IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Start.bg Posoka Boec Megavselena.bg Chernomore
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение
    тоя затворилия хотел в приморско, голяма известност добива
    слушах по радиото, че клеър дейли дошла да види какво става
    но кмета си стои зад управата на хотела и не се трогна много
    Как няма, тва е огромен комплекс с 3000 апартамента. Това нещо ще завлече много бизнеси, които са свързани с него. Във Варна също един комплекс затъна - собствениците не искат да плащат, но той е малък - към 100 ап. В момента е пълна кочина там. Нямат портиер, басейните се рушат, дворът и е обрасъл в храсти, но въпреки това имат отделни партиди и климатизация, т.е поне става за живеене. Този огромия комплекс след фалита не става за обитаване.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Frosty Разгледай мнение

      Президентът на ЕЦБ предупреди правителствата на отделните страни да внимават при отделянето на средства в подкрепа на потребителите и бизнеса, засегнати от високите цени на енергията. Тя каза, че подобна финансова помощ трябва да бъде временна и да бъде насочена към хората, които най-много се нуждаят от нея. В противен случай увеличаването на парите в обращение може да стимулира потреблението, което да повиши още повече инфлацията.

      Целта на Европейската централна банка е да поддържа инфлацията на нива от около 2% на годишна основа. Данните за октомври обаче показват, че инфлацията в еврозоната достига до 10.6% на годишна база. Това е най-високото ѝ равнище от началото на нейното отчитане през 1997 г., отбелязва Асошиейтед прес.

      В Германия, най-голямата икономика в Европа, годишната инфлация достига 10.4% през октомври, припомня ДПА.
      какво ще правим сега, банките вдигат лихвите, но правителствата раздават помощи

      джонка, искам да ми повториш, че в германия няма инфлация, защото тази почти ме убеди, че имало и то над 10%
      препоръка е

      Коментар


      • Първоначално изпратено от better

        Не разбра ли, че точно себе си описва шоуменския палячо, плюещ Варна и Варненци, но вместо да стои със дъртия 20 год.сап и да се прави на гъзар в шоумен, дошъл и купил тук боклуците на Бриз, дет нито стават за отдаване, нито за препродажба. Затуй и рИве, кво щяло да стане с бизнеса, кво сме се радвали. Ами радваме се, точна на такива селчовци, като тоя.

        П.С ти не си ли вече в Азия, я дай снимка да те видим или си поредния хвалипръцко дет стои в кофтора и си мечтае за ексурзии.
        Ти не си добре. Каква Азия те гони бе. Бях в Испания. Мога да консултирам жена ти къде да си намести циците, ако става за нещо, и друго бих и обяснил
        МОДЕРАТОРЧЕТО, защо толерираш тоя изнервен от биткойни чичак и триеш постове?
        Last edited by Meandmy; 18.11.2022, 16:57.

        Коментар


        • тоя затворилия хотел в приморско, голяма известност добива
          слушах по радиото, че клеър дейли дошла да види какво става
          но кмета си стои зад управата на хотела и не се трогна много
          препоръка е

          Коментар


          • НЯМА СЪМНЕНИЕ, ЧЕ ПРЕДСТОИ КРЕДИТИТЕ ДА ПОСКЪПНАТ

            ЕЦБ започва да изтегля трилионите си от държавите с висок дълг

            Лагард призова правителствата да внимават с подкрепата си за хората и бизнеса
            1коментар 18 ноември 2022 15:15 Споделяне Кристин Лагард, Снимка: Архив
            Европейската централна банка (ЕЦБ) започва да продава облигациите на закъсалите заради високи дългове държави от еврозоната, стана ясно от изказване на президента на институцията Кристин Лагард в петък. ЕЦБ иска да "разтовари" счетоводния си баланс, в който по последни данни към октомври са записани закупени активи за 3.25 трилиона евро, от които 2.6 трилиона са по най-мащабната програма - за правителствените дългове.

            През последното десетилетие ЕЦБ изкупи големи количества европейски държавни облигации в усилията си да стабилизира икономиката на еврозоната. Сега банката трябва да продаде тези книжа.

            "През декември ще изложим основните принципи, от които се ръководим при намаляването на обема на облигации, които притежаваме", каза Лагард, визирайки следващото заседание на ЕЦБ на 15 декември.

            Чрез изкупуването на държавни облигации централната банка на еврозоната "наля" огромни суми в закъсалите заради високи дългове страни. Сега започва да "ги изтегля", отбелязват анализатори.

            Президентът на ЕЦБ предупреди правителствата на отделните страни да внимават при отделянето на средства в подкрепа на потребителите и бизнеса, засегнати от високите цени на енергията. Тя каза, че подобна финансова помощ трябва да бъде временна и да бъде насочена към хората, които най-много се нуждаят от нея. В противен случай увеличаването на парите в обращение може да стимулира потреблението, което да повиши още повече инфлацията. Освен това увеличените енергийни помощи ще намалят мотивацията на хората да пестят енергия, смята Лагард.

            Страните от еврозоната трябва да се подготвят за по-нататъшни повишения на основните лихвени проценти, предупреди още президентът на ЕЦБ.

            "Очакваме да повишаваме лихвите още. В крайна сметка ще повишим лихвените проценти до нива, които своевременно ще доведат до снижаването на инфлацията до средносрочната ни цел", заяви Лагард пред участниците в Европейския банков конгрес във Франкфурт.

            Целта на Европейската централна банка е да поддържа инфлацията на нива от около 2% на годишна основа. Данните за октомври обаче показват, че инфлацията в еврозоната достига до 10.6% на годишна база. Това е най-високото ѝ равнище от началото на нейното отчитане през 1997 г., отбелязва Асошиейтед прес.

            В Германия, най-голямата икономика в Европа, годишната инфлация достига 10.4% през октомври, припомня ДПА.

            Повишаването на цените е стимулирано от високите цени на природния газ поради ограничаването на руските газови доставки от началото на войната в Украйна, както и от нарушените вериги на доставки на части и суровини на фона на възстановяващото се търсене след премахването на много от ограниченията по време на пандемията от Covid-19, отбелязва АП.

            След като изчака продължително време, без да повишава основните лихвени проценти, ЕЦБ започна да ги вдига ударно през юли в опит да се справи с бързо растящата инфлация. Анализатори очакват централната банка отново да вдигне лихвите на заседанието си на 15 декември.

            "Лихвените проценти са и ще останат основният инструмент за коригиране на нашата парична политика", заяви Лагард.
            ( ! ) Мнението ми води до фалит и финансови загуби

            Коментар


            • Първоначално изпратено от better

              Ей голЯми сте смешници вие шоуменските шутове! Довчера обиждаше Варна, днес се исра, че купил от там и то най-големите боклуци на Бриз до обръщалото. Същия комплекасар с 20 годишен пасат дет се мисли за гъзар в село шоумен, ходи кът мишок, понеже никой не го бръсне за слива. Тоя същия смешник хвали Хепи, че бил ресторант на годината. Смешен си селчо, купил си непродаваеми боклуци с последните си пари и сега ревеш.
              Къде ка купи ?
              Като няма пари ?
              Купуват на хубави места ,тия които имат пари .

              Коментар


              • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                Не само съм гледал, а и купих / изядохме 2 кила вчера
                https://www.promooferti.com/%d0%b1%d...e%d0%b5%d0%bc/
                Иначе онлайн могат да ти искат и пейсе ойро ...или към 5 конья :-)
                Паркмарк не е онлайн магазин, на тва отгоре го има и в Сф и други градове. Тези в Била са на промоция, не се знае какво е качеството им. Но каквото и да е факт е, че цените са като в Германия, а в някои магазини са двойна на немските.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от ceco666 Разгледай мнение

                  Ако вярваш в това, защо не продадеш сега всичките си имоти. След "3-5 години" живот под наем, ще си ги върнеш двойно и тройно Сестра ми направи такава врътка преди 15 години. Искат се обаче топки и тя явно ги има
                  Защо да ги продавам? Аз пари имам достатъчно. Тез дет нямат изпуснаха времето, когато трябваше да продават и сега ще има да чакат.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от mirodes Разгледай мнение
                    Не става въпрос за това да се учреди нова ипотека, а да се заличи ипотеката при продажба с предсрочно погасяване на кредита. Купувача превежда остатъчната сума по кредита, той се погасява и се заличава ипотеката. Така че ако някой е купил жилище на ниски цени с ипотека и го продаде сега на високи няма нищо да е загубил. Проблем е ако цените се сринат. Ама според мнозинството във форума това няма да стане, така че ипотекарите няма за какво да се притесняват.
                    Да, разбрах те още първия път.
                    Просто казах, че съществува и още един сценарий.
                    Иначе не е проблем продажба + предсрочно погасяване.
                    Още повече, че от няколко години вече няма и наказателна такса за предсрочното.
                    До преди няколко години таксата за предсрочно погасяване беше толкова висока, че почти обезмисляше предсрочното (както и таксата за рефинансиране от друга банка преди години също правеше упражнението почти безмислено).
                    Но от няколко години вече не е така. Малко по малко и тук се подобряват нещата, но има още накъде.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Julius_BG Разгледай мнение
                      Принципно не е проблем да се продаде ипотекирано жилище и дори да се прехвърли ипотеката. Купувача плаща исканото от продавача, а за разликата - се учредява нова ипотека на негово име. Тънкия момент е, че се прави със съгласието на банката, като тя наново прави оценка на риска и може новата ипотека да е на по-висок процент. Няма гаранция, че % ще се запази същия, защото купувача може да не успее да докаже високи доходи или пазарната среда вече да е променена и прочее...
                      Не става въпрос за това да се учреди нова ипотека, а да се заличи ипотеката при продажба с предсрочно погасяване на кредита. Купувача превежда остатъчната сума по кредита, той се погасява и се заличава ипотеката. Така че ако някой е купил жилище на ниски цени с ипотека и го продаде сега на високи няма нищо да е загубил.
                      Проблем е ако цените се сринат. Ама според мнозинството във форума това няма да стане, така че ипотекарите няма за какво да се притесняват.
                      Ако някой е тъп и допусне банката да му вземе жилището,вместо да го продаде си е за негова сметка.
                      Last edited by mirodes; 18.11.2022, 16:10.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение
                        още ,още и още бой по ипотекарите : Лагард ,ЕЦБ Днес :

                        Страните от еврозоната трябва да се подготвят за по-нататъшни повишения на основните лихвени проценти, предупреди днес президентът на Европейската централна банка (ЕЦБ) Кристин Лагард, очертавайки усилията на институцията да овладее инфлацията, предаде ДПА.

                        "Очакваме да повишаваме лихвите още", заяви Лагард пред участниците в Европейския банков конгрес във Франкфурт, предаде БТА.

                        "В крайна сметка ще повишим лихвените проценти до нива, които своевременно ще доведат до снижаването на инфлацията до средносрочната ни цел", каза президентът на ЕЦБ.
                        Боя по тухлата обикновено приключва я със счупена китка, я с навехнат крак. А при по-упоритите може да пострада и главата

                        Коментар


                        • още ,още и още бой по ипотекарите : Лагард ,ЕЦБ Днес :

                          Страните от еврозоната трябва да се подготвят за по-нататъшни повишения на основните лихвени проценти, предупреди днес президентът на Европейската централна банка (ЕЦБ) Кристин Лагард, очертавайки усилията на институцията да овладее инфлацията, предаде ДПА.

                          "Очакваме да повишаваме лихвите още", заяви Лагард пред участниците в Европейския банков конгрес във Франкфурт, предаде БТА.

                          "В крайна сметка ще повишим лихвените проценти до нива, които своевременно ще доведат до снижаването на инфлацията до средносрочната ни цел", каза президентът на ЕЦБ.

                          Коментар


                          • Принципно не е проблем да се продаде ипотекирано жилище и дори да се прехвърли ипотеката. Купувача плаща исканото от продавача, а за разликата - се учредява нова ипотека на негово име. Тънкия момент е, че се прави със съгласието на банката, като тя наново прави оценка на риска и може новата ипотека да е на по-висок процент. Няма гаранция, че % ще се запази същия, защото купувача може да не успее да докаже високи доходи или пазарната среда вече да е променена и прочее...

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от БОНВИВАН1 Разгледай мнение

                              Ти май и нова лизингова кола не си си купувал. Много лош вариант е да тръгнеш да продаваш ипотекирано жилище. Купувачите не обичат тежести.
                              Какво значи не обичат тежести-погасява се дължимата сума по кредита и ипотеката се заличава. Отиват заедно в банката, там се прави искане за предсрочно погасяване, парите се превеждат на посочената сметка, кредита се погасява ,след което и ипотеката се заличава.
                              Какво толкова сложно има?И аз съм погасявал няколко пъти предсрочно кредит. Беше потребителски,но това няма значение. Никога не е имало проблем.
                              А лизингова кола не съм купувал и нямам намерение да го правя.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от mirodes Разгледай мнение

                                Ами не-жилището веднага става твое при ипотека.Само че служи като залог ако не си плащаш кредита.Така че при зор винаги можеш да го продадеш и с получените пари да си покриеш ипотеката.При повишаване на цените ще си даже на кяр.
                                Така че изобщо не е толкова лош вариант да купиш жилище с ипотека. Единствено при спад на цените и невъзможност да плащаш е кофти.
                                Ти май и нова лизингова кола не си си купувал. Много лош вариант е да тръгнеш да продаваш ипотекирано жилище. Купувачите не обичат тежести.
                                Last edited by БОНВИВАН1; 18.11.2022, 15:32.

                                Коментар

                                Working...
                                X