Вход

Потребителско име:

Запомни ме на това устройство
e-mail:

Потребителско име:

Парола:

Потвърди парола:

Код:

съгласен съм с условията за ползване
 Ежедневен нюзлетър
 Седмичен нюзлетър

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Инвестиции Peer to Peer

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

• Paysera дава най-добрите условия за парични преводи за физически лица и фирми. Имате 30 напълно безплатни превода в Евро месечно. Превеждате желаната сума към Paysera IBAN сметката си в лева, превалутирате към Евро на курс 1BGN=0.51059EUR (курса е по-добър от повечето бг банки). Превеждате сумата в евро към желаната от вас сметка срещу 0 такса за първите 30 превода. Аз съм превеждал към Mintos, Twino, Iuvo, Grupeer ,Envestio- работи перфектно.Ако имате въпроси пишете.

https://www.paysera.bg/ref/1429163

Коментар

• Току що сложиш една малко по-задълбочена статия как е най-изгодно да си захранвате сметките в P2P платформите извън България, а и тук, когато инвестирате в кредити в евро.
      Депозиране пари в инвеститорската сметка в P2P платформите чрез международен превод в евро е скъпо. Изгодно е с Paysera и TransferWise, които пестят пари.
      www.wavetrader.eu

Коментар

• Първоначално изпратено от s_krastev2001 Разгледай мнение
        Здравейте,
        Отскоро започнах да се интересувам от peer to peer инвестициите, и най-стабилин ми се сториха MIntos.
        Но искам да попитам някой по запознат с Mintos, задължително ли трябва да имаш банкова сметка в EUR, или там може и да се депозират пари и чрез paysera напр.
        Здравейте!
        На блога си за P2P vivainvest.eu съм сложил доста подробна информация за Mintos, а също и линк, от който ако сегистрирате ще получите 1% кеш бек бонус от всичко, което инвестирате през първите 3 месеца. Ето линк към статията https://www.vivainvest.eu/mintos-v-chisla/

Ще получите бонус 1% допълнителна доходност, върху инвестираната сума през за първите 90 дни, ако се регистрирате от тук (1% cashback бонус за 3 месеца).

В коментарите под нея съм отговарял на въпрос за зареждането - става с Paysera или TransferWise.

Ползването на Paysera и TransferWise не само е възможно, но е и препоръчително. И двата метода работят. Ако ползвате Paysera е важно да направите банков превод от Paysera към посочената на сайта на Mintos сметка, а не по тази, която ще ви препоръча Paysera, тъй като това е фирмената сметка на Mintos, a те държат клиентските пари в отделна. Нищо фатално няма да стане, ако сгрешите, но ще трябва да пишете на поддръжката да ви прехвърлят парите по клиентската сметка. Успех и ако имате въпроси – питайте.
        Лихвените проценти по депозитите са почти нула, а средната доходност на Mintos е 11,83%. Въпросът "Кои банки дават най-високи лихви по депозити?" е безсмислен.
        www.wavetrader.eu

Коментар

• Може с Paysera

Коментар

• Здравейте,
            Отскоро започнах да се интересувам от peer to peer инвестициите, и най-стабилин ми се сториха MIntos.
            Но искам да попитам някой по запознат с Mintos, задължително ли трябва да имаш банкова сметка в EUR, или там може и да се депозират пари и чрез paysera напр.

Коментар

• Първоначално изпратено от ford_perfekt Разгледай мнение

За Бондора, доходностите, които си посочил реалните ли са или обещаните?
              Посочвам само реалните. Обещaните не са важни
              Last edited by snedev; 02.09.2018, 09:36. Причина: правописни грешки
              www.wavetrader.eu

Коментар

• Първоначално изпратено от snedev Разгледай мнение

Благодаря,
                Ползвам и Twino и като цяло съм доволен. Но не ми харесва, че са доста непрорзчна платформа. Това за мен си е доста притеснително. Иначе реалната дойоност не е лоша 8.3%, при 10.3% средна лихва. Понякога има малко cash drag, но се търпи.

[ATTACH=CONFIG]n3376405[/ATTACH]
                За Бондора, доходностите, които си посочил реалните ли са или обещаните?

Коментар

• Първоначално изпратено от ford_perfekt Разгледай мнение

Много добро представяне! А и на другите няколко платформи. Ако имаш опит с twino, би ли споделил?
                  Благодаря,
                  Ползвам и Twino и като цяло съм доволен. Но не ми харесва, че са доста непрорзчна платформа. Това за мен си е доста притеснително. Иначе реалната дойоност не е лоша 8.3%, при 10.3% средна лихва. Понякога има малко cash drag, но се търпи.

Click image for larger version

Name:	6F24B5A0-BC05-441B-8CC9-334ECC72C128.jpeg
Views:	0
Size:	0
ID:	3376405
                  www.wavetrader.eu

Коментар

• Първоначално изпратено от Roanoke Разгледай мнение

Кой оригинатор в Минтос фалира, че съм пропуснал тази информация?
                    Eurocent. Ето последната информация по случая - https://blog.mintos.com/latest-update-on-eurocent/

www.wavetrader.eu

Коментар

• Първоначално изпратено от slavo Разгледай мнение

Аз съм в Mintos от Юли 2017 - засега според техните изчисления 12.80% - залагам само на оригинатори Mogo & ID Finance, тъй като са най-надеждните (стабилен растеж и приходи, достатъчно нови заеми). Един от оригинаторите при тях фалира, така че тези buyback гаранции не са съвсем сигурни.
                      Кой оригинатор в Минтос фалира, че съм пропуснал тази информация?

Коментар

• Първоначално изпратено от snedev Разгледай мнение

Точно така е iuvo не плащат лихва на делфотираните кредити. А иначе повечето Европейски платформи го правят. Затова и Mintos чукнаха 1 милиард евро инвестиции днес и имат на 75,000 инвеститора. А работят от 2015 година. Iuvo имат под 80 милиона и 6000 инвеститора. Вярно е, че работят от година по-малко, но и двете платформи не са много сравними. Едва ли причината е само в това, че са година назад,

Но пък е добре да се диверсифицират и самите платформи, защото риска от фалит винаги съществува. Особено за тези, които работят на загуба. Аз ползвам 11 платформи в момента. Може да е малко екстремно, но активно си търся и още. Няколко от тях са само с цел проба и с малки суми, но към някои ще добавя още пари.

10% възвръщаемост в момента е доста висока цел, която трудно се постига. В момента и 6% е десет пъти повече от годишната лихва по 5 годишен депозит

Пуснах малко цифри за Mintos в блога си. Впечатляващи са - https://www.vivainvest.eu/index.php/...rani-v-mintos/
                        Много добро представяне! А и на другите няколко платформи. Ако имаш опит с twino, би ли споделил?

Коментар

• Първоначално изпратено от slavo Разгледай мнение
                          Здравейте,

Това е първия ми пост тук, тъй като отскоро ползвам IUVO, но пък имам опит с другите британски и европейски платформи от известно време. Всичко казано в темата е доста интересно.

Аз по принцип ползвам високо-рискови стратегии в останалите европейски платформи, но в момента такива не могат да се осъществят в IUVO. Причината е че buy-back гаранцията на оригинаторите не включва начислената лихва по кредитите в началния период (30 или 60 дни съответно). В Mintos например, една от успешните стратегии до преди време беше да се купуват просрочени кредити за по-малко от 60 дни, да се държат докато се изкупят обратно от оригинатора, и да се печели от високата лихва изплатена от датата на купуване до 60тия ден. Това обаче не работи тъй като оригинаторите в IUVO изплащат само главница.

В момента съм заложил на високорискови HR Румънски кредити с цел събиране на статистическа информация за това каква част от тях минават в default. В идеалния случай IUVO трябва да предоставя тази информация, но в момента на тяхната страница със статистики има само общите инвестирани средства, без никакви данни за възвращаемост и просрочени кредити. Дано скоро публикуват повече.

Като цяло за мен всичко под 10% възвращаемост в подобни платформи не си заслужава риска, но да видим как ще се развие пазара.
                          Точно така е iuvo не плащат лихва на делфотираните кредити. А иначе повечето Европейски платформи го правят. Затова и Mintos чукнаха 1 милиард евро инвестиции днес и имат на 75,000 инвеститора. А работят от 2015 година. Iuvo имат под 80 милиона и 6000 инвеститора. Вярно е, че работят от година по-малко, но и двете платформи не са много сравними. Едва ли причината е само в това, че са година назад,

Но пък е добре да се диверсифицират и самите платформи, защото риска от фалит винаги съществува. Особено за тези, които работят на загуба. Аз ползвам 11 платформи в момента. Може да е малко екстремно, но активно си търся и още. Няколко от тях са само с цел проба и с малки суми, но към някои ще добавя още пари.

10% възвръщаемост в момента е доста висока цел, която трудно се постига. В момента и 6% е десет пъти повече от годишната лихва по 5 годишен депозит

Пуснах малко цифри за Mintos в блога си. Впечатляващи са - https://www.vivainvest.eu/index.php/...rani-v-mintos/
                          www.wavetrader.eu

Коментар

• Първоначално изпратено от investor4fun Разгледай мнение
                            И в Mintos и в Twino при Bay-back ти изплащат и лихвата за периода на просрочие. 60 дни в Mintos и 30 дни в Twino. За съжаление установих, че в Mintos когато продадеш на вторичен пазар не ти изплащат натрупаната лихва за периода от покупката. В Klear напротив при продажба на вторичен пазар ти изплащат и натрупаната лихва. При Twino не разбрах как работи вторичния пазар. Някак кредитите се появяват и не е ясно кои са от първичен и кои от вторичен пазар. До тук резултатите са: Klear-за 4 месеца - 9,5% Mintos-за 3 месеца 11,2% Twino-2 месеца 7,6% (но според мен не го смята коректно тъй като отчита само изплатената лихва, а не начислената, а пък аз кредити под 10% нямам и дефолт нямам). Като стратегия: Klear - всички без А при автоматично инвестиране. Mintos - само 1 месечни с bay-back гаранция и не повече от 15% на оригинатор - автоматично инвестиране по 10 евро на кредит. Twino - само
                            1 месечни с bay back гаранция при автоматично инвестиране при не по-вече от 100 евро на кредит. Много трудно ми работи автоматичното инвестиране в Twino понякога пропуска с дни и затова се налага по няколко пъти на ден човек да следи какво става и да дебне за кредити за покупка. Като ликвидност на вторичния пазар: Най-ликвидни Twino - можеш да разпродадеш портфейл от 1000-2000 евро за един ден. При Mintos не мога да определя тъй като не съм тествал масово обратно изкупуване но като гледам факта, че броя на продаваните кредити на вторичния пазар е около два пъти по-голям от броя кредити на първичния пазар ми се струва тегаво ако човек реши да излиза. При Klear портфейл от 2000-4000 лв. може да бъде разпродаден за около седмица, но само ако са с KIP 0% иначе такива с KIP ? или -5,-15,-50% практически не можеш да ги продадеш. Най рискова платформа ми се струва Klear тъй като няма bay-back гаранция.
                            Аз съм в Mintos от Юли 2017 - засега според техните изчисления 12.80% - залагам само на оригинатори Mogo & ID Finance, тъй като са най-надеждните (стабилен растеж и приходи, достатъчно нови заеми). Един от оригинаторите при тях фалира, така че тези buyback гаранции не са съвсем сигурни.

Преди време Mintos имаха 5% кешбек кампания, така че ако ползвам XIRR доходността според моите изчисления е 16% към края на Юли 2018. Не мисля че тази среда ще се запази задълго, но при това положение инвестирането ми в други платформи е по-скоро за разучаване. Не мисля че риска в българските е по-малък а доходността е значително по-ниска.

Вторичният пазар в Mintos зависи от това какво се продава - ако е без премия мисля че съм успявал за 2-3 дни да продам всичко обявено, но това е информация от лято 2017. Много се променят нещата и постоянно трябва да се следи - това е истината.

Коментар

• И в Mintos и в Twino при Bay-back ти изплащат и лихвата за периода на просрочие. 60 дни в Mintos и 30 дни в Twino. За съжаление установих, че в Mintos когато продадеш на вторичен пазар не ти изплащат натрупаната лихва за периода от покупката. В Klear напротив при продажба на вторичен пазар ти изплащат и натрупаната лихва. При Twino не разбрах как работи вторичния пазар. Някак кредитите се появяват и не е ясно кои са от първичен и кои от вторичен пазар. До тук резултатите са: Klear-за 4 месеца - 9,5% Mintos-за 3 месеца 11,2% Twino-2 месеца 7,6% (но според мен не го смята коректно тъй като отчита само изплатената лихва, а не начислената, а пък аз кредити под 10% нямам и дефолт нямам). Като стратегия: Klear - всички без А при автоматично инвестиране. Mintos - само 1 месечни с bay-back гаранция и не повече от 15% на оригинатор - автоматично инвестиране по 10 евро на кредит. Twino - само
                              1 месечни с bay back гаранция при автоматично инвестиране при не по-вече от 100 евро на кредит. Много трудно ми работи автоматичното инвестиране в Twino понякога пропуска с дни и затова се налага по няколко пъти на ден човек да следи какво става и да дебне за кредити за покупка. Като ликвидност на вторичния пазар: Най-ликвидни Twino - можеш да разпродадеш портфейл от 1000-2000 евро за един ден. При Mintos не мога да определя тъй като не съм тествал масово обратно изкупуване но като гледам факта, че броя на продаваните кредити на вторичния пазар е около два пъти по-голям от броя кредити на първичния пазар ми се струва тегаво ако човек реши да излиза. При Klear портфейл от 2000-4000 лв. може да бъде разпродаден за около седмица, но само ако са с KIP 0% иначе такива с KIP ? или -5,-15,-50% практически не можеш да ги продадеш. Най рискова платформа ми се струва Klear тъй като няма bay-back гаранция.
                              Last edited by investor4fun; 31.08.2018, 16:01.

Коментар

• Здравейте,

Това е първия ми пост тук, тъй като отскоро ползвам IUVO, но пък имам опит с другите британски и европейски платформи от известно време. Всичко казано в темата е доста интересно.

Аз по принцип ползвам високо-рискови стратегии в останалите европейски платформи, но в момента такива не могат да се осъществят в IUVO. Причината е че buy-back гаранцията на оригинаторите не включва начислената лихва по кредитите в началния период (30 или 60 дни съответно). В Mintos например, една от успешните стратегии до преди време беше да се купуват просрочени кредити за по-малко от 60 дни, да се държат докато се изкупят обратно от оригинатора, и да се печели от високата лихва изплатена от датата на купуване до 60тия ден. Това обаче не работи тъй като оригинаторите в IUVO изплащат само главница.

В момента съм заложил на високорискови HR Румънски кредити с цел събиране на статистическа информация за това каква част от тях минават в default. В идеалния случай IUVO трябва да предоставя тази информация, но в момента на тяхната страница със статистики има само общите инвестирани средства, без никакви данни за възвращаемост и просрочени кредити. Дано скоро публикуват повече.

Като цяло за мен всичко под 10% възвращаемост в подобни платформи не си заслужава риска, но да видим как ще се развие пазара.

Коментар

Working...
                                X