Вход

Потребителско име:

Запомни ме на това устройство
e-mail:

Потребителско име:

Парола:

Потвърди парола:

Код:

съгласен съм с условията за ползване
 Ежедневен нюзлетър
 Седмичен нюзлетър

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Адванс Терафонд АДСИЦ (6A6 / ATERA)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

• Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение

Верно да, имаше интервал дето се изпълняваха ордери на 1.55 -58, дори бая време се мота на 1.60-63 аска след като даже стана ясно че поне 14ст ще е дивидента.
    Помня по едно време калкулирах че пакета им зз над 200к дка се търгуваше за 85 млн, екс кеша и тия на лизинг и в регулация. 100% ливадки,горски...
    Беше станало тук като златото и среброто същия месец, какво ли не прави липсата на ликвидност.
    Моите покупки са на 1.68, но малко избързах и не успях да хвана съвсем дъното.

Коментар

• Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение

Верно да, имаше интервал дето се изпълняваха ордери на 1.55 -58, дори бая време се мота на 1.60-63 аска след като даже стана ясно че поне 14ст ще е дивидента.
      Помня по едно време калкулирах че пакета им зз над 200к дка се търгуваше за 85 млн, екс кеша и тия на лизинг и в регулация. 100% ливадки,горски...
      Беше станало тук като златото и среброто същия месец, какво ли не прави липсата на ликвидност.

Тъй като е една от основните ми, не напразно говоря за "ритъм" на пазара;- за последно хванат от края на 2017г с нисходяща тежест и въстановен мартоаприлско време Убаво!

Коментар

• Първоначално изпратено от Zdravko Разгледай мнение

Да не говорим, и че март месец имаше цени под 1.60лв. и можеше да се реализира една много добра доходност !

Коментар

• Първоначално изпратено от Wile E. Разгледай мнение

И за мен е екстра, 7% нето спрямо днешната цена 1.89лв./акция.
          Да не говорим, и че март месец имаше цени под 1.60лв. и можеше да се реализира една много добра доходност !

Коментар

• Първоначално изпратено от RAFAL Разгледай мнение

Интаааа- 203 лв по-малко просто няма да усетиш в потока.

УСЕТА е важен,-определя резултата и те държи в ритъма на пазара!
            Цифрата е и тезгяха и инструмента. Наточил съм се срещу "КоВидя-2019" - дивидента да бия на 2018г. с намаления портофел!
            Та заложил бях 97% от печалбата , а те още по долу от мен;...-ще ме извадят от ритъм!

Коментар

• Първоначално изпратено от inta53 Разгледай мнение

Абе друго си е 99/98% от печалбата, а сега ще получа 203лв. по малко, ще трябва да наваксвам през пазар и марж
              Интаааа- 203 лв по-малко просто няма да усетиш в потока.

Коментар

Абе друго си е 99/98% от печалбата, а сега ще получа 203лв. по малко, ще трябва да наваксвам през пазар и марж
                Е, тази година ще трябва да се задоволим с 93.43%, важното е да има повечко печалба за разпределяне!

Коментар

След годишния отчет очаквах 13.5ст. бруто дивидент, така че за мен 14ст. е леко подобрение.

Last edited by inta53; 19.06.2020, 21:06.

Коментар

• Първоначално изпратено от Zdravko Разгледай мнение

Екстра си е ! Само да си пожелаем да е такъв и в следващите години !
                    И за мен е екстра, 7% нето спрямо днешната цена 1.89лв./акция.

Коментар

Кръгло значи, явно не вървят продажбите и са пестеливи в разпределяната сума, но си е ОКи ;- нето 0,133
                      След годишния отчет очаквах 13.5ст. бруто дивидент, така че за мен 14ст. е леко подобрение.

Коментар

Кръгло значи, явно не вървят продажбите и са пестеливи в разпределяната сума, но си е ОКи ;- нето 0,133
                        Екстра си е ! Само да си пожелаем да е такъв и в следващите години !

Коментар

Позна, на 3.8.2020г., ще гласуваме 14ст. дивидент :-)

Коментар

Скоро?- скоростно вървиме към август!
                            Позна, на 3.8.2020г., ще гласуваме 14ст. дивидент :-)

Коментар

• Това дружество следите ли го... Преди няколко месеца го бяха натиснали доста и него покрай шоковото пропадане на индексите, пък аз реших, че има стойност зад него, а и с тази налагаща се напоследък европейска тенденция да се мисли вече за снабдяване не от другия край на света само, а да се мисли за повече диверсификация и за локално производство в много сфери, т.е. нашите масиви с жито да се окажат още по-важни, както и земите под тях, реших да му обърна повече внимание. Всъщност Атера винаги ми е било в топ 3 откъм коректни компании, бих се радвал да има повече такива компании, но винаги ми е било твърде консервативно откъм възможна доходност, затова не ми е било фаворит за покупка на акции. Както съм писал неведнъж, мен дивидентите не са ми най-важни, а се стремя да търся добра капиталова доходност. Стремя се да гоня компании, които в рамките на 1-2 г биха ми донесли поне 20-30%, а тайно се надявам на 50-60%, понякога ми се получава, дори повече (такова е най-тежкото ми дружество в момента, но няма да отварям въпрос за него сега, а и съм го споменавал неведнъж при редките си иначе включвания). Понякога изобщо не ми се получава това с доходността, но аз сравнително често сменям фаворитите си и не се притеснявам да продавам на загуба. Във форума почти всички продават всичко на печалба(така твърдят), но а съм от изключенията и съм имал и добри, но и непечеливши сделки. Въпреки всичко си взех Атера – първо защото тогава беше прекалено натисната цената (купувах на около 1.65лв преди около 3 месеца), а сега продължавам да имам, защото смятам, че има фундамент и ако има спадове на борсата, не очаквам тук да са най-тежки. Същевременно не изключвам и ръстове в един момент, зависи от много фактори. Не ми е най-тежкото дружество, но е важно за портфейла ми, а ако открия нещо друго, може още другата седмица да го продам. Всъщност смятам да си го държа поне няколко месеца, а продажби – частични или цялостна да правя само ако нещо друго много ме изкуши.
                              Притежавам акции на БФБ, включително и Атера. Разсъжденията и очакванията ми може да са напълно погрешни, понже съм лаик и съм пристрастен. Нямам представа в каква посока ще се движи цената занапред. Просто ми е интересно да прочета повече мнения. Препоръки нямам никакви.
                              Мненията ми не са препоръка за вземането на каквито и да било инвестиционни решения!

Коментар

Предполагам, че ограниченията за събиране на хора на закрито в текущата ситуация с коронавируса са причината да не бързат с обявяването на дата. За да не чакаме дълго дивидента се надявам ОСА да е скоро.

Скоро?- скоростно вървиме към август!

Коментар

Working...
                                X