Вход

Потребителско име:

Запомни ме на това устройство
e-mail:

Потребителско име:

Парола:

Потвърди парола:

Код:

съгласен съм с условията за ползване
 Ежедневен нюзлетър
 Седмичен нюзлетър

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Bottom fishing - 3 годишно дъно и повече

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

• Череши! купуваш зимата, летото разпускаш
    огромен потенциал, но с доста капани и рискове в изпълнението.
    некой с опит на борса за плодове може да знае повече

Коментар

• Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
      Някакви добри идеи за плувка из Чили (дорде се лее кръв...) ?
      Като чуя за Чили се сещам за мини, мед и злато основно. Antofagasta (ANTO) примерно.

Коментар

• Някакви добри идеи за плувка из Чили (дорде се лее кръв...) ?

Коментар

• Първоначално изпратено от Protokol Разгледай мнение
          Напоследък допускам грешка след грешка... Бях решил да спазвам няколко условия за дънен риболов:
          - спад на индексите от мин. 5 %
          - многогодишно дъно
          - нисък дълг
          - да купувам на малки порции
          Е, наруших първото и последното и сега съм ...под дъното...
          Май ще сменям такъмите - ще минавам на мухарка
          Да, така си требе, макар понякога като вземеш да улучиш по случайност почти пълно дъно и после се тюхкаш че си взел малко...ма пълно щастие няма

Коментар

Хубава тема, май я позабравихме малко...
            От сберкат взех рано рано едни 30%, а можеше още толкоз, ма не съжалявам.
            Бабата и ЖД са ми по дългосрочни, засега ги не пипам, ама наскоро кеширах дабъла на ПДДто ( пу да му се не надяваш, требеше повечко да напълня). Като се чудех къде да сложа мангизите и вчера реших у пандизите.
            Кой ти бега от 11% + дивидент при само 2/3 пейаут, двуцифрени растежи и p/ffo от 6 ?
            Имало било политикъл риск...ми то все има некакъв, пък догодина дойде ли покахонтас принцеса президент ( пу пу да плюем пазвата) - не само тук, ами всичкото сток портфейл ке яде яко дървото.

https://www.finviz.com/quote.ashx?t=CXW
            Напоследък допускам грешка след грешка... Бях решил да спазвам няколко условия за дънен риболов:
            - спад на индексите от мин. 5 %
            - многогодишно дъно
            - нисък дълг
            - да купувам на малки порции
            Е, наруших първото и последното и сега съм ...под дъното...
            Май ще сменям такъмите - ще минавам на мухарка
            За спекуланта е вредно да чете новини и още повече анализи .

Коментар

АлиБабата на 150$ поръчка изпълнена...пък да видим, в минало време имам от нея суит меморис.
              Ослушвам се и за JD, евентуално и PDD конкуренцията.

PS Хубава тема Проти, едно време ми бе слабост, вече от години залагам на моментума главно.
              Ала стара любов ръжда не хваща казват, отделил съм едно ъгълче на портфейля и за емоции около риболова

Преди месец влязох и на сбербанк, съвсем случайно налучках временното ( или не ?, ще видим) дъно от 10$, просто ми хареса като кръгло число , само с четвърт позиция засега.
              Хубава тема, май я позабравихме малко...
              От сберкат взех рано рано едни 30%, а можеше още толкоз, ма не съжалявам.
              Бабата и ЖД са ми по дългосрочни, засега ги не пипам, ама наскоро кеширах дабъла на ПДДто ( пу да му се не надяваш, требеше повечко да напълня). Като се чудех къде да сложа мангизите и вчера реших у пандизите.
              Кой ти бега от 11% + дивидент при само 2/3 пейаут, двуцифрени растежи и p/ffo от 6 ?
              Имало било политикъл риск...ми то все има некакъв, пък догодина дойде ли покахонтас принцеса президент ( пу пу да плюем пазвата) - не само тук, ами всичкото сток портфейл ке яде яко дървото.

https://www.finviz.com/quote.ashx?t=CXW

Коментар

• Яд ме е че не мога да си купя Huawei ,гледам че се продава Huawei Culture на някаква борса Shenzhen в Китай.

Коментар

Banka IFIS - взех днес на 14.04... Дали не избързах предвид на това, че отчета е на 9.05....
                  Надявам се да не си, защото и на мен ми се изпълни една покупка вчера и допълних на 13.95 Преди няколко дни продадох преди ex-dividend датата и след това си ги взех обратно на 15 евро. Аз очаквам стабилен отчет, но след смяната на CEO-то, Marshall Wace отново ги нагазват сериозно на късите. Тази промяна и липсата на яснота относно начина на заздравяване на капиталовата структура, наред с макро факторите, явно си тежат на цената на акцията, но да видим... Успех!
                  Last edited by emgeko; 08.05.2019, 08:59.

Коментар

Banka IFIS - взех днес на 14.04... Дали не избързах предвид на това, че отчета е на 9.05....
                    Избърза.
                    Тепърва пазарите ще стават волатилни. Писах вече около търговското спорзомение се играе покер И относно бързането в случая Китайците ич не бързат със споразумение и се правят на луди и не са притиснати от времето с което са абсолютно на ясно и също така са на ясно ще Доналд Тръмп е притиснат от времето , на него му трябва споразумение да се сключи колкото е възможно по - рано заради наближаващите избори . Което ще се отрази изключително положително на пазарите и икономиката и ще подпечати избирането му за втори мандат, което се вижда в последните 4 месеца. икономиката и пазарите се движат добре, което и изненадаха много анализатори. Ситуацията е следната в момента Доналд Тръм е изнервен от поведението на Китайците , и може да се очаква сериозно напрежение , като ще повлече пазарите на долу , като този процес е вече в ход, Споразумение ще има защото и двете страни се нуждаят от него, но докато настина се стигне до такова в близките месеци волатилност.
                    Успех
                    Разбира се това нема да го прочетем в отчета.
                    Last edited by Todor Sabev; 07.05.2019, 22:56.

Коментар

• Banka IFIS - взех днес на 14.04... Дали не избързах предвид на това, че отчета е на 9.05....

Коментар

• TLRD -small cap, прилична циклична компания . За някой е изкушение заради "огромнният " дивидент. Аз лично не се вълнувам от това. Имат нов СЕО и след Q1 call мисля да се огледам за по-голяма позиция.

Коментар

Някой търгува ли General Electric ?
                          Аз приключих с тях. Мисля, че скоро ще видим по-ниски нива . Пък и се бях ушил с 50% от портфейла... . Не успях да хвана дъното, но излязох с прилична печалба (7.78- 8.44) EUR.....
                          Сега се оглеждам отново за Unicredit . Последната ми сделка с тях беше 9.88-10.44 и отново ги чакам да доближат 9.5 ...
                          ае не толко много ве ... аз съм дължина на NVDA че ше е над 140 до юни 2019 ....

Коментар

• Някой търгува ли General Electric ?
                            Аз приключих с тях. Мисля, че скоро ще видим по-ниски нива . Пък и се бях ушил с 50% от портфейла... . Не успях да хвана дъното, но излязох с прилична печалба (7.78- 8.44) EUR.....
                            Сега се оглеждам отново за Unicredit . Последната ми сделка с тях беше 9.88-10.44 и отново ги чакам да доближат 9.5 ...

Коментар

• Първоначално изпратено от Todor Sabev Разгледай мнение

Обърни монитора на обратни за застраховките и сравни ценово и по дати с графиката на ДАКС.

Всичко е точно.
                              Всъщност спреда е голям и от там идва основно разликата.

Коментар

• Първоначално изпратено от SoHo Разгледай мнение

Цената на застраховката падна вече на нивата от 2.40 а в края на Декември беше стигнала 3.35. Интересно въпреки че Дакс е доста надолу от нивата през Ноември.

https://www.boerse.de/optionsscheine...-/DE000DS6Z125

Обърни монитора на обратни за застраховките и сравни ценово и по дати с графиката на ДАКС.

Всичко е точно.
                                Last edited by Todor Sabev; 18.01.2019, 13:40.

Коментар

Working...
                                X