Вход

Потребителско име:

Запомни ме на това устройство
e-mail:

Потребителско име:

Парола:

Потвърди парола:

Код:

съгласен съм с условията за ползване
 Ежедневен нюзлетър
 Седмичен нюзлетър

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Бизнес в Amazon

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

• Първоначално изпратено от counsellor Разгледай мнение
    Здравейте,

Малко извън темата, но ако някой желае да пусне продуктите си в Амазон Англия, може да опита това през нашия профил.
    Само да добавя, че създаването му ни отне около 3 месеца и вече сме на пазара с наш продукт от 8 месеца.
    Това разбира се ще струва минимален процент, но ще ви спести хиляди часове и евро.
    Минали сме през целия процес от А до Я.

Пишете ми през личния профил тук ако имате инатерес.
    Здравейте,

бих искал да продавам евентуално в бъдеще стоки в Амазон, може ли да ми изпратите Вашата оферта?

broker6@gmail.com

Blagodarq

Коментар

• Първоначално изпратено от counsellor Разгледай мнение
      Здравейте,

Малко извън темата, но ако някой желае да пусне продуктите си в Амазон Англия, може да опита това през нашия профил.
      Само да добавя, че създаването му ни отне около 3 месеца и вече сме на пазара с наш продукт от 8 месеца.
      Това разбира се ще струва минимален процент, но ще ви спести хиляди часове и евро.

Здравейте
      Интересувам се от офертата да пусна продукт в Амазон, но не мога да пиша на лични. Бихте ли оставили някакви координати?

Коментар

• В Холандия и Великобритания обслужването е на добро ниво, но проблемът е Германия

"Амазон" не е длъжен да предоставя телефон за пряка връзка с клиенти
        https://www.dnevnik.bg/evropa/2019/0...tavia_telefon/

Коментар

• Здравейте ,искам да помоля за помощ форума.Искам да се регистрирам в Амазон ,но ми отхвърлят личната карта и банковото извлечение.Как да ги подготвя и подам ? Какво да направя ,нещо не разбирам ?

Коментар

• Здравейте,

Коментар

• Много добре, е че Амазон нямат силно присъствие (по-скоро никакво) в България (и бившите соц страни, а иначе, отвори в Турция, миналата година)..
              Не може един човек да става най-богатия в света, да не плаща данъци и местните търговци да фалират, щото няма как да биеш неговите цени.
              Месните търговци като работят, откриват работни места и печалбата я вкарват пак в икономиката на НРБ.
              Евала и за Uber, същите доводи.
              Ако и със супермаркетите нещата станат (да продават поне 50% БГ продукция, както в Румъния), ще е супер.

А който си мисли да продава чрез Амазон - нещата не са розови -
              Амазон ще му вземе 19% от продажната цена
              Пощенски разходи
              Данъци в БГ

Цените трябва да са супер ниски, има конкуренция.

Единствено излиза сметката донякъде, ако се взима директно от производител (със отстъпка, ще е още по-добре).
              Понякога, Амазон вижда кое се харчи и за колко и сам почва да го продава на по-ниска цена.

Коментар

• Здравейте, виждам че се обсъжда основно създаване на бизнес акаунд с цел продажба в Амазон. Мен ме интересува закупуването на стока от Амазон чрез фирма, която не е регистрирана по ДДС. Опитах се да направя бизнес акаунт като за VAT номер нищо не попълних, понеже не сме по ДДС. След което пък по имейл ми отговориха, че заявката ми не е одобрена, тъй като трябва да представя разни документи. Винаги ли се изискват или само за фирми без VAT? При вас как са се стекли нещата с откриването на този тип акаунти?

Коментар

• На два пъти ми се случва - поръчвам от Амазон, не идват продуктите, връщат ми парите, продуктите идват

Коментар

• защо при амазон и ибей е най-евтино ? щото е разграден двор.
                    зашото китайските продавачи не плащат ДДС, даже и оперират от складове в европа, да е по-бързо.(там пък хептен Си Дзи Пън би ги хванал да плащат ДДС)
                    правят си и нови акаунти, декларират различни фирми (даже и ако декларират фирма0
                    какъв НАП, ДДС, кви 100 лв?
                    ами да, има една врата на полето, ако искаш минавай през нея

Коментар

• Първоначално изпратено от Dobromirr77 Разгледай мнение
                      Здравейте на всички от темата. Моля да получа малко повече информация за продажбите в Амазон. Имам фирма, имам сметка в Уникредит с издадена към нея карта VISA. Не съм регистриран по ДДС (Това проблем ли е?). Имам избран продукт, който ще изпращам от склад във България, до Европейските държави, основно. Ако има особености по цялата регистрация, по изисквания за минимални количества за определен продукт и т.н., моля някой да сподели от опит. Друото ми питане е: Какви придружаващи документи трябва да съпровождат пратката при нейното изпращане? Какви документи трябва да издам за да нямам проблеми с НАП. Да се има предвид, че съм напълно изряден и разполагам с всички необходими документи за произхода на стоката и т.н.. Амазон издават ли документ с броя и стойността на продажбите ми или трябва да чакам такъв от спедиторската фирма, тъй като няма да правя доставки от склад на Амазон? Благодаря предварително за информацията.
                      наеми си счетоводител.ДДС регистрацията е неизбежна след някой друг месец защото прага за регистрация е нисък

Коментар

• Първоначално изпратено от sl0w29 Разгледай мнение

Благодаря за съвета.
                        Като цяло бих предпочел консултация от вещо лице

Къде мога да намеря въпросните господа?

https://bdsa.bg/ebookamazon/

Коментар

• Първоначално изпратено от c.r.e.a.m Разгледай мнение

Съветвам Ви да потърсите по сериозна консултация относно регистрацията на селърски акаунт и по нататъшните процедури за фба продажби. Не се обиждайте, но като Ви чета въпросите, смятам, че е вероятността Амазон да ви флагнат акаунта още в самото начало клони към 100%.
                          Препоръчвам Ви да потърсите курсовете на Ангел и Спас или поне консултация с тях. Ще Ви струва известна сума, но ще си спестите много време и главоболия. Успех
                          Благодаря за съвета.
                          Като цяло бих предпочел консултация от вещо лице

Къде мога да намеря въпросните господа?

Коментар

• Първоначално изпратено от sl0w29 Разгледай мнение
                            Здравейте.

Прочетох темата, полезна е и благодаря на всички участници
                            Аз имам няколко въпроса, някои са базови, някои са по-сложни, но искам да ги задам, за да съм спокоен

Ситуацията е следната:

Откривам акаунт в амазон, стоката ще е FBA, като се касае за хр. добавки, над 500 артикула:
                            • Плащането от тях към мен как ще става?
                            • На какъв период?
                            • Каква е валутата?
                            • Какъв фискален документ ще получа?
                            • Какви документи изискват те за FBA?
                            • Какви наличности трябва да държа?
                            • Какви са комисионните и таксите? (ако продукта струва 100 лв, колко взимам аз и колко те)
                            • Може ли да се борави при тях с feed?
                            • Кога е хубаво да започна да изпращам продукти безплатно за позитивни ревюта?
                            • Кое действие ще ми помогне най-много, за да вдигна нивото на марката в платформата?

Благодаря предварително за помощта
                            Съветвам Ви да потърсите по сериозна консултация относно регистрацията на селърски акаунт и по нататъшните процедури за фба продажби. Не се обиждайте, но като Ви чета въпросите, смятам, че е вероятността Амазон да ви флагнат акаунта още в самото начало клони към 100%.
                            Препоръчвам Ви да потърсите курсовете на Ангел и Спас или поне консултация с тях. Ще Ви струва известна сума, но ще си спестите много време и главоболия. Успех

Коментар

• Здравейте.

Прочетох темата, полезна е и благодаря на всички участници
                              Аз имам няколко въпроса, някои са базови, някои са по-сложни, но искам да ги задам, за да съм спокоен

Ситуацията е следната:

Откривам акаунт в амазон, стоката ще е FBA, като се касае за хр. добавки, над 500 артикула:
                              • Плащането от тях към мен как ще става?
                              • На какъв период?
                              • Каква е валутата?
                              • Какъв фискален документ ще получа?
                              • Какви документи изискват те за FBA?
                              • Какви наличности трябва да държа?
                              • Какви са комисионните и таксите? (ако продукта струва 100 лв, колко взимам аз и колко те)
                              • Може ли да се борави при тях с feed?
                              • Кога е хубаво да започна да изпращам продукти безплатно за позитивни ревюта?
                              • Кое действие ще ми помогне най-много, за да вдигна нивото на марката в платформата?

Благодаря предварително за помощта

Коментар

• Здравейте на всички от темата. Моля да получа малко повече информация за продажбите в Амазон. Имам фирма, имам сметка в Уникредит с издадена към нея карта VISA. Не съм регистриран по ДДС (Това проблем ли е?). Имам избран продукт, който ще изпращам от склад във България, до Европейските държави, основно. Ако има особености по цялата регистрация, по изисквания за минимални количества за определен продукт и т.н., моля някой да сподели от опит. Друото ми питане е: Какви придружаващи документи трябва да съпровождат пратката при нейното изпращане? Какви документи трябва да издам за да нямам проблеми с НАП. Да се има предвид, че съм напълно изряден и разполагам с всички необходими документи за произхода на стоката и т.н.. Амазон издават ли документ с броя и стойността на продажбите ми или трябва да чакам такъв от спедиторската фирма, тъй като няма да правя доставки от склад на Амазон? Благодаря предварително за информацията.

Коментар

Working...
                                X