IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Start.bg Posoka Boec Megavselena.bg Chernomore
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ФЕД, ЕЦБ, Хартиени пари, Дефлация, Хиперинфлация, Злато...

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от fenixsz
    супер противно ми е да чета постове с ГЛАВНИ БУКВИ! Поради тази причана, не ги чета въобще.
    Как беше?

    По правилата на И-нет пространството, писането с главни букви се водело равнозначно на крещяне, а? - хихи

    Чиърс на бебетата!

    Коментар


    • супер противно ми е да чета постове с ГЛАВНИ БУКВИ! Поради тази причана, не ги чета въобще.
      SapFiConsultant.com

      Коментар


      • ЗА ПОСЛЕДНИТЕ 10 ГОД ЖИЛИЩАТА В ИСПАНИЯ ГЪРЦИЯ БЪЛГАРИЯ РУМЪНИЯ И Т.Н СА СКОЧИЛИ С МИН 200% А В УСА 100%.DAX СКОЧИ С 200% ,ФРЕНСКИЯ ИНДЕКС НАД 100% ПРЕЗ 2002-2008 ,А DOW САМО 40%.....КАКВО СТАВА З-ТО ПОСКЪПВАТ ПОВЕЧЕ НЕЩАТА В ЕВРОПА НАЛИ ЕВРОТО Е ПО СТАБИЛНО И НИ ПАЗИ ОТ ИНФЛАЦИЯ!!ИЛИ ПЪК НЕЩАТА В ЕВРОЗОНАТА СА БАЛОН???ЗАЩО ДА ГИ КУПУВАМЕ ТЯХ ТОГАВА!!

        Коментар


        • Как си обяснявата правата корелация на западно-европейските индекси с американските при положение, че еврото скъпее спрямо долара!
          Много е интересен тоя факт!МОЛЯ ОБЯСНЕТЕ СЛЕДНОТО .В ЕДНА ДЪРЖАВА (УСА) ИМА ИНФЛАЦИЯ ПРЕЗ ПЕРИОДА 2002-2008 И ДОЛАРА ЛОГИЧНО ПАДНА С 50% СПРЯМО ЕВРОТО,ЗАЩОТО ТО Е ПО СТАБИЛНАТА АЛТЕРНАТИВА!НО СЕ ОКАЗВА ЧЕ ПРЕЗ 2002-2008 ИНФЛАЦИЯТА В ЕВРОЗОНАТА Е ПО ВИСОКА ОТ УСА????????Е И КАКВО СТАВА- ВЗИМАМЕ ПО СТАБИЛНАТА ВАЛУТА ЕВРО ЗА ДА СЕ ПРЕДПАЗИМ ОТ ИНФЛАЦИЯТА В УСА А СЕ ОКАЗВА ЧЕ СМЕ СЕ НАБУТАЛИ ЩОТО ИНФЛАЦИЯТА В ЕВРОЗОНАТА Е ПО ГОЛЯМА-ПАРАДОКС.ЗА ИНФЛАЦИЯ ВИЗИРАМ CPI,PPI И ИНДЕКСИТЕ НА СТРАНИТЕ.ЗНАЧИ АКО СИ БЯХ ПАЗИЛ ДОЛАРИТЕ В ТОЗИ ПЕРИОД НАКРАЯ ЩЯХ ДА СИ КУПЯ ПОВЕЧЕ БЛАГА В УСА ОТКОЛКОТО В ЕВРОПА СЪС СТАБИЛНОТО ЕВРО!!!ЗА КАКВО ГОВОРИМ!!КАК СЕ ХЕДЖИРАМ С ДЪЛГОТО ЕВРО-НИКАК.КОМЕНТИРАЙТЕ?

          Коментар


          • А стига бре ))

            http://www.bloomberg.com/apps/news?p...d=afD0wdxQloIM

            At least half of the 50 elected lawmakers say they’ll back a plan for the government to buy all 6 billion dinars ($21 billion) of bank loans taken by Kuwaiti citizens to buy homes, cars, holidays and other purchases, write off interest payments and reschedule the rest. The government opposes the bailout. Parliament convenes on Oct. 27 after a four-month break.

            “It’s my right as a citizen to enjoy the wealth and resources of my country,” said Essa al-Malki, a 32-year-old teacher of philosophy and psychology, who took out a 15-year 23,000 dinar loan in 2000 and supports the plan.
            Let's the party begin
            SapFiConsultant.com

            Коментар


            • Говорих за FASB и баМките... В момента

              http://globaleconomicanalysis.blogsp...w-to-know.html

              The Financial Accounting Standards Board postponed a measure, opposed by Citigroup Inc. and the securities industry, forcing banks to bring off-balance-sheet assets such as mortgages and credit-card receivables back onto their books.

              FASB, the Norwalk, Connecticut-based panel that sets U.S. accounting standards, voted 5-0 today to delay the rule change until fiscal years starting after Nov. 15, 2009. The board needs to give financial institutions more time to prepare for the switch, FASB member Thomas Linsmeier said at a board meeting.

              "We need to get a new standard into effect," Linsmeier said, though "it's not practical" to begin requiring companies to put assets underlying securitizations onto their books this year.
              Тези ме кефят, перифразирам - "Абе, не е добра идея да показваме истината за банковите активи..."
              SapFiConsultant.com

              Коментар


              • Първоначално изпратено от nacheff
                Като че ли само опитът на Япония е относително съотносим към настоящата ситуация. Сега, обаче, проблемът е световен и негативите не могат просто да се абсорбират някъде там като се избягва остър срив. Цената се плаща чрез някакви "изгубени години", което е симвил на липса на липса на растеж, дефлация.
                Когато йената е падала това не е водило до скок на ресурсите както е сега с долара. След борсите следва скок и на стоките в магазина и чак тогава ще го отчетат показателите за цените.

                Коментар


                • Как си обяснявата правата корелация на западно-европейските индекси с американските при положение, че еврото скъпее спрямо долара!
                  BULL MARKET -- A random market movement causing an investor to mistake himself for a financial geniu

                  Коментар


                  • ЦБ-ки си играят на котка и мишка...

                    За да избегнат сценария на Япония в световен мащаб, ще трябва всички в купом да печатат като луди. Всеки иска да хапе от баницата.

                    До скоро Япония, Англия и Америка ядоха основно, като превез имаха англо-саксонците . Сега и китайчетата ще искат да се намесят в лапаницата.

                    Както и да е, за да се предизвика инфлация, трябва много яка експанзия на балансите на ЦБ-ки срещу ДЦК-та и харчене в икономиката от държавните институции, за да могат да деливъриджнат крайния потребител. Тук говорим за много трилиони...

                    Засега се опитват да плашат с инфлация, за да се предпазят от тежка дефлационна спирала.
                    SapFiConsultant.com

                    Коментар


                    • По целесъобразност може да се вземе решение само в изключителна ситуация , а аз не виждам какво изключително има в спадането на доходите в развитите страни с 50 % .

                      Не виждам как МВФ ще цепи процента от една страна и от друга ще опрощава дългове.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Kalo
                        Че за 4-5 години ако инфлацията е по 7-8% годишно няма да има война, това е сигурно.Същевременно това ще смъкне с грубо 30% реалната стойност на всякакви номинално фиксирани задължения.

                        То в крайна сметка е все тая как ще си платят - с данъци или чрез инфлация. Просто в единия случай плащащите сметката се избират на малко по-случаен принципн.
                        8 % инфлация за 5 години носи обезценка от 47 %. Всъщност, казвам го не за да опонирам, а само да изтъкна, че тръгне ли се по този път, числата стават едни такива "хлъзгави".
                        Без оглед на предпочитанията ми, личните ми очаквания са също в тази посока. Уви!

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от rogers
                          Падащ долар е равно на скъпи ресурси, тук дефлационистите казват - ресурсите са балон и ще паднат, а инвеститорите и спекулантите си знаят работата - парите в злато, петрол и т.н. И ако част от движението нагоре е спекулативно само може да си представим какво ще стане като се включат и останалите след спекулантите. Тук някои ще кажат долара не може повече да пада, но историята показва че когато една валута губи статуса си на резервна тя се обезценява много. Кои би повярвал че долара примерно ще изгуби 80% от стойността си в следващите години - никои.
                          В миналото обаче има няколко подобни случаи.
                          Логиката ти, връзки и зависимости са коректни.
                          Все пак, какво предстои ?!

                          Като че ли само опитът на Япония е относително съотносим към настоящата ситуация. Сега, обаче, проблемът е световен и негативите не могат просто да се абсорбират някъде там като се избягва остър срив. Цената се плаща чрез някакви "изгубени години", което е симвил на липса на липса на растеж, дефлация.
                          При все това, без да съм дълбал в тази посока, убеждението ми е, че японците взеха политическо решение да вървят по този път. Решиха, че ще спасяват банките си. Можеше да се избере и друг път.

                          Колегата Месояцец пък е на мнение, че правителствата не са в състояние да преизвикат инфлационен сценарий.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Mesoiadess
                            Това е мощен сигнал за притеснение и използване на авторитет с неясна цел.
                            Без забележки. Целта остава неясна, обаче :-)))

                            Ако са инвестиционна банка въпросът е защо още не са фалирали .
                            Е, не всички инв. банки го отнесоха. Има и в превъзходно здраве.

                            Еденственото вярно нещо е че този път няма мърдане.
                            Предизвикването на инфлация не е по силите на правителствата и ще има по унищожителен ефект от световна война. С течение на времето този който не го е разбрал ще претегли и ще разбере.
                            Разсъждаваш образно и провокиращо (в добрия смисъл). Допада ми.
                            И при инфл. сценарий и при дефл. такъв ще има унищожителни ефекти.
                            Множествата на пострадалите частично ще се покриват. Обаче, ще има едни групи, които биха могли да се "спасят" в зависимост от решението. А в решението винаги ще има и политически мотиви.
                            Хубаво е, че си толкова уверен, че няма да успеят да прокарат решение по целесъобразност, но аз не знам какво ни чака.

                            Казано накратко ако някой има 10лв. дълг и друг който е прибрал тези 10лв. музиката се поръчва от втория а не от първия по ясни причини.
                            "Прибрал" в смисъл на скътал предвидливо ли?
                            Щото има хипотеза да ги е взел като като ипотечен кредит в Бг или Латвия :-)))

                            Коментар


                            • Че за 4-5 години ако инфлацията е по 7-8% годишно няма да има война, това е сигурно.Същевременно това ще смъкне с грубо 30% реалната стойност на всякакви номинално фиксирани задължения.

                              То в крайна сметка е все тая как ще си платят - с данъци или чрез инфлация. Просто в единия случай плащащите сметката се избират на малко по-случаен принципн.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от nacheff
                                Нямам съмнение, че сте видели мнението на :

                                Морган Стенли


                                С оглед на темата, въпросът възниква сам :

                                Какво е това ?!

                                1. Поредният играч, който не разбира нищо от макроикономика :-)))
                                Падащ долар е равно на скъпи ресурси, тук дефлационистите казват - ресурсите са балон и ще паднат, а инвеститорите и спекулантите си знаят работата - парите в злато, петрол и т.н. И ако част от движението нагоре е спекулативно само може да си представим какво ще стане като се включат и останалите след спекулантите. Тук някои ще кажат долара не може повече да пада, но историята показва че когато една валута губи статуса си на резервна тя се обезценява много. Кои би повярвал че долара примерно ще изгуби 80% от стойността си в следващите години - никои.
                                В миналото обаче има няколко подобни случаи.

                                Коментар

                                Working...
                                X