IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Помогнете ми за избор на кредитна карта!

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • [quote="alixa"]НАЙ-ДОБРАТА В МОМЕНТА КРЕДИТНА КАРТА Е НА ЦКБ


    - НЯМА ГОДИШНИ ТАКСИ И Т.Н
    КАТО ПРИМЕР ЩЕ ДАМ ТЕГЛИШ 1000 ЛЕВА ВСЕКИ МЕСЕЦ ТАКСАТА Е 2 ЛВ И ЕДНОКРАТНО ПРИ ПЪРВО ТЕГЛЕНЕ ТИ СЕ УДЪРЖАТ 9 ЛВ НИЩО ПОВЕЧЕ...... ИМАШ 60 ДЕН ГРАТИСЕН ПЕРИОД

    Няма такова понятие най-добрата карта - за едни може да е добра, но за други съобразно нуждите им и начина на употреба да не е добра - конкретно за ЦКБ - не може да се харчи повече от лимита отпуснат на седмица - т.е. ако даден потребител внесе собствени средства не може да разполага с тях, sms известяването го поддържат и други банки, като ПИБ и ОББ - годишна такса има и тя е под името
    месечна такса за подръжка 2 евро по 12 месеца 24 евро - не мисля че е евтино, при картата "Фаворит" годишната такса е под името месечна "такса за управление" и е максимум 15 лева- има такса в размер на 2 % при получаване на суми по картата - в Булбанк тази такса е 1 %, а в ПИБ 0.5 % - Безплатна медицчинска застраховка за чужбина се получава с 90 % от кредитните карти Виза при условие, че се плати самолетен билет или туристически пакет с картата, така че и това не е нещко уникално на продукта на ЦКБ - Така че е хубаво да не се цитират само плюсовете на даден продукт, а да се споменат и другите условия, които не го поставят в толкова добра светлина

    ИНАЧЕ добрите страни са най-дългият гратисен период в сравнение с всички други карти - реално е 30 дни - 60 дни ще бъде, ако разходът е напревн на първо числои сравнително ниската такса при теглене в България без значение от банкомата - 1 евро, но тя се компенсира от споменатите 2 % и липсата на такса при справка за салдото на банкомат

    Diners Club има приложение в чужбина - по летищата има специални кабини, където се влиза с тази карта и на рзположение има безплатен алкохол, консумация на храни, вестници и т.н. - иначе за България няма особен смисъл притежаването и - приема се на доста по-малко места и в интернет приложението е доста ограничено

    Коментар


    • За кредитната карта на ЦКБ- чип VISA GOLD LIDER. Ако си пазарувал през текущия месец (от 1 до последно число), трябва да внесеш конкретната сума до 15 число на следващия. След това имаш един дълъг период с лихва от 14.75.
      Така, че оптималният срок е 45 дни.
      Без доказване на доходи и обезпечение.
      Бонуси като служител на корпоративен клиент на банката.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от alixa
        ИМАШ 60 ДЕН ГРАТИСЕН ПЕРИОД .....
        Ne sa to4no 60 dni - haide da ne izdrebniavame, vse pak tazi informacia e malko podvejdashta.
        fuск the bеаr - give me the bееr

        Коментар


        • Първоначално изпратено от stenk
          Името е от типа Radoslav M Katev. Въвеждам го така или само Radoslav Katev , без съкращението на презимето ( М )?
          Няма особено значение. Името е допълнителен доказателствен фактор - не се сравнява за пълна идентичност. Ако пишеш "Radoslav Katev" ще е ОК.
          Diners Cluba обаче се питам за какво ти е?

          Коментар


          • НАЙ-ДОБРАТА В МОМЕНТА КРЕДИТНА КАРТА Е НА ЦКБ

            -КАНДИДАТСВА СЕ САМО СРЕЩУ ЛИЧНА КАРТА
            -ПОЛУЧАВАШ БЕЗПЛАТНА МЕДИЦИНСКА ЗАСТРАХОВКА ЗА ЧУЖБИНА
            - SMS СЪС ЗАДЪЛЖЕНИЯТА ВСЕКИ МЕСЕЦ
            - НЯМА ГОДИШНИ ТАКСИ И Т.Н
            КАТО ПРИМЕР ЩЕ ДАМ ТЕГЛИШ 1000 ЛЕВА ВСЕКИ МЕСЕЦ ТАКСАТА Е 2 ЛВ И ЕДНОКРАТНО ПРИ ПЪРВО ТЕГЛЕНЕ ТИ СЕ УДЪРЖАТ 9 ЛВ НИЩО ПОВЕЧЕ...... ИМАШ 60 ДЕН ГРАТИСЕН ПЕРИОД .....

            Коментар


            • Ето моят опит с кредитните карти, които имам:
              1. ПИБ - Visa Classic - трябва да се подпише Запис на заповед за размерът на отпуснатия кредитен лимит. Процедурите са бързи и не е имало сериозно забавяне. Не съм доволен от обслужването им по следните причини:
              - при погасяване - първо се редиш на едно гише, после и на самата каса;
              - извлеченията се бавят и ако закъснееш дори и за 10лв. ти се обаждат и в общият случай се държат доста отвратително.
              2. ОББ - MasterCard Standart - с тях съм имал може би най-малко проблеми.
              3. Allianz - MasterCard Standart - много добри лихвени условия и добро обслужване на този етап. Към картата си има застраховка, която дори само на външен вид е много по-различна от всичко което се предлага от другите банки. Картата е скъпа ако се ползва за теглене в брой (има високи комисионни).

              Коментар


              • Първоначално изпратено от wladdo
                здравейте някои ще ми каже ли как се изчислява мпв за райкарта
                върху какво се начислява дължимата сума и защо.Примерно ако лимита ми е 2000лв. аз изтегля 1500 ... и да речем мвп е 100лв .другия месец ако не тегля пак ли ще е толкова или по малко

                Коментар


                • Въвеждаш това което пише на картата.

                  Коментар


                  • Така вече имам карта .Много съм доволен от обслужването в ПИБ. Картата бе издадена за 7 дни и то в провинциален клон! Като клиент на банката не съм имал никакви проблеми относно кредитния лимит които поисках , въпреки че доказуемия ми доход не е голям.С нея върви и карта DINERS CLUB на промоция-първата година без такса, а за втората 50% ОТСТЪПКА ОТ ТАКСА ОБСЛУЖВАНЕ И ЗА ДВЕТЕ КАРТИ! Имам елементарен ,но важен за мен въпрос -като плащам в Интернет и ми поиска да въведа име на картодържателя ,как да процедирам?Името е от типа Radoslav M Katev. Въвеждам го така или само Radoslav Katev , без съкращението на презимето ( М )?

                    Коментар


                    • Няма особени изисквания - сумата на кредтния си лимит можеш да я изпълзваш и еднократно - в България при отхвърляне търговеца ми е позволявал да доплатя разликата - ако сумата, която искаш да похарчиш е по-голяма можеш да се обадиш в картовия център а да ти пуснат еднократно по-голяма сума от кредитния лимит - не знам дали пускат плащане без парите да ги има в сметката - при Виза на Пиреосбанк например може да се излезне на минус до 20 % от кредитния лимит - тъй като аз я използвам основно за транзакции в букмейкърски къщи, тази опция ми е удобна за събота и неделя и във вторник погасявам задължението

                      Коментар


                      • За плащане при търговец става дума! Например имам одобрен лимит по картата от 1000 евро и искам да си платя по Интернет самолетен билет с цена 990 евро?Теглене в брой не мисля ,че ще ми се налага.

                        Коментар


                        • Питай в банката,но обикновено за такава сума и при плащане на търговец,трябва да няма проблеми

                          Коментар


                          • трябва да провериш в банката,която си избрал.при HVB например можеш да теглиш само 20 % от кредитния си лимит месечно.това е за cash,при плащане можеш да ползваш целия лимит.

                            Коментар


                            • Последното нещо за което искам да попитам засега е -при одобрен лимит да кажем 1000 евро може ли цялата сума да бъде усвоена за едно плащене или има някакви ограничения за сумата която се ползва на едно разплащане и в рамките на един ден?

                              Коментар


                              • Карта

                                При мен беше в рамките на 1 работна седмица.

                                Коментар

                                Working...
                                X