Първоначално изпратено от MorskiShop
Разгледай мнение
Като вземеш малко не е добре, защото "не си се доказал" как си управляваш кредита в очите на кредиторите, а като вземеш много (спрямо използването на кредитния лимит и финансов профил) пак не е добре, защото ако надвишава определен % ставаш неблагонадежден за нов заем.
Поради това има сценарий в анлийските банки, ако например, изцяло си погасил кредитната си карта, а кредитния рейтинг ти пада, но не съм си играл да чета надълбоко, а просто ми е известен този факт от един артик, който е там, но те англичаните за всичко са наобратно, така че няма и какво да ги мислим. Нашите пак използват подобни формули, но винаги всичко се опира до това как си управляваш кредита и дали правиш информирани избори и вземаш образовани решения.
Много хора все още имат изключително ниска финансова грамотност и не знаят как да се възползват от кредитната система, нито кое е лош и кое добър кредит, а за целта първо трбява да почнат от що е то дългова парична система. Не просто да осъзнават, че се "печата", защото само по себе си това е суха информация, която не помага по никакъв начин, а само разбирането в дълбочина на целия фокус позволява увереност в действията и шанс за възползване от хранителната верига, в която е и нашата страна.

„Виза” и „Мастъркард” печелят толкова много от хора, които не си обслужват кредитните карти, че имат възможността да връщат големи бонуси на малкото си изрядни кредитополучатели.
Коментар