IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Start.bg Posoka Boec Megavselena.bg Chernomore
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ФЕД, ЕЦБ, Хартиени пари, Дефлация, Хиперинфлация, Злато...

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Това е мощен сигнал за притеснение и използване на авторитет с неясна цел.
    Ако са инвестиционна банка въпросът е защо още не са фалирали .


    Еденственото вярно нещо е че този път няма мърдане.
    Предизвикването на инфлация не е по силите на правителствата и ще има по унищожителен ефект от световна война. С течение на времето този който не го е разбрал ще претегли и ще разбере.

    Казано накратко ако някой има 10лв. дълг и друг който е прибрал тези 10лв. музиката се поръчва от втория а не от първия по ясни причини.

    Коментар


    • Нямам съмнение, че сте видели мнението на :

      Морган Стенли


      С оглед на темата, въпросът възниква сам :

      Какво е това ?!

      1. Поредният играч, който не разбира нищо от макроикономика :-)))
      2. Мнение, отразяващо убеждението на анализаторите на крупна инв. банка, че светът е изправен пред мощна инфлация.
      3. Послание, което което е пуснато нарочно и преследва някакви различни цели и няма отношение към становището на институцията.
      4. Друго.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Грую Груев
        Първоначално изпратено от Грую Груев
        Първоначално изпратено от Optic
        http://presstv.com/detail.aspx?id=106669&sectionid=351020102

        Iran's President Mahmoud Ahmadinejad has ordered the replacement of the US dollar by the euro in the country's foreign exchange accounts.

        The September 12 edict was issued following a decision by the trustees of the country's foreign reserves, Mehr News Agency reported.

        Earlier, the Islamic Republic of Iran had announced that the euro would replace the greenback in the country's oil transactions. Iran has called on other OPEC members to ditch the sinking dollar in favor of the more credible euro.
        значи скоро ще има бобардировки над Иран и понеже цигането е хрисим и миролюбив, най-вероятно ще прати еврейците да свършат мръсната работа. Последният, който се пробва да премахне долара беше Саддамчо и това преля чашата на търпение на изБушляка. Макар че може и самите европейци да откажат по някакъв начин да дадат на Махмудчо да си обърне доларите в еврараки (макар това да не го виждам как ще стане, ама знам ли).

        Много ми е интересно защо при всяко минаване на границта от 1000 долара за тройунция злато, МВФ излиза с декларация как щели да си продават част от резерва? Що ли го правят все в такива моменти? Интересно ми е и ако това стане, дали Чините няма да им купят всичкото количество ънблок? Е, тогава ще стане много весело
        мда, едва вчера предупредих за Иран и ето днес вече имаме новина, както би се провикнал един джурналяст:

        Среща на Г-20

        Сутринта икономическите въпроси останаха на заден план пред тези за световната сигурност, когато, както Обама, Гордън Браун и Саркози се обединиха около обвинението, че Иран произвежда ядрено гориво в секретна подземна станция.

        Ми честито, скоро ще ги ударят. А можеха кротичко да си държат доларите Интересно е, че двама от трите лидери са европейции поне дъртия френски пръч би следвало да защити европейските валута, щото това си е голям + за нея (за ингилизите е ясно, че накъдето ги духне сащ натам ще разперят платната, а и те си имат паунд и им дреме за еврото). гадна работа, но империя се гради и задържа с кръв, по възможност чужда.
        А и вербалните интервенции на мвф дадоха резултат - златото слезе под 1000, но едва ли ще е за дълго, при толкова напечатани кинти без покритие. А скъпото злато (според много балон, според мен леко подценено) е най-сигурният индикатор за фалшивият ръст в последните 6 месеца - то няма приложение в промишлеността и служи единствено за съхраняване на стойност. Е, явно много хора предпочитат да прескочат ръста на борсите, но да запазят някаква реална стойност, па макар и с цената на пропуснати ползи и възможност за допълнителан обезценка при евентуален спад на златото (къде е сега хасанчо 12345 да каже, че е балон и го чака на 300 долара). Страхът все още е много голям и дори и 6 месеца ръст на борсите (някои нарастнаха с пъти) не може да преобърне търсенето на злато, щото едно е всички да те убеждават, че нещата са ок, щото не се било сринало производството с 40%, ми само с 39, а друго е реалната безработица в сащ от близо 10%, сроващият се долар, растящичт като лавна дълг, преебаната пенсионна система и т.н. и т.н. А и едно килце злато можеш и в джоба да си го носиш, но 50 т нефт или 10т олово - не.
        И продължението на темата - Повечето американци са ”за” атака срещу Иран - мда, вече настройваме хамериканския ред нек и той е готов да се хвърли на амбразурите и да защити свободна и демократична Хамерика, на която гадните араби не искат да си подаряват петрола срещу хартия - копеленца нйедни
        Тук много колеги чакат дефлация - я да ги запитам: знаят ли поне един случай по време на война да има дефлация? Щото май това е сценарият, който се пише от носителя на Нобеловата награда за мир. Поне има и весела част - Хюсеин (Барак Хюсеин Обама) ще се бие с Махмуд - все пак мюсюлманите ще излчзат победили от войната
        Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

        Коментар


        • " Инак златцето си го харесвам, защото не зависи от решенията на хората в управлението на държавите, а те могат да сътворят "чудеса" в следващите 4-5 години, при тежко развитие на дефлация."


          Те чудесата вече ги сътвориха по - нови чудеса не са измислени още а старите вече не минават.

          Коментар


          • сега пък мога да кажа, че CPI-a не показва истинската дефлация. По-рано го бях споменал.

            Нека обобщя последните 2 дни в новините:

            1. Европейците взеха да мрънкат за слабия долар - нещо, за което говорих.

            2. Сентимента за падане на долара е свръх голям, което донякъде говори за свръхпродаден долар. От тук нататък баунс нагорИ малко, пък после ще му мислим...

            3. С този баунс, индексите ще почервеният!

            4. Добре дошли в competitive currency devaluation - всички държави очакват да се възстановят с експорт спомогнат от ниска собственав валута, тъй като вътрешното търесене е зле, поради задлъжнялостта си...Все някой трябва да потребява? Да видим кой?

            5. Инфлацията за момента е мираж и заплахата е дефлация.

            Инак златцето си го харесвам, защото не зависи от решенията на хората в управлението на държавите, а те могат да сътворят "чудеса" в следващите 4-5 години, при тежко развитие на дефлация.
            SapFiConsultant.com

            Коментар


            • Големата измама...
              Аз от години поддържам тезата, че чрез различни врътки се изкривява реалното изражение на инфлацията през годините. Като това естествено не е само хватка у нас, а глобален подход. Вкаран в действие най-вече след 1971, когато отвързват долара от златото.
              http://www.investor.bg/?cat=91&id=88429


              Златото трябва да стигне 2000 долара, за да изравни рекорда от 1980 г.
              19.10.2009 14:05
              На 14 октомври цената на златото се повиши до рекордните 1072 долара за тройунция. Ако се коригира с инфлационния индекс обаче, това е едва наполовина в сравнение с пика на златото от 1980 г.

              Това е така, защото цените на потребителските стоки са се утроили за последните три десетилетия, а златото не е успяло да поскъпне със същите темпове. Средната цена на хляба в САЩ нараства три пъти, здравните услуги са поскъпнали петкратно, а цените на бензина и електричеството са се удвоили.

              През 1980 г. ценният метал се търгува срещу рекордните тогава 873 долара за тройунция. Тази цена, преизчислена в днешни долари с инфлационния калкулатор на американското правителство, се равнява на 2 287 долара.

              Това означава, че въпреки историческия си рекорд, цената на златото все още се намира с 53% под нивото от 1980 г., ако се вземе предвид начинът, по който се е променила покупателната способност на щатската валута през последните три десетилетия, коментира Bloomberg.

              Близките до нула стойности на основния лихвен процент в САЩ и огромният правителствен дълг на стойност 7 трлн. долара са сред факторите, които помогнаха на цената на златото да се повиши за девета поредна година.

              Опциите върху ценния метал показват, че според инвеститорите поскъпването ще продължи.

              Доларовият индекс, който следи стойността на щатския долар спрямо шест основни валути, падна до най-ниската си стойност през април 2008 г. Това маркира рекордната обезценка на зелените пари, като стойността на индекса в момента кръжи малко над това ниво.

              Според пазарните участници, които залагат на златото като на актив, който ще поскъпва, рекордната задлъжнялост на американското правителство и ниските лихвени проценти ще доведат до висока инфлация. Това ще обезцени книжните пари и ще превърне златото в добро средство за съхраняване на стойността в период на икономическа несигурност.

              Водещите банкови институции вече повишиха своите оценки за цената на златото през следващата година. JPMorgan са на мнение, че металът ще се търгува за средно 1 006 долара за тройунция, а Deutsche Bank прогнозират средни ценови нива от 1 150 долара за тройунция.

              Други анализатори са още по-крайни в своите оценки за поскъпването на златото. Един от тях е Джон Уилямс – икономист в статистическия сайт Shadowstats.com, който анализира и разкрива грешките в статистическите данни на щатското правителство.

              Според него златото трябва да поскъпне поне шест пъти спрямо рекорда си от 1980 г., за да се изравни с него. Той се аргументира с факта, че правителството е занижило разходите за живот през последните две десетилетия чрез промени в начина на изчисление на индекса на потребителските цени.

              Икономистът твърди, че ако се използва методологията за изчисление на инфлацията от 1980 г., златото трябва да поскъпне до 7 150 долара, за да отговори на рекорда от 1980 г. Златните фючърси с доставка през декември приключиха миналата седмица на ниво от 1 051,50 долара за тройунция.

              Разликата между спот цената на златото и нейния еквивалент, коригиран с инфлационния индекс, никога не е била толкова голяма. Това може да означава, че златото вече не е толкова ефективно средство за защита от инфлация през последните три десетилетия.

              За разлика от златото петролът вече задмина своя рекорд от 1981 г., дори и след като цената му се коригира с инфлационния индекс. През 1981 г. барел петрол се търгува срещу 39 долара, което се равнява на 89 долара, преизчислено към 2007 г.

              Цената на петрола достигна 147,27 долара за барел на 11 юли 2008 г. и към края на миналата седмица барел петрол се разменя срещу 78,53 долара.

              И ако бичи настроените инвеститори твърдят, че златото е евтино, неговата коригирана с инфлацията цена всъщност се намира с 15% над средното си ниво за последните 30 години.
              * think positive * think simple * think big *
              * be moderate * be cool * be yourself *

              Коментар


              • Тези "UNFUNDED Obligations", засега няма да ги пипат, защото ще засегнат избирателите и ще има много повече социално напрежение...

                Но когато му дойде времото, ще ги "барнат".
                SapFiConsultant.com

                Коментар


                • http://forum.investor.bg/viewtopic.p...hlight=#973160 "В куфар с двойно дъно са открити американски ценни книжа с номинална стойност 134 милиарда долара.

                  Куфарът е бил собственост на двама 50-годишни мъже, за които се смята, че са японски граждани, съобщава италианската икономическа полиция.

                  Коментар


                  • peer2k написа:
                    Тея "UNFUNDED Obligations" дето формират 104 от 125те трилиона, са за бъдещ период и си ги сложил в един кюп със сегашните
                    Първоначално изпратено от Mesoiadess
                    Ако не се лъжа не само американците имат сериозни външни далгове
                    Великобритания - 10 -12 трилиона
                    Германия и Франция по 5-6 трилиона
                    Италия и Ирландия по 2-3 трилиона .И са много по зле на глава или БВП от Щатите.
                    Това е към 2008 октомври ако не се лъжа.
                    После колко наляха бедна фантазия .
                    Колко облигации напечатаха не ме се мисли.
                    Как една стагнирала световна икономика ще се оправя в подобна ситуация.
                    Облигациите в "бъдещ период" винаги може да се анулират по различни "законоподобни" механизми.Един японски министър скоро първо се извини за нещо,а после се самоуби.Според слyхове е един от двамата опиталите се да обменят облигации за 145 гигадолара.имаше преди 6 месеца тема тук,но не я открих

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от peer2k
                      Тея "UNFUNDED Obligations" дето формират 104 от 125те трилиона, са за бъдещ период и си ги сложил в един кюп със сегашните, свен "туй" правителството не печата и освен "туй" САЩ са в дефлация от няколко месеца насам, нищо че златото и петрола катерят.
                      А къде според теб трябва да се сложат 104те трилиона - правилно съм ги сложил точно където им е мястото. Каква е разликата между сегашните и бъдещите дългове, че не разбрах? Ти като вземеш кредит за 30 години напред - имаш ли дългове в момента или нямаш? Unfunded в израза Unfunded obligations знаеш ли какво означава? И това е ако спрат дотук с трупането на дългове, което явно няма да стане. Тоя израз "за бъдещ период" е точно за успокоение на заблудените данъкоплатци - пенсионерите им се увеличават с 1 милион ако не се лъжа на година - бъдещия период вече почти е дошъл. За това че не ги печата правителството си прав, но тази подробност нищо не променя.

                      Коментар


                      • Wage growth lately has been anemic to nonexistent. "To make matters worse - and this truly belongs in Ripley's - the state of Colorado, which tied its minimum wage to the inflation rate, is now going to have to lower the wage rate to $7.24/hour from $7.28," Gluskin Sheff's David Rosenberg says, "because of the negative YoY CPI trend (the first state to lower its minimum wage since the federal minimum wage law was passed in 1938.)" And he continues to scoff at inflation concerns. "Indeed, it does seem a tad early to be fretting about inflation when Wal-Mart launches a huge price war against Amazon.com," Rosenberg says. (JHS)

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Shemata
                          Да, за 2007 г. моята руса кратуна помнеше по 90 хилки на домакинство частен дълг, та се зачудих мастър Роджърс откъде ги докара на 400 хилки на чиляк

                          П.П. Имаше един подобен брояч и за разходите по войната в Ирак и Афганистан. И там мноу яко върти брояча - хихи

                          Чиърс!

                          Коментар


                          • Ето го:

                            http://www.usdebtclock.org/
                            Мнението ми не е препоръка!!!

                            Коментар


                            • За тези които са булиш на долара една бърза сметка:
                              Дългове и задължения на Американското правителство
                              Трилиони долари
                              National Debt - 11,2
                              UNFUNDED Obligations - 104
                              /тия дето казват, че парите не достигали в реалната икономика - тия 104 трилиона или поне част от тях всяка година дето правителството на САЩ ги няма и печата за да плаща на пенсионери, за здравеопазване и други такива - отиват реално в икономиката и в хората/
                              Здравна реформа 1
                              Други дефицити 9
                              Общо стават към 125 трилиона - за неразбралите: 125 000 000 000 000 долара или при население 300 000 000 прави по над 400 000 долара на човек дългове и задължения, как се връща това - дори и да не се трупат нови дългове - невъзможно е.

                              Коментар


                              • Съгласен съм Маранди, но не мислиш ли че като се качват ресурсите по борсите и това ще се отрази на реалните стоки - например на бензина в бензиностанцията

                                Коментар

                                Working...
                                X