Първоначално изпратено от ratten
Разгледай мнение
Съобщение
Collapse
No announcement yet.
Какво понижение очаквате на жилищните имоти?
Collapse
X
-
Първоначално изпратено от better Разгледай мнение
Реална цена 10к лв МАКС ,тея му искат 200 000Алоооо,къде отиваш може би ?
Не балон,не дирижабъл,ами нз
Коментар
-
Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение
нищо, сега ще направят нов аукцион на 10% всички ще харесат лихвите и ще купят по много
после ипотеките ще ударят 15% и тн
пак ще се окаже, че си наиграл накавръка с мъдрите си съвети
интересно тоя път какво ще обясняваш, подготвил ли си нещо?
това не пречи да си говорим и коментираме. ако имам нещо критично си го казвам, но негова работа си е какво ще си реши.
нещо друго да ти е интересно?
това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции
Коментар
-
Първоначално изпратено от better Разгледай мнениеФранцузите срещу нас да бягат, не могат да ни настигнат ....... по цени:
Туй кърти мивки: ПРЕДИМСТВА НА ИМОТА: Имотът е за основен ремонт, изпълнен по ваш проект, дизайн и предпочитания.
https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?ac...usa&f1=2&fe7=1
Коментар
-
Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнениемисля, че МФ (през БНБ) ще опре до вътрешния пазар да пласира дълг на 5%+, че защо не и 6+% лихва
ипотеките къде ще идат в този случай?
след последния акуцион 10.2022 , на който МФ не хареса лихвите и се отказа.. няма обявен
вярно е, че пласираха външен дълг, но сега изглежда, че не са убедени какво ще успеят да пласират и за колко, а ще им трябват доста ако се придържат към плановете, които се правеха миналата година.
после ипотеките ще ударят 15% и тн
пак ще се окаже, че си наиграл накавръка с мъдрите си съвети
интересно тоя път какво ще обясняваш, подготвил ли си нещо?препоръка е
- 3 Харесвания
Коментар
-
Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнениемисля, че МФ (през БНБ) ще опре до вътрешния пазар да пласира дълг на 5%+, че защо не и 6+% лихва
ипотеките къде ще идат в този случай?
Коментар
-
мисля, че МФ (през БНБ) ще опре до вътрешния пазар да пласира дълг на 5%+, че защо не и 6+% лихва
ипотеките къде ще идат в този случай?
след последния акуцион 10.2022 , на който МФ не хареса лихвите и се отказа.. няма обявен
вярно е, че пласираха външен дълг, но сега изглежда, че не са убедени какво ще успеят да пласират и за колко, а ще им трябват доста ако се придържат към плановете, които се правеха миналата година.Last edited by bertram; 15.03.2023, 14:45.това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции
Коментар
-
Първоначално изпратено от Дюри Разгледай мнение
Не искам да впечатля когото и да е, искам да пишете неща от собствен опит. Много хора са купили имоти в чужбина, обаче съм сигурна ,че всички които са купили там и в БГ, знаят разликата в цените на имотите в България и ЗЕ или САЩ. Няма хвалба, няма и комплекси !!!
Коментар
-
Първоначално изпратено от Laconic Разгледай мнение
Статистиката го засече, но Дурка още не е!
Верно, че тя живее още в миналото, но поне да слуша, какво й пеем, ние по-напредничавите!
- 1 like
Коментар
-
Първоначално изпратено от Julius_BG Разгледай мнение... и статистиката вече го засече:[/LIST]И за февруари се отчита спад на инфлацията - Бизнес - Дневник (dnevnik.bg)
Верно, че тя живее още в миналото, но поне да слуша, какво й пеем, ние по-напредничавите!
Коментар
-
... и статистиката вече го засече:
Цените на следните стоки и услуги са се понижили през февруари спрямо януари:- жилища, вода, електроенергия, газ и други горива - намаление с 1.2%;
- облекло и обувки - намаление с 1.2%;
- транспорт - намаление с 0.4%;
- жилищно обзавеждане, стоки и услуги за домакинството и за обичайното поддържане на дома - намаление с 0.2%.
Коментар
-
Първоначално изпратено от Manyyy1 Разгледай мнениеФинансовото министерство: България е пред свръхдефицит и сценарий за заем от МВФ
Част от мерките са неотложни и непопулярни – замразяват доходите, отпадат намалените данъчни ставки за ДДС
Министерството на финансите ще изиска от всички министерства свиване на разходите за издръжка и капиталови разходи по бюджетите им с не по-малко от 10 на сто заради критичното състояние на държавната хазна. Това става ясно от доклад на служебния министър на финансите Росица Велкова, с който “Труд news” разполага и който е разгледан днес на заседанието на Министерския съвет.
„Труд news” разполага с доклада на служебния министър на финансите Росица Велкова, в който се предупреждава за рисковете пред държавната хазна, ако не се затегне фискалната дисциплина.
България е изправена пред свръхдефицит и риск да прибегне до заем от Международния валутен фонд (МВФ), нещо, което според експерти страната ни е правила повече от 20 години.
„Министерството на финансите е идентифицирало възможни мерки в приходната и разходната част на бюджета за 2023 г. и в средносрочен план, с които да осигури фискалната устойчивост и спазване на Маастрихтските критерии, които ще бъдат дискутирани в рамките на подготовката на законопроекта за държавния бюджет за 2023 г.“, се посочва в доклада на Росица Велкова.
„Без предприемане на консолидиращи мерки, се очертават следните рискове: сериозно се влошава в средносрочен план поддържаната фискална устойчивост; променя се структурата на разходите в полза на постоянните разходи за социални плащания и възнаграждения; увеличава се рискът от включване на страната ни в процедура по прекомерен бюджетен дефицит, което може да доведе до санкции от ЕК, в т.ч. и спиране на ЕС плащания; вероятност за влошаване на кредитния рейтинг на страната“, се казва в доклада на служебния министър на финансите.
Росица Велкова предупреждава правителството, че ефектът от прилагането на всички досегашни политики от последните парламенти като увеличаване на помощите, вдигането на пенсиите и заплатите и нереализираните инвестиционни разходи, водят „до значително увеличаване на разходите на бюджета за 2023 година и в средносрочен план дефицитите са отново в порядъка от 6-7 процента от Брутния вътрешен продукт (БВП)”.
Два от сериозните рискове пред страната ни според анализа на министерството на финансите са още: „Повишаване цената на дълговото финансиране и затруднения при емитиране на външни и вътрешни заеми, което ще създаде ликвидни проблеми за финансиране на бюджетни разходи, както и до значително повишаване на лихвените разходи за обслужване на дълга. При този сценарий може страната ни да ползва заем от МВФ, който също ще наложи рестриктивни фискални изисквания като условия за получаване на заема“. Вторият сериозен проблем е, че „при запазване на очертаните негативни тенденции за дефицита се увеличава възможността с ускорени темпове да се приближим до горните граници на дълговия критерий от 60 процента от БВП“.
Следва още по-притеснителната част от доклада на министерството на финансите, в която се посочват и необходимите стъпки за овладяване на притеснителната финансова ситуация в страната. „Част от мерките са неотложни и непопулярни, като в приходната част засягат мерки в областта на данъчната политика – отпадане на намалени данъчни ставки за ДДС и акцизи, увеличаване на акцизните ставки за електронните цигари и други тютюневи изделия, облагане на свръхпечалбите и засилване на фискалния контрол, определяне на 100 % дивидент за държавата от държавните предприятия и др.“.
„В частта за разходите също са необходими мерки, например замразяване на политиката на доходите, с изключение на ръста на минималната работна заплата (МРЗ) съгласно правилата на Кодекса на труда (промяната влиза в сила от 1 януари 2024 г., б.р.). По този начин ще се осигурят средства за осъвременяването на пенсиите съгласно Кодекса за социално осигуряване“.
Отличителна черта в документа на финансовото министерство освен препоръката за намаление на разходите за издръжка и капиталови разходи с не по-малко от 10 на сто е и „определяне на по-висок лимит за поемане на дълг с цел осигуряване на достатъчна ликвидност през 2023 г. в случай на настъпване на неблагоприятни обстоятелства и събития“, като и „забрана за преструктуриране на одобрените капиталови разходи на правителството и насочването им за други цели като персонал и издръжка“.
Докладът е предложен от служебния министър на финансите за приемане от Министерския съвет с финансова обосновка.
Коментар
-
https://www.investor.bg/a/534-novini...-falita-na-svb
Жилищният пазар в Сан Франциско замръзна след фалита на SVB
Колапсът на банката може да е отправна точка за корекция на неустойчивия ръст на цените на жилищата в града, смятат брокери
Коментар
-
Французите срещу нас да бягат, не могат да ни настигнат ....... по цени:
Туй кърти мивки: ПРЕДИМСТВА НА ИМОТА: Имотът е за основен ремонт, изпълнен по ваш проект, дизайн и предпочитания.
https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?ac...usa&f1=2&fe7=1Last edited by better; 15.03.2023, 13:06.
- 1 like
Коментар
-
Първоначално изпратено от Laconic Разгледай мнениеТази лудост скоро ще приключи, но с голям трясък!
https://www.standartnews.com/biznes/...ti-519280.html
Имотният пазар вече е луд! Потресаващи факти
Вилите във Франция излизат двойно по-евтино от тристайна панелка в „Обеля“, показа проучване на „Телеграф“. Сред апетитните предложения са кокетни къщи във Франция и Испания на цени между 40 000 и 60 000 евро. За сравнение за тристайна панелка в краен столичен квартал трябва да платите над 100 000 евро. Копирано от standartnews.com
https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?ac...usa&f1=2&fe7=1
- 1 like
Коментар
Коментар