Първоначално изпратено от nomche
Разгледай мнение
Съобщение
Collapse
No announcement yet.
Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?
Collapse
X
-
Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение
Не сме казвали че ще го погнат, съдружника му не го погнаха, забравил е да си плати където и на когото трябва...но той е знаел кво следва и посбра парици...а ние коментирахме че 650€ е цената на метър, ама ако плати 90% от цената......аз що не се засилих да я платя.
- 2 Харесвания
Коментар
-
Първоначално изпратено от pa4anga Разгледай мнение
Две години надолу е много време,нали осъзнаваш,че не е като 2008 и сега има много неизвестни .Аз имот освен за спекула нетърся. Това което не ми харесва ,че бизнес климата си е...а ма...та .И ако продължава така а то ще, всичко ще умре . Не е нормално държавен чиновник да взима повече от частно нает и тук не говорим за онИя с фераритата и работници за по 650 кинта. В момента не ми е ясно на мен ,кво ще стане и накъде отива влака,не имотния а влака на живота .
Ти чакаш да изпадне евтин имот - Когато имотите станат евтини на теб няма да ти е до купуване на имоти защото бизнеса ептен ще е сдал багажа
Също така както когато имотите растът и хора като мен очакват да растът така и при вас като паднат все ще очаквате още да паднат и накрая като почнат да се вдига оставате отново опулени и пак почвате наново да обикаляте форумите да обяснявате как това е балон дето всеки момент ще се срути
- 1 like
Коментар
-
Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение
Аз съм вече в частния бизнес...бизнеса ги интересува баш собствениците и наемат каймака в държавата без да жали средства. Само знаещи как да въведат ноу хауто на нещата, бъдеще и първи в Бг с тези подходи. Казват ние техници, среден персонал и даже ваши колеги помощен персонал не назначаваме, избирайте и си ги назначавайте вие, оформяйте екип и ми кажете как да увеличим капитала, как да спечелим пари. Плащат в пъти над държавния сектор, но и изискват. Потоци пациенти, приемане, доболнични или спешни стъпки, приемни звена, ковид и други тестове преди приемане, алгоритми, движение на хора в лечебното заведение без придружител от болницата още от регистратурите, където има 30 човека, кол център за връзка с пациентите, информацив, камери, всяка стъпка се следи, охрана, стелки/чулки за всеки правещ крачкк и две да са, никакви свиждания, камо ли чували с храна, бутилки и кво да е, кетъринг с оторизирани фирми за храна....посегателства, изцепки и даже повишаване на тон са изключени и на теория....това са нещата.Last edited by pa4anga; 10.02.2021, 00:01.
Коментар
-
Първоначално изпратено от 20000леваЗАПЛАТА Разгледай мнение
А ти очи нямаш ли че март миналата година спасяваха цените на имотите със 20 трилиона помощи, 20% от които отидоха директно за ипотеки. И все повече и повече трябва да наливат за да те спасят още няколко месеца. Кой месец точно ще спре спасяването не знаем, но знаем че предстои. Дори на така очакваната инфлация от брокитата, първия сигнал за нея ще са високите лихви. Няма как банките да правят пари от ипотеки пък да държат ниски лихви. В абсол'тен капан сте ми в момента. Ни инфлация, ни дефлация ще ви носи приходи. На изкуствено дишане сте и после край.
Като видиш да вдигат лихвите ела да ми се обадиш - До тогава марш в ъгъла при останалите кибициLast edited by ledosvetlenie; 10.02.2021, 00:09.
Коментар
-
Първоначално изпратено от nomche Разгледай мнение
Нямам спомен някой тук да е пророкувал като почна черепа да строи, че ще го погнат. Имам някакъв спомен, че Песито обясняваше къв легален голям бизнес имал този предприемач. По-скоро се изказваха мнения от сорта как щели да изработят купувачите с такса поддръжка. За информация има доста други съмнителни патриот бизнесмени, всички големи строителни предприемачи. Това никой не го отчиата, щото имотиту щяло да расте с по 20 % на година. Нищо де, нали безпардонните строители трябва да ходят да си навестяват билдингите с лъскавите майбаси, вчера се разминах с един такъв на светофара, отиваше до новостроящото се комплексче от има-няма 300 апарта. Хайде ъп-ъп, че до средата на годината да си купи по-новия модел....аз що не се засилих да я платя.
Last edited by bulgarian lev; 09.02.2021, 23:59.Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс
Коментар
-
Първоначално изпратено от pa4anga Разгледай мнение
Две години надолу е много време,нали осъзнаваш,че не е като 2008 и сега има много неизвестни .Аз имот освен за спекула нетърся. Това което не ми харесва ,че бизнес климата си е...а ма...та .И ако продължава така а то ще, всичко ще умре . Не е нормално държавен чиновник да взима повече от частно нает и тук не говорим за онИя с фераритата и работници за по 650 кинта. В момента не ми е ясно на мен ,кво ще стане и накъде отива влака,не имотния а влака на живота .Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс
Коментар
-
Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение
Още при започване на Нове Хоумс ви казах и аз и Песимиста, даже и Маверик защо имаше по 650€ на зелено. Изходът с погването на шефа даже рано се случи. И той го е знаел. Затова купи Левски например.
Коментар
-
Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение
Светът е променен. Живот и работа онлайн ще се наложи за в бъдеще, само началото се поставя трудно. Пътуванията свършиха, скъпи билети и хиляда изисквания преди да полетиш...така ще е поне в следващите 5 години. Но нови ниши ще има, това на са във вдеки случай хотели и кръчми. С намален капацитет да, става.
Спекула с имоти забрави. Ако строиш или купиш 50 апарта да, с един нищо няма да направиш, транзакционни разходи имаш, нестръмна, а плавна крива нагоре, застой за масов сегмент имоти, спекула се прави с имот за 5 млн а да го продадеш за 7 след като си го обявил за 9 млн примерно...спекула в Дружба и Обеля няма да направиш.
Коментар
-
Първоначално изпратено от pa4anga Разгледай мнение
Две години надолу е много време,нали осъзнаваш,че не е като 2008 и сега има много неизвестни .Аз имот освен за спекула нетърся. Това което не ми харесва ,че бизнес климата си е...а ма...та .И ако продължава така а то ще, всичко ще умре . Не е нормално държавен чиновник да взима повече от частно нает и тук не говорим за онИя с фераритата и работници за по 650 кинта. В момента не ми е ясно на мен ,кво ще стане и накъде отива влака,не имотния а влака на живота .
Спекула с имоти забрави. Ако строиш или купиш 50 апарта да, с един нищо няма да направиш, транзакционни разходи имаш, нестръмна, а плавна крива нагоре, застой за масов сегмент имоти, спекула се прави с имот за 5 млн а да го продадеш за 7 след като си го обявил за 9 млн примерно...спекула в Дружба и Обеля няма да направиш....защото и да гушнеш няколко хилядарки те не стигат, изоставаш да купиш следващия, камо ли да прицелиш друг сегмент имот, да покриеш разходите, да инвестираш и покриеш инфлацията.Last edited by bulgarian lev; 09.02.2021, 23:33.Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс
- 1 like
Коментар
-
Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение
Най -ликвидни са имотите на Нове Хоумс на Красно село .Най печеливши са тия дето са купили там .Това е огледалото на имотния пазар в България.Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс
Коментар
-
Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение
Месеци до година две, както беше 2009 - 2012. Но хубави сделки станаха именно около дъното, даже и данните за дъното излизат по-късно. Не те интересува, в стагнирал пазар купуваш, оказа се че 2014 година най-добрите сделки са правени 2013-2014 във възходящ тренд. Но пък който е поел риска купувайки 2012 очаквайки още спад е бил не лаком за още 100€ на квадрат надолу а е направил сделка. Ясно беше че дълговата криза се оправяше с компромиси , спасителен фонд, стабилизационен механизъм, буфер който банките заделиха, отлагане, идеи за банков съюз, общи есрооблигации, ФЕД понижи лихвоте, ЕЦБ също и се почна стимулиране на кредити и харчове, печатането зачочна...сигнали които някои уловиха. У нас тригер беше КТБ...щото перона заспа на гарата....или по-точно вдърви се от алчност, неосъзнавайки че повече от 4% по депозит е нереален и всеки момент гърмящ сценарий.
Браво ,че отново го написа !
Коментар
-
Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение
Месеци до година две, както беше 2009 - 2012. Но хубави сделки станаха именно около дъното, даже и данните за дъното излизат по-късно. Не те интересува, в стагнирал пазар купуваш, оказа се че 2014 година най-добрите сделки са правени 2013-2014 във възходящ тренд. Но пък който е поел риска купувайки 2012 очаквайки още спад е бил не лаком за още 100€ на квадрат надолу а е направил сделка. Ясно беше че дълговата криза се оправяше с компромиси , спасителен фонд, стабилизационен механизъм, буфер който банките заделиха, отлагане, идеи за банков съюз, общи есрооблигации, ФЕД понижи лихвоте, ЕЦБ също и се почна стимулиране на кредити и харчове, печатането зачочна...сигнали които някои уловиха. У нас тригер беше КТБ...щото перона заспа на гарата.
Коментар
-
Първоначално изпратено от pa4anga Разгледай мнение
Четейки написаното оставам с впечатлението ,че мисилш ,че краткото време е месеци . Аз не съм на твоето мнение,особено при криза като днешно заформящата се в която има прекалено много неизвестни.Last edited by bulgarian lev; 09.02.2021, 23:16.Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс
- 1 like
Коментар
-
Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение
Купуваш евтино и продаваш скъпо когато са ценности, арт, бижу или борсово търгувани активи. Или алъш вериш - фалшификати, копия, антикварни стоки. С имотите не е точно така, едни имоти са ликвидни, други не, едни са заети и генерират наем макар и с променлива доходност, други не.
Ако си сигурен че един имот макар и с по-висока от обичайната пазарна цена един ден ще има и капиталова и текуща доходност е по-добре да го ковнеш отколкото да чакаш да падне цената. Не си само ти и това което го знаеш и цениш го знаят и други...няма да се доредиш. Да чакаш дъно на имот е по-безрисково ако си склонен на компромиси и купуваш за себе си или деца, внуци...за инвестиция гледаш да нямаш кредит и ако това е твоя имот забиваш директно. Утре го няма.
Коментар
Коментар