IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
"ръсел"
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Assen123 Разгледай мнение
    Страхуването започна, все още не сме стъпили на екстремно такова. Иначе за банковия сектор в Щатите отново се пропуска важното - докато е по-интересно да пишеш за - 5% в Банк оф Америка, то реалността е че големите банки са добре капитализирани. Индекса на малките регионални се срива и основната причина е че % резервите им вече са на нивата от спайка в репо пазара от 2019. Резервите на големите съпоставимо с 2019 не са там. Тегленето на ликвидност при все че се прави с детски стъпки разказва играта на малките банки /няма да е за първи път/, но при всяко такова исторически големите такива трупат дивидент в средно и дългосрочен план. В щатите аз лично не бих пипал нищо друго освен Джей Пи, но фундамента за Кредит Агрикол например не е мръднал на милиметър от това да е лонг търм бай.

    УС мъни маркетс фъндс тази седмица почти удариха 5 трилиона и са на ол тайм хай. Комбинирано куантатив тайтъниг стигнаха 3 трилиона надолу от 25 до 22. Значи от тук или отива на Терзиевия сценари с допълнителни 3-5 трилиона свиване което ще срути пазарите на активи в среда с обезеняващи се пари, рекордно ниска безработица и срив на инфлацията в следващите 12 месеца или Епъл ще поведе пазара като се качи над 190 до края на годината, цените на активите останат на високи нива и продължат тенденцията докато най-сетне започне да се преглъща парадигмата за новите 2 който ще са над 4 като цел за инфлацията.

    И като говорим за балансите на централните банки - търсете нулите другаде. Ако ЕЦБ свива с 15-20 милиарда на месец като цел - от другата страна имаме близо 1 трилион директни стимули наляти по посока правителство - компании - потребители за 12 месеца в Европа.


    Време е за коледните пожелания,

    В края на 2022 имаше чудесен консенсус сред анализаторите в Щатите че рецесията ще доведе една меча 2023. Разбира се почти винаги при подобни консенсуси нещата се получават по различен начин. Въпреки обърнати инверсии, високи лихви и прочие наратив завършваме чудесна бича година.

    Интересно е да се обърне внимание че отвъд масовото зомбиране че ралито е само в следствие на въпросните 7 в последните седмици Ръсел 2000 започна да изпреварва ръста на СП 500 което обикновенно е добро потвърждение че се намираме в бичи пазар и е въпрос на време да продължим нагоре.

    Чисто статистически в момента се намираме в 7мия по продължителност период за последните 100 години в който СП500 не е направил нов връх.

    Не бива да забравяме че през изминалата година паричните фондове започнаха от 5 трилиона и отиват вече към 8.2 трилиона. Т.е. ефективно при бул маркет доста пари се затвориха. Въпроса за 2024 е ще започнат ли да преливат обратно там където им е мястото и ако да с какви темпове.

    Иначе очакванията ми за 2023 се развиха както следва:
    • Козметика – полярно преставяне – от една страна Лореал се на връх, от другаЕстее е на 5 годишни дъна. В последната така или иначе изградих позиция и чакаме да видим дали ще бъде разпродавана в трета поредна година.
    • Индустрия – неразораната нива даде доста добри възможности и редица компании са близо до върхове. В моя случай продължавам да препоръчвам преглед на Аир Лики и Шнайдер Електрик. Вторите са тясно специализирани в дигитализация и смарт сегмента за който развититето в следващите години нямам как да бъде негативно.
    • Луксозни стоки – въпреки че след втората половина на годината наратива се смени, имаше добри възможности в Хермес и Луи Ви за оползотворяване. Керинг продължава да лагва сериозно
    • Фарма – не беше предпочитана за паркиране според очакванията. Леко разочарование че не можах да се закача за Ново – ще чакаме да видим през следващата. Тук обаче се получи лек хайп покрай въпросното приложение на лекарствата за слабеене което не ми беше предпочитания сценарии – винаги когато нещо е в масовия фокус може да се стигне до резки корекции отвъд – 20%
    • Банки и застрахователи – събитията от Март/Април бяха чудесна възможност особено отвъд океана – Джей Пи и Чъб си изпратиха отлична година. Специално при мен не мога да се оплача от Акса, БНП и Земеделците. Тук обаче бях споделил още 2021 че дългосрочно се освобождавам от този тип акции. След Натиксис и СНП който бяха делистнати, тази година излязох от Скор след като 2022 махнах Сосиете. БНП и Земеделците ще стоят засега, Акса също. Сектора е доста примамващ с дивиденти и факта че е от основно значение за каквото се сетим. От друга страна обаче си има и свойте недостатъци отвъд неизбежаната трансформация която според мен ще видим в следващите години – практически банковите акции са едни от най сериозно разпродаваните при какъвто и да е тип криза. Като добавим и факта че е много трудно да знаеш какво точно си купуваш т.е. Пандора ефект и минем през тежки регулации не мисля че това е много перспективен сектор за бъдещето.
    • Алкохолните компании си бяха пълна изненада за мен. Пракически целият сектор е разпродаван сериозно. От една страна много от фирмите в момента стоят като за покупка, от друга при подобни секторни разпродажби обръщането не става нито толкова бързо, нито толкова лесно. Все още ми убягва това с инвентарите като основна причина и забавянето на продажбите.
    • Петролните фирми – няма много за казване, според мен всеки портфейл трябва да има експозиця към сектора – това не значи директна покупка на фючърси на петрол! Въпроса в този сегмент е до каква степен играта стана видима за всеки и дали всъщност това нямам да направи годината по скоро нулева или леко отрицателна.
    • Тех – за пръв път тази година направих покупка на технологична компания. По препоръка на близък приятел купих Дассаулт Систъмс. Подробно ми обясни човека с какво се занимават, не че ми стана идеално ясно, но добих обща представа. Бях учуден от това какво богато портфолио като индустрии имат и макар все още да не мога напълно да разбера въпросното 3д моделиране реших да се доверя на филтрите и мнение на човек от индустрията.


    За да стигнем до очакванията ми за 2024 минаваме през следните факти:
    • За последните 100 години имаме само 3 или май 4 изборни години в който СП е бил на меча територия. В останалите слуай имаме среден ръст от 11% на годишна база
    • Викса е на комфортно ниски нива за продължаване на бул движението с нови върхове

    Макар да липсва хубав контра индикатор като консенсус сред анализаторите аз бих заложил на ръст през 2024г.

    Предизвикателството е как да се инвестира в подобен момент – аз лично не бих купувал на сегашни върхове в която и да е компания – незавимо дали е Лореал или Епъл.

    Ако сте си харесали компания и тя е на връх не забравяйте старата максима „След трамвай й жена не се тича“ – добавете към него и акция

    Весели празници и успешна 2024.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Д.Петков Разгледай мнение

      Аз като по-прос' съм си купил PUT-ове (дълги) на HYG. Бондовете на mid/small cap компаниите са най-чувствителните когато замирише на лошо и падат кат' голям камък. Днеска черно-петъшки мнооо добре се представят, хич не бързам да ги продавам.
      Зависи. Ако лихвите бъдат запорени заради нова вълна, то зомбитата ще живеят по дълги и тета ще те наебе. Както казах един отс пут на Ръсел е по бърз

      Коментар


      • Честно казано най-вероятно ще е и двете. Ако помните Меркелските глупости покрай Гърция. Е, нещо такова.

        Иначе в момента слушам Ави по moneyshow-a:

        1. 4050 е най-най-най-ниското възможно до към края на 2023.

        2. Потвърждава 4900 най-късно до март 2022.

        3. Щом стигнем 5500 минавайте в кеш. Може и да има още нагоре, но вече ще сме минали билото.

        4. И отново - в края на 2023-2024 -> над 10 години сур надолу. Никакви хеджове няма да издържат. Ръсел и EM ще са по-малко засегнати.

        ===

        От мен:

        ТАК го препродадоха днес. Лазете.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от desperado Разгледай мнение

          Аз го четох преди дни какво беше написал. Обаче май ще Отпадне мини корекцията засега и вероятно да стане от 4600. много точни прогнози е давал досега.
          Ави е бетон, направо е свръхестествен.

          Слушах го директ преди час и нещо. Даже го питах какво да правим след неизбежния край на всичката тази вакханалия, та 100% беше на живо. Дава като най-вероятно малка кратка корекцийка до дни, а много по-малката вероятност е да си катери безметежно до 5000+. Златните копачи ги вижда като най-уязвими. От октомври до края на годината обаче със сигурност няма спирка до луната. Ръсел ще се представя по-добре от S&P. За 2023/24-та смята, че няма истински хеджове, всичко у киреча за двайсетина години. EM обаче ги обяви за най-малко лош вариант.

          Реагирах още докато говореше. Прехвърлих някои путове за октомври/ноември, махнах поръчките за NEM и SBSW, и продадох септемврийски колци за много позиции за без пари. Може и да не излезе прав, но когато някой се е доказал толкова пъти, слушкам.

          Коментар


          • Същото, ама в Ръсел е по-добър вариант, но пак изостава от инфлацията.

            ... уф, сега ме е яд, че вчера не направих Sibanye-то половината от портфейла. Баси прозрачната игра.
            Last edited by terziеv; 09.07.2021, 12:32.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Ivetka Разгледай мнение
              Отворих позиция в ATOS при тежката разпродажба днес. Приблизително 5% от портфейла на средна $ 4.5.
              Ослушвам се за VIAC, че виждам много потенциал ама ми се иска на около 40 да пазаря
              В четвъртък и петък купих малко VIAC. Средната ми е $41, компанията ми се струва сериозно подценена и се надявам на едни 50-100%.

              Вчера излезе презентацията относно PSTH. Във вторник сделката се гласува от Вивенди и от сряда папа Акман тръгва по всички медии с investor presentation и т.н. Въпреки комплексността, продължавам да мисля, че инвестицията е добра за хора с дългосрочен хоризонт, има лимитиран даунсайд и позволява голяма концентрация на средства.
              www.pstontine.com

              ATOS ще влиза в Ръсел 2000 от 25.06 и ми е интересно каква ще е динамиката при цената. Засега смятам да държа позицията, тъй като има сериозен шорт интерест, а потенциалът на лекарството е огромен. Ако има положителни новини и от Фаза 3, може да видим поне $12-15/акция.

              От забавната страна е PHIL. В момента е 4x спрямо цената ми на придобиване,започва да става значителна част от портфейла (предвид временния спад в PSTH), но стискам здраво и очаквам с интерес идните седмици
              Last edited by Ivetka; 21.06.2021, 14:04.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от hazard Разгледай мнение
                https://www.blackstone.com/press-rel...rises-of-2021/
                Тагодишните 10 прогнози на Байрон, terziev, дай и твоите за 2021, моите - дефлационни, съм ги казвал.
                Съгласен съм с повечето от написаното. Моите ги писах поне пет шест пъти вече. Не съм в състояние да измислям нещо по-конкретно. Но колкото за играта:

                1. Висока инфлация на абсолютно всичко. Пари ще продължават да се наливат, хората ще продължават да получават кинти без да работят. Западнякът и без това за нищо друго не става, освен за потребител. Хората на заплата и спестовниците ще са още по-прецакани.

                2. Икономиката е изцяло в Азия (то това си е факт, не прогноза). Парата обаче ще продължава да се върти най-вече в САЩ. Ще се отчита небивал ръст на БВП, след 1-то тримесечие.

                3. За Ръсел приказвах много. Исторически факт е, че всяка криза удря цената на малките, често без причина. Съответно възстановяването е по-рязко. Това вече стана реалност, но и занапред ще продължи.

                3. Нафта и газ - нагоре. 100% съгласен, че такива компании ще са първенци по капиталова за 2021. Ако и ВЕЧЕ Антеро да са на годишен връх; още може.

                4. Метали, агро, други суровини, имоти... всичко реално - нагоре. За златото не съм сигурен, там очевидно играта е по-специална.

                5. Доларът... честно казано не вярвам да пада още спрямо еврото.

                ---

                С други думи - инвестиции в средни компании от енергийния сектор (вкл. тръби), добивни, имотни и такива с голям пазар в Азия. Под 10-12% доходност ще изостава от реалната инфлация.

                ---

                добавка: и въглища. коксови. въпреки че вече и те са на високи цени.
                Last edited by terziеv; 05.01.2021, 17:19.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от ПИЧ Разгледай мнение
                  Вчера (09.Декември) Dow Jones затвори много малко на минус (-0,35%), а Насдак -1.94%. И ето днес този спад ще се овладее.
                  Ръсел гледай.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от mpy_yordanov Разгледай мнение
                    1. Това е тотално жълта новина, който "бизнес" медиите постоянно пускат, защото и те търсят нещо сензационно. Но всъщност и с ваксина и без ваксина и с баба ми и без баба ми, света върви в една посока, технологичната.

                    Каквито и жълти статии да ми пращаш, това си остават жълти статии.


                    Мога да ти кажа, че такива жълти статии в "бизнес" медии, дори не мога да ги чета. Просто не стават за четене. Ако бяха на хартия
                    ....
                    2. Напротив на пазара ЕЖЕДНЕВНО СТАВАТ ТАКИВА НЕЩА
                    ...

                    3. Технологиите?
                    Още ли не вярваш в технологииите?

                    Технологиите рулират и ще рулират винаги.
                    А това че един ден ръсел качил със 7% а другите по-малки, ще кажа само едно, подскока на умрялата котка, защото смал кап е умряла котка.



                    И ти ми обясняваш, че олд икономи ще рулира? Че има ли някога това да се е случвало?
                    1. Марияне, по принцип съм съгласен с теб. Ама нали баш инвестора сте първи дружки с Блумберг? Ти жълт журналист ли си?

                    2. Нъц, ежедневно не. Аз търгувам от близо година и досега такава ситуация не се е случвала. МОМците да изядат чак толкова яко дървото не помня. Вие сте по историческите симулации, вие кажете кога е било за последно. (аз не ги признавам)

                    3. За Ръсел показвах резултатите преди два три дни. Отново казваш на черното бяло. Не мога да разбера твоята борба с реалността.

                    3.1. Моето лично отношение към технологиите в момента няма значение. На маса мога да обяснявам с дни. Приеми, че съм почти лудит. Борсовият въпрос е друг - В МОМЕНТА, НА ТЕЗИ ЦЕНИ технологиите не смятам, че ще донесат по-добри пари от редица други сектори. Няколко пъти изброявах кои са ми фаворити - газ, финансови, имоти. Повтарям го от месеци. Бях късметлия и се оказах прав. Очевидно това те дразни, но е факт. Утре вече може да не съм прав, но сега сме днес. При цените в петък обаче, само имотите наистина си заслужават.

                    Очевидно (май?) имаме различни стилове (ако и досега от теб да не съм прочел нито едно предложение). За мен най-важното нещо е цената на придобиване. На точната цена дори и боклукът е далавера.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение
                      Срамота. Не ми беше поста 1-2 реда, а цели три абзаца... споко, схванах. Чекам да дойде някой да напише за 50-ти път "щом фризьорки и таксиджии..." и да експлейне как ей сега, за малко, ще изкара пари, пък видиш ли ретейла? ще лузне.

                      Явно тука няма проблем да задръстваме с глупости. Чаках Марян или неговите приятели форумните милионери да пуснат това:

                      Quant Shock That ‘Never Could Happen’ Hits Wall Street Models

                      That revelation spurred the biggest moves ever in Quigley’s $3.9 billion portfolio. While stock benchmarks cheered the news, Wall Street’s most popular styles of quant trading got hit by a historic storm.

                      ...

                      И типичното обяснение/оправдание на нулевака: Quigley spelled out the odds to clients in a note. As he computed it, the crash in the momentum factor was so rare that writing out the chances of occurrence on any given day required a 16-digit number -- followed by 63 zeroes.

                      https://www.bloomberg.com/news/artic...s?srnd=premium

                      Колко ли му е тоталът на този? Бас държа, че и той е бил вещ в изобразителното изкуство като Едиота. И колко ли удари от пазара трябва да получи, за да почне да уважава фризьорките и таксиджиите. Ма ме съмнява, че дори да занули, пак ще обяснява, че било 1 на милярд кърък и той не е виновен, не е ръб.
                      Виж, това за шока на пазарите от "намирането" на ваксина беше буря в чаша вода. Един приятел ми писа веднага, селл технологични бай смал капс
                      Това е тотално жълта новина, който "бизнес" медиите постоянно пускат, защото и те търсят нещо сензационно. Но всъщност и с ваксина и без ваксина и с баба ми и без баба ми, света върви в една посока, технологичната.

                      Каквито и жълти статии да ми пращаш, това си остават жълти статии.

                      извинявай
                      “Events happened that statistically never could happen,” said the chief investment officer of disciplined equities in a telephone interview from St. Petersburg, Florida.
                      какъв трябва да е този идиот, за да каже това?
                      Напротив на пазара ЕЖЕДНЕВНО СТАВАТ ТАКИВА НЕЩА

                      Мога да ти кажа, че такива жълти статии в "бизнес" медии, дори не мога да ги чета. Просто не стават за четене. Ако бяха на хартия щеше да стават за едно нещо..., но онлайн...

                      Технологиите?
                      Османските турци превземат Балканите и стигат до Виена благодарение на барута и оръдията, които идват от Китай през Индия

                      Хуните, те можели да яздят и да стрелят едновременно с лък. Нали се сещаш какво е това спрямо стоящите пешаци римляни с копия

                      Още ли не вярваш в технологииите?

                      Технологиите рулират и ще рулират винаги.
                      А това че един ден ръсел качил със 7% а другите по-малки, ще кажа само едно, подскока на умрялата котка, защото смал кап е умряла котка.

                      Понеже работя в интернет компания от 2000 г., през 2006 г. като ми дадоха първия смарт фон, с една пръчица се натискаше, ме побърка и го върнах, сега какво е? Тогава имаше много малко потребители, съдържание и т.н., сега какво е. В последните 2 години ползваме по няколко часа на ден ТикТок, еми това нещо изби рибата. В него е събрано и поднесено по оригинален вид огромно съдържание и бих казал мъдрост. От шеги с Дора Изследователката до Иванчо и Бай Ганьо. За балканските майки, за какво ли не. Мисля, че децата научават повече от тик-ток отколкото от училище. Фейса и Инстаграм са коренно различни. Та ТикТок за 2 г. направи фурор, а го помня като мюзикали каква буза беше.

                      И ти ми обясняваш, че олд икономи ще рулира? Че има ли някога това да се е случвало?
                      Last edited by mpy_yordanov; 15.11.2020, 13:35.

                      Коментар


                      • Като цяло преминах през корекцията повече от добре. Нямам тех и цялото нещо ме подстрига само с 1,79%. При възстановяването следвам на малко разстояние Ръсел 2000. Особено добре се справи комбинацията от 1/4 дивидентен (месечен) REIT (O), 1/4 ток (SO) и 2/4 мега зърнари от ADM. Чудни хартиени резултати от май досега, пък и дава доста сосни реални дивиденти. Проблемът е, че O и ADM вече ми се виждат надценени, а в тоци повече не искам защото вече имам наистина много.

                        Някой има ли идея за сходна сигурна компания в реалната икономика с добър дивидент, която все още да е на добра цена? Без ток и фарма. За реинвестиция на получените от горната тройка дивиденти. Мислех RTX, но и то вече отлетя. Вариант ми е MO, но и там ми се вижда една идея скъпо.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от ПИЧ Разгледай мнение
                          Той целия пазар е са шорт , няколко дни, но да видим, какво ще има след вчерашните върхове (от 26.8.2020), дали ще има нови върхове до Нова година.
                          Абсолютно не съм съгласен. Десетина компании вдигат оценките. Според мен поне половината от S&P са подценени. Не разбирам твоята фиксация по DJIA, но дори там комуналките са по-назад от преди година. Отделно виж как се развива по години Ръсел https://siblisresearch.com/data/russell-2000-pe-yield/

                          Ето комуналките
                          https://www.spglobal.com/spdji/en/indices/equity/dow-jones-utility-average/#overview

                          Коментар


                          • Последен шанс за феновете на ETF-и и тези, които нямат време да следят цените. В Ръсел, в Ръсел...

                            Коментар


                            • Направих едно просто сравнение с yahoo. Това са основните американски индекси за последните две години. Единствено Ръсел е на минус -> там е потенциалът. Последният месец го доказва, там Ръсел е първенец.

                              Last edited by terziеv; 03.06.2020, 16:38.

                              Коментар


                              • KO, говорим на един език. Все пак не разбирам защо си мислиш (не си само ти), че борсите са отражение на икономиката. Според мен човек трябва да приеме, че двете неща нямат нищо общо и ще постигне нирвана, дзен и даже кеф. Червените лампи светят и при мен. Още не мога да повярвам колко си докарах последните няколко месеца и не ми се ще да си остана с виртуалните печалби. Повече обаче ме е страх от геополитически рискове и мизерии от страна на брокер и банки, отколкото от срив на пазара, заради неблагоприятна икономическа обстановка. Като гледам как суек като мен може да печели от борсите и почвам съвсем да не вярвам в капитализма.

                                Иначе няма нищо лошо в това да следваш тълпата. Защо ви е страх от това, че всички правят така. Обратното е доста неблагоразумно и често опасно. Освен ако не се смяташ за нещо като Наполеон, Александър Велики или най-малкото имаш достъп до кредит с отрицателна лихва.

                                ---

                                Изглежда днес пак ще катерим. Последен шанс за Ръсел ЕТФ-и, който го влече паразитното "инвестиране". За OLN няма нужда от аплодисменти, че и днес ще има катерачи с двуцифрен процент. Не мога да проумея защо чак толкова нагоре са магазинните рейтове. Насред бунтове, които палят и трошат магазини.

                                Коментар

                                Working...
                                X