IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Пункт за вторични суровини (скрап)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Браво,някой хора подсказаха че ще има промени, и това явно ще се случи!!
    Не че съм се запътил нещо да правя,то в този момен за правене ли е нещо , въобще?А може и да не съм прав?!
    Още веднъж браво за инфото!1

    Коментар


    • Първоначално изпратено от мейси
      Пунктовете за вторични суровини хлопват кепенци?Според Евдокия Манева има силно възражение срещу тях в сегашния им вид
      Ей, най-накрая се сетиха да изстрелят мутрите и от този бизнес
      МНЕНИЕТО МИ (в никакъв случай) НЕ Е ПРЕПОРЪКА ЗА ПОКУПКА ИЛИ ПРОДАЖБА НА ЦЕННИ КНИЖА

      Коментар


      • Пунктовете за вторични суровини хлопват кепенци?Според Евдокия Манева има силно възражение срещу тях в сегашния им вид
        20.05.2010 21:42

        Възможно е пунктовете за вторични суровини да бъдат закрити или предоставени на организациите за оползотворяване на отпадъци.

        Това обяви заместник-министърът на околната среда и водите Евдокия Манева по време на международен семинар на тема "Управление на биологичните отпадъци в Европа – демонстриране на добрите практики".

        По думите й има силно възражение срещу съществуването на пунктовете по сегашния начин.

        “Това са неугледни места, които съществуват и в гъсто населени райони”, отбеляза Манева.

        Тя бе категорична, че трябва да се преразгледат критериите, по които се дават разрешения за съществуването им и се определят местата, на които да бъдат организирани.

        “Имаме сигнали от оползотворяващите организации, че силно се е повишила цената на отпадъчната хартия. Много хора я изземват от съдовете за разделно събиране и я предават в пунктовете срещу заплащане”, обясни Манева и продължи:

        “Налага се организациите, които са инвестирали в съдовете и системата за разделно събиране, да изкупуват от пунктовете хартията, за да изпълнят целите си, което е абсурд”.

        Според Манева до края на годината ще има изцяло нов Закон за управление на отпадъците, тъй като се налага прилагането на нова директива в тази област.

        “Всички направления, за които сме констатирали проблеми, ще намерят решение в него”, категорична бе тя.


        http://www.dnes.bg/obshtestvo/2010/0...-kepenci.91383
        [color=#BF0000]Всеки има право да изразява мнение и да го разпространява чрез слово - писмено или ус

        Коментар


        • Предстоят съществени промени в законодателството, ако не бързаш задръж !!!

          Коментар


          • Офертата от 700 лв. без ДДС, не е за счетоводител или адвокат, а хора като мен.
            Ние сме:
            1. Специалисти по екологично законодателство
            2. Специалисти по определена група отпадъци изготвящи ОВОС, ЕО и тн.
            3. Специалисти даващи конкретни решения в реализацията на отпадъци.
            4. Специалисти, които са от самото начало заедно с инвеститора до пускането на производството и след това.
            5. Специалисти спестяващи пари, време и проблеми с екологията и контролните органи

            Естествено като във всяка сфера има и некадърни, и те са точно обратното на изброеното.

            Бруто или чиста печалба никой не може да ти каже.

            Този бизнес наподобява малко форекса ....

            Коментар


            • Даа,виждам моята тема пак е станала актуална.След първоначалните забележки за правописа,имаше и някой конкретни отговора,дори и предложения за съдействие, ако реша нещо да правя!За което благодаря!
              1.Никъде не съм написал ,че ще правя такъв бизнес,макар , че ми се върти в главата.
              2.Разбрах, че евентуално ще ми трябва лиценз (бях чул, че се изисква такова нещо),което мисля въобще няма да е някакъв проблем за мен,колкото и проблематично да го представят някой хора (не искам да обиждам никой)!
              3.По голям проблем за мене е да намериш подходящото място, където да направиш такъв пункт (склад).
              4.Никой не ми отговори на въпроса каква е брутната печалба на кг (изкупено желязо от брата ром и после от преработвателите-разликата остава за пункта),демек колко остава за пункта на кг за различните видове метал.( Това е обяснение за по-тъпите като мен.)
              5.Чувал съм ,че голям проблем е хората които работят в склада ,много крадяли !
              И накрая ,дали да не се замисля за едно складче до Дамбовците,а?
              АА,пропуснах за счетоводителите,ама за тях ще пусна някоя отделна тема!
              Само да попитам за офертата (около 700 лв. без ДДС),трябва да е на счетоводил или на адвокат,който иска за регистрация на фирма еди колко си лв.
              Може да съм" неграмотен",но не съм прост идиот!!

              Коментар


              • Най-добре е да се отвори такъв пункт близо до Кремиковци.

                Коментар


                • След днешния ден на БФБ, май сме тръгнали към пунктовете за изкупуване на отпадъци...
                  Поздравявам колегата за актуалната тема !!!

                  Коментар


                  • След няколкото подигравателни поста ....

                    Г-не, :
                    1. Трябва да имате лиценз за търговия с черни и цветни метали.
                    За да го имате трябва да имате площадка отговаряща на определени изисквания.
                    Може да работите под чужд лиценз, ако сключите трудов договор.
                    Не Ви съветвам, защото ще сте зависим на 100%.
                    Едва ли сам можете да се оправите с документите. Аз взимам около 700 лв.
                    без ДДС.
                    Има да спазвате куп нормативни документи.
                    2. Задължително трябвая да се прикрепите образно казано към мощна фирма, която ще Ви изкупува отпадъка и ще Ви подава предварителна информация за цените.
                    3. Като всеки бизнес е печеливш, но и може да Ви завлече много. Справка Надин.
                    4. Трябва Ви счетоводител, който да не спори с Вас има или няма Глава 19А от закона за ДДС.


                    Желая успех

                    Коментар


                    • мейси

                      В момента цените на металите са ниски и ще вървят нагоре и само нагоре , тъй че точно сега е строгопечевш бизнес и се очертава като такъв в близките години.
                      D.Y.F-091066

                      Коментар


                      • Кажете пункт за изкупуване на цветни метали близо до ж-к Яворов. Благодаря!

                        Коментар


                        • поклението което е писало предимно на латиница в чата и по форумите има проблеми да пише на кирилица отново..

                          а това няма нищо общо с уменията за бизнес
                          mWPCloud.com

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от slavkovrr
                            Първоначално изпратено от Q10
                            И темата не можете да изпишете правилно,а сте тръгнали бизнес да въртите
                            Бизнес можеш да правиш , дори и да не можеш да пишеш,по-важното е да можеш да смяташ!
                            Смятай ся като не можеш да пишеш, какъв бизнеш ще завъртиш

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Q10
                              И темата не можете да изпишете правилно,а сте тръгнали бизнес да въртите
                              Бизнес можеш да правиш , дори и да не можеш да пишеш,по-важното е да можеш да смяташ!

                              Коментар


                              • И темата не можете да изпишете правилно,а сте тръгнали бизнес да въртите

                                Коментар

                                Working...
                                X