Съобщение
Collapse
No announcement yet.
Езикът - неочакваният ресурс на Запада
Collapse
X
-
Първоначално изпратено от NYSERookie Разгледай мнениезатова и са си решили проблема със simplified chinese, а всичките там 3 и повече хиляди иероглифа ги знаят само професорите.
викам тях да не ги мислим.за нас по-голям проблем са бодрата ни смяна дето и с 30 букви едвам се оправя
Коментар
-
Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнениеТя, така или иначе, се променя-въпросът е, да улесни и ускори трансферът на информация - нещо, което, в момента, е прекалено сложно дори за китайците - като си помисля само, 20 години да уча само писмеността...Е, кога ще живея, в такъв случай?
periodТъпкано ще му я върна на РЕДА малката биричка с две големи!!!!!!!!!!!! Някога !!!!!!!
Коментар
-
затова и са си решили проблема със simplified chinese, а всичките там 3 и повече хиляди иероглифа ги знаят само професорите.
викам тях да не ги мислим.за нас по-голям проблем са бодрата ни смяна дето и с 30 букви едвам се оправяТъпкано ще му я върна на РЕДА малката биричка с две големи!!!!!!!!!!!! Някога !!!!!!!
Коментар
-
Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнениеСпоред едно проучване английски в Китай говорят повече от тези в Щатите. Говори се и в Индия, и в останалия свят. Де факто, май най-разпространен е той...
Хинди, асамски, бенгалски, бодо, догри, гонди, гуджарати, каннада, кашмирски, конкани, малаям, майтили, мейтей и т.н.
До сега английския имаше свързваща роля, но това постепенно ще изчезне от криворазбран местен патриотизъм.
За китайците си прав. Азбуката им е голям проблем..Last edited by Jay Gould; 23.07.2011, 16:06.http://investments.dir.bg Глупавият проумява само онова, което вече е станало! - Омир
Коментар
-
Първоначално изпратено от jose Разгледай мнениеЕми Пирамидата да ти кажа има успешни примери за отхвърляне на китайската писменост и пхреминаване към далеч по-проста и подобна на западната писменост система.Става въпрос за корейската писменост/Хангъл/която е измислена през 15век и постепенно измества китайската в Корея.
Обаче не знам дали си чел историята на Китай но китайският етност,всъщност това е китайската писменност.Ако тя се промени ще се промени и китайският етнос.
Коментар
-
Според едно проучване английски в Китай говорят повече от тези в Щатите. Говори се и в Индия, и в останалия свят. Де факто, май най-разпространен е той. Обаче, телепатията не можеш я записа за поколенията, което значи, че, може и да навлиза, но, няма да измести стандартния начин за писмено общуване. Просто, ще добави още един.
И това е нещо, де
Коментар
-
Първоначално изпратено от dimapst Разгледай мнениеПоогледай си и ще разбереш че китайския и в момента е ползван от най много на брой хора по земята
Това нищо не значи. По тази класация и хинди и урду са повече говорими от английския, но са далеч пъти по-малко влияние. Важно е един език на какво пространство е разпространен и това пространство икономически развито ли е е още по-важно. Затова английския, френския, немския и испанския дълго време ще са най-популярните. Френския е говорим в огромни пространства, но престижността му го носят Франция, Белгия, Швейцария и Канада.
Коментар
-
Първоначално изпратено от jose Разгледай мнениеЗащо им е на китайците да си сменят писменноста.Че нали тя ги е съхранила като единен етнос през хилядолетната им история.Когато са били на ръба на унищожението и са ги управлявали номадски племена.Без тяхната писменност китайският етнос отдавна би спрял да съществува.
Но според мен най-вървежен език/от азиатските/е корейският.Заради невероятното кино което правят в последните десет години.Аз например от една година търся курсове по корейски език но освен в СУ никъде другаде няма.Last edited by Caessar; 27.03.2011, 12:48.
Коментар
-
Първоначално изпратено от LANDLORD 31 Разгледай мнение..............
Точно така. Учете китайски и послед всички на Илинци или по китайските ресторанти.
Коментар
-
Тц, не съм съгласен! Езикът вече няма да е никакъв ресурс, по-скоро излишно губене на време и излишно бреме. И аргументите за това са много ясни - забелязвате ли напоседък как все по-малко се използва езикът като изразно средство, бил той английски, немски, руски или китайски!? Просто няма вече какво толкова да си кажем и изразим чрез него. И това е така поради простият факт, че светът навлиза в нова ера от своето развитие, ера в която езикът като изразно средство все по-често ще губи своята роля и ще отстъпва ролята на други фактори, независещи от раса, религия или етнос. Думите известни ни сега няма да имат възможността да описват всичко онова което предстои да се случи с хората и с тяхното съзнание. Проследявайки еволюцията на комуникациите стигаме до неизбежният извод, че следващото ниво няма да е свързано нито с език, нито с писменност, нито с медии, и поради тази причина езикът бил той китайски, корейски, руски, английски или какъвто и да е, би станал напълно безполезен за хората! Предстои ни да открием телепатията, и тя сама по себе си е естественият продължител на всички известни ни до сега начини на комуникация...Last edited by kev; 27.03.2011, 02:53.
Коментар
-
Еми Пирамидата да ти кажа има успешни примери за отхвърляне на китайската писменост и пхреминаване към далеч по-проста и подобна на западната писменост система.Става въпрос за корейската писменост/Хангъл/която е измислена през 15век и постепенно измества китайската в Корея.
Обаче не знам дали си чел историята на Китай но китайският етност,всъщност това е китайската писменност.Ако тя се промени ще се промени и китайският етнос.Състраданието не е добродетел
Коментар
-
Първоначално изпратено от jose Разгледай мнениеЗащо им е на китайците да си сменят писменноста.Че нали тя ги е съхранила като единен етнос през хилядолетната им история.Когато са били на ръба на унищожението и са ги управлявали номадски племена.Без тяхната писменност китайският етнос отдавна би спрял да съществува.
Но според мен най-вървежен език/от азиатските/е корейският.Заради невероятното кино което правят в последните десет години.Аз например от една година търся курсове по корейски език но освен в СУ никъде другаде няма.
Тази тяхна сложност не ги пази, а им пречи. На тях и на всички, които /опитват да си/ взаимодействат с тях. Съкрати ли се макс.до две години времето за "окитайчване", обменът между културите и т.н.значително ще се ускори, а доверието ще нарастне.
Това имам предвид, като повдигам въпроса: И светът, и Китай само ще спечелят, ако в Китай си осъвременят осезаемо писмеността.
- Без и да си въобразявам, разбира се, че ще е лесно, бързо, или и двете.
Last edited by Pyramid; 27.03.2011, 01:19.
Коментар
Коментар