Вход

Потребителско име:

Запомни ме на това устройство
e-mail:

Потребителско име:

Парола:

Потвърди парола:

Код:

съгласен съм с условията за ползване
 Ежедневен нюзлетър
 Седмичен нюзлетър

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Неадекватните от БНБ vs Инфлацията

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

• Ще има ли отлив на капитал?
    https://www.bnb.bg/bnbweb/groups/pub...0316_a2_bg.pdf

Коментар

• Който и да изберат за шеф на тази независима институция, все ще слушка избралите го. Дано поне си изпълнят обещанията и да ни вкарат след 21 месеца в ЕЗ. Тогава тази бамка ще стане напълно безгласна буква.
      Андрей Гюров и Любомир Каримански представиха концепциите си с визия за управлението на централната банка пред депутатите от бюджетна комисия

Коментар

• Как се провежда изслушване за шеф на БНБ и се възприемат приоритети сякаш не сме в режим на 10% инфлация. Тва днеска беше бати пародията. Даже опозицията пестеливо и отдалече пита. Нищо не се споменава за ценова стабилност. Очвеидно са се състояли някакви тайни разговори да се избягват определени теми да не вземе да тръгне верижния фалит и да не се произвеждат инфлационни мемета. И управляващи и опозиция комбина да надуват инфлацията и да се преструват че я няма.

Коментар

• Аз като ви казвам, че всички български институции са сборище на крадци, измамници, идиоти, некадърници, и неадекватници, - вие не вярвате!
          Ако държавните институции в България бъдат закрити - нищо няма да се промени. Даже нещата може изведнъж да се подобрят...
          ( ! ) Мнението ми води до фалит и финансови загуби

Коментар

• Не казвам, че от БНБ зависи кой знае колко много, но и в това, което зависи от тях, явно се справят отлично, поне според политиците ни!
            Никоя парламентарна група не издигна кандидат в деловодството на НС до 18 ч. днес

Коментар

• Първоначално изпратено от Frosty Разгледай мнение

Ти добре ли си?
              С тая хипер-инфлация кой ще те пусне да влезеш в еврозоната?!
              Критериите отдавна не са това, което бяха. Никой вече не ги спазва. Еле пък южняците

Коментар

• Първоначално изпратено от ceco666 Разгледай мнение

А в тази изненадваща и тежка ситуация, дали не е по-добре да го приемем едностранно още днес, на 22 годишния му курс? Гледам гласят приемане на Украйна в ЕС. Тогава, защо да не може и ние да сме в ЕЗ още днес?
                Ти добре ли си?
                С тая хипер-инфлация кой ще те пусне да влезеш в еврозоната?!

Коментар

кирЧу-мустафа с бодра харвардска стъпка води българите към хипер-инфлация и към война с Русия.
                  Според моите ограничени икономически познания, въпрос на време е да падне валутния борд. Или ако не падне, левът ще трябва да бъде префиксиран към еврото по друг курс.

https://www.dunavmost.com/novini/pan...yala-balgariya
                  А в тази изненадваща и тежка ситуация, дали не е по-добре да го приемем едностранно още днес, на 22 годишния му курс? Гледам гласят приемане на Украйна в ЕС. Тогава, защо да не може и ние да сме в ЕЗ още днес?

Коментар

• кирЧу-мустафа с бодра харвардска стъпка води българите към хипер-инфлация и към война с Русия.
                    Според моите ограничени икономически познания, въпрос на време е да падне валутния борд. Или ако не падне, левът ще трябва да бъде префиксиран към еврото по друг курс.

https://www.dunavmost.com/novini/pan...yala-balgariya
                    Attached Files

Коментар

• Първоначално изпратено от petrg5s Разгледай мнение

БНБ нищо не може да направи и няма вина.
                      Инфлацията в БГ ( +50% над европейската) идва от неадекватните действия на това смешно правителство от мошеници и крадци
                      5.1% е европейската инфлация. 9.1% е българската. 80% над европейската инфлация сме. И БНБ може много да направи, включително да затегне кредитирането и да качи лихвите наред с много други неща които да блокират правителството да харчи толкова много. Особено сега при положение че сменят ръководството един смел изпреварващ ход би бил много уместен. Ама страх.

Коментар

НОВОТО ПРАВИТЕЛСТВО
                        БНБ нищо не може да направи и няма вина.
                        Инфлацията в БГ ( +50% над европейската) идва от неадекватните действия на това смешно правителство от мошеници и крадци
                        Last edited by petrg5s; 22.02.2022, 11:01.

Коментар

• Всички централни банки си вършат работата и подготвят адекватни мерки за справяне с новите реалности,
                          само БЕНЕБЕЙЦИТЕ СЕ ПРАВЯТ НА УЛАВИ И СЕ КРИЯТ КАТО ПЛЪХОВЕ.

https://www.investor.bg/novini/130/a...-raste-346388/

Натискът върху гуверньора на централната банка на Швеция (Riksbank) Стефан Ингвес да затегне ултраразхлабената парична политика се увеличава. Причина за това е, че цените на енергията, които продължават да се покачват, и затегнатният пазар на труда сигнализират, че икономиката на страната започва да прегрява, пише Bloomberg.

Тези сигнали карат критиците в банката, както и извън нея, да призовават за оттегляне на стимулите. Протоколите от заседанието на банката, което се проведе по-рано този месец, показват как някои сред банкерите настояват за намаляване на притежаваните облигации в следващото тримесечие.

НОВОТО ПРАВИТЕЛСТВО ДА ЗАКРИВА ТАЗИ БЕЗПОЛЕЗНА, СКАПАНА, И НИКОМУ НЕПОТРЕБНА ДЪРЖАВНА ИНСТИТУЦИЯ

Шефът на българската централна банка, ако е мъж, а не мухльо, нека да даде прес-конференция,
                          и да обясни на българите, че с инфлация от над 14% няма да влязат в еврозона, нито в Шенген през 2024-та, нито през 2030-та...
                          Last edited by Frosty; 22.02.2022, 11:53.

Коментар

• Първоначално изпратено от Специалист по всичко Разгледай мнение
                            Твоята "оригинална дефиниция" за инфлация всъщност е дефиницията на монетаристите. Само че те не са нито първите, нито единствените, които разглеждат това явление. Но няма нужда да задълбаваме.
                            Както и да го интерпретираш има консенсус по темата че всички активи и дори интертните парични агрегати са отложено потребление. Рано или късно някои ще наследи или похарчи натрупаните пари. И това ще стане накуп когато хората загубят доверие във валутата или актива или просто имат нужда от стоки и услуги на момента. От тая гледна точка агрегатите и някои активи са просто отложена инфлация. Няма спор по тоя въпрос. Дали ще ограбят сегашното поколение или две поколения напред е маловажно. Бонус факт сегашните модели според които се прави политиката на Фед и ЕЦБ са базирани на две застъпващи се поколения "агенти" в общо равновесие. Така че тая идея с евентуалната инфлация и потребление е много дълбоко вкоренена в очакванията. Те само се преструват по телевизора че нещо неочаквано ще се случи.

Коментар

• Първоначално изпратено от 20000леваЗАПЛАТА Разгледай мнение

Аз съм много добре запознат със "практиката" дето паричните агрегати се увеличават при "дефлация". Твоята интерпретация с нищо не е по-добра от моята. И тя не е моя интерпретация а е на ред икономисти. Аз съм чел много по темата. Оригиналната дефиниция на инфлацията е увеличаването на паричната маса (от там и думата раздуване). Произхода на кошницата за инфлацията е доста злокобен и не се базира на нищо друго освен на наблюдението че хората като си задоволят някакви нужди спират да работят и отлагат потреблението. От там куп проблеми за моделите и за правителствата, от къде на къде може да има толкова хора без работа, ще мислят само за философия, активизъм и протести. Пък ако намериш какво купува работническата класа и им го държиш до лицето всико върви гладко. После идва и другото прозрение че може да отделиш елитната класа като надуеш цените на активите които не са в кошницата и така елита има богатство за да пороби милиарди само с няколко цъкания на мишката, пък кошницатан на роба си остава непроменена.
                              Твоята "оригинална дефиниция" за инфлация всъщност е дефиницията на монетаристите. Само че те не са нито първите, нито единствените, които разглеждат това явление. Но няма нужда да задълбаваме.

Коментар

• Първоначално изпратено от Специалист по всичко Разгледай мнение

Паричните агрегати могат да се увеличават и при дефлация. Не само на теория, а и практиката го е показала.
                                Обясних на човека защо е това странно движение на графиката, за което питаше. А вие колкото повече задълбавате, толкова повече правите някакви свои интерпретации, които са грешни.
                                Аз съм много добре запознат със "практиката" дето паричните агрегати се увеличават при "дефлация". Твоята интерпретация с нищо не е по-добра от моята. И тя не е моя интерпретация а е на ред икономисти. Аз съм чел много по темата. Оригиналната дефиниция на инфлацията е увеличаването на паричната маса (от там и думата раздуване). Произхода на кошницата за инфлацията е доста злокобен и не се базира на нищо друго освен на наблюдението че хората като си задоволят някакви нужди спират да работят и отлагат потреблението. От там куп проблеми за моделите и за правителствата, от къде на къде може да има толкова хора без работа, ще мислят само за философия, активизъм и протести. Пък ако намериш какво купува работническата класа и им го държиш до лицето всико върви гладко. После идва и другото прозрение че може да отделиш елитната класа като надуеш цените на активите които не са в кошницата и така елита има богатство за да пороби милиарди само с няколко цъкания на мишката, пък кошницатан на роба си остава непроменена.

Коментар

Working...
                                X