Вход

Потребителско име:

Запомни ме на това устройство
e-mail:

Потребителско име:

Парола:

Потвърди парола:

Код:

съгласен съм с условията за ползване
 Ежедневен нюзлетър
 Седмичен нюзлетър

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Приложение 8 към Годишната Данъчна Декларация

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

• Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение

Смисълът е на твоя страна но, е държавата НЕ властва, пусто. Като се почеше човек, отговор е допустим дуален, т.е.и тъй, и иначе но, и там работят хора, а последните години, шества и Неграмотмостта, 'беш ли ма'аму.
    И аз смятам думата цена, че означава цена за 1 дял, но като 6 човека, двама от които от НАП ми кажат пиши цялата сума - спирам да се занимавам и слушам. И си пазя документите за trade confirmations надлежно

Коментар

• Първоначално изпратено от desperado Разгледай мнение
      Очевидно минават и двата варианта, но според мен Цена означава единствено цена, а не стойност на сделка! Така че е цената на акцията, а не общо
      Смисълът е на твоя страна но, е държавата НЕ властва, пусто. Като се почеше човек, отговор е допустим дуален, т.е.и тъй, и иначе но, и там работят хора, а последните години, шества и Неграмотмостта, 'беш ли ма'аму.
      Last edited by Pyramid; 14.04.2021, 20:12.

Коментар

• И аз питах - със сигурност се пише цялата сума.

Коментар

• Първоначално изпратено от desperado Разгледай мнение
          Очевидно минават и двата варианта, но според мен Цена означава единствено цена, а не стойност на сделка! Така че е цената на акцията, а не общо
          Намерих си един мейл от преди 3 години. Ето какво гласи:

VYARA IDAKIEVA

Wed 1/27/2016 11:45 AM

Здравейте отново, Съответният брой акции, които сте придобил на една и съща дата и година, можете да ги сумирате на един ред. В колона 3 изписвате съответният общ брой акции, които сте придобил от една и съща държава и на една и съща дата и година. В този случай в колона 5 сумирате общата стойност на акциите.
          Приятен ден!

С уважение, Вяра Идакиева ст.експерт
          Информационен център
          Национална агенция за приходите
          Информационен телефон на НАП 070018700
          Ел.поща: infocenter@nra.bg

Та слушам и изпълнявам заръките на ст. експерта.

Коментар

• Очевидно минават и двата варианта, но според мен Цена означава единствено цена, а не стойност на сделка! Така че е цената на акцията, а не общо

Коментар

• Първоначално изпратено от Тъпо парче Разгледай мнение
              Aз също пиша цялата сума - навремето една мацка от местния клон така ми каза. Проблем не съм имал, а на моменти, ако умножиш бройката по написаната цена, излизаше, че съм придобил акции за повече пари, отколкото съм получил през годината
              Тъпо е, защото пише "цена" ама не е ясно дали е цената на пакета или на бройка. Логичното е да е на бройка, защото иначе щеше да пише "сума".
              Цялата сума се пише. Потвърдиха ми от НАП.

Коментар

• Aз също пиша цялата сума - навремето една мацка от местния клон така ми каза. Проблем не съм имал, а на моменти, ако умножиш бройката по написаната цена, излизаше, че съм придобил акции за повече пари, отколкото съм получил през годината
                Тъпо е, защото пише "цена" ама не е ясно дали е цената на пакета или на бройка. Логичното е да е на бройка, защото иначе щеше да пише "сума".

Коментар

• Първоначално изпратено от msi200 Разгледай мнение
                  Аз пиша цялата сума, правили са ми проверки и засега е нямало проблеми. Утре ще питам пак, за всеки случай.
                  Благодаря. Ако това наистина е така, ще трябва да пускам корекции и за минали години, понеже съм писал цената на 1 дял.

Коментар

• Аз пиша цялата сума, правили са ми проверки и засега е нямало проблеми. Утре ще питам пак, за всеки случай.

Коментар

• mpy_yordanov Помагай!

Коментар

Сега питах. Жената каза "цялата сума".
                        ФАК.

Сега трябва да пускам корекции за 2 години назад. Но ще изчакам още мнения -- то тука си е за адвокати, не за счетоводители.

Мисля си аз следното -- ако е цялата сума добре -- тогава за чий им е броя? Накрая като продаваш и си на печалба в Приложение 5 се пишат 2-те суми -- на придобиване и на продаване -- там няма брой, щото никой не му пука за броя.

Пълна каша.

Аре бе колеги, на Великден в 23:00 ли ще си подавате декларациите. Изпейте какво пишете.

Как се пуска анкета, между другото?

Коментар

• Първоначално изпратено от Yolo Разгледай мнение

Ето това вече ще е доста полезно за мен и за всички останали, които се чудят, а съм сигурен, че ще има такива. Законите в България са като баница с късмети просто -- така са написани да не се разбира нищо. Което както е кофти, така може и да не е кофти

Благодаря предварително.

П.С. Питах трима (цифром и словом) счетоводители и ме гледат и мигат на парцали. Та ме е страх и на доктор да ида вече, камо ли на счетоводител.

Сега питах. Жената каза "цялата сума".

Коментар

Пределно ясно е, какво питаш но, не съм счетоводител и не им знам указанията, които имат. Ала бих могъл да попитам моята, приятели сме...
                            Ето това вече ще е доста полезно за мен и за всички останали, които се чудят, а съм сигурен, че ще има такива. Законите в България са като баница с късмети просто -- така са написани да не се разбира нищо. Което както е кофти, така може и да не е кофти

Благодаря предварително.

П.С. Питах трима (цифром и словом) счетоводители и ме гледат и мигат на парцали. Та ме е страх и на доктор да ида вече, камо ли на счетоводител.

Last edited by Yolo; 13.04.2021, 18:45.

Коментар

• Първоначално изпратено от Yolo Разгледай мнение

НАП от къде знаят колко е цената на една акция след като се пише само държавата, но не и името на компанията -- дали съм купил пени сток за 2 долара или Berkshire Hathaway за 400'000 долара никъде не пише името на компанията. Та НАП гледат само 3 колони -- брой, дата и "Цена на придобиване". Във задачата се пита "Цена на придобиване" цената за 1 ДЯЛ ли е или цялата сума?

Ако сте попълвал Приложение 8, споделете кое от двете сте написал за месото в колона 5 -- 500 лв или 50000 лв?

Това питам колегите, които всяка година подават декларации. А такива има много в този форум. Мариян дали знае?

С други думи -- знам че НАП могат да умножават, могат и да делят -- въпроса е като видят брой и цена кое правят -- умножават ли или делят?

Успях ли да обясня или да пробвам още?
                              Пределно ясно е, какво питаш но, не съм счетоводител и не им знам указанията, които имат. Ала бих могъл да попитам моята, приятели сме. Предполагам, обаче - и звучи резонно -да се впише цената на акция. Така де, наистина, могат да умножават.
                              Last edited by Pyramid; 13.04.2021, 18:43.

Коментар

• тука ме накара да се замисля сериозно ... дали пък не съм попълвал грешно през всичките тези години ... аз пиша цялата сума на сделката ... някой дето са му правили ревизия от НАП да каже ...

Коментар

Working...
                                X