IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Пункт за вторични суровини (скрап)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • rdss5

    С най-голямо удоволствие бих ти везел парите, НО ...
    През септември ще има промени в ЗУО отнасящи се точно до дейността за изкупуване на черни и цветни метали.
    Русе ми е по "диагонал", аз съм за Пловдив и в радиус от 100 км.
    Иначе си приготви от .... до 1500 за цялата работа. Дали съм аз или друг все тая.
    Ако ти искат повече бих ти свършил работа и по интернет (сканираш документи, скици и т.н., а аз ти изпращам готовите материали, разпечатваш и ги подаваш в РИОСВ), ако много зор даваш.
    И все пак те съветвам да изчакаш ...

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Ironhorse Разгледай мнение
      Безкрайно по-лесно е да регистрираш фирма.
      Единствената институция, която трябва да посещаваш е съответната РИОСВ.
      Без да те обиждам сам няма да се оправиш !
      Защо съм сигурен, ами малки и големи фирми ползват услугите ми, защото колкото и да четат закони служителите им пак им връщат документите. Нормативната база която трябва да прочетеш е доста голяма.Не само закони, наредби, наредби, наредби ....., и указания !!!
      Като искаш сам запомни, че трябва да се впишеш и в регистъра по ЗОПОЕЩ, както и да имаш програма.

      В най добрият случай ще ти трябват около 4 до 5 месеца за да извървиш стъпките от А до Я!
      Все пак ти желая успех !!!
      никак даже не се обиждам -както си го написал наистина ще ми е мн трудно , тъй като ви ползват услугите -каква ви е цената къде ви е седалището - защото ако сме в един и същи град може да поискам да ползвам услугата ви

      Коментар


      • Първоначално изпратено от rdss5 Разгледай мнение
        всичко имам документи нямам -трябваше да посочиш в кои институции трябва да ходя то е ясно парите ще ги дам - и мн сложно си го написал но нищо все пак мн благодаря
        аз когато регистрирах фирма платих на адвокат сега аз искам да предвижа нещата
        Безкрайно по-лесно е да регистрираш фирма.
        Единствената институция, която трябва да посещаваш е съответната РИОСВ.
        Без да те обиждам сам няма да се оправиш !
        Защо съм сигурен, ами малки и големи фирми ползват услугите ми, защото колкото и да четат закони служителите им пак им връщат документите. Нормативната база която трябва да прочетеш е доста голяма.Не само закони, наредби, наредби, наредби ....., и указания !!!
        Като искаш сам запомни, че трябва да се впишеш и в регистъра по ЗОПОЕЩ, както и да имаш програма.

        В най добрият случай ще ти трябват около 4 до 5 месеца за да извървиш стъпките от А до Я!
        Все пак ти желая успех !!!

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Ironhorse Разгледай мнение
          Ето стъпките от начало до край. Ти прецени кои си минал.

          1. Площадката трябва да отговаря на изискванията на наредбата ( оградена, охраняема, с настилка недопускаща просмукване на замърсявания в почвата, закрити помещения или контейнери за съхранение на цветните метали. Има и още.
          2. Трябва да имаш рарешително по чл. 37 от ЗУО. Преди него обаче трябва да имаш фирмена програма за управление на отпадъци.
          Държавната такса за одобрение на програма е 25 лв.,
          Преценка за извършване на ОВОС - 280 лв.
          Такса за разрешително :
          а) (изм. - ДВ, бр. 22 от 2006 г.) предварително третиране, разкомплектуване, оползотворяване и/или обезвреждане на отпадъци - 200 лв. за всяка от дейностите;
          б) събиране, транспортиране и/или временно съхраняване на отпадъци - 100 лв. за всяка от дейностите;
          Фирмата може да има само едно разрешително. Ако имаш дейности и кодове на отпадъци добре, ако нямаш, добавяш съответният отпадък, срещу:
          В случаите, когато изменението и/или допълнението на разрешението за извършване на дейностите по ал. 1, т. 6 включва нова дейност, се събира следната такса:
          1. за всяка нова дейност по буква "а" - 200 лв.;
          2. за всяка нова дейност по буква "б" - 100 лв.
          И допълнени е към програмата (още 25 лв.)
          3. За издаване на лиценз се пуска
          заявление, държавна такса 117 лв.

          А сега кажи на кой етап си ти !
          всичко имам документи нямам -трябваше да посочиш в кои институции трябва да ходя то е ясно парите ще ги дам - и мн сложно си го написал но нищо все пак мн благодаря
          аз когато регистрирах фирма платих на адвокат сега аз искам да предвижа нещата

          Коментар


          • Ето стъпките от начало до край. Ти прецени кои си минал.

            1. Площадката трябва да отговаря на изискванията на наредбата ( оградена, охраняема, с настилка недопускаща просмукване на замърсявания в почвата, закрити помещения или контейнери за съхранение на цветните метали. Има и още.
            2. Трябва да имаш рарешително по чл. 37 от ЗУО. Преди него обаче трябва да имаш фирмена програма за управление на отпадъци.
            Държавната такса за одобрение на програма е 25 лв.,
            Преценка за извършване на ОВОС - 280 лв.
            Такса за разрешително :
            а) (изм. - ДВ, бр. 22 от 2006 г.) предварително третиране, разкомплектуване, оползотворяване и/или обезвреждане на отпадъци - 200 лв. за всяка от дейностите;
            б) събиране, транспортиране и/или временно съхраняване на отпадъци - 100 лв. за всяка от дейностите;
            Фирмата може да има само едно разрешително. Ако имаш дейности и кодове на отпадъци добре, ако нямаш, добавяш съответният отпадък, срещу:
            В случаите, когато изменението и/или допълнението на разрешението за извършване на дейностите по ал. 1, т. 6 включва нова дейност, се събира следната такса:
            1. за всяка нова дейност по буква "а" - 200 лв.;
            2. за всяка нова дейност по буква "б" - 100 лв.
            И допълнени е към програмата (още 25 лв.)
            3. За издаване на лиценз се пуска
            заявление, държавна такса 117 лв.

            А сега кажи на кой етап си ти !

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Ironhorse Разгледай мнение
              Колега, опиши какво точно искаш да правиш, с какви материали и къде ти е площадката (каква е собствеността), в населено място ли е ?!
              Ако визираш лиценза за черни и цветни метали
              1. Цената е една и съща от където и да си в България.
              2. Преди да се подадат документи за лиценз трябва да се свърши друга не малка работа.

              Така че дай повече инфо
              площадката си е в населено място в промишлена зона и е под наем -какво искам - да купувам черни и цветни метали и да ги препродавам зная как става само нямам лиценз имам си камион имам си всичко необходимо за тази дейност само лиценз нямам мисля че струваше 5000 лв но това беше преди години опиши ми по подробно къде трябва да извадя необходимите документи - ако обичаш и какви са тези други неща които трябва да направя - благодаря предварително

              Коментар


              • Първоначално изпратено от rdss5 Разгледай мнение
                знае ли някой какъв е реда да се извади лиценз ако не живееш в софия и колко ще струва -ако някой знае моля да отговори
                Колега, опиши какво точно искаш да правиш, с какви материали и къде ти е площадката (каква е собствеността), в населено място ли е ?!
                Ако визираш лиценза за черни и цветни метали
                1. Цената е една и съща от където и да си в България.
                2. Преди да се подадат документи за лиценз трябва да се свърши друга не малка работа.

                Така че дай повече инфо

                Коментар


                • лиценз за вторични суровини

                  знае ли някой какъв е реда да се извади лиценз ако не живееш в софия и колко ще струва -ако някой знае моля да отговори

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от DIDO- Разгледай мнение
                    Точно в този зако е описано, че не се изисква разрешително ако на площадката се обработват само неопасни отпадаци.
                    Кой член от ЗУО визираш?Чл.12ал.2 ли?От 21 години не съм в тоя бранш и към днеша дата не мога да твърдя на 100% какви са изискванията ,но видно от линка http://www.niktrans.com/images/razreshitelno.pdf който е даден на фирма занимаваща се с отпадъци вкл.и пласмаса и стъкло все пак се иска разрешение за извършване на тая дейност най -малко от МОСВ
                    [color=#BF0000]Всеки има право да изразява мнение и да го разпространява чрез слово - писмено или ус

                    Коментар


                    • Точно в този зако е описано, че не се изисква разрешително ако на площадката се обработват само неопасни отпадаци.
                      Всичко е възможно,само желание да има!
                      Делян Костов ;-)

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от DIDO- Разгледай мнение
                        Няколко въпроса от мен тъй като не ми е много ясен този бизнес:
                        Искам примерно да открия база в която схте се изкупуват пластмаси, стъкла и други. Всички постъпили материали ще се обработват - режат, чупят и балират за по-лесно транспортиране. След това ще се продават на фирми от Италия, Унгария, Естония където ще си ги обработват.
                        Та за тази дайност трябва ли ми лиценз, разрешително и т.н?
                        Ей тук в ЗУО http://lex.bg/laws/ldoc/2135472222 си пише всичко.Естествено,че ще трябва да имаш лиценз.А в тоя линк http://www.mi.government.bg/norm/nar.html?id=141192
                        който го интересува да погледне Наредбата за реда за извършване на търговска дейност с отпадъци от черни и цветни метали

                        Проблемът е точно такъв , не е проблема в това че се събират суровини а в това че се краде.И с тези лицензи са ми много съмнителни че са организирана престъпност - лицензирана.
                        Te и преди 89г се събираха вс но не се крадеше .Причината следеше се стриктно.След като тоя бизнес премина в частни ръце и то в определени фирми и на бай Мангал му дадоха права и защита естествено,че поголовно ще крадът де що има като отпадък и ще се предава в пунктовете.А всичко се свежда до едно просто разпореждане (едно време му казваха "постановление" на МС: "Забранява се търговията с цветни и черни метали за скрап на територията на Р. България".
                        [color=#BF0000]Всеки има право да изразява мнение и да го разпространява чрез слово - писмено или ус

                        Коментар


                        • Проблемът е точно такъв , не е проблема в това че се събират суровини а в това че се краде.И с тези лицензи са ми много съмнителни че са организирана престъпност - лицензирана.
                          D.Y.F-091066

                          Коментар


                          • Няколко въпроса от мен тъй като не ми е много ясен този бизнес:
                            Искам примерно да открия база в която схте се изкупуват пластмаси, стъкла и други. Всички постъпили материали ще се обработват - режат, чупят и балират за по-лесно транспортиране. След това ще се продават на фирми от Италия, Унгария, Естония където ще си ги обработват.
                            Та за тази дайност трябва ли ми лиценз, разрешително и т.н?
                            Всичко е възможно,само желание да има!
                            Делян Костов ;-)

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                              Проблемът не е в самото изкупуване на вторични суровини като идея, а в неприкосновеността на крадците. Пълен абсурд е в една нормална държава бандити да разграбват ЖП-инфраструктурата, често подлагайки на огромен риск животът на стотици хора, а т.нар. "държава" да нехае за това. Действията на тия мародери да бъдат приравнени с тероризъм и те да бъдат смазвани с безмилостни мерки, вкл. въоръжени патрили и стрелба на месо в невралгическите участъци.
                              Помним и случаят в Бяла Слатина, когато цяла фабрика посред бял ден бе нападната и разграбена от над 1000 хъхрещи отрепки, а ушевите боклуци само наблюдаваха, без да си мръднът пръстът да защитят собствеността на данъкоплатците.
                              От друга страна циганите, дето копат покрай Кремиковци и обират истински отпадъци - захвърлени безформени буци чугун, прочиствайки земята - те какво са виновни, че да им отнемат препитанието?
                              Импе а знаеш ли кога държавата и органите започнаха да нехаят за разграбването ??Точно след така наречената демокрация.Преди 1989г нямаше такова нещо да се предават особенно цветни метали от циганьорите па камо ли разграбват ЖП-инфраструктурата.Водеше се отчет с имената и ЛП и ай някой е предал цветни метали или някой друг отпадък в по голямо количество веднага Стопанска полиция/сегашната икон.полиция/ почваше разлседване и се стигаше до присъди за кражба.След 1989г вторичните суровини преминаха в частни фирми купуващи метали и на база на това има и кражба за вторични суровини. Според мен има два начина за да се пресекат кражбите 1.Трябва да се закрият тези фирми, които изкупуват от случайни продавачи, без ясен произход на отпадаците.
                              2.Ако не се закрият да се упражнява строг контрол и освен крадците да го отнасят и собствениците на пунктове ако трябва и деянието да е инкриминирано било то за разграбват ЖП-инфраструктурата и прочее елементи от обществената инфраструктура.Иначе няма оправия и това от линка http://dnes.dir.bg/news.php?id=6338570 което давам ще продължава
                              [color=#BF0000]Всеки има право да изразява мнение и да го разпространява чрез слово - писмено или ус

                              Коментар


                              • Проблемът не е в самото изкупуване на вторични суровини като идея, а в неприкосновеността на крадците. Пълен абсурд е в една нормална държава бандити да разграбват ЖП-инфраструктурата, често подлагайки на огромен риск животът на стотици хора, а т.нар. "държава" да нехае за това. Действията на тия мародери да бъдат приравнени с тероризъм и те да бъдат смазвани с безмилостни мерки, вкл. въоръжени патрили и стрелба на месо в невралгическите участъци.
                                Помним и случаят в Бяла Слатина, когато цяла фабрика посред бял ден бе нападната и разграбена от над 1000 хъхрещи отрепки, а ушевите боклуци само наблюдаваха, без да си мръднът пръстът да защитят собствеността на данъкоплатците.
                                От друга страна циганите, дето копат покрай Кремиковци и обират истински отпадъци - захвърлени безформени буци чугун, прочиствайки земята - те какво са виновни, че да им отнемат препитанието?
                                Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                                Коментар

                                Working...
                                X