Вход

Потребителско име:

Запомни ме на това устройство
e-mail:

Потребителско име:

Парола:

Потвърди парола:

Код:

съгласен съм с условията за ползване
 Ежедневен нюзлетър
 Седмичен нюзлетър

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Обратно броене до ERM 2 за правителството на Борисов

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

• Да бе, сигурно... само фалш и кухи приказки. С тоя борд какво ще постигнеш? Още 50 години тъпчене на едно и също място. Всеки икономист ще ти каже, че в дългосрочен аспект валутния борд има негативен ефект върху икономиката.
    Бордът е просто дисциплиниращо средство предназначено за крадливи и глупави аборигени, които нямат достатъчно разсъдък и способности сами да си управляват паричната политика.
    Според теб трябва да го държим вечно ли?
    ( ! ) Мнението ми води до фалит и финансови загуби

Коментар

• Първоначално изпратено от Frosty Разгледай мнение

Може и да съм си загубил ума... щом казваш.

Позитивите за икономиката на България от присъединяване към еврозоната са както краткосрочни, така и дългосрочни. Те ще започнат да се усещат още в момента, в който официално започне процеса на присъединяване и страната влезе в чакалнята на еврозоната (ERM II).

Покачването на кредитния рейтинг в повечето страни се наблюдава първо още влизането в чакалнята на еврозоната, ERM II, а допълнително повишение обичайно има и при приемането на еврото. Вдигането на рейтинга води до по-ниски лихви за държавата, бизнеса и гражданите и осигурява по-лесен достъп до финансиране и повече инвестиции в икономиката.

По-важното следствие е, че подготовката на България за влизане в ERM II и еврозоната ще даде тласък за реформи.
      Влизането в ERM II ще е свързано с поемане на ангажименти за структурни промени, които да гарантират „висока степен на устойчива конвергенция“, както изисква чл. 140 от Договора за функционирането на ЕС. Очакваният положителен ефект може да се сравни с подготовката за членство в ЕС – десетилетието от 1997 г. до 2007 г. беше най-доброто за растежа на България.

За местните банки приемането на еврото ще означава и автоматично включване в Европейския банков съюз, който се изгражда от 2014 г. насам в рамките на еврозоната. Присъединяването към единния надзор над банките в еврозоната ще засили доверието в банковия сектор и ще намали риска от лоши практики.

Влизането в еврозоната и достъпът до общите ѝ фондове пък е застраховка срещи бъдещи кризи (например, 700-милиардният Европейски механизъм за стабилност, единният механизъм за преструктуриране на проблемни банки и достъпа до ликвидност и рефинансиране от ЕЦБ). Това ограничава силно рисковете за банковата система, а за фиска осигурява по-лесно преминаване през периоди на кризи.

Прочети още на: https://www.bgonair.bg/economy/2018-...m_campaign=box
      Купчина купешки приказки клишета лишени от всякаква логика и мисъл.Същите приказки се едно оня педал Паси говори как наши фирми щели да възстановяват Ирак и как щели сме да си вземем парите.Всички знаем какво получихме 10 ковчега на едни глупаци тръгнали за пари и повярвали на един тарикат.Същото ще е и с еврозоната...Как не ви омръзна от това лицемерие фалш и кухи приказки.По зле е от СССР

Коментар

• Първоначално изпратено от national power Разгледай мнение

Не не си е загубил ума по скоро ти си загубил своя.И не борда спъва икономиката спъват я мързелът тарикатлъка и посредствеността.Да си кажем истината в очите а не а се самозаблуждаваме...
        Никакво евро никакъв Ше нген.1300г сме изкарали по тия земи без евро и Шенген ше изкараме и още толко.
        Може и да съм си загубил ума... щом казваш.

Позитивите за икономиката на България от присъединяване към еврозоната са както краткосрочни, така и дългосрочни. Те ще започнат да се усещат още в момента, в който официално започне процеса на присъединяване и страната влезе в чакалнята на еврозоната (ERM II).

Покачването на кредитния рейтинг в повечето страни се наблюдава първо още влизането в чакалнята на еврозоната, ERM II, а допълнително повишение обичайно има и при приемането на еврото. Вдигането на рейтинга води до по-ниски лихви за държавата, бизнеса и гражданите и осигурява по-лесен достъп до финансиране и повече инвестиции в икономиката.

По-важното следствие е, че подготовката на България за влизане в ERM II и еврозоната ще даде тласък за реформи.
        Влизането в ERM II ще е свързано с поемане на ангажименти за структурни промени, които да гарантират „висока степен на устойчива конвергенция“, както изисква чл. 140 от Договора за функционирането на ЕС. Очакваният положителен ефект може да се сравни с подготовката за членство в ЕС – десетилетието от 1997 г. до 2007 г. беше най-доброто за растежа на България.

За местните банки приемането на еврото ще означава и автоматично включване в Европейския банков съюз, който се изгражда от 2014 г. насам в рамките на еврозоната. Присъединяването към единния надзор над банките в еврозоната ще засили доверието в банковия сектор и ще намали риска от лоши практики.

Влизането в еврозоната и достъпът до общите ѝ фондове пък е застраховка срещи бъдещи кризи (например, 700-милиардният Европейски механизъм за стабилност, единният механизъм за преструктуриране на проблемни банки и достъпа до ликвидност и рефинансиране от ЕЦБ). Това ограничава силно рисковете за банковата система, а за фиска осигурява по-лесно преминаване през периоди на кризи.

Прочети още на: https://www.bgonair.bg/economy/2018-...m_campaign=box

Коментар

https://fakti.bg/biznes/300598-pench...ot-suverenitet

Тоя съвсем си е загубил ума.

"Влизането в еврозоната е отказ от суверинитет"
          То голям суверенитет с тоя тъп борд, който спъва икономиката... тогава българите да си стоят с Босна и Херцеговина, Джибути, Бурней и Сейнт Винсънт и Гренадин, докато им дойде акълът.

Публикувано във факти.бг:

„Влизането в еврозоната е отказ от суверенитет. Прехвърляне на отговорността за нашата парична политика на европейски банкери, с надеждата че те ще са по-добри или честни от нашите.

Въпиюща липса на национално самочувствие.

Наивна е тази вяра в добрите европейски бюрократи, които ще се грижат за нас и ще ни пазят от нашите си български тарикати и мошеници.

Колкото повече лична и национална отговорност прехвърляме на международни организации, толкова по-безгласни роби ставаме. Що се отнася до независимост на институциите, за съжаление сме се променили в грешната посока. Силен банков регулатор е актив и генератор на кадри. Слаб банков регулатор е генератор на несигурност и корупция. Аз лично не вярвам, че без коренна промяна на политическата система България може да има силен банков регулатор”, пише Пенчев.

С последното съм съгласен до някъде.
          Не не си е загубил ума по скоро ти си загубил своя.И не борда спъва икономиката спъват я мързелът тарикатлъка и посредствеността.Да си кажем истината в очите а не а се самозаблуждаваме...Ако си мислиш че яловата и геронтофила са по добри от наште кака Кури Боката и Валерко я заблуда си.Утре ще ти натресат нещо подобно както с емигрантите и нема мърдане....Никакво евро никакъв Ше нген.1300г сме изкарали по тия земи без евро и Шенген ше изкараме и още толко.Като ти блокират парите при една криза как ще протестираш в Брюксел и въобще как може да отидеш там и да им строшиш глават с камъни на еврпейските пИдали

Коментар

• https://fakti.bg/biznes/300598-pench...ot-suverenitet

Тоя съвсем си е загубил ума.

"Влизането в еврозоната е отказ от суверинитет"
            То голям суверенитет с тоя тъп борд, който спъва икономиката... тогава българите да си стоят с Босна и Херцеговина, Джибути, Бурней и Сейнт Винсънт и Гренадин, докато им дойде акълът.

Публикувано във факти.бг:

„Влизането в еврозоната е отказ от суверенитет. Прехвърляне на отговорността за нашата парична политика на европейски банкери, с надеждата че те ще са по-добри или честни от нашите.

Въпиюща липса на национално самочувствие.

Наивна е тази вяра в добрите европейски бюрократи, които ще се грижат за нас и ще ни пазят от нашите си български тарикати и мошеници.

Колкото повече лична и национална отговорност прехвърляме на международни организации, толкова по-безгласни роби ставаме. Що се отнася до независимост на институциите, за съжаление сме се променили в грешната посока. Силен банков регулатор е актив и генератор на кадри. Слаб банков регулатор е генератор на несигурност и корупция. Аз лично не вярвам, че без коренна промяна на политическата система България може да има силен банков регулатор”, пише Пенчев.

С последното съм съгласен до някъде.

Коментар

• По темата:
              Позитивите за икономиката на България от присъединяване към еврозоната са както краткосрочни, така и дългосрочни. Те ще започнат да се усещат още в момента, в който официално започне процеса на присъединяване

Коментар

• Нищо не е изпълвал, не изпълва и няма и да изпълни. Този човек не е там за наше добро.
                The strongest stand last.

Коментар

• ОСТАВАТ ОЩЕ 58 ДНИ НА ПРАВИТЕЛСТВОТО НА БОЙКО БОРИСОВ, за да изпълни обещанието си и подаде документи за членство на България в ERM 2!

Коментар

• Пак се почнаха офтопиците. Тук не е агрофорум момчета. Дайте по темата, че е дразнещо като видя, че има отговор по темата да влизам и да чета за доматитИ и за на село водата...

Коментар

• Първоначално изпратено от Grosss Разгледай мнение

Сметни за 100 корена домати колко вода е нужна и си направи сметка тези пари ,които си дал за вода,препарати не е по-добре да си купиш от пазара.
                      Затова никой нищо не ще да гледа в градината си и селските дворове буренясват.
                      Хората са измислили капковото напояване.Излезте от първобитния строй.За сто корена през 40 санта са необходими 40 метра по 5 капки 200 капки.При разход литър на час едно поливане ти е половин кубик.Имаш най ного 10 поливки.Или общо пет кубика ей тоя разход ли е непосилен?Домата който ще отгледаш ти няма нищо общо с това по магазините.Едното определено не е домат.И въобще вместо да се филосовства и да се търсят причини да не се работи по добре всеки да се захване да бачка.Не проумявам защо вместо тука да гледаш свои ягоди отиваш на къра в Англия и живееш като скот за мижави пари..Докато ви мързи аз и такива като мен ше правят дебела пачка.
                      Last edited by national power; 03.05.2018, 06:52.

Коментар

• Първоначално изпратено от national power Разгледай мнение

Бе ти продължаваш с глупостите.Правиш ли разлика между вода за напояване и такава за битови нужди...Аз си имам кладенец собствен и водата ми струва 750 вата на час колкото струва тока.Ще видя на табелката дебита колко кубика на час вади.
                        Сметни за 100 корена домати колко вода е нужна и си направи сметка тези пари ,които си дал за вода,препарати не е по-добре да си купиш от пазара.
                        Затова никой нищо не ще да гледа в градината си и селските дворове буренясват.

Коментар

Пак не става щото търговеца-преработвател си калкурира цени над лев и в търговските вериги вече е около 2 лв.Отнася го производителя
                          с големите разходи и ниските изкупни цени и накрая затрива стадото.
                          Ей ама айде намалете митовете и легендите ти помирисвал ли си село изобщо?Или пишеш колко да не заспиш

Коментар

Българите определено не са мързеливи.
                            Просто при текущата макроикономическа ситуация нито има смисъл, нито полза да се работи и да се спестява в България. Освен ако не си политик, държавна администрация, полицай или олигарх. Държавата ти изземва може би повече от 2/3 от доходите, чрез всевъзможни данъци, такси и осигуровки, а нищо не ти дава насреща. Парите потъват по партийни каси и в джобовете на разни партийни функционери като физкултурника..
                            Затова който има акъл още като завърши се маха от тук.
                            Някои мои познати преди време почнаха самостоятелен бизнес в сферата на услугите и търговията. Като дойде Боко на власт, бизнесите им фалираха и сега долу-горе свързват двата края на някаква служба.
                            А онези, които преди време заминаха в чужбина, когато се върнат за малко ги гледам, че изглеждат доста по-щастливи, усмихнати и спокойни, чух, че единия имал спестени сто хиляди евро в банката.

Залудо работи, залудо не стой е хубава поговорка, но тук лудите вече свършиха или заминаха от тази територия.
                            И как държавата ти изземва 2/3 от дохода?А като отидеш навънка колко ти зема другата държава и какво ти дава тя??Боже Боже кой сбърка главата на българите?Мързел лакомия нищо не умее ама мерак за големи пари.И промити мозъци за великия Запад.Тръгват от тука с големите торби и там хоп мизерия.Няма как тука да си мързелив а навън да станеш работлив..Но всеки има право да ходе където си иска.Тука ще дойдат хора други хора от Украйна Русия и ще се заселят.

Коментар

• Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
                              Grosss - минете само на мляко, при вас то е направо без пари.
                              Пак не става щото търговеца-преработвател си калкурира цени над лев и в търговските вериги вече е около 2 лв.Отнася го производителя
                              с големите разходи и ниските изкупни цени и накрая затрива стадото.

Коментар

При нас водата струва 3.18 за кубик ,в Плевен да не я дават без пари?
                                Бе ти продължаваш с глупостите.Правиш ли разлика между вода за напояване и такава за битови нужди...Аз си имам кладенец собствен и водата ми струва 750 вата на час колкото струва тока.Ще видя на табелката дебита колко кубика на час вади.

Коментар

Working...
                                X