Вход

Потребителско име:

Запомни ме на това устройство
e-mail:

Потребителско име:

Парола:

Потвърди парола:

Код:

съгласен съм с условията за ползване
 Ежедневен нюзлетър
 Седмичен нюзлетър

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Адванс Терафонд АДСИЦ (6A6 / ATERA)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

• Първоначално изпратено от Zdravko Разгледай мнение

А нима няма риск във всяка една сделка и бизнес ! Нека се консултират и проучат какви проекти биха се развили и тогава да сменят предназначението. Аз бездействието по отношение на тази крайградска земя си го обяснявам първо, че сигурно е купувана на много високи цени и второ, че и не е подходяща за регулация след като толкова години нищо не се прави с нея.
    И си вземат такса за "управление " на активите (

Коментар

• Първоначално изпратено от mpy_yordanov Разгледай мнение

Регулацията струва пари. И регулацията доколкото знам е за различни видове. Жилищно, лоигистичен парк, промишлена сграда, офис сграда. Като кихнеш Х или ХХ евро на квадрат за регулация, после какво правиш, ако модата се смени и вместо логистичен парк, е нужно за промишлена сграда? Пак кихаш Х или ХХ евро на квадрат. Не разбрирам от регулация, но си мисля че има риск в регулирането. Не е ли по-добре купувача да се оправя? Той ще знае какво иска да строи.
      А нима няма риск във всяка една сделка и бизнес ! Нека се консултират и проучат какви проекти биха се развили и тогава да сменят предназначението. Аз бездействието по отношение на тази крайградска земя си го обяснявам първо, че сигурно е купувана на много високи цени и второ, че и не е подходяща за регулация след като толкова години нищо не се прави с нея.

Коментар

• Имат 10 дка до Герман, до околовръстното, закупена по 70 евро 2006г, Враца е 36 дка, общо за под 1 млн. лв., ако не греша
        https://www.investor.bg/novini/122/a...odinata-53859/

Събираемостта за текущата година изостава спрямо август 2019: 48.6% vs 52.7%
        Интересен ще е бюлетинът за октомври.

Коментар

Благодаря за информацията Марияне ! Може би голяма част от тази земя е купувана на високи цени с влизането в ЕС през 2007г. През всичките тези години до сега трябваше да се направи опит най малкото да се вкара в регулация за последващо развитие и препродажба. Това са само размисли и идеи, но може би земята не е подходяща за регулация.
          Регулацията струва пари. И регулацията доколкото знам е за различни видове. Жилищно, лоигистичен парк, промишлена сграда, офис сграда. Като кихнеш Х или ХХ евро на квадрат за регулация, после какво правиш, ако модата се смени и вместо логистичен парк, е нужно за промишлена сграда? Пак кихаш Х или ХХ евро на квадрат. Не разбрирам от регулация, но си мисля че има риск в регулирането. Не е ли по-добре купувача да се оправя? Той ще знае какво иска да строи.

Коментар

• Първоначално изпратено от mpy_yordanov Разгледай мнение

Част от земята е до София, а другата до Видин.
            Софийската е до околовръстното до Ботевградско шосе
            https://www.investor.bg/novini/122/a...-sofiia-52598/

Скоро "И Ар Джи 3" продаде имот на Околовръстното с качествена загуба от около 30%
            https://www.investor.bg/bylgariia/45...n-evro-311800/

Атера си продаде градската земя в Стара Загора на печалба.
            Ако продават в София на загуба, дивидента ще пострада, което явно не искат, защото разваля дивидентната традиция
            Благодаря за информацията Марияне ! Може би голяма част от тази земя е купувана на високи цени с влизането в ЕС през 2007г. През всичките тези години до сега трябваше да се направи опит най малкото да се вкара в регулация за последващо развитие и препродажба. Това са само размисли и идеи, но може би земята не е подходяща за регулация.

Коментар

Мен цитираното ме подсеща за друг един въпрос. От много време държат тази градска и крайградска земя, та въпроса ми е каква е била целта на тези покупки и дали се прави нещо с тази земя ? Прави ли се опит да се вкара в регулация или пък препродажба, гледам, че от години я държат.
              Част от земята е до София, а другата до Видин.
              Софийската е до околовръстното до Ботевградско шосе
              https://www.investor.bg/novini/122/a...-sofiia-52598/

Скоро "И Ар Джи 3" продаде имот на Околовръстното с качествена загуба от около 30%
              https://www.investor.bg/bylgariia/45...n-evro-311800/

Атера си продаде градската земя в Стара Загора на печалба.
              Ако продават в София на загуба, дивидента ще пострада, което явно не искат, защото разваля дивидентната традиция

Коментар

• Мен цитираното ме подсеща за друг един въпрос. От много време държат тази градска и крайградска земя, та въпроса ми е каква е била целта на тези покупки и дали се прави нещо с тази земя ? Прави ли се опит да се вкара в регулация или пък препродажба, гледам, че от години я държат.

Коментар

• Първоначално изпратено от orchis Разгледай мнение
                  • Адванс Терафонд АДСИЦ купи 54 ха при средна цена от 10 330 лв. през август. Дружеството продаде 15 ха земеделска земя при цена от 16 000 лв./ха. В резултат на сделките към края на месеца компанията притежава 22 506 ха земеделска земя и 12 ха градска земя. За стопанската 2019/2020 г. Адванс Терафонд АДСИЦ очаква 6.558 млн. лв. приходи от рента, като 48.6% от тях са събрани. 86% от рентата за миналата година е събрана.
                  Като прочетох средната, реших че е чукната някоя нула повече. С тези хектари много се обърках, в наше село за декари говорят.

Нека приберат реколтата от полето земеделците, да се разплатят напълно с различни хиени доставчици, пък към последните месеци ще видим какво ще им остане за земица.
                  Мнението ми не е препоръка за покупко - продажба на ценни книжа.

Коментар

• Адванс Терафонд АДСИЦ купи 54 ха при средна цена от 10 330 лв. през август. Дружеството продаде 15 ха земеделска земя при цена от 16 000 лв./ха. В резултат на сделките към края на месеца компанията притежава 22 506 ха земеделска земя и 12 ха градска земя. За стопанската 2019/2020 г. Адванс Терафонд АДСИЦ очаква 6.558 млн. лв. приходи от рента, като 48.6% от тях са събрани. 86% от рентата за миналата година е събрана.

Коментар

• Първоначално изпратено от Свилен Колев Разгледай мнение
                      Начален срок за изплащане на дивидента – 23.09.2020 г.

http://www.x3news.com/download/?id=477961

Сгрешил съм с една седмица, но по дълго ще е спестен..., че и едно предлагане се очаква да стартира до седмица вероятно

пп. това е от кълбото, бях го видял по рано
                      Last edited by inta53; 02.09.2020, 11:46.

Коментар

• Начален срок за изплащане на дивидента – 23.09.2020 г.

http://www.x3news.com/download/?id=477961

Коментар

• Първоначално изпратено от Petar Разгледай мнение

До преди седмица беше 1.78, който искаше си е купил и е напред. Вероятно ще си навакса обратно, така че няма място за притеснение.
                          Аз понеже тая игра я гледам от 4 години вече и искам да се похваля че си допълних на 1.79 и 1.78 по общо 5200 бройки.

Коментар

• Първоначално изпратено от hamorphis Разгледай мнение
                            Както се очакваше, вчера post-trading някой смъкна точно със 14 стинки надолу, колкото е дивидента.
                            До преди седмица беше 1.78, който искаше си е купил и е напред. Вероятно ще си навакса обратно, така че няма място за притеснение.

Коментар

• Както се очакваше, вчера post-trading някой смъкна точно със 14 стинки надолу, колкото е дивидента.

Коментар

• Имаше един преди 1 година с 3000 % печалби ,който се изгуби (

Коментар

Working...
                                X