Вход

Потребителско име:

Запомни ме на това устройство
e-mail:

Потребителско име:

Парола:

Потвърди парола:

Код:

съгласен съм с условията за ползване
 Ежедневен нюзлетър
 Седмичен нюзлетър

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Помогнете ми за избор на кредитна карта!

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

• [quote="alixa"]НАЙ-ДОБРАТА В МОМЕНТА КРЕДИТНА КАРТА Е НА ЦКБ

- НЯМА ГОДИШНИ ТАКСИ И Т.Н
    КАТО ПРИМЕР ЩЕ ДАМ ТЕГЛИШ 1000 ЛЕВА ВСЕКИ МЕСЕЦ ТАКСАТА Е 2 ЛВ И ЕДНОКРАТНО ПРИ ПЪРВО ТЕГЛЕНЕ ТИ СЕ УДЪРЖАТ 9 ЛВ НИЩО ПОВЕЧЕ...... ИМАШ 60 ДЕН ГРАТИСЕН ПЕРИОД

Няма такова понятие най-добрата карта - за едни може да е добра, но за други съобразно нуждите им и начина на употреба да не е добра - конкретно за ЦКБ - не може да се харчи повече от лимита отпуснат на седмица - т.е. ако даден потребител внесе собствени средства не може да разполага с тях, sms известяването го поддържат и други банки, като ПИБ и ОББ - годишна такса има и тя е под името
    месечна такса за подръжка 2 евро по 12 месеца 24 евро - не мисля че е евтино, при картата "Фаворит" годишната такса е под името месечна "такса за управление" и е максимум 15 лева- има такса в размер на 2 % при получаване на суми по картата - в Булбанк тази такса е 1 %, а в ПИБ 0.5 % - Безплатна медицчинска застраховка за чужбина се получава с 90 % от кредитните карти Виза при условие, че се плати самолетен билет или туристически пакет с картата, така че и това не е нещко уникално на продукта на ЦКБ - Така че е хубаво да не се цитират само плюсовете на даден продукт, а да се споменат и другите условия, които не го поставят в толкова добра светлина

ИНАЧЕ добрите страни са най-дългият гратисен период в сравнение с всички други карти - реално е 30 дни - 60 дни ще бъде, ако разходът е напревн на първо числои сравнително ниската такса при теглене в България без значение от банкомата - 1 евро, но тя се компенсира от споменатите 2 % и липсата на такса при справка за салдото на банкомат

Diners Club има приложение в чужбина - по летищата има специални кабини, където се влиза с тази карта и на рзположение има безплатен алкохол, консумация на храни, вестници и т.н. - иначе за България няма особен смисъл притежаването и - приема се на доста по-малко места и в интернет приложението е доста ограничено

Коментар

• За кредитната карта на ЦКБ- чип VISA GOLD LIDER. Ако си пазарувал през текущия месец (от 1 до последно число), трябва да внесеш конкретната сума до 15 число на следващия. След това имаш един дълъг период с лихва от 14.75.
      Така, че оптималният срок е 45 дни.
      Без доказване на доходи и обезпечение.
      Бонуси като служител на корпоративен клиент на банката.

Коментар

• Първоначално изпратено от alixa
        ИМАШ 60 ДЕН ГРАТИСЕН ПЕРИОД .....
        Ne sa to4no 60 dni - haide da ne izdrebniavame, vse pak tazi informacia e malko podvejdashta.
        fuск the bеаr - give me the bееr

Коментар

• Първоначално изпратено от stenk
          Името е от типа Radoslav M Katev. Въвеждам го така или само Radoslav Katev , без съкращението на презимето ( М )?
          Няма особено значение. Името е допълнителен доказателствен фактор - не се сравнява за пълна идентичност. Ако пишеш "Radoslav Katev" ще е ОК.
          Diners Cluba обаче се питам за какво ти е?

Коментар

• НАЙ-ДОБРАТА В МОМЕНТА КРЕДИТНА КАРТА Е НА ЦКБ

-КАНДИДАТСВА СЕ САМО СРЕЩУ ЛИЧНА КАРТА
            -ПОЛУЧАВАШ БЕЗПЛАТНА МЕДИЦИНСКА ЗАСТРАХОВКА ЗА ЧУЖБИНА
            - SMS СЪС ЗАДЪЛЖЕНИЯТА ВСЕКИ МЕСЕЦ
            - НЯМА ГОДИШНИ ТАКСИ И Т.Н
            КАТО ПРИМЕР ЩЕ ДАМ ТЕГЛИШ 1000 ЛЕВА ВСЕКИ МЕСЕЦ ТАКСАТА Е 2 ЛВ И ЕДНОКРАТНО ПРИ ПЪРВО ТЕГЛЕНЕ ТИ СЕ УДЪРЖАТ 9 ЛВ НИЩО ПОВЕЧЕ...... ИМАШ 60 ДЕН ГРАТИСЕН ПЕРИОД .....

Коментар

• Ето моят опит с кредитните карти, които имам:
              1. ПИБ - Visa Classic - трябва да се подпише Запис на заповед за размерът на отпуснатия кредитен лимит. Процедурите са бързи и не е имало сериозно забавяне. Не съм доволен от обслужването им по следните причини:
              - при погасяване - първо се редиш на едно гише, после и на самата каса;
              - извлеченията се бавят и ако закъснееш дори и за 10лв. ти се обаждат и в общият случай се държат доста отвратително.
              2. ОББ - MasterCard Standart - с тях съм имал може би най-малко проблеми.
              3. Allianz - MasterCard Standart - много добри лихвени условия и добро обслужване на този етап. Към картата си има застраховка, която дори само на външен вид е много по-различна от всичко което се предлага от другите банки. Картата е скъпа ако се ползва за теглене в брой (има високи комисионни).

Коментар

• Първоначално изпратено от wladdo
                здравейте някои ще ми каже ли как се изчислява мпв за райкарта
                върху какво се начислява дължимата сума и защо.Примерно ако лимита ми е 2000лв. аз изтегля 1500 ... и да речем мвп е 100лв .другия месец ако не тегля пак ли ще е толкова или по малко

Коментар

• Въвеждаш това което пише на картата.

Коментар

• Така вече имам карта .Много съм доволен от обслужването в ПИБ. Картата бе издадена за 7 дни и то в провинциален клон! Като клиент на банката не съм имал никакви проблеми относно кредитния лимит които поисках , въпреки че доказуемия ми доход не е голям.С нея върви и карта DINERS CLUB на промоция-първата година без такса, а за втората 50% ОТСТЪПКА ОТ ТАКСА ОБСЛУЖВАНЕ И ЗА ДВЕТЕ КАРТИ! Имам елементарен ,но важен за мен въпрос -като плащам в Интернет и ми поиска да въведа име на картодържателя ,как да процедирам?Името е от типа Radoslav M Katev. Въвеждам го така или само Radoslav Katev , без съкращението на презимето ( М )?

Коментар

• Няма особени изисквания - сумата на кредтния си лимит можеш да я изпълзваш и еднократно - в България при отхвърляне търговеца ми е позволявал да доплатя разликата - ако сумата, която искаш да похарчиш е по-голяма можеш да се обадиш в картовия център а да ти пуснат еднократно по-голяма сума от кредитния лимит - не знам дали пускат плащане без парите да ги има в сметката - при Виза на Пиреосбанк например може да се излезне на минус до 20 % от кредитния лимит - тъй като аз я използвам основно за транзакции в букмейкърски къщи, тази опция ми е удобна за събота и неделя и във вторник погасявам задължението

Коментар

• За плащане при търговец става дума! Например имам одобрен лимит по картата от 1000 евро и искам да си платя по Интернет самолетен билет с цена 990 евро?Теглене в брой не мисля ,че ще ми се налага.

Коментар

• Питай в банката,но обикновено за такава сума и при плащане на търговец,трябва да няма проблеми

Коментар

• трябва да провериш в банката,която си избрал.при HVB например можеш да теглиш само 20 % от кредитния си лимит месечно.това е за cash,при плащане можеш да ползваш целия лимит.

Коментар

• Последното нещо за което искам да попитам засега е -при одобрен лимит да кажем 1000 евро може ли цялата сума да бъде усвоена за едно плащене или има някакви ограничения за сумата която се ползва на едно разплащане и в рамките на един ден?

Коментар

• Карта

При мен беше в рамките на 1 работна седмица.

Коментар

Working...
                                X