Вход

Потребителско име:

Запомни ме на това устройство
e-mail:

Потребителско име:

Парола:

Потвърди парола:

Код:

съгласен съм с условията за ползване
 Ежедневен нюзлетър
 Седмичен нюзлетър

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Инвестиции Peer to Peer

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

• Първоначално изпратено от dzk Разгледай мнение
    По темата има малко и в съседната тема за спестяванията. И аз се интересувам напоследък от това, но работа с Бондората и ще пробвам (вероятно) с твиното.

При бондората има по-дългосрочни заеми, докато при твиното има доста едномесечни, които ме заинтересуваха. Твиното има гарантирани заеми с обратно изкупуване което е много добре.

Въобще и двете платформи за сега ми харесват. Но имам малко проблеми с преводите на суми към платформите. Оказа се че доста трудно (с големи такси) може да се превежда във евро. Вземат ми по 10-20 евро за превод. Ти как действаш с преводите? През коя банка? Или по-друг начин?
    Може да използваш сайта TransferWise. Използват реалния курс за трансфер и таксите са ниски (около 3лв за 500лв трансфер). Линк за безплатен трансфер до 500 паунда

Коментар

• Първоначално изпратено от kosta77 Разгледай мнение
      Roanoke, инвестирам през 3 платформи.Mintos, Twino и Iuvo.Казах и преди, че Mintos ми е любимата.много добре направена, всичко работи перфектно.
      Видях че работиш със Mintos. Нещо не мога да се оправя с този Mintos. Не мога да разбера колко в крайна сметка са плащанията по заемите само за моя дял. Във Bondora в плана за погасяване се изписва само твоя дял, докато тук всичко е дадено за целия заем. Правих тук някакви сметки, опитвах се да сметна плащанията само за мен, но накрая ми излизат някакви малки проценти печалба, а не това което е целия заем. Ти как действаш в този случай?

Коментар

• IUVO

Аз инвестирам чрез IUVO, както и 2-3 мои приятели.Засега всичко е ОК,
        може би има какво още да се желае по платформата за в бъдеще.

Коментар

Roanoke, инвестирам през 3 платформи.Mintos, Twino и Iuvo.Казах и преди, че Mintos ми е любимата.много добре направена, всичко работи перфектно.Там инвестирам само в Secured Car Loans с оригинатор Mogo и LTV до 70% който са с лихва 13%, но с реивестирането става около 13,8-14% годишно.При Twino филтрите са по малко, няма как точно да знаеш какъв е заема и кой е оригинатора, но за сметка на това TWINO will buy back loan (principal amount and interest for investment period) from investor, if it is 30 or more days delinquent.Доходността е абсолютно същата както при Mintos.Iuvo колкото и хаотично да изглежда за момента ми е изчислило NAR 14,59%. И трите платформи предлагат Buy back guarantee което за мен е от съществена важност. На Mintos и Twino има и заеми без гаранция с по висока доходност достигаща до 19%, но по добре по малко отколкото нищо.
          По темата има малко и в съседната тема за спестяванията. И аз се интересувам напоследък от това, но работа с Бондората и ще пробвам (вероятно) с твиното.

При бондората има по-дългосрочни заеми, докато при твиното има доста едномесечни, които ме заинтересуваха. Твиното има гарантирани заеми с обратно изкупуване което е много добре.

Въобще и двете платформи за сега ми харесват. Но имам малко проблеми с преводите на суми към платформите. Оказа се че доста трудно (с големи такси) може да се превежда във евро. Вземат ми по 10-20 евро за превод. Ти как действаш с преводите? През коя банка? Или по-друг начин?

Коментар

• Roanoke, инвестирам през 3 платформи.Mintos, Twino и Iuvo.Казах и преди, че Mintos ми е любимата.много добре направена, всичко работи перфектно.Там инвестирам само в Secured Car Loans с оригинатор Mogo и LTV до 70% който са с лихва 13%, но с реивестирането става около 13,8-14% годишно.При Twino филтрите са по малко, няма как точно да знаеш какъв е заема и кой е оригинатора, но за сметка на това TWINO will buy back loan (principal amount and interest for investment period) from investor, if it is 30 or more days delinquent.Доходността е абсолютно същата както при Mintos.Iuvo колкото и хаотично да изглежда за момента ми е изчислило NAR 14,59%. И трите платформи предлагат Buy back guarantee което за мен е от съществена важност. На Mintos и Twino има и заеми без гаранция с по висока доходност достигаща до 19%, но по добре по малко отколкото нищо.

Коментар

Здравейте.Peer to Peer инвестициите стават все по популярни в световен мащаб с предлаганата сравнително висока доходност.Аз лично инвестирам чрез 3 платформи, като засега съм с най-добри впечатления от Mintos.Моля ви, споделете мнения и опит.
              Сподели малко повече за твоя опит. В кои платформи инвестираш? Каква доходност постигаш?

Коментар

• Колеги, откровено казано, очаквах темата да предизвика малко повече интерес.Сигурен съм, че има вече доста хора който се занимават с това, така че, моля ви, пишете, всяко мнение е от значение.
                Last edited by X_Y; 16.08.2016, 16:54.

Коментар

• Инвестиции Peer to Peer

Здравейте.Peer to Peer инвестициите стават все по популярни в световен мащаб с предлаганата сравнително висока доходност.Аз лично инвестирам чрез 3 платформи, като засега съм с най-добри впечатления от Mintos.Моля ви, споделете мнения и опит.
                  4
                  Да
                  82.61%
                  19
                  Не
                  17.39%
                  4
                  Last edited by X_Y; 16.08.2016, 16:54.
                Working...
                X