Вход

Потребителско име:

Запомни ме на това устройство
e-mail:

Потребителско име:

Парола:

Потвърди парола:

Код:

съгласен съм с условията за ползване
 Ежедневен нюзлетър
 Седмичен нюзлетър

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Каква рента получавате от земеделските си земи?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

• Първоначално изпратено от Esperanza
    В Добруджа миналата година 30, а тази се очакват 45-50 лева за декар.
    Мен също ми е интересно как е по другите райони.

Viper, много съм учуден, нормалните договори са за мин. 30% от продукцията, но не под някаква определена сума. 40 кг. жито какво значи? 12 лева???
    Защо само 30% за теб.110%!!!Ама ха!!!

Коментар

• Първоначално изпратено от Esperanza
      В Добруджа миналата година 30, а тази се очакват 45-50 лева за декар.

Viper, много съм учуден, нормалните договори са за мин. 30% от продукцията, но не под някаква определена сума. 40 кг. жито какво значи? 12 лева???
      30 кг. от колко? Кой ли арендатор ще каже истинските добиви? Че аз не се сещам за такъв,а определено познавам достатъчно. Все още има ренти за под 8 лв. на декар, при положение, че ще вземат около 22 лв. на декар. Но как се казваше страната на абсурдите .......

Коментар

• Първоначално изпратено от Viper
        Много зависи, кой ти е арендатора (добре е да го познаваш), защото може изобщо да не ти плаща .
        Още почети никой не иска да склщючва договор с фиксирана рента, всички са на килограм зърно около 40кг. и ти го плащат по минимални цени и договора е с много условностти.
        Да не говорим за новите наредби за подпомагане, които облекчиха стопаните и отежниха собствениците и вече за да се изплащат помощи не е необходимо да се представи аренден договор!
        Така е!

Коментар

• това точно в кой район на Добруджа е?
          ако е в ген Тошево кой е арендатора?

Коментар

• За Добруджа 2-ра категория:
            Миналата година - 30 лв.
            За тази - 50 лв.

Коментар

• кои са те, за да се опитам да разваля договора си със сегашния арендатор и да се преместя

Коментар

• Първоначално изпратено от никой.
                миналата година от района на Ген Тошево получих по 20 лв рента
                тази година все още незнам, но ми се струва, че до 45-50лв няма да се стигне в този район
                За Ген.Тошево е много малко. Някои арендатори плащаха > 30 предварително!

Коментар

• в кой район е това
                  колко струва земята в този район

Коментар

• 60 кила пшеница на декар, арендатора е турчин,
                    вече плати за тази година. Доволни сме, дано догодина
                    да е хубава реколтата.

Коментар

• миналата година от района на Ген Тошево получих по 20 лв рента
                      тази година все още незнам, но ми се струва, че до 45-50лв няма да се стигне в този район

от района на гр.Шумен получих миналата година по 14 лв, а тази 20лв за декар
                      цените в този район са около 400лв трета категория земя
                      но договорите са все за килограми - около 60 пшеница + 1 бутилка олио
                      така че не се знае точно какво и как ще стане догодина

Коментар

• В Добруджа миналата година 30, а тази се очакват 45-50 лева за декар.

Коментар

• Много зависи, кой ти е арендатора (добре е да го познаваш), защото може изобщо да не ти плаща .
                          Още почети никой не иска да склщючва договор с фиксирана рента, всички са на килограм зърно около 40кг. и ти го плащат по минимални цени и договора е с много условностти.
                          Да не говорим за новите наредби за подпомагане, които облекчиха стопаните и отежниха собствениците и вече за да се изплащат помощи не е необходимо да се представи аренден договор!
                          Мненията ми не са препоръка за покупка или продажба на акции!

Коментар

• Каква рента получавате от земеделските си земи?

Каква рента получавате от земеделските си земи и за кой район се отнася тази рента?
                            През изтеклата стопанска година настъпиха значителни промени в търсенето на земеделска земя за арендоване. Значителна част от необработваните до момента земи вече се обработват. Рентите се покачват със значителни темпове.
                            Какъв размер рента се заплаща във вашите региони и на каква цена се търгуват земеделските зези?
                          Working...
                          X