IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Помогнете ми за избор на кредитна карта!

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Това не ме плаши чак толкова.VISA ми е необходима само за да мога да си резервирам полети и хотели по интернет,защото без кредитна карта не става.Имам дебитна карта която ползвам за теглене на пари в брой, когато съм зад граница... и кеш нося разбира се:-).Гледам ,тук са доста хората с карти от ПИБ и искам да попитам, за колко време ориентировъчно издават картата (от момента на подаване на документите до получаването и)?.Благодаря за всички отговори-помогнаха ми да се ориентирам в тематиката.

    Коментар


    • Да точно така - доста е неприятно, когато се разбере в движение и ако со си внесеш още пари или някои ти преведе в сряда тях не можеш да ги ползваш до понеделник - със сигурност по същия начин стоят нещата в ОББ и Биохим - картата им по линия на Мтел, но най неприятното е да не ти мине някое плащане и сумата да ти се блокира - освобождава се на 45 ден - такова изпълнение съм имал с Булбанк - по тарифа могат седмично да се плащат 2000 $ - за 550 $ не стана плащането - държаха сумата 45 дена - закрих сметката, а на въпроса може ли гаранционния депозит в размер на 1000 $ да ми бъде преведен по сметка в друга банка поискаха за "тази услуга" 45 $

      Коментар


      • ЦКБ са с най добри условия
        Too many people are thinking of security instead of opportunity. They seem to be more afraid of life

        Коментар


        • Тоест ако направя например в понеделник еднократно плащане за 1000Е и в сряда погася сумата,чак в понеделник мога пак да оперирам с картата?

          Коментар


          • При лимит от 1000 евро целият лимит можеш да ползваш за плащане на едно седмичен период - превишиш ли го грябва да мине тази една седмица - за теглене 20 % или 200 евро - това условие доскоро не го пишеше никъде на общодостъпно място - било за сигурност на клиента - относно отстъпките - имам приятел, който прави месечно 3000 лв. оборот и досега не са му дали 1 лв. отстъпка - при определени условия с обаждане по телефона лимита за плащане може да се увеличи еднократно за конкретното плащане - трудов договор не искат, защото цялата нужна им информация си я набавят от НОИ и данъчните служби - обикновено кредитния лимит е около 3 пъти представения чист доход

            Коментар


            • Отидох в ПИБ, защото работя с тях от 2000-та година и съм страшно доволен от обслужването.Попитах за видовете карти и се оказа,чв не е необходимо да съм на трудов договор или запис на заповед за да ми бъде издадена карта без депозит.Изтъкнах ,че според данъчната декларация доходите ми не са големи.Отговора беше ,че и това не е проблем и ще гледат постъпленията и движението по сметките ми в банката досега.Остава да занеса копие от данъчната декларация(данъчните казаха -чак в понеделник ще е готово).Трябва ми лимит не повече от 1000 Евро.Ако все пак не ми го дадат ,ще мина към варианта с гаранционен депозит...Относно ПИБ би ли споделил ,ако лимита ми е общо 1000Е как определят дневния и седмичния лимит?

              Коментар


              • Карта

                Моята е Visa без депозит от ПИБ. Използвам я много активно и нямам никакви проблеми. Лимитът ми се води в лева, но всички транзакции се превалутират в евро по фиксинга (излиза ти веднага на бележката за плащане). Всеки месец си получавам извлечението, а от известно време получавам и SMS за размера на задължението ми и мин.вноска, която трябва да направя. При кандидатстване за картата не ми искаха никакви документи за доход, а само да ги упълномощя да проверяват в НОИ на какъв доход се осигурявам. Такси за плащане при търговци нямат, за теглене от техните банкомати - 1 лв. + 1%. От чужди банкомати и в чужбина си е дебелак, но на мен не ми трябва за теглене. Имат някаква програма за връщане на 5% от похарчените суми ако си направил оборот с картата от 3000 лв. за 6 месеца. Отделно ползваш отстъпки в някои магазини за плащане с нея. Ако си купиш с нея самолетен билет за чужбина или ваучер за почивка в чужбина, автоматично ти се активира безплатна пътна застраховка от AIG Life за 20 000 $ (това число е по спомен). Като цяло съм много доволен. Алианц имат интересни оферти за тези чип-карти, но при тях обслужването все още е на ниво Банка ДСК...

                Коментар


                • Дерзай, значи си я взимаш в Евро и проблеми никакви
                  Успех!

                  Приятно пазаруване :-)

                  Коментар


                  • Ами ще я ползвам основно в Италия и Германия,така че ще искам да е в евро.За банкомат не съм си и помислял.Дребните суми ги предпочитам да са в брой:-)

                    Коментар


                    • e v Allianz takuv procent NQMA

                      Коментар


                      • Да.Освен този курс е превалутирането.За Алианс не знам ,но когато проверявах за Американ експрес в Пощенска имаха 2% превалутиране,което няма нищо общо с курса по който така или иначе ги обръщат.Става въпрос от лева в долар,но мисля че се отнася и за други валутни двойки.И това винаги е написано в Тарифата на банката,а не в изнесените им кратки обяснения.

                        Коментар


                        • Stenk i pla6tane samo na POS i prez Internet 6toto ina4e ako tegli6 ot bankomat - ste si odere6 kojata - TOVA VAJI ZA VSI4KI BANKI - 0.1% ot sumat + fixirana taksa ve4e zavisi ot bankata

                          Коментар


                          • ami v Allianz se prevalutira po kursa na bankata za suotvetniq den - edin vid otiva6 v bankata i dava6 EUR i iska6 da polu4i USD - kursa za kreditnata karta e su6tiq

                            Коментар


                            • Може както ти каза Fossil,но имай предвид че различните банки вземат и различни такси за превалутиране.Обикновено е процент и се движи около 2%.

                              Коментар


                              • Схванах.Сигурно въпросите ми са тъпи,но не съм имал досега кредитна карта.

                                Коментар

                                Working...
                                X