IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Вчера фотоволтаиците в Германия са произвели 22000 MW електроенергия

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • https://www.maxenergy.de/system/file...maustausch.pdf

    Германия внася, но тя и изнася.Като цяло салдото е положително.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от nezaetoime Разгледай мнение
      Защо трябва да питам бате Пешо, не разбра ли с какво се занимава той и как ходи да им се кара че били прости в системата, където работят от сутрин до вечер много нормални специалисти.

      Отговори ми на супер прост въпрос. Колко работи един АЕЦ ? Колкото Козлодуй ли, който ако го затворят 2020г ще е на 30 години, или колкото Белене дето ще работи над 60г.
      Разрешението за Козлодуй се дава от МААЕ, въпреки че и Русия едва ли ще плюе на името си по най-долнопробен начин да даде исканото от нея становище. Ако следиш политиката на еколози и подобни, лесно ще видиш че вероятността е по-скоро Козлодуй и Белене да бъдат затворени в почти един момент, много преди Белене да си изплати 20-те милиарда.
      Нещо те предупредих или бавно схващаш.Не коментирай неща които съм написал.Не си ми от нивото.Не ставаш дори да миеш чиниите и да вдигнеш масата след като съм станал.Аз работя това което ти никога няма да работиш.Дори и за смешник не ставаш толкова си зле.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от bboak Разгледай мнение
        Кажи ми тогава, как една държава като Германия се отказва от атомната енергия.Коя по сила икономика в света е Германия??????Колко баби гинки има в Германия според теб????
        Германия внася ток от АЕЦ от Франция и Швейцария.Освен това отоплението е на газ.Изобщо разликите са много.То е като да сравняваш портокал с печка.Ще ги призная германците че са се отказали когато изключат връзките със съседните ЕЕС и започнат да се оправят сами.Тогава ще видим...

        Коментар


        • Първоначално изпратено от nezaetoime Разгледай мнение
          Не е само Германия. Германия е казала, че ще затвори и старите си реактори, което е равносилно ние да затворим Козлодуй. Ние обсъждаме Белене. Повечето държави са се отказали от АЕЦ, като просто са оставили старите си АЕЦ на доизживяване или довършват някакви почти готови като не афишират явно отказа си.
          За Белене,моето мнение е в предишните ми постове.Пълна безмислица.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от bboak Разгледай мнение
            Германия се отказва от атомната енергия
            Не е само Германия. Германия е казала, че ще затвори и старите си реактори, което е равносилно ние да затворим Козлодуй. Ние обсъждаме Белене. Повечето държави са се отказали от АЕЦ, като просто са оставили старите си АЕЦ на доизживяване или довършват някакви почти готови като не афишират явно отказа си.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Бате Пешо Разгледай мнение
              Казах че енергетиката е необходимо но недостатъчно условие за развитие на икономиката.Като цяло тя не определя конкурентността но може да я унищожи.Като почнат да се въвеждат ограничения или пък тока стане много скъп икономиката гушва букета.Утре как ще обясниш на стрина Гинче че няма да работи у шивачницата щото няма ток?Нали фирмите имат поръчки договори срокове за изпълнение....Като им нарушиш производствения график има неустойки...Икономика без енергетика не може да има.
              Кажи ми тогава, как една държава като Германия се отказва от атомната енергия.Коя по сила икономика в света е Германия??????Колко баби гинки има в Германия според теб????

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Flanker Разгледай мнение
                Тъй,по ред на глупостите:
                1.Питай бате Пешо за товарите,аз наистина не съм специалист там и не работя в ЕСО.
                2.Без АЕЦ "Белене" сега,а след 10-15-20 г. ?
                Защо трябва да питам бате Пешо, не разбра ли с какво се занимава той и как ходи да им се кара че били прости в системата, където работят от сутрин до вечер много нормални специалисти.

                Отговори ми на супер прост въпрос. Колко работи един АЕЦ ? Колкото Козлодуй ли, който ако го затворят 2020г ще е на 30 години, или колкото Белене дето ще работи над 60г.
                Разрешението за Козлодуй се дава от МААЕ, въпреки че и Русия едва ли ще плюе на името си по най-долнопробен начин да даде исканото от нея становище. Ако следиш политиката на еколози и подобни, лесно ще видиш че вероятността е по-скоро Козлодуй и Белене да бъдат затворени в почти един момент, много преди Белене да си изплати 20-те милиарда.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от nezaetoime Разгледай мнение
                  Да и аз това го гледах и се замислих, 25 милиарда на 134 реактора са по 200 милиона евро на реактор. Дали HSBC са сложили тези 400 милиона евро в "разходи" за Белене или трябва да ги добавим за тези нови противоземетръсни изисквания.
                  На някои също им се вижда много 10 милиарда за Белене, а то едва ли има построен реактор в света без надвишен бюджет.
                  Тоз бисер съм го пропуснал.Подобни бакалски сметки може да си правиш единствено в рИпортите,когато "подгряваш" турбината на ТЕЦ-а.

                  Коментар


                  • Без електификация дори съветската власт закъсва

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от bboak Разгледай мнение
                      Енергетиката не определя като цяло конкурентността на една икономика.Тя е едно малко перо в това отношение.Най-важното е интелекта,защото икономиката вече се базира на знания.Примери бол.Тези 10 милиарда(може и да станат повече) могат да се вложат в много други отрасли,най-вече в образованието.По този начин ще профитира не само една отделна група от хорица(работниците за 10г ,които ще строят белене и съответно всички потайни кръгове около белене), но един цял народ.
                      Ето за пример една Германия,които се отказват от атомната енергетика,а икономиката им не страда от това.И определено вече там зеленият ток е по-евтин от този идващ от атомните централи
                      Казах че енергетиката е необходимо но недостатъчно условие за развитие на икономиката.Като цяло тя не определя конкурентността но може да я унищожи.Като почнат да се въвеждат ограничения или пък тока стане много скъп икономиката гушва букета.Утре как ще обясниш на стрина Гинче че няма да работи у шивачницата щото няма ток?Нали фирмите имат поръчки договори срокове за изпълнение....Като им нарушиш производствения график има неустойки...Икономика без енергетика не може да има.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от nezaetoime Разгледай мнение
                        Да и аз това го гледах и се замислих, 25 милиарда на 134 реактора са по 200 милиона евро на реактор. Дали HSBC са сложили тези 400 милиона евро в "разходи" за Белене или трябва да ги добавим за тези нови противоземетръсни изисквания.
                        На някои също им се вижда много 10 милиарда за Белене, а то едва ли има построен реактор в света без надвишен бюджет.
                        Я питай многоуважавания Мрежата,дали проекта Белене е минал тези стрес-тестове и как е оценен по тях.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от nezaetoime Разгледай мнение
                          Страхотни спомени, страхотни познания, страхотни товари. Ако питаш специалисти работещи в момента в разпределението, ще ти кажат че проблем с разпределението и без Белене нямаме. Дано не работиш в АЕЦ-а, че може да гръмне. Щял да намери работа на няколко хиляди човека с 20 милиарда. Браво, пляскаме. Ами останалите какво да правят, да умират ли.

                          Тъй,по ред на глупостите:
                          1.Питай бате Пешо за товарите,аз наистина не съм специалист там и не работя в ЕСО.
                          2.Без АЕЦ "Белене" сега,а след 10-15-20 г. ?
                          3.Не,не работя в АЕЦ-а.Останалата част за гърменето е меко казано тъпа.
                          4.Работата за няколко десетки хиляди се осигурява в процеса на строителството,не забравяй,че голямата част от дейностите се изпълняват от наши фирми.Това са заплати,данъци,осигуровки,в един доста западнал регион.Впоследствие като заработи,това са няколко хиляди висококачествени и добре платени работни места.
                          5.Тези 20 милиарда в каква валута са,как ги изчисли ?Дори и да са толкова,май забравяш,че те не се вадят веднага и на ръка.Отделно-хубаво пишеш ЕВЕНТУАЛНО някаква цена,която си изсмукал от пръстите си,а не казваш какви ще са приходите от продажби,плюс целият положителен ефект за икономиката ни-евтин ток,постоянно мощност,възможност за износ.

                          Те така,Незаети.
                          Last edited by Flanker; 03.10.2012, 15:29.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от valio1900 Разгледай мнение
                            Тръсваш една лъжа и почваш да разсъждаваш по нея. УпрЪжнения по риторика ли правиш или толкова са ти познанията?
                            Как сърце ти дава да спориш с човек строил АЕЦ.
                            Той сигурно знае и кое коко струва. Ало, Бат'Бойко еле да питаш безработният капацитет, мани ги тези консултанти и специалисти.

                            Първоначално изпратено от nezaetoime Разгледай мнение
                            Да и аз това го гледах и се замислих, 25 милиарда на 134 реактора са по 200 милиона евро на реактор. Дали HSBC са сложили тези 400 милиона евро в "разходи" за Белене или трябва да ги добавим за тези нови противоземетръсни изисквания.
                            На някои също им се вижда много 10 милиарда за Белене, а то едва ли има построен реактор в света без надвишен бюджет.
                            Last edited by master of the seven seas; 03.10.2012, 14:17.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от mathematician Разгледай мнение
                              Работният документ за "стрес-тестовете", извършвани от една година във всичките 134 реактора от европейския ядрен парк, ще бъде одобрен от Европейската комисия утре.
                              Във връзка със същия доклад германският в. "Велт", цитиран от АФП отбелязва, европейският комисар за енергетиката Гюнтер Йотингер оценява на 25 милиарда евро средствата, необходими за отстраняване на недостатъците в системите за безопасност на всички АЕЦ в Европейския съюз.
                              Да и аз това го гледах и се замислих, 25 милиарда на 134 реактора са по 200 милиона евро на реактор. Дали HSBC са сложили тези 400 милиона евро в "разходи" за Белене или трябва да ги добавим за тези нови противоземетръсни изисквания.
                              На някои също им се вижда много 10 милиарда за Белене, а то едва ли има построен реактор в света без надвишен бюджет.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Flanker Разгледай мнение
                                Отваряш отчета на АЕЦ-а,там пише.За фирмите,също може да се провери.По спомен,мисля,че са над 700 контрагента.Но,ключовият въпрос е-какво правим ако няма АЕЦ ?Долу бате Пешо ти е написал нещо за товарите.
                                Страхотни спомени, страхотни познания, страхотни товари. Ако питаш специалисти работещи в момента в разпределението, ще ти кажат че проблем с разпределението и без Белене нямаме. Дано не работиш в АЕЦ-а, че може да гръмне. Щял да намери работа на няколко хиляди човека с 20 милиарда. Браво, пляскаме. Ами останалите какво да правят, да умират ли.

                                Коментар

                                Working...
                                X