Вход

Потребителско име:

Запомни ме на това устройство
e-mail:

Потребителско име:

Парола:

Потвърди парола:

Код:

съгласен съм с условията за ползване
 Ежедневен нюзлетър
 Седмичен нюзлетър

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Бизнес в Amazon

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

• Ясно е, че ще трябва да регистрирам фирма. Към какъв вид фирма ще ми препоръчате да се насоча ЕТ или ЕООД. И нещо друго. Понякога продавам употребявана стока, на която трудно мога да й докажа покупната цена. Как в този случай се изчислява печалбата? Съжалявам за тъпите въпроси, но тази сфера ми е малко непозната, но изглежда ще трябва да се запозная.

Благодаря за отговорите!

Коментар

• Първоначално изпратено от pmetodiev Разгледай мнение
      Здравейте,

От няколко месеца се занимавам с продажби на стоки в Амазон UK. Нещата горе долу почнаха да се продават добре, но не след дълго време ми спряха акаунта за проверка. Казаха ми, че нямам право да съм с индивидуален акаунт, защото продавам повече неща. Сега искат да им предоставя информация за фирма (Имена, булстат вид на фирмата...) Някой запознат ли е как стоят нещата за деклариране на доходите от Амазон и какъв данък се плаща върху тях, за да си преценя все пак, защото печалбата ми не е кой знае каква и ако се окаже че всичко ще отиде за покриване на данъци, няма смисъл да се занимавам и да регистрирам фирма изобщо.
      Ако ще имаш фирма това ще ти е минимум разхода:

Счетоводство - около 100лв/мес ако си регистриран по ДДС
      Осигуровки - 115лв/мес
      Регистрация - 250-300лв еднократно + банкови такси, печати и други дреболии.

Ако продаваш в ЕС трябва да си регистриран по ДДС и да начисляваш за крайни клиенти (или не за фирми регистрирани по ДДС) това означава 20-24% данък, може и амазон сам да си го начислява, това го проучи внимателно...

Данък върху печалбата (след разходите) - 10%
      Данък дивидент - 5%

Много смело да продаваш в интернет и да не плащаш данъци, лесно ще те хванат.
      Мнението изразява лична позиция, не е препоръка или съвет.

Коментар

• Първоначално изпратено от Черкезов Разгледай мнение
        Провери за офшорна фирма, мисля че ако имаш такава, няма нужда да плащаш данъци.
        и колко е регистрацията и годишната подръжка на офшорната компания
        и на фона на 10% колко ще спестиш
        “The best time to plant a tree was 20 years ago. The second best time is now.”

Коментар

• Първоначално изпратено от redcretin Разгледай мнение
          Е ти искаш хем да стиснеш - хем да пръднеш!
          Пишман бизнесмен
          Човека иска информация ,а не критики и глупави коментари!
          мненията ми не са препоръка за покупко-продажба!

Коментар

• Е ти искаш хем да стиснеш - хем да пръднеш!
            Пишман бизнесмен

Коментар

• Провери за офшорна фирма, мисля че ако имаш такава, няма нужда да плащаш данъци.
              Да се поучим от п-р Петров, да прегърнем дори и враговете си за да живеем в мир и разбирателство.

Коментар

• Бизнес в Amazon

Здравейте,

От няколко месеца се занимавам с продажби на стоки в Амазон UK. Нещата горе долу почнаха да се продават добре, но не след дълго време ми спряха акаунта за проверка. Казаха ми, че нямам право да съм с индивидуален акаунт, защото продавам повече неща. Сега искат да им предоставя информация за фирма (Имена, булстат вид на фирмата...) Някой запознат ли е как стоят нещата за деклариране на доходите от Амазон и какъв данък се плаща върху тях, за да си преценя все пак, защото печалбата ми не е кой знае каква и ако се окаже че всичко ще отиде за покриване на данъци, няма смисъл да се занимавам и да регистрирам фирма изобщо.
              Working...
              X