата.Слагайте си и си произвеждайте колкото и където искате.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от master of the seven seas Разгледай мнение
                  Незаетият. Документа 20/20/20 е от 2008.
                  А за това че ЕС наглася фактите,е достатъчно да погледнеш биодизела в документите на ЕС. На практика, производството на 1т биодизел, дава повече парникови газове от производството на 1т дизел. НО, понеже ЕС прие 20/20/20, няма как да признаят че учените им консултанти са ги излъгали, което си е факт. Поради тази причина, въведоха МЕТОДОЛОГИЯ за изчисляване на парниковите газове,отделяни при производство на биодизел. И О, ЧУДО, оказа се че произвоството на 1т биодизел е по-малко замърсяващо.
                  За да РАЗБИРАШ новите документи, трябва да си чел старите, ама чукча писател
                  Ти пак ли се яви, аз след историята за цените на ФЕЦ не бих се показал тук, камо ли с този тон и да говоря за нещо което ми е в главата и няма нищо общо с темата. По-долу не сме говорили изобщо за никаква директива 20/20/20 и парникови газове, а за намалението на потреблението на ток в ЕС чрез енергийна ефективност 20%.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от nezaetoime Разгледай мнение
                    Ама ти кое как го разбираш си е твоя работа. Това са най-последни документи на най-високо ниво в ЕС в момента. Май ти трябва да почнеш да четеш по-нови документи.
                    Незаетият. Документа 20/20/20 е от 2008.
                    А за това че ЕС наглася фактите,е достатъчно да погледнеш биодизела в документите на ЕС. На практика, производството на 1т биодизел, дава повече парникови газове от производството на 1т дизел. НО, понеже ЕС прие 20/20/20, няма как да признаят че учените им консултанти са ги излъгали, което си е факт. Поради тази причина, въведоха МЕТОДОЛОГИЯ за изчисляване на парниковите газове,отделяни при производство на биодизел. И О, ЧУДО, оказа се че произвоството на 1т биодизел е по-малко замърсяващо.
                    За да РАЗБИРАШ новите документи, трябва да си чел старите, ама чукча писател

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от bboak Разгледай мнение
                      Има много алтернативи.Аз лично съм за един добър баланс.Много ми е интересно развитието на веи сектора.Има огромен потенциал.Всяка фирма с достатъчен капитал и знания може да бълва панели.В Китай и Тайван се бълват адски много панели.И друго всеки е против монополи и прочие.Сега ви питам колко фирми в света са в състояние да произведат Ядрени реактори и да пуснат в експлотация Ядрена централа, и колко са производителите на панели в света и фирмите, които могат да пуснат в експлотация фотоволтаична централа-в БГ са около 100.
                      България трябваше да влезе още преди 6, 7 години в тази индустрия,ако някои от немските производители беше аутсорснал производството в бг щеше да се натрупа опит и дори по-малки фирми чисто български можеха да стартират.Сега не знам дали е късно,но определено този сектор ще търпи още развитие.

                      И друго колко е загубата на ел енергия по трасето????В България е 30%.Фотоволтаиците можеш да ги разположиш и в градовете по покриви,вече и фасади има.

                      Толкова много глупости на едно място...скоро не бях чел.

                      Коментар


                      • Има много алтернативи.Аз лично съм за един добър баланс.Много ми е интересно развитието на веи сектора.Има огромен потенциал.Всяка фирма с достатъчен капитал и знания може да бълва панели.В Китай и Тайван се бълват адски много панели.И друго всеки е против монополи и прочие.Сега ви питам колко фирми в света са в състояние да произведат Ядрени реактори и да пуснат в експлотация Ядрена централа, и колко са производителите на панели в света и фирмите, които могат да пуснат в експлотация фотоволтаична централа-в БГ са около 100.
                        България трябваше да влезе още преди 6, 7 години в тази индустрия,ако някои от немските производители беше аутсорснал производството в бг щеше да се натрупа опит и дори по-малки фирми чисто български можеха да стартират.Сега не знам дали е късно,но определено този сектор ще търпи още развитие.

                        И друго колко е загубата на ел енергия по трасето????В България е 30%.Фотоволтаиците можеш да ги разположиш и в градовете по покриви,вече и фасади има.

                        Коментар


                        • bertram

                          Това не е характерно само за българите , всички хора са еднакви. Нормално е да искат да им излиза по евтино , да ползват повече за същите пари.
                          Икономиката се запуши технологично, много отдавна съм на това мнение. Помня момента , в който петрола достигна 150 долара на борсите и това бе психологическа и дори физическа бариера .Проблема е че са привързали основната валута в Света - щатския долар към петрола и черното злато се търгува в долари. Нямаме инфлация, т.е. икономиките нямат двигател и не може да се получи инфлация без долара да се обезцени към петрола..последния да поскъпне. Проблема е технологичен - ако може икономиката да си позволи по ниско потребление на петрол и стане по икономична, то хората със същия разход в пари , биха могли да си купуват много по скъп петрол и парите - щатския долар да се облезцени..т.е. ще се появи инфлацията - ИКОНОМИКАТА пак ще тръгне.
                          Изхода е в енергоспестяващите технологии !!!!!!!!!!
                          D.Y.F-091066

                          Коментар


                          • „Българинът ще бъде най великият гражданин на света, когато преодолее най-долното си качество - винаги да гледа да минава тънко и да не плаща справедливо за това, което получава”.
                            Буров
                            това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Тялото Разгледай мнение
                              При положение, че Чайна сама си произвежда и соларките и перките с изцяло свои суровини и при сериозни поощтрения от страна на държавата, не виждам кой ще обърне тренда и защо. Все едно да кажеш че очакваш поскъпване на компютърните чипове. Откакто ги има стават по-евтини и по-малки. Един панел по нищо не се различава, основния материал е пясък. За перката метал.
                              А и квото и да си говорим изкопаемите свършват или по-правилно казано намаляват. Навсякъде по света са си го сметнали до някаква степен, че алтернатива няма и трябва постепенно да върви в посока на ВЕИ, но бай Ганьо винаги е по-хитър и държи да открие сам огъня.
                              Хм.
                              Първо, освен "основни" материали, има и "спомагателни" такива. За перките основни са стъкло /въглеродни/ базалтови нишки, смола /производна на нефта, цената може и да расте/ и да, метал - стомана, мед, алуминий, и разни други, могат да поскъпват -, плюс, тук и там, постоянни редкоземни магнити /същата история предвид ограничените запаси и ръста на търсенето/...
                              Още, влизат труд /предвид принудителното увеличаване дела на вътрешното потребление и инфлацията, цената му може и да расте.
                              Още, влизат енергия /също може и поскъпва/, транспорт /поскъпва/, земя за инсталация /поскъпва/, други такси - тях никой не ги знае само след 10 год как ще са, да не говорим, след 20 - плюс, ако се увеличи външното търсене, какво още ще последва.
                              Плюс застраховки,
                              Плюс - очаквам - пожелана от производителя друга, по-висока норма на печалба, като се стегнат нещата,
                              Отделно, перките не могат да се смалят кой знае с колко, всичко опира до количества въздух при вече почти пълно съвършенство на аеродинамиката
                              Та, май по-добре, да не се заричаме, да не ни сочат с пръст после разни умни глАви, като Незаетото

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение
                                ...Освен това, ценови тенденции също може да се обръщат. Пазар, какво да го правиш...
                                При положение, че Чайна сама си произвежда и соларките и перките с изцяло свои суровини и при сериозни поощтрения от страна на държавата, не виждам кой ще обърне тренда и защо. Все едно да кажеш че очакваш поскъпване на компютърните чипове. Откакто ги има стават по-евтини и по-малки. Един панел по нищо не се различава, основния материал е пясък. За перката метал.
                                А и квото и да си говорим изкопаемите свършват или по-правилно казано намаляват. Навсякъде по света са си го сметнали до някаква степен, че алтернатива няма и трябва постепенно да върви в посока на ВЕИ, но бай Ганьо винаги е по-хитър и държи да открие сам огъня.

                                Коментар

                                Working...
                                X